Şimdi Ara

Nissan qashqai 1.2 Turbo dig-t alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
6.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Bu araç hakkında kafama takılan motorun gücü. Acaba 3-4 kişi olduğunda rampalarda vesaire sorun yaşar mıyım ? Genel kronik sorunları var mıdır ?

• bu motorun çekiş sorunu yok ancak bi dönemin megane 4 1.2TCE ile aynı motor bunlar ve yağ yakma/yağ eksiltme probleminden bahsediliyordu.
  • Manuel olanını şubatta sattım, çekişi yeterli, yakıtı ekonomik sayılacak güzel araç. Bendekinde yağ yakma vs sorunu da yoktu. Otomatik olanların torku daha düşük ve yakıtı biraz daha fazlaymış.

• 1.2 tce motoru Nissan/Renault grubu bırakıp 1.33 tce'ye geçti. Sanırım yağ yakma sorunu vardı

• Hiç turbolu olupta çekişi kötü olan araba görmedim.

En küçük hacimli turbolu araç şu an Renault Clio 0.9 tce

Düşük devirlerde biraz sağır gibi ama turbo çevirmeye başlayınca araba güzel gidiyor. Qashqai'nin de 1.3 turbolusunu kullanmıştım. 160 beygirdi ve gerçekten gaza basınca verdiği zevk hala içimde ukte kaldı.
  • Turbo benzinli araçların hepsinin genel anlamda performansı iyidir rampada felan üzmez... Rampada gaza yüklenirsende öküz gibi içer :) ama sakin sakin 90 ila 100 ile rampa, düz gideyim dersende tasarruflu motordur.
  • 1.2 bende niyetlenmiştim fakat şikayetler oldukça fazla yağ yakma sorunu başta olmak üzere Nissan bu motordan vazgeçmiş zaten o yüzden vazgeçtim fiyatı da aşırı yüksek yani 2015 modele o parayı vereceğinize , Opel Crossland X bakın 1.5 dizel ve full paket özelik + sı var ve aynı paraya 2020 modeli alınabiliyordu araştırın derim..

• Evet benimde detaylı araştırmalarım sonucu nissanın 1.2 motorunda ki sorunlardan dolayı 1.3 turboya sorunsuzca revize edildiği bilgisini okudum . Tıpkı Fordun 1.6 ecoboostan 1.5 e geçmesi gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.