Şimdi Ara

Garantiden Şanzıman Değişti 88000 TL. Honda CRV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
109
Cevap
0
Favori
10.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 gün
  • Cevaplayan Üyeler 71
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Whisper911 (6 mesaj) zotacing (5 mesaj) The Division Bell (4 mesaj) Merdomable (3 mesaj) TheCaliph_ (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (43 mesaj) Mobil (36 mesaj) Mini (19 mesaj) Uygulama (11 mesaj)
  • @
65 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Garantiden Şanzıman Değişti 88000 TL. Honda CRV
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    14877 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Merhaba arkadaşlar.

Bir suredir 2016 CRV aracimizin verdigi uyarilar neticesinde servise gittim. Aslinda benim fark ettigim bir sey yoktu uyari verdigi zaman P moduna gecmiyordu onun haricinde sanziman gayet guzeldi ancak yapilan kontrollerde bazi çapaklanma izleri bulundu ki sanziman yagi yeniydi . Netice olarak yeni şanzıman takılmasına karar verildi. 15 gun kadar parca gelmesini bekledik. 5 gun kadar iscilik ve testler sürdü. Bugun teslim aldim araci. Garanti kapsaminda degisen şanzıman 9 ileri ZF. Fiyati 88 000 TL mis. Yani ben parasiyla bu islemi yaptirmak istesem yaklasik 90 bin tl odemem gerekiyordu. Arac 112 bin km de 1.6 dizel. Garanti bitmis olsa ne yapardim bilmiyorum. Sanayi sanayi revizyon yaptirmakla ugrasacaktim muhtemelen ki bu bile cok pahaliya mal olacakti. Yedek parca fiyatlari da cok yuksek artik. Aracınızın sanzimanina iyi bakin , yagini pahali diye degistirmeyi ihmal etmeyin ki olasi sorunlarin onune gecme ihtimaliniz olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

quote:

Orijinalden alıntı: MKVll

capon arabasi len, zf len  

gecmis olsun.

Bence dalga geçeceğine, Alman len, tok kapı len, 1 saniyede vites değiştiriyor len dediğin şanzımanın bozulunca ne kadar içeri alacaksınız onun derdinde olun

Disco Volante kullanıcısına yanıt
    Disco Volante demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Disco Volante

Bence dalga geçeceğine, Alman len, tok kapı len, 1 saniyede vites değiştiriyor len dediğin şanzımanın bozulunca ne kadar içeri alacaksınız onun derdinde olun

Alıntıları Göster

88bin ödeyeni duymadım. en baba dsg arızasını bile 5bine yaptırıyorsun artık özel servislerde bile.

Sorunsuzluk istiyorsan CAPON alıcan abi.

Valla ölüm gibi bir şey olmuş ama kimse ölmemiş çok şükür. 88 bin TL nedir ya vay be

Not: Bunlar teknolojik urunler arkadaslar 4 ileri otomatik degiller yani elektronik parca arttikca veya o parcanin basitligi azaldikca hata yapma olasiligi artar.

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

88bin ödeyeni duymadım. en baba dsg arızasını bile 5bine yaptırıyorsun artık özel servislerde bile.

Alıntıları Göster

Haklısın beyinsis arkadaşım  

ZF kolay bozulan bir şanzıman üretmez, muhtemelen üretim hatası vardı üründe ve o yüzden sorunsuz/ücretsiz değişim yapmış servis.

Diğer türlü Türkiye'de bir servisin bu denli kolay müşteri memnuniyeti sunması imkansız.

Bahsi geçen o paralar gerçek değil. En pahalı şanzıman bile 10 bine yapılır işin uzmanı yerlerde .
    Liste fiyatını isterse 100 bin yazsın önemli değil ciddiye almayın o fiyatları .
  • Binbaşı
    1839 Mesaj
    Geçmiş olsun.

Bugün bizim ‘16 jazzda start-stop tuşu değişti ekranda bazen immobilizer arıza lambası yanıyordu. Sordum ne kadar parça fiyatı diye. 6800 tl dediler. Parça 15 günde geldi ve sorunsuz değiştirdiler. Hondanın rutin bakımları çok pahalı ama bu gibi nadir arıza durumlarında garantiyi bozmamak işe yarıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

gecmis olsun.

|
    |

ZF şanzuman çok övülüyor ama arıza yaptı mı ocağı batırıyor ve bayağı da bir arıza haberleri alıyorum. Fazla mı hassas acaba? DSG'ye haksızlık mı ediyoruz?

Japon arabaları için sanırım bir arıza açtı mı tam açıyor diyebiliriz fiyat bakımından.

|
    |

• Binbaşı
    1817 Mesaj

ZF bozulmuyordu hanı. Sorun çıkarmadan değişmesi iyiymiş.

|
    |

Sorunsuzluk istiyorsan CAPON alıcan abi.

Valla ölüm gibi bir şey olmuş ama kimse ölmemiş çok şükür. 88 bin TL nedir ya vay be

Not: Bunlar teknolojik urunler arkadaslar 4 ileri otomatik degiller yani elektronik parca arttikca veya o parcanin basitligi azaldikca hata yapma olasiligi artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 21 Kasım 2020; 0:38:44 >
    Araç km kaçtı arıza yaptığında ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonodias -- 22 Kasım 2020; 12:15:17 >
    |
    |
  • Çavuş
    50 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MKVll

gecmis olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disco Volante -- 20 Kasım 2020; 21:40:47 >

|
    |

HP nin yırtına yırtına RPM'le geleni değil, yuksek hacmin alt devirlerdeki torkuyla sessiz sedasiz geleni makbuldur...

W220 S500L V8 Automat.
  • Yüzbaşı
    936 Mesaj
    1.6 dizel.otomatik crvlerde bir dünya sorun duyuyorum

Sanki Honda degil de vw arabasi gibi

Orijinalden alıntı: Disco Volante

Alıntıları Göster

Şu dizel otomatik crv leri alıp can sıkıcı arıza yaşamayan insan sayısı az.

|
    |

Orijinalden alıntı: beyinsis

Alıntıları Göster

Haklısın beyinsis arkadaşım  

• Yarbay
    6790 Mesaj

Vaybe hep derim sol ayak cennete ama sorunsuz yok öyle dünya garanti olmasaydi insanı deli ederdi be  Allah'tan bele sorunlarım yok

Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Cancer Clinical Trials
Webtures SEO;SEO Nedir?
Gülüş Tasarımı
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,293
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.