Şimdi Ara

25 yaş üstü sendromu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
11
Favori
10.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
100 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İş güvenliği uzmanı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Purenite kullanıcısına yanıt
    Online oyun oynadım. Seni çok iyi anlıyorum. Benim durumda bu şekilde.

• Bu durum çok farklı aslında... Aşağı yukarı üniversite mezunu olan bir bireyin kapitalist sistemle savaşıdır. Yapmak istediği bir çok şey olmasına rağmen eğer çalışıyorsa zamanı olmadığı için yapamadığı veya klasik işsizlerden olduğu için ne para ne de zamanı olmadığından arzuladığı hiçbir şeyi gerçekleştiremediğinden girdiği depresyonun adıdır.
    Bunu ben de yaşadım. Acilen bir hobi ve bu hobi için maddi kaynak bulması gerekir. Çünkü depresyon sırasında herkesin ilerlediğini ama kendisinin ilerlemediğini, yerinde saydığını hatta geri adımlar attığını düşünebilir.
  • ben 26 yaşıma geldiğimde sevdiklerimi kaybetme korkusuna kapılmıştım, yaş ilerledikçe ölümün daha yakın olduğu gerçeği ile yüzleşiyor insan daha gençken hiç böyle şeyler aklıma gelmezdi ancak yaş geçtikce sadece böyle duygulara kapılıyorum. Tuhaf...
  • Eskiden babamın arabasını alırken çok sevinirdim. Benim için inanılmaz bir olaydı o aracı almak kullanmak. Yaş oldu 26 kendi aracımı almıştım, böyle bir mutluluk yok. Araçta babamın arabasının 4 tekeri etmez hani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar strese ve hapis riskine karşılık asgari maaştan hallice almıyorsun değil mi? Eğer öyleyse git pazarda limon sat derim daha az strese girersin. Bende uzmanım.

• Seninki sendrom değil tr de yaşama gerçeği, asıl 40 ı geçince görürsün sendrom neymiş

• 26 yaşında 1 yıllık evliyim ve şuan çok iyi giden işimden ayrılmak üzereyim her gün sabahın köründe kalkıyorum. Sanki beni yazıya dökmüşsün gibi hissettim ve yazayım dedim.

Saatlerce oynadığım oyuna 1 saat tahammül edemiyorum bir filmi tek seferde bitirmem imkansız derecesinde.Diziler desen ayda bir dizi belki zar zor.Sebebi tabiki bu sistem. Maalesef aptalların krallığını ilan ettiği bir yüzyıldayız. Ne kadar aptalsan o kadar mutlusun.Çok akıllıyım diye demiyorum he ciddi anlamda ne tipler ne hayatlar yaşıyor yada aşırı bir hayatı olmasına gerek yok ne pozisyonlara geliyorlar nerelerde çalışıyorlar.

Ancak savaşmaktan başka çare yok tabi ki bir şeyler yapmak için hiç geç değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bikereismiguzel -- 9 Temmuz 2019; 20:5:7 >
  • 20 yaşındayım ben bile böyle hissediyorum.

• 28 yaşındayım. Yazdığın sendromun top noktası 27 yaşında yaşanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bikereismiguzel

26 yaşında 1 yıllık evliyim ve şuan çok iyi giden işimden ayrılmak üzereyim her gün sabahın köründe kalkıyorum. Sanki beni yazıya dökmüşsün gibi hissettim ve yazayım dedim.

Saatlerce oynadığım oyuna 1 saat tahammül edemiyorum bir filmi tek seferde bitirmem imkansız derecesinde.Diziler desen ayda bir dizi belki zar zor.Sebebi tabiki bu sistem. Maalesef aptalların krallığını ilan ettiği bir yüzyıldayız. Ne kadar aptalsan o kadar mutlusun.Çok akıllıyım diye demiyorum he ciddi anlamda ne tipler ne hayatlar yaşıyor yada aşırı bir hayatı olmasına gerek yok ne pozisyonlara geliyorlar nerelerde çalışıyorlar.

Ancak savaşmaktan başka çare yok tabi ki bir şeyler yapmak için hiç geç değil.
    Evlilik hangi yönde etkiledi? Daha kötü mü daha iyi mi?

• tek bir yanıtı var...

GELECEK KAYGISI

tek bir ilacı var

ŞÜKÜR...ve çalışmak..

39 yaşına girdim.. bu forma ilk girdiğimde 24 yaşındaydım..
  • Benim de yaş epey yükseldi, 25’i geçti. Kendimi umutsuz, yorgun ve hayata karşı küsmüş hissediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: focusrite

tek bir yanıtı var...

GELECEK KAYGISI

tek bir ilacı var

ŞÜKÜR...ve çalışmak..

39 yaşına girdim.. bu forma ilk girdiğimde 24 yaşındaydım..
    Maşallah hocam :) aynen iki seçenek görüyorum önümde ya çalışmak ya da şikayet etmek. Adım atacağım ama bakalım
  • ben de 22 yaşındayım bizim sıkıntımız sosyal yaşantımızın adam akıllı olmaması ve gelecek kaygısı bence.
    Bakıyorsun milletin işi gücü olmuş kafe ve kafede içilen sigarlar-kahvelerden başka bir şey yok,bende alkol-sigara olmayınca uzak kalıyorsun ne yazıkki.
    Her gün bir zam haberi,her gün bir vergi haberi çok canımı sıkıyor daha şurada hayatımın en iyi yıllarında mezun olunca ne yapacağım,nasıl geçineceğim diye kendimi yiyorum.
    Ama anladım ki cidden bu ülkede mutlu olamıyorum çünkü sokağa çıksam bile canımı sıkacak bir sürü sıkıntılı insan var.
    5 aylık avrupa maceramda çok mutluydum,umudum vardı,cebimdeki para ile eğlenebiliyorken, bir renkli hayatım varken ama buraya dönünce kendimi altın kafeste hapsolmuş bir kuş gibi hissediyorum cidden buralar bana iyi gelmiyor
  • sendrom filan hikaye , tembeliz , istediklerimiz tepside gemeyecek bize. vazgecip yurumeye baslamak lazim .
  • Buna bişey sendromu diyorlar

• Mesele adaletsizlik, liyakatsız insanların güzel mevkilere gelip hayatlarını kurmaları herşeylerinin tıkırında gidiyor olması insana soru sorduruyor. Niye? 2 senedir aktif olarak iş arıyorum,Metalurji Mühendisiyim. Bütün arkadaşlarım işe başladı şu an çalışıyorlar, içlerinde donanımlı olanları gerçekten hak ediyor ama sırf malum bir yerden tanıdığı olduğu için çok güzel pozisyonlarda işe başlayanları görünce insan umudunu kaybediyor en büyük sıkıntı bu işte. 18 temmuzda askere gideceğim eğer askerden sonrada iş bulamazsam sanırım kafayı yerim herhalde.Hakkınızda,hakkımda hayırlısı olmasını diliyorum
  • Bu sendrom felan değil ülkenin bizi içine soktuğu karanlık. Kendinizi suçlamayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 25 yaşında olsaydım şuan Avrupa'daydim

Maddi olanakları geç insan kalitesi için bile giderdim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.