Şimdi Ara

2012 Seat Leon 1.2 TSI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
20.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar, yıl sonuna doğru bir araç almayı düşünüyorum. Aslında 1.6 tdi polo düşünüyorum ama, bir yandan da 1.2 tsi leon mu alsam mı diye de aklımdan çıkaramıyorum. Yakıt olarak pek üzmez gibime geliyor ama yine 1.6 tdi rahatlığına gelemez sanırım. Siz bu konuda ne düşünürsünüz.

Bu arada 1.6 tdi polo 40.700, seat leon style 1.2 tsi 42.100. Ve vw 1 kuruş indirim yapmıyor ama leon indirim yapıyor. Donanım olarak leon çok daha iyi. Ben yılda 10.000 civarı km yapacağım. Bu arabada bildiğiniz herhangi bir kronik sorun var mı? Sürüş kalitesi nasıldır? VW ile kıyaslayınca servis fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? Son olarak 1.2 tsi vergi avantajı var. Sizce değer mi? En önemli sorun leon önümüzdeki yıl kasa değiştirebilir.

• senede 10 bin için dizel diye kasmayın illa 1.2 tsi da işinizi rahat rahat görür
  • Aynen dostum ben de 2008 100.000 km de dizel c30 ile leon 1.2 tsı arasında kaldım, bulduğum c30 da full ancak bakım masrafı vergi vs. nedeniyle leon da çekici geliyor. Yakıt konusunda ne kadar fark olur acaba 1.6 dizel ile 1.2 tsı arasında? Ben de takipteyim =)
  • Leon alın keyfinize bakın ancak kasa değiştirecek o yüzden zararlı olabilirsiniz. Tavsiyem almanız yönünde. Hem şık bir araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twincharged Injection

Leon alın keyfinize bakın ancak kasa değiştirecek o yüzden zararlı olabilirsiniz. Tavsiyem almanız yönünde. Hem şık bir araç.

aracın kasası ne zaman değişir peki? bu konuda bir açıklama vs. var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacktuck

quote:

Orijinalden alıntı: Twincharged Injection

Leon alın keyfinize bakın ancak kasa değiştirecek o yüzden zararlı olabilirsiniz. Tavsiyem almanız yönünde. Hem şık bir araç.

aracın kasası ne zaman değişir peki? bu konuda bir açıklama vs. var mı?

2012 gibi diyorlar ama 2013 de de olabilir. Bizde 2006 kasa var
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacktuck

Aynen dostum ben de 2008 100.000 km de dizel c30 ile leon 1.2 tsı arasında kaldım, bulduğum c30 da full ancak bakım masrafı vergi vs. nedeniyle leon da çekici geliyor. Yakıt konusunda ne kadar fark olur acaba 1.6 dizel ile 1.2 tsı arasında? Ben de takipteyim =)

SCTde bir arkadaş 1.2lt TSi Leon ile İstanbul trafiğinde 5.6L/100km ortalaması almıştı. Ki buna çok diyordu.
  • Bence kasa gayet şık, honda civic de kasaları değiştiriyor bu sene ve yeni kasaya eski kasayı tercih ederim. Böyle çok tutulan kasalarda çok fazla sorun olacağını zannetmiyorum. Ayrıca yeni gelecek kasanında fiyatı ona göre daha fazla olacaktır diye tahmin ediyorum. Bence alınabilir.

Eğer denildiği gibi az yakıyorsa, dizel bu kadar yükselmişken dizel almak benim gibi az km yapacak kişiler için pek mantıklı olmayacak diye düşünüyorum. Eğer performans da gerçekten denildiği gibi 1.6 atmosferik motorlar kadarsa, ve aracın bilinen kronik problemi yoksa bence alınır.
  • Leonun 1.2 tsi motorlusunu kullanmadım ama halihazırda 2009 model 1.6 lpglisini kullanıyorum.C sınıfı bir araç.Araba klasikleşti artık.Sorunsuz kasa, bir dolu donanım, kaliteli, yol tutuşu çok iyi.Kesinlikle leon derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: one man one engine

Leonun 1.2 tsi motorlusunu kullanmadım ama halihazırda 2009 model 1.6 lpglisini kullanıyorum.C sınıfı bir araç.Araba klasikleşti artık.Sorunsuz kasa, bir dolu donanım, kaliteli, yol tutuşu çok iyi.Kesinlikle leon derim.

Evet ben de bu bakımdan olumlu bakıyorum, dediğiniz gibi araç klasikleşti, ilk çıktığı zamanki hatalar falan varsa bu zamana kadar düzeltilmiştir diye düşünüyorum. Ayrıca uzun zamandır satışta ve piyasadaki yerini aldı diye düşünüyorum.
  • Normal kullanım için performansı atmosferik 1.6 lardan daha iyidir buna emin olun.
  • Leon yada Golf 1.6 + LPG

Leon'un artısı TSI motor ve Donanım

Golf'ün artısı bu sınıfın en iyi aracı olması. Donanım sorun değilse. (Premium sınıf hariç)
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Leon yada Golf 1.6 + LPG

Leon'un artısı TSI motor ve Donanım

Golf'ün artısı bu sınıfın en iyi aracı olması. Donanım sorun değilse. (Premium sınıf hariç)

LPG düşünmüyorum teşekkürler. Korkuyorum açıkcası lpgli araçlara binmeye . Ayrıca sıfır araca da lpg mantıklı gelmiyor. Bu durumda ikinci el düşünmek gerekiyor. Şu an için ikinci elde düşünmüyorum. Leon 1.2 tsi için araştırmalarım devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguryes -- 19 Ekim 2011; 20:55:20 >
  • 1.6 tdi Polo derim.
  • 1.2 TSI Leon en mantıklısı o zaman.

Leon 2013'te yada 2014'te yenilenir. O zaman da en azından 7-8000 TL fiyatı artmış olur.

ÖTV güncellemesi de gelirse 10.000 TL'den fazla fiyatı artar.

Bence siz fiyatlar zamlanmadan hemen 1.2 TSI Leon alın. Zararda olmazsınız.
  • Konuyu baltalamak istemem ama yeni Leon bu mudur? Bilen var mı?

2012 Seat Leon 1.2 TSI
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sye88

Konuyu baltalamak istemem ama yeni Leon bu mudur? Bilen var mı?

2012 Seat Leon 1.2 TSI

Sanmıyorum. Fotoshop a benziyor. Şu an leon için resimler sızmadı. Bunlar çoktandır var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

1.2 TSI Leon en mantıklısı o zaman.

Leon 2013'te yada 2014'te yenilenir. O zaman da en azından 7-8000 TL fiyatı artmış olur.

ÖTV güncellemesi de gelirse 10.000 TL'den fazla fiyatı artar.

Bence siz fiyatlar zamlanmadan hemen 1.2 TSI Leon alın. Zararda olmazsınız.

Ötv güncellemesi 1.6 aşağısı için gelmez bence. En azında yakın zamanda gelmez. Ben de yıl sonunu bekleyeceğim. Araç kotolarını doldurmaya çalışan firmalar yıl sonlarında indirime gidiyorlar. Bakalım, bekleyip görücez. Şu an zaten hangi satış temsilcisi ile konuşsam, ellerindeki araçları satmak için zam gelebilir, indirim beklemeyin falan diyorlar. Yanlış bir satış tekniği uyguluyorlar bence

1.2 tsi test sürüşü bulabilirsem yapacağım. Yoksa şu an için iyi bir tercih gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguryes -- 19 Ekim 2011; 21:26:16 >

• bariz fotoşop
  • Tabiiki Polo bir kere dizel.

Daha doğrusu kasa dğeiştiren araca 40 küsür bin vermek kafaya sıkmak gibi.. Tercih senin tabii, bir de benzinli. 35 kuruş yakıcan, Polo ile 18-19 kuruş
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.