Şimdi Ara

205-55-16 kışlık lastik tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Araç 2016 cerato 1,6 dizel otomatik.
    Önceki aracım corsada 5 yıl petlas snowmaster kışlıkları kullandım hatta geçen yıl aynı lastikleri ceratoda da kullandım. Genel olarak kışlık performansından memnundum. Ama 4. yıla doğru kışlık performansı biraz azaldı. Bu yıl artık yeni kışlık lastik almayı düşünüyorum. Kafamdaki lastikleri altta 4 adet fiyatına göre sıraladım. 205 55 16 ebatları için sizin tavsiyeniz ne olurdu. Bu lastikleri 6 yıl kullanmayı düşünüyorum. Önceliğim sessizlik ve kar-kış performansı. Batı karadenizde yaşıyorum. Öyle abartılacak kadar kar-kış olmasa da özellikle sabahları buzlanma oluyor ve genelde yollar yokuş. Bu çeçevede sizin tavsiyeniz hangi lastikten yana olurdu.

1-Petlas snowmaster : 1000
    2-Sava eskimo: 1110
    3-Lassa snowways 4 : 1160
    4-Good year ug8 : 1220
    5-Continental ts860 : 1545
    6-Nokian wr d4 : 1620

• 5 yıl kullandıysanız çok iyi. normalde bir-iki senede performansı azalır petlasın.

benim tavsiyem goodyear olur. hem performans hem de fiyat olarak iyi görünüyor.
  • 6 yil uzun bir sure. Normalde hep petlas söylerim ama bu sefer ug8 mantıklı. Nokian conti filan uçmuş zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de aynı ebatlar için uzun süredir araştırıyorum ve kısmet olursa bu hafta sonu ya Goodyear UG8 ya da Sava Eskimo 3+ ten uygun olanı alacağım. Yer Ankara.
  • ben 4 yıldır goodyear ug9 kullanıyorum toplam 5bin km anca yaptım kışlıklarla hala sıfır gibi duruyor ve iyi saklıyorum lastikleri. o liste arasından 6 yıl kullancaksanız kesinlikle ts860.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-ADAC-Winter-Tyre-Test-205-55-R16.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AutoBild-Winter-Tyre-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Winter-Tyre-Market-Overview.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AZ-Winter-Tyre-Test.htm

• ben goodyear ug8 aldım n11den aldığım mağazadan da taktıracağım çarşamba günü.
    çok fazla kar buz olmuyor olsa da Ankara'da kısa sürede ana yollar açılıyor.
  • f/p ve yeni ürün olan lassa snoways 4 en mantıklısı görünüyor
  • Nokian al geç. Önemli olan güvenlik. Ayrıca lastik sesi 68 db. Islak zemin performansı A, yakıt tüketimi B daha ne olsun.
  • 1600 tl ye 4 adet continental ts860 aldim iki hafta once. Henuz karda deneyimlemedim ama ilk gorusum gayet olumlu. Fiyat biraz yuksek olsada en az 5 yil kullanacagimi dusunerek aldim.

• Almışsınız zaten, tavsiyeye gerek kalmamış ama 3 yıl önce continental ts850 almıştım, kar kış buz her yolda derdime deva oldu. Iyi tutunuyor, sesi çıkıyor ama bence rahatsız edici değil.

• Continental TS860 veya Nokian WR D4 ikiside muazzam kış lastikleri. Nokian çok sessiz ve tüketim konusundada çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbosa78

1600 tl ye 4 adet continental ts860 aldim iki hafta once. Henuz karda deneyimlemedim ama ilk gorusum gayet olumlu. Fiyat biraz yuksek olsada en az 5 yil kullanacagimi dusunerek aldim.
    nokian diyecektim ama almışsınız zaten, hayırlı olsun.

bu arada cerato arıyordum bir ara ama yakıt tüketimi nedeniyle vazgeçtim. siz şehir içi kaç litre yakıyorsunuz?
  • 5 yıldır Lassa kışlık kullanıyorum. Bu yıl performansta düşme bariz belli. Dikkatli ve sakin kullanimla bu yılı çıkarır. Metroda goodyear ug8 4 lastik kampanyalı 3x298 liraya vermesi kafamı bulandiriyor. Fiyat çok iyi. Normalde önümüzdeki yıl öncelikle Nokian wdr4 olmazsa goodyear ug8 düşünüyorum.

• Anadolu A kullanıcısına yanıt
    30 km ortalama hız, şehir içi sürekli dur kalk 8 litre civarı yakıyor kışın. Bu trafik sabah-akşam motor ısınmadan yapılan 12 km gidiş dönüş trafik. Yazın ise bu 7,5 civarına düşüyor. Uzun yolda 120 km sabit hızla yaklaşık 5 veya 5,5 civarı yakar. 100 le gidersende 5 in altını zorlarsın. Yani aynı sınıftaki dizel otomatiklerden yarım veya 1 litre fazla yakarsın diye tahmin ediyorum. Önceki aracım 2012 corsa 1,3 dizel manuel aynı şehir içinde 6,2 yakıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbosa78

30 km ortalama hız, şehir içi sürekli dur kalk 8 litre civarı yakıyor kışın. Bu trafik sabah-akşam motor ısınmadan yapılan 12 km gidiş dönüş trafik. Yazın ise bu 7,5 civarına düşüyor. Uzun yolda 120 km sabit hızla yaklaşık 5 veya 5,5 civarı yakar. 100 le gidersende 5 in altını zorlarsın. Yani aynı sınıftaki dizel otomatiklerden yarım veya 1 litre fazla yakarsın diye tahmin ediyorum. Önceki aracım 2012 corsa 1,3 dizel manuel aynı şehir içinde 6,2 yakıyordu.
    teşekkür ederim.
  • Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın.

Merhaba arkadaşlar. Yeni bir araç aldım. Satan kişi kışlık lastiklerini yanında vermedi. O yüzden kışlık lastik almam lazım.

Ölçüler 16/55/205

1. Şu an her yerde 2018 kışlık lastik var. Şimdi almak mantıklı mı ? (Malum daha uygun fiyat olur)

2. Yoksa kışa kadar bekleyip 2019 kışlık lastik almak mı daha mantıklı?

Her türlü kışlık lastik önerinize şimdiden açığım. Teşekkürler.
  • pervane848 P kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz ebatta Continental ts860 ve Nokian D4 kullandım. İkisi de kaliteli lastikler. Tavsiye ederim. Nokian daha sessiz onu da belirteyim. Yerinizde olsam kışlık lastikleri ekim-aralık arası bir kampanya yakalayıp alırdım. Şu an çok ucuz bulunmaz tahminimce.

• pervane848 P kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın dediği gibi Aralık gibi indirime giriyor lastikler, döviz çok artmazsa şimdikinden uyguna gelebilir. Bizim orada kış ekimde başlar derseniz şimdiden alabilirsiniz. Çoğu yerde Aralığa kadar pek ihtiyaç olmuyor kışlıklara.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • integral77 İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim önerileriniz için. Ben de sizin gibi düşünüyorum aslında. Tek endişem kurun artması, malum ekonomimizin gidişatı endişe verici.
  • Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Ben de sizin gibi düşünüyorum aslında kasım-aralıkta güzel kampanyalar oluyor. Tek endişem kurun artması, malum ekonomimizin gidişatı endişe verici.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.