Şimdi Ara

Dizel araç gaz yemiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araç Smart Fortwo 1.5 DCI . Sorunu özetlemek gerekirse;

1. viteste normal kalkış yapıyor ve hemen arkasından gaz kesiyor araç yığılıyor. 2. vitese geçince düzeliyor ve bir süre sonra yine aynısı oluyor. 3. vitese geçince sorun düzeliyor ama bir süre gidince yine gaz yemiyor. Ve bu şekilde her viteste aynı sorun oluyor ta ki 5. vitese gelene kadar. 5 te hızlandıktan sonra her şey normale dönüyor.

ustalar emme manifoldu diyorlar ama onlar da emin değiller. parçanın yenisi 2.500 tl çıkması ise 1.500 tl. ama ustalar emin olamadıkları için ben de almaya korkuyorum.

Sizce sorun başka ne olabilir ?

• Smart Fortwo da 1.5 dizel motor yok diye biliyorum. forfour olmasın araç? 4 kişilik; onlarda da DCI değil 1.5 Mercedes'in CDI motor var diye biliyorum. 3 silindirli bu dizel motoru Mitsubishi Colt'ta da DID ismiyle görüyoruz.

Soruna gelince vites değişimleri sonrası gaz kesme dediğinize göre sanırım 3000 deviri geçmiyor yani araç kendini korumaya almış.

• Siz vitese bakmayın motor devrine bakın.
    5. Viteste de aynı devire gelsen yine yapar aynı sorunu.

Belli bir devirden sonra araç korumaya alıyor kendini.

Turbo da olabilir, belki basit bi sorundur iyi bi ustaya götürün.
  • Arıza kodu vermiyor mu?
  • gaz yemiyor okuyunca partikül filtresi geldi aklıma doluyor zamanla araba boğulmaya başlıyor ama ikaz verirdi öyle olsa bilgi ekranında ama illaki biryerler tıkanmıştır dizel pis yakıt kurum yuvası

• synthesizer kullanıcısına yanıt

Aynen hocam dediğiniz gibiymiş ben yanlış yazmışım bilgileri. Kendini korumaya neden alır acaba ? Motor arıza ışığı yanıyor ve bilgisayara bağlayınca emme manifold hatası gösteriyor.

• metinTasci M kullanıcısına yanıt

Motor arıza ışığı yanıyor ve bilgisayara bağlayınca emme manifold hatası gösteriyor.

• O zaman araç içerisine yeterli hava alınmıyor demektir.

Turbo hortumlarını ve manifoldu kontrol ettirin. Manifoldda sensörleri kontrol ettirin varsa basınç sensörü sıcaklık sensörünü vs. Manifold kaçırıyor olabilir contasına baktırın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.