Şimdi Ara

25 yaş üstü sendromu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
11
Favori
10.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
100 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha şimdiden yorgun hissediyorum mutsuz ve karamsar bir nesil geliyor çogunlukla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • konu cok nokta atışı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk mezun senem İ kullanıcısına yanıt
    ne saçma sapan tipler nerelere geliyo bi bilsen deli gibi çalışırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0E184FE49

Üst üste yaşanılan başarısızlıklar haliyle insanın kendine olan inancını yitirmesine neden oluyor
    Monotonluk bitiriyor insanı. Çok şey yapmak istiyorsun bazen ama bunları yapacak ne zamanın ne enerjin kalıyor. Günlerin öylece geçip gidiyor.
  • hakanovic38 H kullanıcısına yanıt
    Dogrudur sınava 1 sene daha hazırlansammi diye düsünüyorum bu ihtimallerden dolayi ama ciddi eziyet

• quote:

Orijinalden alıntı: Nyanko Sensei

Beni bitiren şey kararsızlık ve bir şeyi isteyip peşinden gidememek zaten hocam. Hayalim olsaydı belki gerçekleştirmek için uğraşırdım çabalardım.

Alıntıları Göster
    Hocam illa kararli olmak zorunda misin illa hayalin olmasi mi lazim illa bir seylerin pesinde mi olman lazım

Kendini üzme gereksiz yere

Insanlar bu cagda bekliyor bekliyor bekliyor da bekliyor beklentiler daglari tepeleri aşıyor ulasilmaz oluyor sonra elde edilemedikce de mutsuzluk...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Hocam illa kararli olmak zorunda misin illa hayalin olmasi mi lazim illa bir seylerin pesinde mi olman lazım

Kendini üzme gereksiz yere

Insanlar bu cagda bekliyor bekliyor bekliyor da bekliyor beklentiler daglari tepeleri aşıyor ulasilmaz oluyor sonra elde edilemedikce de mutsuzluk...

Alıntıları Göster
    Beklentiden ziyade içimdeki potansiyeli ortaya koyamamak ve kendini gerçekleştirememe korkusuyla ölmek var. Hani net bir hayal ya da hedef yok ama bir şeyler olmalı hem aklımı hem kalbimi ve bu ikisi arasındaki iletişimsizliği giderecek bir şey.

• 26 ma 3 ay kala beni de darlayan sendrom. Etrafımdaki ve askerdekiler de dahil 91-94 neslinin kafalar gidik, kayıp nesil gibiyiz. Bu siteyi kadın erkek ilişkileri özelinde değilde erkeğin kendini gerçekleştirmesi konularında yazılanları hatim etmenizi öneririm.
    http://erkekadam.org/2019/07/05/jonah-kompleksi-basari-korkusu/

• ben de issizim amacsizlik insani bitiriyor. butun arkadaslarim evlendi isini gucunu kurdu.. cogu hayat gayesini gerceklestirdiler. bense kendimi gerceklestiremedim hep bir kaygiyla yasiyorum. tek arkadasim yok. antidepresan kullaniyordum onu da biraktim tam 11 yildir kullandigim ilac.. artik kendim dahil her seyden tiksinecek noktaya geliyor insan. bu donukluk kimsesizlik gayesizlik.

• Sporla aran nasıl. Yüzme felan yapsan. Ekip varsa hafta da bir halı saha çok iyi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-406E52D83

ben de issizim amacsizlik insani bitiriyor. butun arkadaslarim evlendi isini gucunu kurdu.. cogu hayat gayesini gerceklestirdiler. bense kendimi gerceklestiremedim hep bir kaygiyla yasiyorum. tek arkadasim yok. antidepresan kullaniyordum onu da biraktim tam 11 yildir kullandigim ilac.. artik kendim dahil her seyden tiksinecek noktaya geliyor insan. bu donukluk kimsesizlik gayesizlik.
    Ben eskiden kullanıyordum antidepresan. Çok şükür kurtuldum. İyileştirirken hepten bomboş yapıyor insanı, umarım sende bırakırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mastermind33

Kardeşim çok doğru söyledin sanki benim düşüncelerimi birebir yazıya dökmüş gibisin.

Hayalim güzel bir Avrupa ülkesinde yaşamak, cuma cumartesi eğlenmeye gitmek, kız arkadaşımın olması(yabancı) onunla piknik yapmak vs.

Fakat memurum, Türkiye'de yaşıyorum. Cuma cumartesi evdeyim. Kız arkadaşım yok. Olursa da piknik değil cafeye gideriz çünkü yeşil yok edildi.

Hayallerimle hayatım arasındaki makas git gide açılıyor. Memurluk ha denilince bırakılmaz dolayısı ile Türkiyede kalırım ve gerisi de çorap söküğü gibi gelir(olumsuz manada)
    Sizinle aynı durumdayım lakin elime fırsat geçti mi direk istifayı basıp giderim. Şu sıralar fırsat kovalıyorum ama bir şey yok :) Bulduğum an var ya... kralı durduramaz beni.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

Sizinle aynı durumdayım lakin elime fırsat geçti mi direk istifayı basıp giderim. Şu sıralar fırsat kovalıyorum ama bir şey yok :) Bulduğum an var ya... kralı durduramaz beni.

Alıntıları Göster
    O fırsat gelmeyecek kardeşim
  • quote:

Alıntıları Göster
    +1 Bekleyerek hiçbir şey gelmiyor.
  • Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    zaten bosluk var hocam ne kadar kotu ilabilir ki suan yikik durumdayim. fayda gorecek olsam kullanirim ama suan kullandigim ilaclardan hicbir fayda gormedim. biraktiktan sonra cok kotu oldum. beyin artik eksikligini hissediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-406E52D83

zaten bosluk var hocam ne kadar kotu ilabilir ki suan yikik durumdayim. fayda gorecek olsam kullanirim ama suan kullandigim ilaclardan hicbir fayda gormedim. biraktiktan sonra cok kotu oldum. beyin artik eksikligini hissediyor
    Tamamen bırakmak o eksikliği hissetmemek gerek işte. Sabredersen o da geçiyor. Zaman her şeye ilaç sanırım.
  • Çocukken kurgulara bakıp ana karakter olacağımızı düşünüyoruz, sonra olmuyor

• quote:

Alıntıları Göster
    Aslında var:

Amerika Green Card, Almanya'da öğrencilik, yurt dışında yüksek lisans (ücretsiz izne ayrılmak gerek), ...

Saymadığım birkaç tane daha var.

Hangisini kendime uydurabilirim diye düşünüyorum, o yüzden biraz kararsızım :)

Gitmeye karar vermişseniz her türlü gidersiniz. Siz kalıcı olmayı seçtiğiniz için o fırsat gelmeyecekmiş gibi düşünüyorsunuz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

Aslında var:

Amerika Green Card, Almanya'da öğrencilik, yurt dışında yüksek lisans (ücretsiz izne ayrılmak gerek), ...

Saymadığım birkaç tane daha var.

Hangisini kendime uydurabilirim diye düşünüyorum, o yüzden biraz kararsızım :)

Gitmeye karar vermişseniz her türlü gidersiniz. Siz kalıcı olmayı seçtiğiniz için o fırsat gelmeyecekmiş gibi düşünüyorsunuz :)

Alıntıları Göster
    Memurlukta 1 sene izin var maksimum başka var da ben mi bilmiyorum ?? 1 senelik yüksek lisans var onlardan mı bahsediyorsunuz ??

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0E184FE49

Çocukken kurgulara bakıp ana karakter olacağımızı düşünüyoruz, sonra olmuyor
    İnsan kendi olsa yeter. Tek çabam bu.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.