Şimdi Ara

2012 Seat Leon 1.2 TSI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
20.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence exeo alin hem o fiyatlarda hemde kalite akiyor
  • Üstelik Polo'daki motor 90 beygir yani gücü düşük ayarlanmış olan versiyon 1.6.

İlla 1.6 TDI olacaksa 105 beygirden aşağısına girmeyin.

1.2 TSI işinizi görür.
  • kullanıyorum memnunum kardeşim..leon 1.2 tavsiye ederim...tsi nedir bi,lip bilmeden normal atmosferik motorlarla bir tutup sallayanlara bakma...1.0 litreden 180 beygirler cıkarma çabasında teknoloji ama bakıyorum bizim insanımızın teknolojisi anadoldan öteye gitmemiş..cok performans düşkünü değilsen 1.2 iyice keyfini cıkarırım dersen 1.4
    1.2 tsi 1.6 mpi woswagen motorlarının hepsinden iyi...skoda yetiyi kaldırıyor bu motor...yetide test ettikten sonra leonuda test edip gönül rahatlığıyla aldım...hayırlı olsun şimdiden
  • Bende çoğunluk gibi bu ikisi arasında kalsam Leon'u tercih ederdim. Ucuz Golf yakıştırması yapılıyor Leonlar için Aynı alt yapıyı ve motoru kullanıyorlar sorun çıkaracağını bu açıdan düşünmüyorum. Ayrıca çok yakıt tükettiğine dair bir kullanıcı yorumu okumadım. En iyi kararı siz verirsiniz tabi.
  • yakıt durumu nedir hocam bu araçlarda?
  • 1.4 TSI nin 1.2 TSI den reelde daha fazla yakacağını sanmıyorum hatta yokuş yukarı, devirli kullanım vs durumunda 1.2 tsi daha fazla da yakabilir.
    katalog verileri frklı olabili araştırmanızı öneririm. örn benim aracım i30 122 bg otm. yokuş çıkarken araç şişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakcal2

quote:

Orijinalden alıntı: .efsane.geri.döndü.

quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

senede 10 bin için dizel diye kasmayın illa 1.2 tsi da işinizi rahat rahat görür

1.2 motor anca bulaşık yıkama makinesini çalıştırır beyaz şaç tellerine yenilerini ekler fanteziye gerek yok 1.4 ve yukarisina bakmali

bencede öyle haklısınız hatta 1.6 ve üzeri bence

bulasik makinesi yorumu saka gibi olmus.1.2 tsi i uzaktan bile gormemis insanlar yorum yapiyor.Ben 1.6 115 bg focusu satip Leon 1,2 tsi aldim.Leon focusdan daha performanli ve daha az yakiyor.

nerden biliyorsun arkadaşım göbek bağımız mı var ? ben dedim diye kötü olmaz sen dedin diye iyidi olmaz herkez bir şey yazıyor ben yaşadığım tecrübemi yazdım alınmaz diyorum sen alınır diyorsun karar arkadaşın tecrübeleri sormuş cevapları aldı karar onun, ama ben senin arabana laf dediğim için bozuldun anlıyorum, ama lafımıda esirgemiyorum bulaşık makinesi moturu gibi, böyle araçlara yüklendikçe sorun çıkarır 100 binden sonra motordan yağ terlemeleri başlar vs... benim yaşadıklarım

• mustafam33,

söylediğiniz yağ terlemesi olayı araca aşırı yüklenmeniz durumunda oluşan şeyler. Yani 1.2 motorlu aracı 1.6 motor araç gibi kullandığımızda böyle bir sorun yaşanıyor. Aşırı yüksek devirlerde kullanmaktan olduğunu söylemişti usta arkadaşım. Normal kullanımda ve bakımları zamanında yapıldığında diğer güçteki motorlardan az olacağını düşünmüyorum ömrünün...

Ayrıca burada bahsedilen araç volkswagenin tüm rakiplerini kıskandıran ve onlardan bir adım önde olmasını sağlayan TSİ teknolojisi. Bildiğimiz atmosferik motorlardan bahsedilmiyor. 1.2 TSİ motor 1.4 hatta 1.6 motorlardan bile güçlü..

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sye88

Konuyu baltalamak istemem ama yeni Leon bu mudur? Bilen var mı?

2012 Seat Leon 1.2 TSI

Eğer bu ise yazık olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nodesperat3

mustafam33,

söylediğiniz yağ terlemesi olayı araca aşırı yüklenmeniz durumunda oluşan şeyler. Yani 1.2 motorlu aracı 1.6 motor araç gibi kullandığımızda böyle bir sorun yaşanıyor. Aşırı yüksek devirlerde kullanmaktan olduğunu söylemişti usta arkadaşım. Normal kullanımda ve bakımları zamanında yapıldığında diğer güçteki motorlardan az olacağını düşünmüyorum ömrünün...

Ayrıca burada bahsedilen araç volkswagenin tüm rakiplerini kıskandıran ve onlardan bir adım önde olmasını sağlayan TSİ teknolojisi. Bildiğimiz atmosferik motorlardan bahsedilmiyor. 1.2 TSİ motor 1.4 hatta 1.6 motorlardan bile güçlü..

Saygılarımla...

1.6 atmosferik motordan iyidir kabul ediyorum, şu aslında demek istediğim bukadar spor duran bir araca 1.2 tsi yazık olur eğer bu motor hyundai veya ne bileyim renoda olsa sorun yok ama jettada leonda durunca bariz soru işaretleri oluyor güçden bahsederken araba yarışından bahsetmiorum bana garip geliyor 1.6 atmosferik aracım vardı içler acısıydı 1.2 tsi test ettim bana uymadı,

• Evet hocam o konuda haklısın. Eğer zorlayarak kullanılacaksa dayanıklı olmayabilir 1.2 motor. İkinci el araç alırsam en büyük endişemde bu olur. Ama sakin kullanımda idare edecektir kullanıcıları.

Şu an için varsayımlarla konuşabiliyorum ve bende araştırma sürecindeyim. Birkaç ay sonra alıp kullanırsam daha fazla bilgi paylaşabilirim sizinle.

Saygılarımla..
  • Leon, polo mukayesesini aklınızdan silin bence olacaksa leon olur..

Bir başka alternatif ise 1.3 cdtı astra hb classıc, fiyatıda 43 lira civarında..

Bence leon ile astra arasında düşünün taşının karar verin, ikiside oturmuş hemen hemen sorunsuz, kaliteli araçlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

quote:

Orijinalden alıntı: Sye88

Konuyu baltalamak istemem ama yeni Leon bu mudur? Bilen var mı?

2012 Seat Leon 1.2 TSI

Eğer bu ise yazık olur.

bu kesinlikle photoshop
    aynalar bile makyajsız leonun

makyajsız leona yeni ibizanın önü eklenmiş.

• leon alacaksanız 1.2 ile kafa yormayın, daha iyileri var. Mesela Cupra 310. Ama karar sizin
  • selam arkadaşlar.bende yeni bir araba alma aşamasındayım.1.2 tsi leon test sürüşü yaptım.gayet rahat seri sessiz bir kullanımı var.4.vitesde rampada devir 1500 lere düşmesine rağmen vites küçültmeden gaza basmamla araba toparladı.astra clasic hb 1.3cdti mı leon mu arada kaldım.leon 39.500 fiyat verdi bayi.astra için 42500.dizel 3.90 burda benzin 4.31.senede 15bin -20 bin anca yaparım.tavsiyleriniz benim için kıymetli.saygılar
  • sis lambası bile olmayan arabaya o kadar para vermeyin. kaldıki sınıf farkı, konfor farkı, ve performans farkı da var. eski kasa olabilir ama çok şık bir araba. yakıt konusunda tabi leon 8 lt yi aşabiliyor ancak siz yılda 10.000 km yapacağınız için bi sıkı9ntı olmaz. hem o performansa 8lt makul bir değer

yine de o tüketim bana biraz fazla gelir diyorsanız lancer 1.6 yada bakmanızı tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmath

selam arkadaşlar.bende yeni bir araba alma aşamasındayım.1.2 tsi leon test sürüşü yaptım.gayet rahat seri sessiz bir kullanımı var.4.vitesde rampada devir 1500 lere düşmesine rağmen vites küçültmeden gaza basmamla araba toparladı.astra clasic hb 1.3cdti mı leon mu arada kaldım.leon 39.500 fiyat verdi bayi.astra için 42500.dizel 3.90 burda benzin 4.31.senede 15bin -20 bin anca yaparım.tavsiyleriniz benim için kıymetli.saygılar

Bu fiyatı hangi bayiden aldınız.
    Bende bir leon düşünüyorum bu aralar.
  • mersin seat bayinden aldım fiyatı.style 1.2 tsi.yalnız esp yokuş kalkış destegi yok.1.2 tsi yakıt tüketimi 7.1 şehir içi diyor.fabrika verileri ne kadar gercekci?kullanan arkadaş var mı 1.2 tsi.valla test sürüşünde gayet iyiydi araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmath

mersin seat bayinden aldım fiyatı.style 1.2 tsi.yalnız esp yokuş kalkış destegi yok.1.2 tsi yakıt tüketimi 7.1 şehir içi diyor.fabrika verileri ne kadar gercekci?kullanan arkadaş var mı 1.2 tsi.valla test sürüşünde gayet iyiydi araç.

Eyvallah dostum.
    İlgin için teşekkürler.
  • yok mu hiç seat leon 1.2 kullanan arkadaş
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.