Şimdi Ara

3500 lira maaş vs 4 yıllık lisans

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
3.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3500 lira maaşla developer olarak çalışıyorum. İki yıllık mezunum. Bu yıl DGS'ye gireceğim. Ancak lisans kazanırsan işi bırakmak zorundayım. Ailem okul okumamı istiyor. Arkadaşlarım ise mezun olsan da yine aynı paraya çalışacaksın. Hiç yoktan 4 yıllık deneyim elde et diyorlar. Kafam karıştı. Hangisi yapmalıyım sizce?

• yaş kaç
  • derebeyi01 kullanıcısına yanıt
    20
  • 3500 para değil oku

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mezun olunca iş garantin varmı? Şu an ki işinin ileriye dönük bir amacı varsa devam et.
    20 yaşında 3500 kazanmak gayet güzel. Biraz kendini geliştirince maaşın daha da artar

• Devamsızlığı sıkıntı yapmayan bir okula gir veya açıktan halletmeye çalış. Hem çalışır hemde okursun.
  • Bence çalış ve kendini geliştir okumana gerek yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2 yıllık çöptür büyük şirketlere giremezsin tabi serbest developerlik yapıp 3-5 bin kazanmak mümkün
  • odtü mezunu arkadaşlarım oldu aynı yerde çalışıyorduk odtü mezunuda olsan bi halt olamıyon
  • İstanbul'da tüm okullar dert ediyormuş ne yazık ki
  • Şimdi senin yolundan giden bir tanıdık vardı 2 yıllık okudu sonra çalışırken işletmeye tamamladı şu an yazılımcı olarak kurumsal firmada çalışıyor. İmkan varsa ekonomik durum iyi ise kesinlikle okumalısın yoksa diploman yoksa kurumsal firmalar kolay kolay yüzüne bakmaz. Para sıcak geliyor, işin var evet bunlar güzel hem de şu dönemde daha güzel ama okula dönüp okumalısın.

• Ben parayı secerdim okuyorum da noluyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Puantum kullanıcısına yanıt
    Boş boş konusuyon millet 2.300’e ev geçindiriyor heryer eşit değil 3.500’de gayet iyi bir maaş bu devirde

• Okul hangi okul

• Algorithmus kullanıcısına yanıt
    Seninle benzer durumda olan arkadaşım şuan şehir değiştirip okul tamamlamaya çalışıyor. Ama aynı zamanda çalışacakta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zihnin Geleceği -- 9 Mayıs 2020; 20:48:20 >
  • 20 yaş, 3500 TL iyi. okul+iş bir arada olmayacaksa riskli tercih.
  • Kendi hayatına sadece kendin karar ver. Kendin için en iyi olan şeyi sadece kendin bilebilirsin.

• açıktan oku, dışarıdan diplomanı al 4 yıllık diploma senin için sadece etiket olur işini zaten yapabiliyorsan.

herhangi bir bölüm okuyabilirsin, Maliye tavsiye ederim diğerlerine nazaran daha kolay dediler ben okudum bitirdim ikinci diplomamı aldım.
  • kesinlikle işi bırakma bence. okulu uzaktan okumanın yollarını araştır. okulla işi birarada götürebilicek yol bul.
  • Elektronik sektöründe aynı durumdayım. Teknikerim, maaşlarımızda aynı. DGS ye hazırlandım bu sene girip mühendisliğe devam edeceğim inş. Başımdaki "mühendis" ünvanlı beceriksizler ve aldıkları haksız maaş en büyük motivasyonum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.