Şimdi Ara

185/55/16 Lastik Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
1
Favori
2.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2019 model Suzuki Swift aracımız var ve Kasım 2019'dan beri bizimle birlikte.
    7500 km yol yaptık şu ana kadar, pandemi nedeniyle çok kullanamadık ama daha çok şehir içi yoğun trafikte kullanıyor eşim.
    İki kere de uzun yol yaptık İstanbul-Kaş ve İstanbul-Fethiye.
    Araçtan genel anlamda çok memnunuz, özellikle yakıt konusunda mükemmel.
    Şehir dışı 4.3-4.5L/100km yaktı iki uzun yol yolculuğumuzda da.
    Şehir içinde de yoğun trafikte dahi 6,5-7 litre aralığını geçmiyor. Karma şehir içi kullanımda 5.8l civarı.
    Lakin araçla alakalı tek memnuniyetsizliğimiz özellikle şehir içindeki bozuk yollarda, kapaklarda, çukurlarda, kasislerde biraz konforsuz ve takırtılı geçmesi.
    Bunu aracın üzerinde gelen 185/55/16 ölçülü Bridgestone Ecopia EP150 lastiklere de yoruyorum ciddi manada.

Bu ölçülerde hangi lastik tavsiye edersiniz, bu bahsettiğim şehir içi kullanımda konforu arttırmak için?
    Genelde şehir içi kullanıyoruz, senede 2-3 kere de uzun yol yapıyoruz ve öyle çok yüksek hızlara çıkmıyoruz, şehir dışı bile maximum 130 (yasal izin ölçeğinde).
    Tavsiyelerinizi, görüşlerinizi, yorumlarınızı bekliyorum.
    Sevgiler selamlar herkese.

• bridgestone sert hamurlu oluğu için biraz konforu törpüler. daha yumuşak hamurlu lastikler bakabilirsiniz. mesela michelin yumuşak hamurlu bir lastiktir.
  • Michelin bakmanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni good year eagle sport aldım yumuşak lastik baya memnunum desibeli de düşük 68 desibel
  • bahsettiğiniz lastiği megane da kullanıyorum.o kadar sesli bir lastik değil.bence sorunu başka bir yerde aramalısınız
  • muhtesemmatrix M kullanıcısına yanıt
    Megane C sınıfı sedan bir araç, Swift ise hem B sınıfı hem hatchback, hem de Japon olmasından dolayı ister istemez süspansiyon sertliği anlamında Megane'a göre daha sert.
    Bu su götürmez bir gerçek zaten ama amacımız lastik bazlı konforsuzluğu azaltmak, buna çözüm bulabilmek.
    İlginiz için teşekkür ederim.
  • Ayni aractan bende de var. Ben Nexen Nfera AU7 205/55 ebatlarinda lastik taktirdim. Hem yol tutus performansi hem de yakit performansi konusunda memnunum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Corollada da aynı sorun yaşanıyor. Ben boşa masraf etmemek için 43bin km kullandım, çatlaklar başlayınca goodyear egp2 aldım.

Şahsi fikrim boşa masraf yapmayın, zamanla alışılıyor. İlla değişeyim derseniz goodyear efficent grip Performance öneririm, ne çok sert ne çok yumuşak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eracyprusltd kullanıcısına yanıt
    2019 Swift mi sizinki de? Lastik boyutlarını değiştirince sürtme ya da farklı bir problem yaşanmadı mı?
  • Çok teşekkür ederim..
  • Çok teşekkür ederim. Michelin Primacy 3 ve Energy Saver+ var galiba birebir bu ölçekte, aklımdalar ikisi de.
  • BPG2004 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler..
  • öyle bir ebat ki dehşet pahalı bir lastik, aşağıdakini almanızı tavsiye ederim, (jazz da da orjinal ebat)
    https://www.hepsiburada.com/dunlop-185-55-r16-83h-tl-sp2030-oto-lastigi-p-HBV000007WLNA

aynı ebat marka model lastikle teste giren honda jazz ın moose test skoruysa dehşet

en iyi spor arabadan bile iyi, 85km/h da kameramanların sevincine dikkat

paraya kıyarsam 205/45 yerine bundan taktıracam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McManamann -- 18 Ağustos 2020; 16:9:27 >

• michelin,dunlop,hankook yumuşaktır.
  • Abi ecopia kadar sert lastik görmedim. Milestone u 2 sene yaz kış kullansan anca o kıvama gelir.
    Aracım az yakıyor diyorsunuz ya az yaktıran zaten o lastiğin sertliği.
    İmkan varsa Michelin primacy 4 alın ve ecopiaları letgo da 2.el satın. Kendinizi farklı arabaya geçmiş gibi hissedersiniz. Bir ara VAG grubunda polo ların üzerinde stok geliyordu ecopia.

• jademugla kullanıcısına yanıt
    Yani gerçekten ben de hiç bu kadar sertini görmedim.. Baya takır takır yani.. Primacy 4’te değil de Primacy 3’te bu ebat var.. Onu tercih edeceğim gibi duruyor.. Konfor çok farkedecektir ümidindeyim.. Yakıt olarak çok üzer mi beni peki bu değişiklik?

• valla ne yalan söyleyeyim ben siz konu açana kadar böyle bir ebat olduğunu bilmiyordum. muhtemelen uzak doğu asya bölgesinde kullanılıyor. genelde o bölge yakıt ekonomisi yapmak adına ince taban kullanıyor.
    orada bu ebat için üretim yapan Yokohama gibi premium markalar vardır büyük olasılıkla. onlarda bizim buralara pazar olmadığı için gelmez. acaba ebat değiştirmek daha mı mantıklı olur ileriye dönük?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jademugla kullanıcısına yanıt
    Sorunsuzca ebat değiştirebileceğim hangi ebat var ki acaba? Sürtme ıvır zıvır yapar mı? Genelde eşim kullanıyor aracı çünkü..

• taban 195 olursa ec6 yada efgp bulabilirsiniz. 205 olursa mp4 yada efgp2 en amntıklı olanları. en mantıklı yetkili servise sormak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: salsalonia

Sorunsuzca ebat değiştirebileceğim hangi ebat var ki acaba? Sürtme ıvır zıvır yapar mı? Genelde eşim kullanıyor aracı çünkü..
    Hocam lastik ebatları için aracın üzerinde genelde etiket olur. Kimisinde benzin depo kapağını açınca görürsünüz, kimisinde kapıyı açınca ya direklerde veya kapının kapanan kısmında olabilir. 4 kapıyı da açıp bakmak lazım.

Etiket üzerinde muhtemelen hangi ebatların uygun olacağı yazıyordur. Kontrol ederseniz ona göre detaylı şekilde yardımcı olalım.

Şuna benzer bir etikettir.

185/55/16 Lastik Tavsiyesi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.