Şimdi Ara

Kia Rio 1.4 CVVT 6 ileri otomatik hakkında bilgi verirmisiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
18.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.4 CVVT 6 ileri otomatik hakkında bilgi sahibi olan varmı arkadaşlar pek bulamadım internetde inceleme ve yorum kullanan arkadaşlar var ise memnunlarmı ileri bir tarihte almayı düşünüyorum.

Merak ettiğim motoru sorun çıkartırmı yakıt orta derece onu biliyorum ve pişman ettirirmi konfor açısından.

• motor sorunu ve kronik sorun duymadım, motoru lpg'ye uygun düz turbosuz atmosferik motor, yağını-suyunu zamanında bakımı olduğu sürece uzun müddet binilir.

2018 yılından itibaren tam otomatik şanzıman 6 ileri olarak geliyor, bu oldukça avantaj sağlıyor bence nitekim benzer araç kuzeni hyundai i20 hâla 4 ileri otomatik o yüzden daha fazla yakıyor.

sıfır km olarak B segmenti benzinli ve 6 ileri tam otomatik şanzımanlı araç arayanlar için şuan en doğru seçenek budur. birde 2019 model opel corsa var 6 ileri tam otomatik olarak ancak fiyat bi tık daha yukarda. aradaki fiyat farkına dolu rio tercih edilir boş corsa yerine.

şu aralar kia'da indirim kampanyası vardı rio'lar için, elegance paketi hurda indirimi ile 95bin lira civarına veriyorlar hocam.
    Kardeşimde var, Mart ayında aldırdım. Çok memnun, 6 ileri olması güzel beklediğimden daha sessiz, geniş ve konforlu bir araç. Yukarıda bir arkadaşımızın yazdığına aynen katılıyorum. "B sınıfında otomatik benzinli araç alacak olsam ilk tercihim Rio olur". Bagaj hacmi güzel (325 lt di sanırım), iç hacmi de küçük aileye dahi yeterli. Perde hava yastıkları tüm paketlerde standart (mesela kuzeni İ20 de sadece elite pakette var sanıyorum). Motoru klasik atmosferik, kronik sorunu olmayan bir motor. Keza şanzımanı da tork konvertörlü 6 ileri tam otomatik. Piyasadaki en sağlam şanzımanlardan.
  • motor sorunu ve kronik sorun duymadım, motoru lpg'ye uygun düz turbosuz atmosferik motor, yağını-suyunu zamanında bakımı olduğu sürece uzun müddet binilir.

2018 yılından itibaren tam otomatik şanzıman 6 ileri olarak geliyor, bu oldukça avantaj sağlıyor bence nitekim benzer araç kuzeni hyundai i20 hâla 4 ileri otomatik o yüzden daha fazla yakıyor.

sıfır km olarak B segmenti benzinli ve 6 ileri tam otomatik şanzımanlı araç arayanlar için şuan en doğru seçenek budur. birde 2019 model opel corsa var 6 ileri tam otomatik olarak ancak fiyat bi tık daha yukarda. aradaki fiyat farkına dolu rio tercih edilir boş corsa yerine.

şu aralar kia'da indirim kampanyası vardı rio'lar için, elegance paketi hurda indirimi ile 95bin lira civarına veriyorlar hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

motor sorunu ve kronik sorun duymadım, motoru lpg'ye uygun düz turbosuz atmosferik motor, yağını-suyunu zamanında bakımı olduğu sürece uzun müddet binilir.

Teşekkürler LPG taktırmayı düşünmüyorum malum gaz ucuz olsada motoru yıpratıyor siz ne düşünüyorsunuz?

• kikiemre61 kullanıcısına yanıt
    Motor bire bir İ20'deki MPI motorla aynı.

Bir tane taksicinin Accent Blue'ya LPG taktırıp 500.000 km. sorunsuz kullandım diye haberi vardı. Bu nedenle taktırmamak fazlaca lüks olur.

Varsayalım 200.000 km.de motor yaptırılması gerekti. Size açacağı masraf yaptığınız tasarrufun 5'te biri bile değildir.

Ama iyi bir kit ve işi bilen bir ustanın montajı yapmasını müteakip AFR ayarı şart.
  • Araç güzel, fiyatı uygundu. B segment otomatik araç alacak olsam ilk sıralara koyardım.

98bine yaris verdiklerini okudum. 1.5 motoru ve şanzımanı daha başarılı ama tipten kaybediyor. Yine de rio'ya alternatif olabilir.

208 1.2 turbo eat6 da bulabilirsiniz o fiyatlara. Mtv avantajı olur.
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    İç hacim ve bagaj hacmi olarak Rio bu ikisinden de hatta bir çoğundan daha iyi.
    Ben uzun yıllar binmeyi düşündüğüm için taktırdım. Benzinde ise uzun yolda 5.2 5.4 şehir içi Ankara da yazın 6.3 6.5 yaktı. Şuan 7.0 7.4 arası. Lpg ile 33.6 litre bir depo ile min. 400 max 500 km yapıyor. Lpg kaliteli bir kit, düzgün sorunsuz bir montaj ile problem olmaz. Yalnız sürekli tam gaz yıpratıcı bir şekilde kullanırsanız sorun olabilir. Sakin düzgün kullanımda sorun çıkartmaz.
  • ER9 E kullanıcısına yanıt
    Birbirine yakın araçlar, atla deve değil. Birisi iç hacimde iyi, bir motorda şanzımanda, biri performansta vs vs.
  • Kardeşimde var, Mart ayında aldırdım. Çok memnun, 6 ileri olması güzel beklediğimden daha sessiz, geniş ve konforlu bir araç. Yukarıda bir arkadaşımızın yazdığına aynen katılıyorum. "B sınıfında otomatik benzinli araç alacak olsam ilk tercihim Rio olur". Bagaj hacmi güzel (325 lt di sanırım), iç hacmi de küçük aileye dahi yeterli. Perde hava yastıkları tüm paketlerde standart (mesela kuzeni İ20 de sadece elite pakette var sanıyorum). Motoru klasik atmosferik, kronik sorunu olmayan bir motor. Keza şanzımanı da tork konvertörlü 6 ileri tam otomatik. Piyasadaki en sağlam şanzımanlardan.
  • 2018 Model 5 aydır kullanıyorum. Öncelikle 6 ileri olduğu ve Hyundai İ20 den daha kaliteli hissettirdiği için satın aldım. İçi, direksiyonu çok daha şık. Süspansiyonu konforlu aynı zamanda yol tutuşu da güzel. Direksiyon tepkiler güzel. Motor 4 bin devre kadar sessiz. 3000 devirde 6.vites 130 km hız yapıyor. 1500 ~ 2000 devirde de rahat çekişi var. Vites değişimleri hızlı (astra 6 ileri de böyle 2016 model). Trim sesi hiç duymadım 7600 km de araç. Ankara da kullanıyorum en son full doldurarak baktım 6.40 litre benzin yaktı yazın. Ekran 6 ile 7.3 arasında gösteriyor aldığımdan beri. Uzun yol 5.3 yaktı. Kullanımı zevkli, yumuşak direksiyon ve pedallar. Ses sistemi yeterli. Ben ön arka kameralı dokunmatik ekranlı multimedya da taktırdım. Brc comford lpg taktırdım 3750 km de iken. Motor Trigeri zincirli, 6 ileri otomatiklerde şanzıman yağı kontrol çubuğu yok, yağ değişimi de yok. Manuele alıp alıp 2. vites ile kalkabiliyor dik yokuşda yağmurda işime yaradı (kumho yaz lastikleri bir tek burada 1. viteste patinaj yaptı). Karlı buzlu yerlerde kullanabilirsiniz 2.vitesi. Motor sorunlu bir motor değil. Hyundai nin 1.4 motoru değişken subap zamanlama sistemine sahip, toyota ve honda motorları gibi. Turbo yok dpf yok, düz atmosferik motor. Zaten sorunsuzluk, lpg uyumu ve tam otomatik olduğu için tercih ettim. Bu motoru en çok taksiciler tercih ediyor. Hyundai elentra, era, blue, Kia cerato vs.

Tamamda bizim ailenin en kısa boylusu 1.85 . süper performansı olsa ne olacak, ben içinde rahat edemedikten sonra.
  • ER9 E kullanıcısına yanıt
    O zaman neden rio bakıyorsunuz ki? Gidin egea hb alın. Rio dan her türlü daha çok memnun kalırsınız.

Yarisin içi rio dan geniş olabilir. Dışarıdan göründüğü gibi değil.
  • Cevaplar için teşekkürler fakat tüm kia servisleri ellerinde araç olmadığını ilerike aylarda gelme durumu olduğunu söylediler yani uzun süre gelmiycek sanırım başka bir halt var bu olayda pek anlamadım kısmet değilmiş 2.el araç zaten almam adam sıfır fiyatıyla neredeyse aynı istiyor.
    hocam balıkesir-edremitte sıfır km bi araç var ama 2018 modeline 93bin yazmışlar pazarlıkla ne kadara biter bilemiyorum, dediginiz gibi nerdeyse 2019 model parası istiyorlar :/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-sifir-kia-rio-son-arac-733786207/detay
    Ben Rio yu 5 ay önce aldım 2018 model. Ben bakıyorum da demedim. Siz başka biriyle karıştırdınız her halde. 2005 Yarisimiz de var. Daha önce Fiat Brava almıştım sıfır 2002 de Tövbe ettim Fiat almam. 2010 da Peugeot 3008 aldım (büyük araç ihtiyacım olduğunda almıştım çocuklar küçükdü) 2015 Astra K üç yıl kullandım. Bu günün şartlarında bana en uygunu Kia Rio aldım kullanıyorum. Uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum.
    lpg taktırmayacaksanız yakıt sizi üzer kardeşi kasa olarak aynı i20 1.0 turbo otomatik alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_kucukaksoy

lpg taktırmayacaksanız yakıt sizi üzer kardeşi kasa olarak aynı i20 1.0 turbo otomatik alın
    Adım başı i20 görüyorum sokaklarda hoşuma gitsede rio almamdaki en büyük etken birazda bu fakat otomatik alıcam ben 4 ileri diye hatırlıyorum o modelini benzinde o kadarda yakmayacağını düşünüyorum aracın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

hocam balıkesir-edremitte sıfır km bi araç var ama 2018 modeline 93bin yazmışlar pazarlıkla ne kadara biter bilemiyorum, dediginiz gibi nerdeyse 2019 model parası istiyorlar :/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-sifir-kia-rio-son-arac-733786207/detay
    Hocam bu araç sıfır fakat 2018 model ve hiç bir şekilde düşmüyorlar fiyatını 2019 modelide aynı fiyat gerek yok abartmışlar ellerinde kalmış neden yaşı geçmiş arabaya 2019 model fiyatını vereyimki teşekkürler ilgin için.

i20 4 ileri ve 7 ileri 1.0 turbo otomatik var bayide inceleyin 1.0 turbonun yakıt değerlerini kullanıcılar beğeniyor
    bana görede mantıksız o araç zaten pazarliksiz çok zor satarlar o fiyata

aslında çevre illerdeki bayilere falan bakabilseniz elinde araç olan bayi çikar belki, bu aralar almanizda fayda var bence çünkü ekim sonuna kadar 25bin lira 18ay sıfır faiz kredi veriyor kia, aylik 1400 lira gibi taksit var 25bin için.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.