Şimdi Ara

Bu Gece 4 Kez Karabasan Bastı !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
2
Favori
10.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her zamanki gibi uykum yok ama koydum kafayi yastiga uyumaya calisiyorum.2-3 saat oyle döndüm durdum yatakta.Bi ara uyur gibi olmusum ulan o nasıl bi ürkmedir arkadas gozlerimi hafif actim, acar acmaz biri benim ustume kapandi gozlerim de tekrar kapandi o arada.Gozlerimi acmaya calisiyorum acamiyorum bagirmaya calisiyorum bagiramiyorum dudaklarimi bile oynatamiyorum sesim bi ciksa mahalle ayağa kalkacak o derece hazirladim kendimi ama basaramiyorum.Bi anda sol koltuk altimdan sıkmaya basladi bisey kaslarim oyle kasıldı ki kıvranıyorum.Sonra aniden gondolda tepeden asagiya dogru iniyormusum, yuksek bi yerden dusuyormusum gibi bi his olustu midemde.Halen bagirmaya calisiyorum elim kolum oynamiyo sanki felç olmusum gibi hakim olamiyorum bedenime.Cok cabalamama ragmen uyanamayinca son kez sansimi denemek icin guc topliyim derken kendimi saldıgım esnada uyandım.

İlk basta korkudan hareket edemedim.Sonradan kendimi toparladım ve resmen karabasana saydiriyorum 'aferim iyi b.k yedin noldu eline ne gecti zaten zor uyuduk' fln diye icimden ara sıra fisildanarak sacmaliyorum.

Bi sure sonra olaydan kurtulmaninda verdigi rahatlikla tekrar uykuya dalmisim.Bu sefer gozlerimi bile acmaya firsat bulamadan bir el aynı bolgeyi tekrar sıkmaya basladi.Ayni olaylari tekrar yasadim bu sefer bir oncekinden daha siddetli ve kararli.Cok iyi hissediyorum yani.Bu seferkinde daha gec uyanabildim.Daha cok korkmustum.Gozlerimi actim oyle bekledim bi sure uzun sure uyuyamadim.Ama koltuk altımdaki aciyi hala hissediyorum.Kesin izi fln cıkmıstır diyorum.Surekli besmele cekiyorum Nas suresini okuyorum nasil tirstim bu sefer anlatamam.

Yaklasik yarim saat sonra tekrar daldim tmm diyorum bu kadar bitti artik uyurum artik fln diye dusunuyorum.

Ama bitermi hic takti bi kere ilkinde iyi saydirdim cunku.Bu olaylar 4 kez devam etti anlicaniz.Ama yemin ediyorum 2. den sonra zevk almaya basladim arkadas.Baktim bse oldugu yok sadece korku veriyor adrenalin tavanda kalbim nasil carpiyor bi gorseniz.Bi pilotun yasadigi adrenalini, rangera ilk defa binen birinin korku ve heyecanini ve tarifsiz bircok duyguyu 1 saat icinde yasadim.ilginc bi deneyimdi.Bu saatten sonra da karabasandan fln korkacagimi sanmiyorum.Ayrica o 1 saatten sonra son zamanlarin en iyi uykusunu uyumusum.Anlam veremedim olanlara.Karabasanlar hakkinda bilgisi olanlar paylasirsa memnun olurum arkadaslar.Bi meraklandim simdi ben neyi yanlis yaptim da basima geldi bunlar

• Nick - mesaj uyumu
  • arkadaş o kadar güzel yazmışsın ki giriş gelişme sonuç tam ayarında . bana daha uğramadılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chains of Olympus

Nick - mesaj uyumu

Nikten mi kaybettim!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tamamen Hayal Ürünüdür

quote:

Nick - mesaj uyumu

Nikten mi kaybettim!

Alıntıları Göster
    Kime bastı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xXxByCharismaxXx -- 30 Kasım 2011; 8:00:33 >
  • Dostum yan yatarak veya sırt üstü uyu.
  • Tecavüz kaçınılmazsa, zevk alacaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: -S.E.R.K.4.N-

Dostum yan yatarak veya sırt üstü uyu.
    bi ara duş almaya bak sen.
  • karabasan dıye bısey yok, vucut arada yapar boyle seyler. Vıkıpedıye uyku felcı yaz oku. Beynımız var olan durumu saptayamadığı icın kulaktan dolma bılgılere dayanarak olayı sonuçlandırır. Dırek aklina karabasan denen olmayan bısey gelır.

Not: bu gece bende yasadım korkmadm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limonen -- 30 Kasım 2011; 8:08:14 >
  • quote:

quote:

Nick - mesaj uyumu

Nikten mi kaybettim!

Maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknomaster

karabasan dıye bısey yok, vucut arada yapar boyle seyler. Vıkıpedıye uyku felcı yaz oku. Beynımız var olan durumu saptayamadığı icın kulaktan dolma bılgılere dayanarak olayı sonuçlandırır. Dırek aklina karabasan denen olmayan bısey gelır.

4 kez ust uste olunca ulan bu bana kafayi takti diyosun, ayrica vücudumu sıkan o el neydi?yemin ediyorum iz varmi diye bakmaya korkuyorum.Uyku felci manevi varliklari inkar etmek icin uydurulmus bilime dayandirilan bi sacmalikta olabilir.Piyasada bircogu mevcut

bkz:evrim teorisi
  • quote:

Sırt üstuydum zaten.Tavani gordum bi ara ordan hatirliyorum
  • quote:

quote:

karabasan dıye bısey yok, vucut arada yapar boyle seyler. Vıkıpedıye uyku felcı yaz oku. Beynımız var olan durumu saptayamadığı icın kulaktan dolma bılgılere dayanarak olayı sonuçlandırır. Dırek aklina karabasan denen olmayan bısey gelır.

4 kez ust uste olunca ulan bu bana kafayi takti diyosun, ayrica vücudumu sıkan o el neydi?yemin ediyorum iz varmi diye bakmaya korkuyorum.Uyku felci manevi varliklari inkar etmek icin uydurulmus bilime dayandirilan bi sacmalikta olabilir.Piyasada bircogu mevcut

Alıntıları Göster
    Karabasan var veya yok. bu ayetlerde veya hadislerde geçiyor mu bilmiyorum. Ama bir çok filme konu olmuş, psikologlar tarafından araştırılmış hala kesin olarak sebebi şudur denilen birşey değil.

Uyurken olması muhtemelen rüyanızda gördüğünüz, bilinçaltınıza yerleşmiş bir olgudan kaynaklıdır. Rüyalarınızı beyniniz gerçek gibi algılayıp hareket eder. Zaten düşündüğünüzde gördüğünüz rüyanın gerçekliği o kadar yüksektir ki kimi zaman uyandığınızda devamını beklersiniz. Veya bir boşluktan düşerken beyniniz vücudunuza bir sinyal gönderir ve siz bir den irkilerek uyanırsınız. O an ki fiziki aktiviteleriniz rüyaya uygun şekilde yönetilir.

Yine bilinçaltınızdaki bir olay yüzünüzden o an gördüğünüz bir rüyayı beyin yorumlar ve sizi uyandırır ama bu tam bir uyanma olarak gerçekleşmiyor. Yarı rüya yarı gerçek bir takım şeyler yaşıyorsunuz. Vücut kasılıyor, kaslar kilitleniyor ve siz bağırıyormuş gibi hissetsenizde ses telleriniz kasıldığı için aslında bağırmıyor sadece bağırdığınızı düşünüyorsunuz. Üstünüzdeki baskıda bu kasılmayla alakalı olsa gerek.

Tabi bunlar benim düşüncem. Ama ruhani varlıkların oluşumunu kanıtlayamadıkları için varlıkları red edilir bilimsel olarak. Bu olmadığı anlamına gelmez.

• quote:

quote:

Bilim herşeyin tanımını yapmak zorunda oldugu için uyku felci adını koymuş. Bana 1 kere geldi hayatımda ama geldiğinde direk gördüm (kısaca anlatayım);
    Odamda gece uyandım, yarı açık kapının üstünde eğilmiş bana bakıyordu ve onu gördüğüm an üzerime geldi bir anda sonra senin yaşadıklarını yaşadım işte...

• quote:

quote:

Sırt üstuydum zaten.Tavani gordum bi ara ordan hatirliyorum

Hmm. Ben hep sırt üstü veya yan yatarım hiç başıma gelmedi. Umarım gelmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: xXxByCharismaxXx

Kime bastı ?

Kime basıyolar onlar kanka gidelim onlara hadlerini bildirelim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkfidan

quote:

quote:

Bilim herşeyin tanımını yapmak zorunda oldugu için uyku felci adını koymuş. Bana 1 kere geldi hayatımda ama geldiğinde direk gördüm (kısaca anlatayım);
    Odamda gece uyandım, yarı açık kapının üstünde eğilmiş bana bakıyordu ve onu gördüğüm an üzerime geldi bir anda sonra senin yaşadıklarını yaşadım işte...

Aynen daha oncede basima geldi ama boyle yuksek dozlu degil. Bi ara yurtta kalirken gece uyandim ve ranzanin merdiveninden yukari cikan ranzadan ranzaya atlayan siyah 30cm boyunda yaratiklar gormustum.golge gibiydiler.kapinin ustunde durani da gordum.soyledigin gibi biraz odaklanip bakinca direk sicriyodu uzerine

• quote:

Orijinalden alıntı: Ölüm Lokumu

quote:

Kime bastı ?

senin gitmene gerek yok kanka onlar eve servis yapio
  • oku üfle öyle yat
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ölüm Lokumu

quote:

Kime bastı ?

senin gitmene gerek yok kanka onlar eve servis yapio

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun. Rekorumu geçememişsin ama. Bana bi gecede 5 defa uğradı karabasan. Güzelce ağırlayıp, güler yüzle yolladım.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.