Şimdi Ara

230 Bin TL civarı Octavia, Corolla, Insignia

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 230 Bin TL civarına yüksek model, az kullanılmış, otomatik vites, konfor odaklı, geniş bir araç arıyorum. Yakıt tüketimi tercih sebebi değil. 3 araç arasında kaldım sizin de görüşlerinizi almak istedim. İstediğim gibi bir Suv bulamadığım için bu araçları düşünüyorum.

2020 Corolla 1.6 Dream MDS 0km

2016-2017 Insignia 1.6 CDTI Cosmo 60bin km

2017 Octavia 1.6 TDI Style 60bin km

Corolla 0 km olacağı için daha sıcak bakıyorum. Bu araçlardan hangisini neden tercih ederdiniz ve başka bir tavsiyeniz var mı?

• 1.6 Corolla tercih edebilrdim LPG uyumu güzel ve arka bağımsız konforlu bir araç tabi torku yüksek değil TDI gibi. Yalıtım Octavia ve Insignia ya göre motor yalıtımı iyi ama taban yalıtımı sınıfında sonları oynar egea Civic corolla klasik yerli üretim yalıtımı var maalesef.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Insignia ama Sport yani OPC Jantlı olanını tercih ederdim. 2016-2017

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kıyaslamada temiz insignia alınır gibi en kötü 0 corolla.Octavia pek mantıklı gelmedi.

• Geniş diyorsan Octavia al hocam, bindim çok beğendim. Ama İnsignia da bir başka.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sıfır araç her zaman başkadır.

İkinci el olacaksa da tercih insignia olmalı.

• Corolla içlerinde içi en dar olanı. Ben Octavia diyorum.

• Hocam bütçe 230 yerine 250 falan olursa insignia GS ler var belki piyasada çok tutmadı ama bir değerlendir derim...

• Yaklaşık 6 ay makyajlı dizel otomatik insignia kullandım. Uzun yolda keyifli, güvenli bi sürüşü var ancak şehir içinde zulüm. Arac şehiriçinde ağır kalıyor , direksiyonu sert ve konforsuz hissettiriyor. Şahsi tecrübemdir
  • 2019 Corolla hybrid dream pakette listeye ekleyebilir 2.el olarak. Bulunabilir o rakamlara. Bence de Corolla sıfır en mantıklısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahaman -- 1 Mayıs 2021; 22:3:30 >
  • 5 yil binecek isen 0 corolla yok ben seneye satarım diyorsan insignia.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsignia bir sınıf üstün. Sonuçta sıfır vs eski üst sınıf araç kıyası var. Orada kişisel tercihiniz önemli.

Dizel ikinci el octavia muhtemelen lastiğiydi, trigeriydi, ivirzivir masrafıydı derken(sadece sarf malzeme, üste alım vs süpriz olmadan) benzinli corolladan daha fazla yakan bir araç olmuş olacak. İki aracı 100 bin km kullanıp satacak olsanız Octavia ya km ve yaştan ötürü daha fazla burun kıvıran olacak. Yani ikinci el dizel aracı muadil sıfır benzinliye almak çok çok km yapmıyorsanız boş iş artı risk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 1 Mayıs 2021; 22:17:15 >
  • Masraf açmasın sanayiyle uğraşamam derseniz Toyota.

Ancak masraf açsa bile bindiğim arabaya değer derseniz İnsignia. Sınıf farkı var. 1.6T İnsignia A kullandım. Tam bir uzun yol arabası, viraj canavarı. Tren gibi gidiyor, çok keyifli.

• Bütçeyi az zorla insignia gs bak

• Çogunlukla sehir ici kullanilacaksa sifir corolla mantikli olur.Uzun yol agirlikta ise insignia iyidir.

• 230 Bin TL civarı Octavia, Corolla, Insignia

Bunun gibi birşey yeter. Grand Sport bunun kadar güzel durmuyor bence.

• İç hacim önemliyse Corolla ve Insignia biraz dar gelebilir özellikle arka koltuklar. Corolla'nın bir önceki kasasının arka koltuk diz mesafesi daha iyiydi. Yeni kasada bariz bir daralma var arkada.

Insignia da aynı şekilde arkada D sınıfı hissi vermiyor. Hem diz mesafesi fazla değil.

Ama otomatik tercih için bu 3'lüden Insignia derim. Tam otomatik 6 ileri şanzımanı üzmez. Motoru da gayet canlı bir motor.

Bunları kıyaslarken Corolla Dream MDS kayınpere aldık yeni, Insignia da işyerinden bir arkadaş tavsiyem üzerine aldı. Insignia'yı sık sık kullanıyorum.

• ben olsam octavia tercih ederdim

octaviadan sonra insignia

insigniadan sonra en son corolla

• Bu seçenekler arasında benim aklım her türlü insignia dan yana. Octavia da çok güzel bagajı efsane ancal bir insignia kadar oturaklı ve hacimli değil. Segment farkı var tabi.

Corollaya ise yorumsuzum. Tipim değil.

• İnsignia a kasa 1.4t kullandım. Kesinlikle insignia tavsiye ederim. Sürüş keyfi kalite konfor olarak tek geçerim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.