B

Teğmen
15 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba;
Araç 2016 cerato 1,6 dizel otomatik.
Önceki aracım corsada 5 yıl petlas snowmaster kışlıkları kullandım hatta geçen yıl aynı lastikleri ceratoda da kullandım. Genel olarak kışlık performansından memnundum. Ama 4. yıla doğru kışlık performansı biraz azaldı. Bu yıl artık yeni kışlık lastik almayı düşünüyorum. Kafamdaki lastikleri altta 4 adet fiyatına göre sıraladım. 205 55 16 ebatları için sizin tavsiyeniz ne olurdu. Bu lastikleri 6 yıl kullanmayı düşünüyorum. Önceliğim sessizlik ve kar-kış performansı. Batı karadenizde yaşıyorum. Öyle abartılacak kadar kar-kış olmasa da özellikle sabahları buzlanma oluyor ve genelde yollar yokuş. Bu çeçevede sizin tavsiyeniz hangi lastikten yana olurdu.

1-Petlas snowmaster : 1000
2-Sava eskimo: 1110
3-Lassa snowways 4 : 1160
4-Good year ug8 : 1220
5-Continental ts860 : 1545
6-Nokian wr d4 : 1620
Arkadaslar merhaba. Sattigim arac corsanin lastik olculeri 195 55 16 boyutunda idi. Lastikleri vermedim. Su anki aracim ceratonun lastik olculeri ise 205 55 16. Eski kislik lastiklerimin disleri hala iyi. Yeni bir lastik almak istemiyorum. Acaba eskileri kullanabilirmiyim. Muadil olculerine baktigimda degisim yuzdesi 1.77 gozukuyor. 3 un alti kabul edilebilir deniliyor. Lastigin dis capindada 1 cm dusus olacak. Yani eski lastikler bu jantlara uyarmi. Tesekkurler.
Hayirli olsun darisi insignia ve astranin basina. Test icin mesaj geldi.
Arkadaşlar az önce ford un internet sayfasından fiyatlara baktım. Dünya tersine dönmüş sanki. Biz aralık ayında firmalar ne kadar indirim yapar diye forumda konu açarken fordda yakllaşık 2000-tl civarı artış var. Bol satışlar...
Dün AOTOCAR dergisinin son sayısını aldım. B segmentindeki bütün araçların benzinli modellerini tüm detayları ile incelemişler. Paylaşmak istedim. Sıralama
15-Peugeot 207
14-Citroen c3
13-Fiat Punto Evo
12-Renault Clio
11-Seat İbiza
10-Skoda Fabia
9-Suzuki Swift
8-Audi A1
7-Mazda 2
6-Opel Corsa
5-Toyota Yaris
4-Kia Rio
3-Honda Jazz
2-VW Polo
1-Ford Fiesta

Fiesta sürüş özellikleri ve dinamizm de 1. liği kapmış. Ama bana göre benzinli ve dizelindeki fiyat farkı ve eklenen opsiyonlarla birlikte fiyatının 50.000 tl gibi bir meblağa ulaşması ile birlikte birçok c sınıfı aracın bile fiyatından yüksek olması aracın bu sınıftaki araçlar arasındaki yerini sorgulamamıza sebep oluyor. Bu sınıfta araba alacaklar için belki biraz fikir verir.
-Şöyle 1.6 dizel 120-130 hp civarı bir motor. 10 saniye 0-100 km.
-Yakıt konusunda BMW'nin dizel motorlarının cimrilik üstüne zaten yok.
-380-400 civarı bagaj hacmi.
-Otomatik olması şart değil.
-Birde M paketle ortalama donanımla 70-75000 tl civarı.
50.000-TL kredi çeker 3 yıl öder 10 yıl binerim.
Sizce böyle bir motorla BMW piyasaya girer mi arkadaşlar? Sonuçta benzinlisi var Dizeli neden olmasın?
Arkadaşlar merhaba. İmzadaki aracımın yaklaşık 2 yıldır Airbag ikaz lambası yanıyor. Sanırım opellerde kronik bir aarıza bu. Çünkü konuyla ilgili bir çok şikayet var forumlarda. Bulunduğum yerde opel yetkili servisi olmadığı için yada en az 250-300 km bir mesafe olduğu için baktırmaya götüremedim. Birkaç defa bosch yetkili servisine götürdüm makinaya bağladılar arızayı sildiler ama 1-2 km sonra yine yandı. Bu olay 2-3 defa olunca aracın beynini değişmesi gerektiğini söylediler. Yaklaşıkta 1.000tl civarı bir masrafının olacağını söylediler. bende vazgeçtim. Aracımı rutin bakımları için tekrar bosch car a gittiğimde koltukların altındaki kablolara dirençle problemin çözülebileceğini söylediler. Hava yastığının çalışmasına da herhangi bir problem teşkil etmeyeceğini söylediler ama ben pek emin değilim. Muhtemelen bu tür arızayla karşılaşan arkadaşlar olmuştur.Nasıl ve kaç paraya çözdüğünüz konularında yardımlarınızı bekliyorum.Konuyla ilgili okadar çok foruma baktım ki ama hiçbirinden aradığım bilgiyi bulamadım. Elbette çözüm yeri burası değil ama en azından benim gibi bu problemle karşılaşan veya karşılaşma ihtimali olan araç sürücüleri içinde genel bir bilgi olur. Bunun için 200-300 km gidip yetkili servise göstermelimiyim? Yada iş dirençle falan hallolmaz denilirse bu iş bana yetkili serviste kaça patlar. Yorumlarınızı bekliyorum...Artık gerçekten sıkıldım. Arabayı satmayı bile düşünüyorum ama bu şekilde satmaya da gönlüm elvermiyor.
Arkadaşlar merhaba. İmzadaki aracımın yaklaşık 2 yıldır Airbag ikaz lambası yanıyor. Sanırım opellerde kronik bir aarıza bu. Çünkü konuyla ilgili bir çok şikayet var forumlarda. Bulunduğum yerde opel yetkili servisi olmadığı için yada en az 250-300 km bir mesafe olduğu için baktırmaya götüremedim. Birkaç defa bosch yetkili servisine götürdüm makinaya bağladılar arızayı sildiler ama 1-2 km sonra yine yandı. Bu olay 2-3 defa olunca aracın beynini değişmesi gerektiğini söylediler. Yaklaşık ta 1.000tl civarı bir masrafının olacağını söylediler. bende vazgeçtim. Aracımı rutin bakımları için tekrar bosch car a gittiğimde koltukların altındaki kablolara dirençle problemin çözülebileceğini söylediler. Hava yastığının çalışmasına da herhangi bir problem teşkil etmeyeceğini söylediler ama ben pek emin değilim. Muhtemelen bu tür arızayla karşılaşan arkadaşlar olmuştur.Nasıl ve kaç paraya çözdüğünüz konularında yardımlarınızı bekliyorum. Bunun için 200-300 km gidip yetkili servise göstermelimiyim? Yada iş dirençle falan hallolmaz denilirse bu iş bana yetkili serviste kaça patlar. Yorumlarınızı bekliyorum...Artık gerçekten sıkıldım. Arabayı satmayı bile düşünüyorum ama bu şekilde satmaya da gönlüm elvermiyor.
Evet arkadaşlar sonunda bu da oldu ama fiyat bence aşırı pahalı olmuş. Başlangıç fiyatı 77.310-tele.
Bu sınıfta passat, mondeo bu fiyatlardan çok daha ucuz hemde...

http://www.volvocars.com/tr/sales-services/sales/Pages/volvofiyatlistesi.aspx
Verso'ya 2.0 dizel motor gelmiş. Fiyat, sitesinde 54.900-tl. 2.000 cc motora gayet iyi fiyat, yanlız donanımlar çok düşük ve motor gücü bence yetersiz. Tek donanım seviyesi ve bu motora bu güçle (126 hp) bence c-max'a hala rakip değil...

http://www.toyota.com.tr/cars/new_cars/verso/index.aspx
Hakkında
Forum İmzası:
2016 KİA CERATO CONSEPT PLUS 1.6 DCT
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 183
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 85.026 (Bu ay: 1.309)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 90 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.