Yarbay
11 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 120 (Bu ay: 0)
Gönderileri

11.02.2022 tarihli güncelleme:


Arkadaşlar herkese merhaba,


Haklı mücadelemi sonunda kazandım. Biraz önce hb den aradılar. Sıfır kapalı kutu kulaklığı kargoya vermişler.


Olumlu olumsuz yorum yapan, konuyu öne çıkararak destek veren herkese çok teşekkür ederim.

31.01.2022 tarihli güncelleme:


Hafta sonu hb tarafından arandım. Bana yine başkasına ait olan ürünü tekrar gönderdiklerinin daha yeni farkına varmışlar ürün sizde mi diye sordular. Ben de açtım ağzımı yumdum gözümü bağırdım çağırdım ağzıma geleni söyledim. Evde hanım çocuklar filan aşırı korkmuşlar o derece bağırmışım yani. İsteğim doğrultusunda sıfır kapalı kutu ürünü göndereceklerini söylediler. Bana kargo kodu ilettiler ancak garip bir şekilde yine kargoya bir not yazmamı istemişler. Ekran görüntüsünü paylaşıyorum. Nereye not edeceğimi açıkça söylememişler. Ben de gönderdikleri mesaja cevap olarak daha açık şekilde isteklerini belirtmelerini istedim ama cevap gelmedi daha. Bugün cevap verirler diye umuyorum.
25.01.2022 tarihli güncelleme:


Bugün 9.20 sularında hepsiburada tarafından arandım. Kulaklığın henüz kendilerine gelmediğini, işlemlerin devam ettiğini, sonuçlanınca bilgi vereceklerini söylemek için aramışlar. Ben de kulaklığın 19.01.2021 tarihinde kvk servis tarafından kendilerine teslim edilmiş görünüyor olduğunu söyledim. Bunun üzerine kulaklığın kendilerinde olduğunu ama ilgili departmandan bilgi gelmediğini söylediler. Bunun üzerine biraz tartıştık.


Neyse telefonu kapattım ve yaklaşık on beş dakika sonra aras kargodan teslimatta olan bir ürünüm olduğuna dair mesaj aldım. Yaklaşık yarım saat sonra da kargo bana teslim edildi. İçini açtığımda yine başkasına ait olan ürünü hepsiburadadan bana göndermiş olduklarını gördüm. Hiçbir şey yokmuş gibi ürünü öylece bana göndermişler utanmadan.


Servis formuna da ürünün karıştığını anlatan bir şeyler yazılmış hb tarafından. kvk da herhangi bir sorun yoktur yazmışlar.18.01.2022 tarihli güncelleme:Aynı seri numaralı cihaz, 31.12.2021 tarihinde servise girdiği zaman ses sorunu arızası tespit ediliyor. 18.01.2022 tarihinde herhangi bir sorun tespit edilemiyor. kvk servis resmen dolandırıcılık yapıyor.26.11.2021 tarihinde Airpods 2. Nesil kablosuz kulaklıkları, Hepsiburada üzerinden, satıcısı Hepsiburada olarak satın aldım. Ürün 30.11.2021 tarihinde akşam saatlerinde bana ulaştı. Ben de ertesi gün yani 01.12.2021 tarihinde kulaklıklarımı kullanmaya başladım. 03.12.2021 tarihinde kulaklıklardan sağ tarafta olanında sap kısmı ve kulağımın içine giren kısmında, sol tarafta olanında ise sap kısmında boya atmaları fark ettim. Kulaklıkları detaylı incelediğimde, kulaklıklar arasında malzeme farkı olduğunu, bir tanesinin daha parlak bir malzemeden yapıldığını, diğerinin mat bir malzemeden yapıldığını saptadım.


Bunun üzerine 04.12.2021 tarihinde, hepsiburada ile iletişime geçerek sorunumu belirttim. İstersem kulaklığı servise götürüp, servisten alacağım raporla kendilerine göndererek garantiden değişimin yapılacağını, istersem de kulaklığı kendilerine gönderip, kendilerinin servise göndererek servis raporu sonucunda değişiminin yapılabileceği söylendi. Kulaklığı derhal 04.12.2021 tarihinde Gürgençler yetkili servisine bıraktım. Servisteki arkadaş böyle bir olayla daha önce karşılaşmadıklarını, kulaklıklarda bariz bir sorun olduğunu kabul etti. Servisteki incelemeler yaklaşık 10 gün sürdü. Kulaklığımı 13.12.2021 tarihinde servisten aldıktan sonra, 14.12.2021 tarihinde, servis raporu ile birlikte, Hepsiburada üzerinden kayıt oluşturarak kulaklığımı Hepsiburada'ya gönderdim. Servis raporunu da aşağıda paylaşıyorum. 15.12.2021 tarihinde kulaklık Hepsiburada'ya teslim edildi. Bana işlemlerimin 2 iş günü içinde sonuçlanacağını yazan bir mail attılar. 17.12.2021 tarihinde beni aradılar ve kulaklığımı servise göndereceklerini incelemelerin 23 gün süreceğini söylediler. Ben de böyle bir şeyi yapmaya hakları olmadığını, benim zaten ürünü servise vererek durumu tespit ettirdiğimi ve servis raporunu da alıp kendilerine gönderdiğimi söyledim. Bunun üzerine hiçbir şey demeden beni tekrar arayacaklarını söyleyip telefonu kapattılar.


Asıl olaylar ise buradan sonra başladı. Kulaklığı kvk servisine göndermişler. Servisten telefonuma sürekli kulaklıkla ilgili mesajlar göndermeye başladılar. Gönderdikleri mesajların ekran görüntülerinin de paylaşıyorum. İlk gönderdikleri mesajlarda garanti süresi bitti, fiyatı onaylayın, parayı bize gönderin gibi şeyler yazdılar. Daha sonra gönderdikleri mesajda ise sorunun kullanıcı hatası olduğunu yazdılar. Bunun üzerine hepsiburada 27.12.2021 tarihinde beni aradı ve kulaklıktaki sorunun kullanıcı hatası olduğunu ve kulaklıkta ses sorunu olduğunu söylediler. Ben de kulaklığımda bir ses sorunu olmadığını, benim sorunumun boya atması olduğunu, şayet bir ses sorunu varsa bunun servislerinde meydana geldiğini bu nedenle birebir değişim talep ettiğimi söyledim. Talebimin reddedildiğini ve kulaklığın olduğu gibi bana geri gönderileceğinin söylediler. 04.01.2022 tarihinde talebim sanki benim tarafımdan iptal edilmiş gibi işlem yapmışlar. İşlemin detayını da paylaşıyorum. Bunun üzerine yine bu tarihte tüketici hakem heyetine şikayette bulundum.


Ürün bana 06.01.2022 tarihinde teslim edildi. Ürünü açtığımda şok oldum. Çünkü kulaklığın dış kutusu bana aitti. Ancak içindeki kulaklık bana ait değildi. Ürün ya hepsiburada depoda ya da kvk serviste karışmış ve bana başka birinin kulaklığını göndermişler. Kulaklığın içinden sahibine ait fatura da çıktı. Kvk servise girerken benim ismimle giriş yapılmış ancak, forma başkasına ait olan ürünün seri numarasını yazmışlar. Bunların ekran görüntülerini ve bana ait olan kulaklığın faturasını da paylaşıyorum.


Bu noktada tekrar hepsiburada ile iletişime geçtim. Bana bir yanlışlık olduğunu ürünü kargo ile onlara göndermem gerektiğini söylediler. Yazışmanın ekran görüntüsünü de paylaşıyorum. Söylediklerini yaptım ve ürünü geri gönderdim. Sonrasında 10.01.2022 tarihinde hepsiburadadan kargo geldi. Tam da sıfır kapalı kutu ürün gönderdiklerini düşünürken, daha önce gönderdikleri başkasına ait kulaklığı aynı şekilde bana göndermişler. Yazışmanın ekran görüntüsünü paylaşıyorum yine. Benden özür dileyerek ürünü tekrar göndermemi söylediler. Ancak bu defa sanki ben ürünü iade etmek istiyormuşum gibi kayıt açmışlar. Ben de ürünü değiştirmek istediğimi söylediğimde, sistem üzerinden değişim kaydı açamadıklarını, ürünün içine bir not kağıdı koyup, bu kağıda değişim istediğimi yazmamı ve böylece değişim yapılacağını söylediler. Yazışmayı paylaşıyorum.


Söyledikleri gibi yapıp ürünü gönderdim tekrar. Kutunun içine de notu yazmıştım. Bunların fotoğraflarını ve müşteri temsilcisi ile yazışmalarımı da çıktı alıp koydum kutunun içine. 14.01.2022 tarihinde beni arayıp, ürünün kendilerine ulaştığını ancak servise göndermeleri gerektiğini söylediler. Artık bardak taştı bende ve açtım ağzımı yumdum gözümü ağzıma ne gelirse saydırmaya başladım. Sonunda müşteri temsilcisinin söylediği gibi not yazdığımı, ürünün bana ait olmadığını, benim ürünümün kaybolduğunu söyledim. İlgili departmanla iletişime geçip değişim sağlayacaklarını söylediler.


Ve 15.01.2022 tarihinde beni tekrar arayıp, ürünü servise gönderdiklerini kontrollerinin sağlanacağını filan söylediler. Düşünün yani benim olmayan, başka birine ait olan kulaklığı incelenmesi için servise göndermişler. Bunu için niye beni arıyorsunuz diyorum cevap yok. Başkasının kulaklığının incelenmesinin sonucunu niye ben bekliyorum bana yenisini gönderin diyorum yine cevap yok. Allahınızdan bulun. Haram olsun size ödediğim o para dedim telefonu suratlarına kapattım.


Durum bu şekilde gelişti arkadaşlar. Hepsiburadadan kulaklık aldığıma alacağıma pişman oldum. Neredeyse iki aydır hiçbir ilerleme yok. Konuyu önce çıkarabilirseniz ve yaşadığım durumu ekşisözlükte yazabilecek bir arkadaşımız olursa çok memnun olurum.
18.01.2022 tarihli güncelleme:Aynı seri numaralı cihaz, 31.12.2021 tarihinde servise girdiği zaman ses sorunu arızası tespit ediliyor. 18.01.2022 tarihinde herhangi bir sorun tespit edilemiyor. kvk servis resmen dolandırıcılık yapıyor.26.11.2021 tarihinde Airpods 2. Nesil kablosuz kulaklıkları, Hepsiburada üzerinden, satıcısı Hepsiburada olarak satın aldım. Ürün 30.11.2021 tarihinde akşam saatlerinde bana ulaştı. Ben de ertesi gün yani 01.12.2021 tarihinde kulaklıklarımı kullanmaya başladım. 03.12.2021 tarihinde kulaklıklardan sağ tarafta olanında sap kısmı ve kulağımın içine giren kısmında, sol tarafta olanında ise sap kısmında boya atmaları fark ettim. Kulaklıkları detaylı incelediğimde, kulaklıklar arasında malzeme farkı olduğunu, bir tanesinin daha parlak bir malzemeden yapıldığını, diğerinin mat bir malzemeden yapıldığını saptadım.


Bunun üzerine 04.12.2021 tarihinde, hepsiburada ile iletişime geçerek sorunumu belirttim. İstersem kulaklığı servise götürüp, servisten alacağım raporla kendilerine göndererek garantiden değişimin yapılacağını, istersem de kulaklığı kendilerine gönderip, kendilerinin servise göndererek servis raporu sonucunda değişiminin yapılabileceği söylendi. Kulaklığı derhal 04.12.2021 tarihinde Gürgençler yetkili servisine bıraktım. Servisteki arkadaş böyle bir olayla daha önce karşılaşmadıklarını, kulaklıklarda bariz bir sorun olduğunu kabul etti. Servisteki incelemeler yaklaşık 10 gün sürdü. Kulaklığımı 13.12.2021 tarihinde servisten aldıktan sonra, 14.12.2021 tarihinde, servis raporu ile birlikte, Hepsiburada üzerinden kayıt oluşturarak kulaklığımı Hepsiburada'ya gönderdim. Servis raporunu da aşağıda paylaşıyorum. 15.12.2021 tarihinde kulaklık Hepsiburada'ya teslim edildi. Bana işlemlerimin 2 iş günü içinde sonuçlanacağını yazan bir mail attılar. 17.12.2021 tarihinde beni aradılar ve kulaklığımı servise göndereceklerini incelemelerin 23 gün süreceğini söylediler. Ben de böyle bir şeyi yapmaya hakları olmadığını, benim zaten ürünü servise vererek durumu tespit ettirdiğimi ve servis raporunu da alıp kendilerine gönderdiğimi söyledim. Bunun üzerine hiçbir şey demeden beni tekrar arayacaklarını söyleyip telefonu kapattılar.


Asıl olaylar ise buradan sonra başladı. Kulaklığı kvk servisine göndermişler. Servisten telefonuma sürekli kulaklıkla ilgili mesajlar göndermeye başladılar. Gönderdikleri mesajların ekran görüntülerinin de paylaşıyorum. İlk gönderdikleri mesajlarda garanti süresi bitti, fiyatı onaylayın, parayı bize gönderin gibi şeyler yazdılar. Daha sonra gönderdikleri mesajda ise sorunun kullanıcı hatası olduğunu yazdılar. Bunun üzerine hepsiburada 27.12.2021 tarihinde beni aradı ve kulaklıktaki sorunun kullanıcı hatası olduğunu ve kulaklıkta ses sorunu olduğunu söylediler. Ben de kulaklığımda bir ses sorunu olmadığını, benim sorunumun boya atması olduğunu, şayet bir ses sorunu varsa bunun servislerinde meydana geldiğini bu nedenle birebir değişim talep ettiğimi söyledim. Talebimin reddedildiğini ve kulaklığın olduğu gibi bana geri gönderileceğinin söylediler. 04.01.2022 tarihinde talebim sanki benim tarafımdan iptal edilmiş gibi işlem yapmışlar. İşlemin detayını da paylaşıyorum. Bunun üzerine yine bu tarihte tüketici hakem heyetine şikayette bulundum.


Ürün bana 06.01.2022 tarihinde teslim edildi. Ürünü açtığımda şok oldum. Çünkü kulaklığın dış kutusu bana aitti. Ancak içindeki kulaklık bana ait değildi. Ürün ya hepsiburada depoda ya da kvk serviste karışmış ve bana başka birinin kulaklığını göndermişler. Kulaklığın içinden sahibine ait fatura da çıktı. Kvk servise girerken benim ismimle giriş yapılmış ancak, forma başkasına ait olan ürünün seri numarasını yazmışlar. Bunların ekran görüntülerini ve bana ait olan kulaklığın faturasını da paylaşıyorum.


Bu noktada tekrar hepsiburada ile iletişime geçtim. Bana bir yanlışlık olduğunu ürünü kargo ile onlara göndermem gerektiğini söylediler. Yazışmanın ekran görüntüsünü de paylaşıyorum. Söylediklerini yaptım ve ürünü geri gönderdim. Sonrasında 10.01.2022 tarihinde hepsiburadadan kargo geldi. Tam da sıfır kapalı kutu ürün gönderdiklerini düşünürken, daha önce gönderdikleri başkasına ait kulaklığı aynı şekilde bana göndermişler. Yazışmanın ekran görüntüsünü paylaşıyorum yine. Benden özür dileyerek ürünü tekrar göndermemi söylediler. Ancak bu defa sanki ben ürünü iade etmek istiyormuşum gibi kayıt açmışlar. Ben de ürünü değiştirmek istediğimi söylediğimde, sistem üzerinden değişim kaydı açamadıklarını, ürünün içine bir not kağıdı koyup, bu kağıda değişim istediğimi yazmamı ve böylece değişim yapılacağını söylediler. Yazışmayı paylaşıyorum.


Söyledikleri gibi yapıp ürünü gönderdim tekrar. Kutunun içine de notu yazmıştım. Bunların fotoğraflarını ve müşteri temsilcisi ile yazışmalarımı da çıktı alıp koydum kutunun içine. 14.01.2022 tarihinde beni arayıp, ürünün kendilerine ulaştığını ancak servise göndermeleri gerektiğini söylediler. Artık bardak taştı bende ve açtım ağzımı yumdum gözümü ağzıma ne gelirse saydırmaya başladım. Sonunda müşteri temsilcisinin söylediği gibi not yazdığımı, ürünün bana ait olmadığını, benim ürünümün kaybolduğunu söyledim. İlgili departmanla iletişime geçip değişim sağlayacaklarını söylediler.


Ve 15.01.2022 tarihinde beni tekrar arayıp, ürünü servise gönderdiklerini kontrollerinin sağlanacağını filan söylediler. Düşünün yani benim olmayan, başka birine ait olan kulaklığı incelenmesi için servise göndermişler. Bunu için niye beni arıyorsunuz diyorum cevap yok. Başkasının kulaklığının incelenmesinin sonucunu niye ben bekliyorum bana yenisini gönderin diyorum yine cevap yok. Allahınızdan bulun. Haram olsun size ödediğim o para dedim telefonu suratlarına kapattım.


Durum bu şekilde gelişti arkadaşlar. Hepsiburadadan kulaklık aldığıma alacağıma pişman oldum. Neredeyse iki aydır hiçbir ilerleme yok. Konuyu önce çıkarabilirseniz ve yaşadığım durumu ekşisözlükte yazabilecek bir arkadaşımız olursa çok memnun olurum.
Arkadaşlar merhaba.

Ford kuga aracım için kışlık lastik jant seti almayı planlıyorum. Yaz lastiklerinde tpms olduğu için kış lastikleri için de 4 adet sensör almam gerekiyor. Servisle görüştüğümde yeni alacağım sensörlerin araca tanıtılması gerektiğini söyledi. Ancak internetten araştırdığım kadarı ile ve diğer yedek parçacılara sorduğumda böyle bir tanıtıma gerek olmadığı, aracın yeni sensörleri direk tanıyacağını söylediler. Benim de kafam karıştı.

Kuga konusuna yazdım ancak oradan cevap gelmedi. yarın bu işleri halletmeyi düşündüğüm için burada konu açtım. bilen, kullanan arkadaşlar yorum yapabilirse çok sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.
Ankara Trafik facebook sayfasından alıntıdır.

Arabamda çekiş düşüklüğü yaşadığım için sanayide her zaman bakımını yaptırdığım ustama götürdüm. motoru inceledikten sonra subap ayarı yapılması gerektiğini, o gün elinde yetişmesi gerektiği işler nedeniyle aracımı sabah getirmemi söyledi.

ertesi sabah mesaiye gideceğimi (çalıştığım yer 20 km uzaklıktaki kapıkule gümrük kapısı) arabayı ancak iş çıkışı 8 de getirebileceğimi söyleyince, usta bana "bırak o zaman araç bu akşam dükkanda kalsın, yarın iş çıkışı gelene kadar hazır olur öyle alırsın" dedi. aracı o akşamüstü sanayiye bıraktım.

ertesi gün öğleden sonra ustayı arayıp arabanın durumunu sorduğumda ufak bir kaza olduğunu, mesai bitimine kalmadan gelmem gerektiğini söyledi. işten erken çıkıp sanayiye gittiğimde benim aracın ön kısmının ağır hasarlı olduğunu gördüm.

ustanın yanında çalışan 16 yaşındaki oğlu gece içip saat 3'te benim arabayı alıp trafiğe çıkıyor ve kırmızı ışıkta beklemekte olan bir araca arkadan sağlam vuruyor. vurduğu aracın sahibi de uzaktan tanıdığım biri.

ustaya sordum ne olacak şimdi diye. dedi ki "büyük oğlanı 1 ay sonra evlendiriyorum, masrafım çok, senin arabanı yavaş yavaş yaptırırım, maddi durumum iyi olsaydı hemen yaptırırdım ama bana bir kaç ay zaman ver." diğer araç ne olacak diye sorduğumda "onu da kazayı yapan benim piç düşünsün" dedi.

diğer aracın sahibine gittiğimde onun da aracının arka tarafının koltuklara kadar gömülü olduğunu gördüm. beni görünce sevindi "ben de seni arıyordum" dedi. kendisine vuran aracın bana ait olduğunu kazadan sonra anladığını, beni beklediğini, o yüzden avukatına dava açtırmadığını, tek derdinin bir an önce zararının karşılanarak arabasının tamir edilmesini istediğini söyledi. kaza tutanağını tutan polislere göre de benim araçla vuran çocuk 8 de 8 suçluymuş ve alkollüymüş.

bu konuşmayı ustaya telefon edip anlattığımda, oğlunu evlatlıktan reddettiğini, dükkandan kovduğunu, sadece benim arabanın tamiri konusunda yardımcı olabileceğini, hurdacılardan benim parçaları araştırıp çıkma olarak takabileceğini söyledi.

oradan avukat olan enişteme giderek olayları anlattım. bana ruhsat sahibi olduğum için birinci derece suçlunun ben olduğumu, karşı tarafın avukatının davayı kazandıktan sonra zararının tazmini için ister benden, ister kaza yapan çocuktan talep etme hakkı olduğunu, görünen duruma göre kaza yapan çocuğun mal varlığı ve düzenli bir geliri olmaması nedeniyle zararın benim tarafımdan ödenmesinin isteneceğini, ben bütün ödemeyi yaptıktan sonra kaza yapan çocuğa rücu davası açacağımı, eğer bir gün malı mülkü yada düzenli bir geliri olursa ödediğim parayı ondan talep edeceğimi söyledi.

sonuçta karşı taraf dava açtı ve mahkemeye ben de davalı olarak çıktım. durumu aynen anlattım. hakim bana aracı kazadan önce bıraktığıma dair belge olup olmadığını sordu. ben de yok dedim. sonraki duruşmaya dükkan sahibini çağırdı. ona aracı akşamüstü sen mi teslim aldın dedi. usta teslim almadığını, kaza günü aracı hiç görmediğini, benim barda oğluyla içtiğimi, bar çıkışı oğluna aracın anahtarlarını vererek "al arabayı sabah dükkana götür baban tamir etsin" diyerek kendim verdiğimi falan söyledi. o gün ilk defa duruşmaya gelen oğlu da aynı şeyleri söyledi. hakim bana aracı dediğim gibi akşamüstü dükkana bıraktığıma dair dükkanın yakınındaki işyerlerinden şahit bulursam dinletmek için sonraki duruşmaya getirebileceğimi söyleyip davayı ileri tarihe erteledi.

aracı teslim ettiğim gün bize çay getiren çaycıdan tut, yan dükkanlardaki tanıdık o kadar esnafın şahitlik yapmaları teklifime bir tanesinin bile olumlu yanıt vermemesi beni çok üzdü. sonuçta davayı kaybettim.

dava sürecinde arabamı dörtte bir fiyatına kaportacıya sattım. aldığım parayı da karşı tarafın masrafları için ödedim. yani kısacası arada benim araba kaynadı gitti.

avukatım olan eniştem "dua et bir insana vurup öldürmemiş, eğer ailesine çalışarak bakmakta olan birine çarparak öldürseydi o zaman çok daha ağır bedeller öderdin" dedi.

başka bir olayda da tanıdığım biri, en yakın arkadaşına gelin arabası olarak kullanılması için aracını vermişti. düğün alayı giderken aracın önüne bir çocuk atlıyor, amacı içine para konan zarf almak ve kaza oluyor. çocuğu hemen hastaneye yetiştiriyorlar ama ertesi gün çocuk ölüyor. bu aracın sahibi de yargılandı. ayrıca ölen çocuğun ailesi batmanlı olduğu için bazı aracılık yapan kişiler şikayetin geri alınması için kan parası talep ettiler ve biraz da tehdit ettiler. kazayı yapan sürücünün maddi imkanları yeterli olmadığı için kan parasını da araç sahibi olan tanıdığım ödemek durumunda kaldı.

birisi sizden aracınızı istediği zaman, ne yapacağınızı şimdi bir daha düşünün.

Ankara Trafik facebook sayfasından alıntıdır.
https://www.facebook.com/ankaracevirme/posts/291340711515328?__tn__=K-R


Arkadaşlar dün akşam böyle bir olay okudum. ancak aklıma takılan bazı noktalar var.

Şoför kim olursa olsun kazayı yapan araçların trafik sigortaları araçları tamir ettirmez mi ?

Usta bu adamdan için bara gittiler arabayı oğluma kendi isteyerek verdi demiş. adam o gece nerede olduğunu eşi dostu şahit tutarak ispat edemez miydi ?

Çocuk alkollüyse ve polis gelip tutanak tuttuysa olayın tüm suçunun çocukta olması gerekmez mi adam niye tüm masrafları ödemiş ?
Çok sevdiğim ve değer verdiğim bir abim arabasını satmak istiyor. kendisi çok anlamadığı için ben sahibinden.com da ilan açtım. ilanı da ben takip ediyorum.

Bu iki dolandırıcı 2 aylık, 3 aylık çek verelim diye mesaj atmış. bir de öyle kibar konuşuyorlar ki. ben de gereken cevabı verince bir daha ses çıkmadı.

Bu ekonomik ortamda milletin çalışıp kazanıp biriktirdiği üç kuruşa göz dikmişler.

İsimlerini numaralarını açık şekilde paylaşıyorum. dikkatli olalım arkadaşlar.Edit:

Aynı isim farklı bir numara ve farklı bir çek tutarı ile @osmant87 ilanı için teklif yapmış.Edit2:

Hala dolandırıcı değil diyenler var arkadaşlar. yapmayın lütfen. konu içindeki açıklama mesajımı buraya yazıyorum.

Birincisi çek teklif edilip sonra karşılıksız çıkan bir sürü haber görüyoruz.

İkincisi ben adamların teklifine karşılık vermişim. ancak hiç cevap gelmemiş. insan gerçekten bu arabaya talip olsa olumlu veya olumsuz bir cevap atmaz mı. gerçekten almaya niyeti olsa beni bir şekilde ikna etmeye uğraşmaz mı. ya da telefon edip yüz yüze görüşmek istemez mi.

Üçüncüsü 2 veya 3 aylık bir çeki olan insan ya çok temiz olduğu için ya hasarsız olduğu için ya kmsi düşük olduğu için ya da fiyatı uygun olduğu için arabayı kaçırmamak adına çek teklif edip arabayı almak ister. e bu araba 2 yaşında ama 85 bin km de. neredeyse 17 bin liralık hasar kaydı var. fiyatı da hasarsız olanlarla aynı yazılmış. çekinin bozdurulma tarihinde bunun gibi onlarca veya yüzlerce araba bulabilir.

Üst tarafa @osmant87 ilanını da koydum. aynı kişi farklı numara ile farklı tutarda çek teklif etmiş. dolandırıcı değilse neden farklı telefon numarası kullanıyor. siz her beğendiğiniz ilana farklı numaralarla mı mesaj gönderiyorsunuz.

Ayrıca bizim aracımız 90 bin lira @osmant87nin aracı 150 bin lira. bu nasıl bir bütçedir neredeyse iki kat fiyatlı bir araç almaya talip olmuş. yapmayın lütfen. savunmayın şu dolandırıcıları.
İçişleri Bakanlığı, trafik güvenliği ve trafik kazalarının azaltılması ve trafik güvenliğinin artırılması kapsamında 8 Ağustos - 15 Kasım tarihleri arasında 100 günlük eylem planı Adana'da uygulanmaya başlandı.

Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin abart egzozlu araç ve motosikletler üzerinde yaptığı uygulamada, 2 bin 650 sürücüye 622 bin 750 TL ceza yazılırken, 327 araç trafikten men edildi.

Darısı başta Ankara olmak üzere diğer illerin başına. Bu 100 günlük eylem planı tüm Türkiye'de uygulanmalı.


http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/abart-egzozlu-arac-sahipleri-yandi-ceza-yagiyor/205440/
Kampanya Koşulları
Kampanyaya katılan World Üye İşyeri olan Petrol Ofisi istasyonlarından 16 Ağustos - 30 Eylül 2018 tarihleri arasında farklı günlerde 4 adet 125 TL ve üzeri akaryakıt ve otogaz (yakıt) alışverişi yapan müşteriler 25 TL Petrol Ofisi Puan kazanacaktır.

16 Ağustos - 30 Eylül 2018 tarihleri arasında farklı günlerde 4 adet tek seferde 125 TL ve üzeri akaryakıt ve otogaz (yakıt) alışverişi yapan müşterilerin Yapı Kredi Cüzdan mobil uygulaması üzerinden kampanyaya katılması halinde, 30 TL Petrol Ofisi Puan kazanacaktır. Yapı Kredi Cüzdan mobil uygulaması üzerinden yapılan katılımdan kazanılacak ek Petrol Ofisi Puan 5 TL’dir.

Her halukarda bir müşteri kampanyadan en fazla bir kez faydalanabilir ve en fazla 30 TL Petrol Ofisi Puan kazanabilir.

Yapı Kredi Bireysel kredi kartı, Yapı Kredi banka kartı ve Yapı Kredi Business kart sahiplerinin kampanya katılımı için PO yazıp bir boşluk bırakarak kart üzerindeki müşteri numaralarını SMS ile 4454’e gönderilmesi gerekmektedir.

Kazanılan Petrol Ofisi Puan’lar world üyesi Petrol Ofisi istasyonlarından yapılacak akaryakıt ve otogaz (yakıt) alımında harcanabilecektir.

Kampanya kapsamında işlemlerin Petrol Ofisi marka tanımlı Yapı Kredi World Üye İşyerleri üzerinden yapılması gerekmektedir.

Yapı Kredi Bireysel kredi kartı, Yapı Kredi banka kartı ve Yapı Kredi Business kart Petrol Ofisi Puan’lar 9 Ekim 2018 tarihinde yüklenecektir.

Petrol Ofisi Puan’ların son kullanım tarihi 22 Ekim 2018 olup, kullanılmayan Petrol Ofisi Puan’lar 23 Ekim 2018 tarihinde geri alınacaktır. Aynı gün içerisinde yapılacak işlemlerden yalnızca biri kampanyaya dahil olacaktır.

Kampanya tanımları müşteri bazında yapılmakta olup ve her müşteri SMS ile katılmışsa en fazla 25 TL, Yapı Kredi Cüzdan mobil uygulaması üzerinden katılmışsa en fazla 30 TL Petrol Ofisi Puan kazanabilir.

Kampanyaya Vakıfbank Worldcard’lar, Albaraka Worldcard’lar, TEB Worldcard’lar,Anadolubank Worldcard’lar ve Business TL Card dahil değildir. Kampanya şartlarından faydalanamazlar. Kampanyaya Worldpuan ile yapılan alışverişler dahil değildir. Alışverişin iadesi durumunda kampanya geçersiz olacaktır. World Business kartlar Yapı Kredi Cüzdan mobil uygulaması kampanyasından faydalanamazlar.

World Business kartlar için firma müşteri numarası altındaki tüm kartların yaptığı harcamalar için sadece bankanın belirleyeceği bir karta bir kez 25 TL Petrol Ofisi Puan yansıtılacaktır.

Ayrıntılı bilgi için:www.petrolofisi.com.tr,www.worldcard.com.tr,www.tlcard.com.tr vewww.ykbticarikartlar.com’u ziyaret edebilirsiniz.
Yeni Volvo S60 resmi olarak tanıtıldı.

Çarpıcı Tasarım

Yeni S60 tasarımıyla sürüş coşkusunu yansıtıyor. Güçlü hatlara sahip yan bölüm, aerodinamik profil ve arka tekerleklerin üzerinde kaslı omuzlar otomobilin atletik karakterini vurguluyor. İskandinav zarafeti ve dinamik tavır bir araya gelerek performans odaklı bir duruş sağlıyor. Yoldaki yeteneklerini kendinden emin bir şekilde yansıtan bir otomobil.

Ayrıntılardaki Dinamizm

Ayırt edici ayrıntılar Yeni S60'ın güçlü karakterini vurguluyor ve yeni nesil Volvo otomobillerinden biri olduğunu gösteriyor. Belirgin ön ızgara Volvo amblemini gururla taşıyor ve uzun motor kapağı ile derin ön tampon gücü ifade ediyor. Full LED ön farlar Volvo Cars'ı benzersiz T şeklindeki ışık şekliyle hem gündüz hem de geceleyin benzersiz bir duruş sağlıyor. Arkada, bagaj kapağının ucu yukarı doğru kalkık tasarımıyla daha sportif bir duruş ve yüksek hızda daha iyi aerodinamik özellikler sağlıyor.

Denge. Duruş. Kontrol

Yeni S60 konfor ile kontrol arasında bir denge sağlayan şasisiyle sizi sürüşe teşvik ediyor. Hassas, iyi tepki veren direksiyon yolla iyi bir bağlantı hissi sağlıyor. Çift üçgen kollu ön süspansiyon ve Volvo Cars'ın yenilikçi entegral arka süspansiyonu iyi bir kullanım sunmaya yardım ediyor ve ağırlığın düşük tutulmasına da katkıda bulunarak daha çevik olmasını sağlıyor.

İstediğiniz şekilde kullanın

Yeni S60, yolculuğunuza ya da o anki tercihlerinize göre ayarlayabileceğiniz bir sürüş deneyimi için sürüş modları sunuyor. Motor, otomatik şanzıman, direksiyon, frenler ve denge kontrol sistemi için üç varsayılan ayar var ve bunlar dinamik sürüş, konfor ve yakıt tüketimi ile egzoz emisyonunu öne çıkarıyor. İsterseniz, Individual moduyla kendi kombinasyonunuzu da oluşturabiliyorsunuz. Plug-in hibrid modellerde bir AWD modu da sunuluyor.

Hassas kontrol

Opsiyonel Four-C aktif şasi, Yeni S60'ın nasıl tepki göstereceğiyle ilgili daha da fazla kontrol sağlayan elektronik kontrollü bir amortisör sistemi. Bu yenilik sürekli olarak mevcut yol koşullarını ve sürüş tarzınızı değerlendiriyor ve amortisörleri konfor ile kontrol arasında en iyi dengeyi sağlayacak şekilde adapte ediyor. Otomobilin sürüş modları arasında geçiş yaparken Four-C sistemi ayrıca süspansiyon özelliklerini de ayarlıyor ve böylece otomobil her zaman istediğiniz şekilde davranış gösteriyor.

Lüks bir İskandinav iç tasarımı

Saflık, kalite ve amaca uygunluk İskandinav iç tasarımının ve Yeni S60'ın iç tasarımının temel taşları. Lüks hissinin tadını çıkarmaya ve sürüşten zevkine odaklanmaya davet eden, karmaşadan uzak, ilham verici bir alana hoş geldiniz.

Modern işçilik

Yeni S60 canlı bir sürüşe uygun üretildi. Şık dokunmatik orta ekran, sezgisel rahatlıkla kullanabileceğiniz komuta merkeziniz ve benzersiz hava çıkışlarında ince, metal kaplamalı kollar elmas desenli tasarıma sahip. Aynı yüzey tasarımı motor çalıştırma düğmesi, sürüş modu kontrol düğmesi ve direksiyon simidi düğmelerinde de kullanılıyor. R-Design donanımı otomobilin atletik doğasını vurguluyor ve Metal Kafes Alüminyum dekor paneller ile koltuklar, tünel konsolu, kapılar ve vites kolu körüğünde kontrast renkte dikişleri içeriyor. Inscription donanımı özel bir ahşap kaplama olan Driftwood dekor panellere sahip.

Efsanevi koltuk konforu

Volvo Cars koltukları uzun yolculuklardaki konforuyla ünlü. Yeni S60'taki yeni nesil koltuklarımız her yolculuktan sonra kendinizi zinde hissetmenizi sağlayan bir destek sağlıyor. Standart Comfort koltuklarda elektrikli yükseklik ayarı standart. Donanım düzeyine göre standart ya da opsiyonel olan Contour koltuklar daha da fazla yan destek sağlıyor ve ayrıca çok yönlü bel desteğine ve ayarlanabilir minder uzantısı özelliklerine sahip.

İnsani dokunuş

Dokunmatik orta ekran Yeni S60 ile iletişiminizdeki rahatlığın temelini oluşturuyor. Bilgileri okumayı kolaylaştıran ve yukarı kaydırma ihtiyacını azaltan uzunlamasına yapıya sahip ve 9 inçlik ekrandaki özel bir kaplama da yansımayı azaltıyor. O kadar iyi tepki veriyor ki eldivenli olarak bile kullanabilirsiniz.

Göğe açılan pencereniz

Yeni S60'ta sunulan panoramik tavan iç bölümü doğal ışıkla dolduruyor. Hem önde hem de arkadan oturanların faydalanabileceği kadar büyük ve özel koyu renkli camı da istenmeyen sıcaklığı ve ışığı azaltıyor. Elektrikli güneşliği de gerektiğinde güneşin güçlü ışıklarını gölgeliyor ve tavanın ön bölümü de ek havalandırma için kaldırılabiliyor ya da açılabiliyor.

Saf güç ve verimlilik

Yeni S60 T6 Twin Engine ve T8 Twin Engine modelleri size sıradışı performans, çok yönlülük ve verimlilik sağlayan plug-in hibrid motorlara sahipler. Dört silindirli benzinli motor gücünü ön tekerleklere aktarırken elektrikli motor arka tekerlekleri hareket ettiriyor. İhtiyacınız ne olursa olsun, Yeni S60 Twin Engine modelleri size uygun bir Sürüş Modu sunuyor. Pure modunun sunduğu sıfır atıklı sadece elektrikli sürüş günlük işe gidiş ve gelişe yeterliyken, Power modu en güçlü tepkiyi sağlıyor. Varsayılan ayar olan Hybrid modu ise size mümkün olduğunca konforlu ve verimli bir yolculuk sunmak için güç kaynakları arasından seçim yapıyor ya da ikisini birlikte kullanıyor.

Yenilikçilik yoluyla performans

Yeni S60'ta sunulan yenilikçi motorlar güçlü performansı düşük egzoz atığı ve yakıt tüketimiyle birleştiriyor ve böylece güç hissinin tadını sorumlu bir şekilde çıkarabiliyorsunuz. Motorların her biri dört silindirli ve en iyi tepki için turboya sahip. T6 motorda düşük devirde daha da güçlü tepki için bir kompresör de bulunuyor. Güç yumuşak vites değiştiren şanzımanlar yoluyla aktarılıyor; R-Design versiyonlarında direksiyon simidinde vites değiştirme kolları bulunan 8 vitesli Geartronic otomatik ya da altı vitesli düz şanzımanla.

Hayat iletişimdeyken daha güzel

Yeni S60 otomobilin iletişim özelliklerini kullanarak yolculukları daha kolay hale getiren, sürekli iletişimde kalmanıza yardım eden ve yolculuk sırasında sevdiğiniz müzikleri dinlemenizi sağlayan çeşitli özelliklerle sunuluyor. Her Volvo Cars yeniliği insanlardan ilham alarak tasarlandığı için, bu özellikleri kullanmak çok kolay.

Ses alanında yeni bir deneyim

Akıllı teknoloji ve mükemmel telefon entegrasyonu sevdiğiniz müzikleri ve yayınları yeni S60'ta çok rahat bir şekilde dinlemenize olanak tanıyor. Entegre Spotify uygulaması telefonunuzu bağlamaya gerek bırakmıyor. Apple CarPlay desteği bir Apple iPhone'u bağlamanıza olanak tanıyor ve Android Auto da destekleniyor. Otomobilin sezgisel kullanılabilen orta dokunmatik ekranı ya da basit sesli kontrolü, eğlence dünyasına erişiminizi sağlıyor. Sensus Connect paketi size çeşitli ek uygulamalara erişim olanağı sağlıyor ve Yeni S60'ınızda İnternet radyosu ve sesli kitapları dinleyebiliyorsunuz.

Hayat daha da kolay

Volvo On Call* uygulaması telefon, tablet ya da giyilebilir cihazınızı Yeni S60'ınıza bağlayarak hayatı daha az karmaşık ve daha zevkli hale getiriyor. Basit arayüz size çeşitli kullanışlı fonksiyonlar sunuyor, örneğin Yeni S60'ınızı önceden ısıtma ya da soğutma, kilitleme ya da kilidi açma ve kapalı bir otoparkta yerini bulma.

Volvo On Call aynı zamanda kişisel asistanınız; randevularınızın ne zaman olduğunu, nerede olduğunu ve oraya nasıl gidileceğini size söyleyebiliyor. Bir SIM kartı kullanarak Volvo'nuzu İnternete bağlama olanağı sunduğu için, nereye giderseniz gidin, otomobilin içinde İnternete sahip oluyorsunuz.

Powered by Bowers & Wilkins

Bowers & Wilkins ses sistemi Yeni S60'ta sunulan en gelişmiş ses sistemi. Toplam gücü 15 hoparlör ile 1100 Watt. Üç farklı oda modu, Studio, Individual Stage ve Göteburg Konser Salonu, sesi müziğinize ya da ruh halinize göre ayarlama olanağı sunuyor. Paslanmaz çelikten hoparlör panelleri, Bowers & Wilkins logoları ve ayırt edici sarı hoparlör konileri gibi ayrıntılar özel bir görsel etki yaratıyor. Sistemde otomobilin gövdesine entegre edilen dışarıdan havalandırmalı bir subwoofer hoparlör içeriyor ve böylece daha hassas ve güçlü bas sesleri sağlayabiliyor.

Harman Kardon Premium Sound

Harman Kardon Premium Sound, 12 kanallı bir amfi üzerinden 14 hoparlör ile 600 Watt sunan net ve güçlü sese sahip yüksek kaliteli bir sistem. Ünlü ses markası Harman Kardon ile birlikte ve yenilikçi Dirac Unison yazılımı kullanılarak geliştirilen bu sistem her bir hoparlörün tepkisini hassas bir şekilde en iyi duruma getirerek otomobildeki herkes için güçlü bir ses deneyimi sağlıyor. Otomatik Düzey ayarı istikrarlı bir ses düzeyi ve yoğunluğu yaratırken, özel algoritmalar ses çıkışını dış gürültüyü telafi edecek şekilde ayarlıyor.

Yukarıdan görünüm

Yeni S60'ta sunulan 360° kamera otomobilinizi ve etrafındakileri büyük orta ekranda kuşbakışı göstererek park etmeyi kolaylaştırıyor. Sadece camları ve aynaları kullanarak görmenin zor olabileceği nesneleri ve araçları görmenize olanak tanıyor ve özellikle de dar yerlerden geçerken çok kullanışlı.

Sürüşü daha az yorucu hale getiriyor

Pilot Assist yoğun trafikte kullanımı daha az yorucu hale getirmeye yardım eden bir destek fonksiyonu. Bu yarı otonom sürüş özelliği aktif hız sabitleyici fonksiyonunu daha da ileri götürüyor; böylece öndeki araçla ayarlanan bir hız ve mesafeyi korumanın yanında, ayrıca sizi şeridinizin ortasında tutmak için direksiyona müdahale ediyor. Pilot Assist 130 Km/s'ye kadar hızlarda devrede ve yoğun otoyollarda kullanırken işinizi kolaylaştırıyor.

Tasarımıyla daha güvenli

Yeni S60'ı siz ve yolcularınız için güvenli bir yer haline getiren yenilikçi güvenlik özellikleri onlarca yıllık yenilikçiliğin sonucu. Güvenliğin temelinde otomobilin bütün yolcularını koruyan sert bir güvenlik hücresi bulunuyor. Öndeki ve arkadaki darbe emici bölgeler de bir çarpışma durumunda enerjiyi mümkün olduğunca dağıtıyor.

Daha fazla görün, daha güvende olun

City Safety, potansiyel tehlikeyi algılayarak ve kaçınmanıza yardım ederek Yeni S60'ın içindeki ve dışındaki insanları korumaya yardım eden bir Volvo Cars yeniliği. Radar ve kamera teknolojisi öndeki diğer araçları, bisikletlileri, yayaları ve büyük hayvanları hem gündüz hem de geceleyin algılıyor. City Safety yaklaşmakta olan bir çarpışmayı algılarsa sizi uyarıyor ve zamanında tepki göstermezseniz, otomatik olarak frene basarak çarpışmadan kaçınmanıza ya da etkisini azaltmaya yardım edebiliyor. Yeni S60'ta, City Safety ayrıca Direksiyon Desteği özelliğini de içeriyor ve bu sayede direksiyon manevrasıyla tehlikeden mümkün olduğunca etkili ve güvenli bir şekilde kaçmanıza yardım ediyor.

Doğru yolda

Yoldan Çıkma Önleme Sistemi, otomobilin kazara yoldan dışarı çıkması olasılığını azaltan Yeni S60'taki standart bir güvenlik özelliği. Bu yenilik, 65-140 Km/s hızlarda otomobilin istemeden yol dışına çıkmak üzere olduğunu belirliyor. Ardından, direksiyonu ve, gerekirse, fren desteğini kullanarak otomobili tekrar yoluna döndürüyor.

Bunu destekleyen bir özellik de Yoldan Çıkma Koruma Sistemi. Otomobilin yoldan çıkması durumunda ciddi yaralanma olasılığını azaltmaya yardım ediyor. Bu yenilik yere sert bir şekilde çarpıldığında dikey hareketi emen darbe emici ön koltukları ve darbe olmadan önce sizi daha sıkı tutan opsiyonel emniyet kemerlerini içeriyor.

Yeni Volvo S60 sonunda tanıtılıyor. 20 Haziran çarşamba günü amerikada özel bir etkinlikte tanıtılacak olan araç hakkındaki haber aşağıdadır.

Volvo, önümüzdeki hafta, Güney Carolina’daki Charleston üretim tesisinde düzenlenen özel bir etkinlikte yeni nesil S60’ı piyasaya çıkaracak.

Bununla birlikte, yeni S60 ile ilgili detaylara gelmeye devam ediyor. R Design paketinde yer alacak T8 Twin Motor seçeneği de S60 ürün yelpazesinde yer alacak.

Bu motor 394 HP güç ve 640 Nm tork üretiyor. Küçük bir elektrikli motorun da desteğiyle güç 409 HP’ye, tork ise 670 Nm’ye yükselmiş. Volvo motorda gerçekleştirilen güç yükselmesini yazılım ile sağlamış. Bu yazılım yükseltmeleri yakıt tüketimini ve emisyon performansını artırıyor. Ayrıca otomatik vites seçimini de iyileştiriyor.

Beklendiği gibi, yeni eklenen hibrit aktarma organları sadece üçüncü nesil S60 ile sınırlı kalmayacak, Volvo da V60 ve XC60 SUV modellerinde de sunacak.

Kaynak:auto motor & sport Türkiye

Volvo yeni nesil V60’ı Mart ayında Cenevre Motor Show’da sergileyeceğini açıkladı. Volvo V60’ın ardından ise yeni S60 sedan modelinin açıklanması bekleniyor.

Cenevre Fuarı öncesi kış testi süreçleri sırasında görüntülenen yeni V60, kamuflajın üstünden görülebildiği kadarıyla ürün gamının en büyük Station Wagon modeli olan V90’la benzerlikler taşıyacak. Volvo’nun V60’ı tanıtmasının ardından kısa bir süre sonra da merakla beklenen yeni S60’ı vitrine çıkarması bekleniyor.

Yeni Volvo modellerin altyapısını oluşturan SPA platformunun üzerinde yükselen yeni V60’ta da 2.0 litre hacimli dizel motorların yanı sıra 1.5 litre üç-silindirli benzinli motor ve buna ek olarak elektrik motorlarıyla güçlendirilmiş bir Plug-in Hybrid seçeneklerinin olması öngörülüyor. Ürün gamının zirvesinde ise Audi S4 ve Mercedes C43 AMG gibi modellerle rekabet edecek, 400 HP civarında güce sahip T8 PHEV motor olması bekleniyor.

Donanım olarak, XC60’da da olduğu gibi Momentum, Inscription ve R-Design Pro paketleri müşterilerin beğenisine sunulacak. Volvo V60’ın tanıtımının ardından S60 modelinin de duyurulması ve iki modelin yılsonunda veya en geç 2019 başlarında satışa sunulması bekleniyor.


[simage]https://store.donanimhaber.com/82/4f/a9/824fa93e842626f9740a2e7ba38a927a.jpg[/simage[simage]https://store.donanimhaber.com/34/0f/bc/340fbcdb582e057d626ff775d55c522f.jpg[/simage


Volvo Cars, beş kapılı, D segmentindeki station modeli V60’ı tanıttı.

İsveçli üreticinin CEO’su Hakan Samuelsson, yeni otomobille alakalı olarak şunları söylüyor: “Station aile otomobili sürücüsü, bizim işimizde nesillerdir önemli bir profil olmuştur. Şimdi V60, bu geleneği onurlandırıyor ve onu daha da ileriye götürüyor.”

Yeni V60, İsveçli markanın hem iyi görünüme sahip, hem de gündelik hayata uygun pratik otomobiller üretme iddiasının ortaya çıkan son ürünü. Yeni V60, Volvo Cars’ın Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) üzerinde üretiliyor. SPA tabanlı Volvo V60, lüks bir iç tasarım, artırılmış iç hacim, ileri bağlantı özellikleri ve Volvo Cars’ın en son sürücü destekleme ve güvenlik teknolojileriyle yola çıkacak. ama aracın yenilenmesiyle ortaya çıkan bir gerçek var ki benzinli ve dizel motorlara göre en hızlı versiyonlar hibrit motorlu versiyonlar olacak. Volvo Cars’ın, 2019 yılından itibaren tüm otomobillerini elektrikli hale getirme politikasına uygun olarak, V60’da iki adet elektrikli hibrit motor opsiyonu bulunacak. T6 Twin Engine AWD olarak isimlendirilen plug-in hibrit model 340 HP güç üretirken, T8 Twin Engine AWD versiyonu 390 HP güç sunacak. Elektrikli olmayan diğer iki motor seçenekleri arasında ise T5 ve T6 benzinli motorlar ve D3 ile D4 dizel üniteler bulunuyor.

Yeni V60, markanın “2020’den itibaren otomobillerimizde ölümlü kaza yaşanmayacak” iddiasının hakkını verecek şekilde bir dizi güvenlik sistemiyle de donatılıyor. 90 Serisi ve XC60’da yer alan ileri sürücü destek sistemleriyle birlikte V60 yollardaki en güvenli otomobillerden biri haline geliyor. Otomatik frenleme teknolojisi kullanan City Safety, olası çarpışmalardan kaçınmak için algılama sistemlerinden yararlanıyor ve sürücüye fren desteği sağlıyor. Sistem, ayrıca yayaları, bisikletlileri ve büyük hayvanları algılayan teknolojisiyle öne çıkmayı başarıyor. City Safety, dünyada bir ilk olarak karşıdan gelen çarpışmalardan kaçınmak için de otomatik frenleme özelliği sağlıyor. Sürücüye, iyi işaretlenmiş yollarda 130 km/h hıza kadar direksiyon, ivmelenme ve frenleme desteği sağlayan Pilot Assist System’in köşelerde dönüş performansı geliştirildi. V60’da ayrıca Yoldan Çıkmayı Önleme, Karşı Şeritten Gelen Araçla Çarpışmadan Kaçınma ve diğer direksiyon destekleme sistemleri de yer alıyor. Opsiyonel olarak sunulan otomatik frenleme özelliğine sahip Kavşak Trafik Uyarısı ise otomobilin içinde ve dışarıda yer alan yayalar için güvenliği daha da artırıyor. Volvo Cars’ın bilgi ve eğlence sistemi Sensus, Apple CarPlay, Android ve 4G ile tam uyumlu ve sürücünün her zaman internet üzerinden bağlı olmasını sağlıyor. Sistem, otomobilin diğer fonksiyonları, navigasyon özelliği, bağlantı servisleri ve diğer eğlence uygulamalarıyla birlikte tablet benzeri dokunmatik bir ekran üzerinden kontrol ediliyor.

Pratik bir araç olmak bütün station wagon araçlarda olduğu gibi V60'da da ön planda tutulmuş. 529 litre olarak açıklanan bagaj hacmi bu bölümü, önceki nesilden 99 litre daha büyük yapıyor. Aracın boyutları da önceki nesille kıyaslandığında oldukça artmış görünüyor. Boyu 12.6 cm artarak 4635 mm'den 4761 mm'ye, genişliği 2.5 cm artarak 1825 mm'den 1850 mm'ye çıkmış. yüksekliği ise 5.7 cm azalarak 1484 mm'den 1427 mm'ye düşmüş. Dingil mesafesi 9.6 cm artarak 2776 mm'den 2872 mm'ye çıkmış. Aracın boyundaki ve dingil mesafesindeki artışın bagaj genişliğine ve arka diz mesafesine olumlu etkisi olmuş.

Otomobilin ülkemizde ne zaman ve ne kadar fiyatla satışa sunulacağı henüz belli değil. Global pazardaki fiyatlarında ise %7-%10 aralığında bir artış meydana gelebilir.


YILBAŞI KAMPANYASI YAPMIŞLAR. İYİ BİR KAMPANYA DEĞİL AYRICA KİŞİYE ÖZEL. ANCAK ŞANSINI DENEMEK İSTEYEN OLABİLİR DİYE PAYLAŞIYORUM.

Paraf Sanal kartınıza özel 100 TL’ ye varan indirim!

3-31 Mart 2017 tarihleri arasında sanal kart ile yapılacak ilk 100 TL ve üzeri e-ticaret alışverişinden sonra, sanal kartınız ile yapacağınız her 100 TL ve üzeri e-ticaret alışverişinize 10 TL indirim ve toplamda 100 TL indirim verilecektir.

Kampanyaya katılmak için harcama yapmanda önce “ETİCARET” yazıp 3404 ‘e SMS gönderilmesi gerekmektedir.

Sanal kartı olmayan müşterilerimiz sanal kart oluşturduktan 1 gün sonra kampanyaya katılabilirler.

Aynı gün aynı sanal üye işyerinden yapılan alışverişlerden sadece bir tanesi kampanyaya dahil edilecektir.

Kampanyaya tek seferde yapılacak 100 TL ve üzeri peşin ve taksitli alışverişler dahildir.

Kampanya katılımı, belirtilen kısa mesajın Halkbank sistemine ulaşmasından ve kart sahibine Halkbank tarafından kayıt olduğu bilgisinin verilmesinden sonra sağlanır.

Kampanya katılım SMS’i bankada kayıtlı cep telefonu numarasından gönderilmelidir.

Katılım SMS’i ücretsiz olup; kampanyaya katılabilmek için SMS’in Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom operatörleri üzerinden gönderilmesi gerekmektedir.

Kampanyaya sadece sanal kartlar ile yapılacak harcamalar dahil olup, sanal kart ile yapılan harcamalarda ödül kazanılabilecek ve sanal kart dışındaki kartlar ile yapılacak harcamalar ödül

kazanımına dahil edilmeyecek ve ödül kazanamayacaktır.

Kampanyadan sadece Bireysel Paraf ya da Parafly’a bağlı sanal kartlar yararlanabilir. Paraf asıl/ek kartlar, Parafly asıl/ek kartlar faydalanamazlar.

Kampanyadan Business kartlar, HalkCardlar veya bu kartlara bağlı sanal kartlar faydalanamazlar, Paraf ya da Parafly’a bağlı sanal kart dışında farklı bir sanal kart ile kampanyaya katılıp, ödül kazanılması durumunda kampanya sonunda ödül geri alınır.

Bir müşterinin Paraf ve Parafly kartları olması durumunda her kartı için sanal kart üretemez, sadece bir adet sanal kart üretebilir ve sadece bu sanal kartı ile yapacağı alışverişeri kapsamında kampanyadan en fazla 100 TL indirim kazanabilir.

Kazanılan indirim sanal kart bir asıl karta bağlı ise asıl kartın ekstresine, ek karta bağlı ise ek kartın bağlı olduğu asıl kartın ekstresine yansıtılır. Bir müşterinin asıl ve ek kartına bağlı farklı sanal kart oluşturması durumunda asıl ve ek kartlara bağlı sanal kartlar için toplamda en fazla 100 TL indirim kazanılabilir.

ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri kampanyaya dahil değildir.

Kampanyaya ödeme kuruluşlarından yapılan harcamalar dahil değildir. (6532 MCC kampanyaya dahil değildir.)

Sanal kart oluşturma ve güvenli sanal kart kullanımı için faydalı bilgilerehttps://www.parafcard.com.tr/82-paraf_sanal alanından ulaşabilirsiniz.

Kampanyaya katılan tüm müşteriler bu koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

https://www.parafcard.com.tr/2293-sanal_kart_kampanyasi
Hakkında
Konum: Ankara,
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Mesaj Sayısı: 2.448
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.703
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 89.887 (Bu ay: 520)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.828 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.