Şimdi Ara

2689 TL'lik darbe?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bazı dostlar biliyor, araç arayışındayım. Güzel bir G.Punto buldum, araç sahibi sadece sol ön çamurluğun değiştiğini belirtti. Hasar sorgusundaysa 2689 TL'lik çarpma görünüyor. Detaylı sorgu için Fiat'a ulaşacağım, ama sizce bu rakam çamurluk değişimi ve boyanması için fazla mı? Servislerin masrafları şişirdiği hepimizin malumu, ama bana değişim+boya 1.000 TL'ye çıkar gibi geliyor. Aracın ön takımlarına zarar gelmiş olması ihtimalini gözönünde tutuyorum. Bu konuda yorumlarınızı almak isterim.

• Serviste Mondeo'nun 5800 tl ye sağ ön çamurluk ve sağ ön farının değiştiğini bizzat biliyorum .Bence normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Herkese selam;

Bazı dostlar biliyor, araç arayışındayım. Güzel bir G.Punto buldum, araç sahibi sadece sol ön çamurluğun değiştiğini belirtti. Hasar sorgusundaysa 2689 TL'lik çarpma görünüyor. Detaylı sorgu için Fiat'a ulaşacağım, ama sizce bu rakam çamurluk değişimi ve boyanması için fazla mı? Servislerin masrafları şişirdiği hepimizin malumu, ama bana değişim+boya 1.000 TL'ye çıkar gibi geliyor. Aracın ön takımlarına zarar gelmiş olması ihtimalini gözönünde tutuyorum. Bu konuda yorumlarınızı almak isterim.

kaskodan yaptırdılarsa servis geçiriyor. benim bagaj kapağı arka far bide tampon düzeltmişler 2600 TL yazmışlar
  • Başka bir zarar olma durumu yok ise, bu miktar banada fazla geldi...

Jant, tekerlek ve buna bağlı aksamlarda zarar görmüş ve değişmiş olabilir. Araç sahibi sadece çamurluk değişimini hasarı olarak
    görüyor ve diğer durumları "orjinal parça değişim" olarak algılıyor ise onları söyleme geregi duymamıştır.

Böyle bir duruma bağlı olarak fiyat artmış...
    Kasko araya girince fiyat biraz şişirilmiş olabilir.

En güzeli servis vasıtası ile tam kesin sonuca ulaşmak olur.
    Eğer bir sorun olur ise, Chevrolet satış müdürü vasıtası ile(daha önce Alfa daydı) bilgisini alırız....

2004 yılında eşim corsa ile tekeri kaldırım kenarına vurup tek teker kaldırıma çıkmıştı. Görünürde birşey olmamasına rağmen
    4.000tl hasar çıkartmışlardı. Jant 2 lastik, radyatör(alttan darbe almış) ve buna bağlı olarak bir sürü ıvır zıvır. (kaporta hasarı hiç yok)

Bu aracı aynı bayiye takasa verdiğim için bu durum ve hasar gözardı edildi. Dışarıda satmaya kalksam, anlat bakalım 4.000tlye ne yapıldı!!!

• normal hocam benim kapıya çizik için boya attılar hafif göcük düzeltme ile birlikte 1500 çıkarttılar dışarıda inan bana 100-150 liraya hallolur. exper laf etmedi bile şaştım kaldım bende
  • Punto evo aracımız vardı sol arka çamurluk, sol arka kapı (dış sac), sol arka çamurluk destek sacı (çok lanet bişi olduğunu söylemem lazım), jant (alaşım), davlumbaz,lastik (tekerlek yani continental marka),arka travers ve ıvır zıvır incik boncuk parçalar + işçilik 2011 ekim ayında 6000 fatura çıktı yetkili serviste. Buna bakarak varın siz karar verin.
  • Birde sadece hasar gösterenler var.
    Yani mesaj atınca hasar gösteriyo ama miktarını göstermiyor.
    Onlar ne ile ilgili.Bilgili olanlar varsa ,cevaplarsa memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManneVille

Birde sadece hasar gösterenler var.

Onlar karsi tarafa verilmis hasarlar. Kaskodan karsilanmamis olanlar, benim de sag on camurluk degisti far kirilmisti ikisi toplamda 1500 tl lik hasar gorunuyor tramerde yoksa dogus kazik degilmi diye supheye dustum bi anda bence

on takimlarda da hasar var muhtemelen benim kazada yoktu on takimda hasar.

Faturasi mevcutsa faturaya bak mekanik iscilik varsa on takimlarda hasar gormustur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok önemsemeyin bu tip hasarları. Nicelik değil nitelik önem arz ediyor hasarlarda. Malum bu hasar olayları ve yansıyan fiyatlar danışıklı dövüş.
  • Aracın rengi de şahane zaten, bu hafta sonuçlandırmak lazım.

• Servis kayıtlarına mutlaka bak hocam..
  • bence hiç korkmanıza gerek yok. eğer 2000-3000 liralık hasar görünüyorsa gerçekten çok ufak hasardır.malum servisler korkunç geçiriyorlar sigorta firmalarına.
    geçen ağustos benim aracımda kazya karışmıştı ve ince yarıntılı hasar kaydın gördüğümde şok olmuştum. tampon,kaput ve çamurluk değişimi için abartısız takılan her vidayı masraf göstermişler.misal bir çamurluğumun değişimi için çamurlukta ne kadar materyal varsa hepsini işçiliğe dahil ediyorlar tek tek.
  • 2008 yılında apartmanın önünde dikkatsizin biri yüzünden arka kapının çıta altı çizildi. Fiat o tarihte sadece lokal boya için 600 küsür lira fatura çıkarmıştı. Bence çamurluk değişimi söz konusuysa rakam normal. Yine de araştırmak lazım..
  • 15 gun once kirmizi isikta arkadan bi clio vurdu bana.Arka tampon kirildi haliyle.Arka tamponun faturasi 3200 lira cikti.Ustelik tapmponun yarisi plastik ve boyasiz.Servis gercekten abartili rakamlar cikarabiliyor.

• Kapı sacı değişim, 2,5 parça boya = 3600 TL Kaskodan yapılma...
  • quote:

Aracın rengi de şahane zaten, bu hafta sonuçlandırmak lazım.

Aracın durumunu servise sorup öğrenebildin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Abi 74.000'de bir tane Stilo buldum. Ona daha meyilliyim. Sorunu çözene kadar babamın 2004 Focus Collection'a el koydum

• quote:

quote:

quote:

Abi 74.000'de bir tane Stilo buldum. Ona daha meyilliyim. Sorunu çözene kadar babamın 2004 Focus Collection'a el koydum

"(Canım) Baba(cığım) biraz ben kullanayım" Aslında en iyi çözüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: ancakveancak

quote:

Orijinalden alıntı: ManneVille

Birde sadece hasar gösterenler var.

Onlar karsi tarafa verilmis hasarlar. Kaskodan karsilanmamis olanlar, benim de sag on camurluk degisti far kirilmisti ikisi toplamda 1500 tl lik hasar gorunuyor tramerde yoksa dogus kazik degilmi diye supheye dustum bi anda bence

on takimlarda da hasar var muhtemelen benim kazada yoktu on takimda hasar.

Faturasi mevcutsa faturaya bak mekanik iscilik varsa on takimlarda hasar gormustur.

Hocam karşı taraf derken.Benim aracımın haksız olduğu mu.
    Yoksa haklı olduğumu kazalar.
    Benim aracımda mı o kazalar.
    Yoksa karşı araçtamı hasarlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

"(Canım) Baba(cığım) biraz ben kullanayım" Aslında en iyi çözüm.

Aynen Abi, iş durumları netleşene kadar pusudayım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.