Yarbay
19 Mayıs 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 63 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Arkadaslar uno aracimda arac jikle lambasi yandi durdum yola devam edeyimmi onemli bir arizami
Hapisten çıkan karakterimiz BÖLE PATLAK GÖZLÜ kurbapa gibi bi kızı aiesine eşi olarak tanıtak için kaçırıyor. ney di bu film
Beğenirseniz devamını yayınlayacağım . Hatalar nerelerde ? Eleştirilerinizi bekliyorum1.
Mementō morī

Bedeninden ruhu çekiliyor ; içten gelen bir üşüme ile gözleri kapanıyordu. Gözlerinin son gördüğü geniş, yapılı bir omuz ve bu omuzda bir baştan diğer tarafa uzanan Thanatos dövmesi oldu.

2.

Bu sabah istemeyerekte olsa yataktan usulca kalkıp bir sigara yaktı. Gözlerinin altında ki şişlikleri saçlarının arasına yerleşmiş kırları sigarasının gözlerini yaşartan dumanının arasından inceledi . Ayna da kendi kendine ‘ Yaşlanıyorum hem de her saniyemi 2 yle çarpıyormuşlar gibi yaşlanıyorum. ’ dedi. Üzülmüyordu ama içinde son 7 yılını heba ettiği lanet herif yüzünden daha 30 yaşında olmasına rağmen 45 yaş gibi gösteriyordu.
Telefonun çalması ile banyodan yatak odasına doğru kaplumbağa adımları ile yürüdü .Yanlış hesaplamıyorsa son zil sesinde telefonu açtı.
- Lanet olsun Mayıs neden telefona bakmıyorsun seni antika herif
- Annenin ne kadar şanslı olduğunu düşünüyordum.
- Ahhhh Mayıs benle dalga geçme, sabahın bu saatinde aramamın senin için hiç mi bir merak uyandır mıyor ?
- Söyle hadi gene hangi lanet bir iş için aradın beni ?
- Bu çağda teknolojinin hiçbir nimetlerinden yararlanmadan yaşayan senin gibi bir çatlağı neden aramış olduğumu bende bilmiyorum acil ofisime geliyorsun ve gelirken yalvarıyorum o asfalt sürüngeni antika aracınla değil de hava taksiyi kullan. Klik dıtt dıtt dıtt…..

Sigarasının derin bir nefes çekerek baba yadigarı sallanan koltuğa oturup o gün ki gelişmeleri karşı binanın duvarında ki haber monitöründen izledi . 150 yıllık ülke tarihinin en önemli olayı üzerine yine yeni yeniden yazılan lakırtılardan başka bir şey yoktu.

SERİ KATİLİN 7. YILI
1000. KURBAN KİM OLACAK ?
GUINESS’ E BAŞVURU YAPILDI.
.
.
.
Guines’ e girecek en meşhur TÜRK’ ün ismi bilinmiyor. 7 yıldır tüm dünya tarafından merakla takip edilmesine rağmen su. Dosyasında maktullerin resimlerinden başka hiç bir şey yok.
Elizabeth Báthory , Ted Bunny , Karındeşen Jack …. Hepsi ama hepsi bu manyağın yanında birer amatör kalırlardı. Bir ismi yoktu halk ve basın ona DAHİ demeye başlamışlardı. Öldürme metotları kansız , acısız ve ölenin bunu anlayamayacağı kadar hızlı oluyordu. Çünkü öldüğüne artık kendisi olmuyordu.
DAHİ’ mizin 2066 yılında ilk cinayetini incelediğimde Staj yapan bir Genetik Suç Bilimleri öğrencisiydim. Cinayeti incelemek için okuldan 8 arkadaşım ve staj koordinatörümüz Genetik Suçlar Bürosu Amiri Baş Komiser Hadi HANZADE ile birlikte Aydos Ormanı’ na gittik. 100 yıldır hırpalansa da 2053 yılında ki Milli Orman Oluşturma yasası gereği 15 yaşından büyük her TC vatandaşının zorunlu olarak 20 ağaç büyütme kampanyası ile ülkemiz ormanları korunmakla kalmadı özellikle İç Anadol’ nun neredeyse tamamı çok büyük ormanara sahip oldu. Yasa gereği 20 ağaç ile ya sen ilgilenecektin yada senin veya ailenin yerine devlete ödeme yaparak oluşturulan ormanlarda ağaçların yetiştirilecekti. Tabiî ki 2. şık daha çok tercih edildi ve 20 yıl içinde ülkemiz Yeşil Flama ile ödüllendirildi.
İşte bu kampanyaların merkezlerinden biri olan Aydos’ ta Ağaç Bakım ekipleri bir ceset bulumuşlar. Emniyet cesedi ilk olarak Hadi komserin incelemesi gerektiğini Genetik Şubeye bildirmiş. Bizde Stajyerleri olarak maktulün incelenmesine Hadi Komser ile katıldık.
Cesedi ilk gördüğümde katil öldürmese kendisi ölecekmiş zaten diye düşündüm . Sesli düşünmüş olmalıyım ki arkadaşlarımın kıkırdamaları duyuldu. Zavallı adam 90 yaşında gösteriyordu ama giyim kuşam olarak nedense benim dışımda ki günümüz gençlerinin tarzı olan yekpare olarak adlandırılan mavi bir tulum giymişti. Ayaklarında son yılların modası çivili botlar , kolunda Genetik Kimlik Saati ve anlamadığım bir çok takı vardı. Biz ceseti incelerken sınıf arkadaşım Kaan usulca yanıma sokuldu ve kulağıma ‘ ayak izleri dikkatini çekti mi ?’ diye sordu. Bu soruya yakın soruları birazdan Hadi Komser’ den de alacaktım. Onun için Kaan’ a hiç başımı sallayarak istemediği yanıtını verdim ve kendimi ayrıntıların içinde buldum. Dışarıdan bakıldığında anormal olan hiçbir şey yok bu ihtiyar buraya ağaçlarını kontrol için mi gelmiştir diye düşündüm ama hemen 60 yaş üzerinde birinin ağaçlarını artık kontrol etme zorunluluğunun olmadığı aklıma geldi. Sonra etraftaki ayak izlerine dikkat kesildim Fosfor Toz dökülen 25 metrekarelik yerde sadece onun ayak izleri var ve son 3 adımında ayaklarını sürüyüp düşmüş gibi .Herkesin garip bakışları altında Fosfor tozu aldım ve ayak izlerinin geldiği istikameti takip ederek döke döke ilerledim . İlerledikçe adımlar arası mesafe artıyordu. 25 metrekarelik çemberde ayaklarını sürüyen ve adım atmaktan aciz adam 250 metre önce 20 cm lik adımlar atıyormuş. Hadi Komserim ‘ Mayıs ‘ sesi ile ona döndüm. Gözünde ki devam et bakışının verdiği güvenle fosforlu tozu ayak izleri istikametine dökerek devam ettim. Her 100 metrede adımların arasında ki mesafe artıyor ,artıyor, artıyordu. 1000. metreye geldiğimde artık gözlerime inanamıyordum adım aralığı 100cm yi geçiyordu evet bizim ihtiyar koşarak yoluna devam ederken 1km içinde gittikçe yavaşlamış yavaşlamış yavaşlamış ve Pinus brutia nın namı diğer Kızıl çamın dibine düşerek ölmüştü. Ama 90 yaşına yakın bir ihtiyar nasıl bu kadar hızlı koşarak ilerleyebilir ki ? NASIL ?

3.

Şimdi aklınızda bu cinayetin nasıl olduğunu sizde kurun tasarlayın bende size Mayıs’ ı anlatayım. Mayıs Türkiye’ nin ilkleridir. Doğumundan hatta doğumundan önce bile hep Mayıs ilklerin çocuğu oldu. Ben aslında ben Milli onurumuzu kurtaran bizi Osmanlı İmparatorluğundan 500 yıl sonra yeniden süper güç yapan bir projeyim.
Aslında her şey 50 yıl önce ülkemizin 100. yılında hedeflediği 25 yıllk kalkınma planında her zaman ki gibi barajları , fabrikaları, otobanları , köprüleri velhasılı betonun türevlerini değil de Genetik Bilimi hedef seçtik. İlkokul müfredatları artık Genetik Bilimin Kurucusu Gregor Mendel in hayatından ve çalışmalarından bahsediyor , okullara dünya haritası , bölgeler haritası yerine DNA dizilimi modelleri gönderiliyordu. Yıllar geçtikçe DNA dizilimi üzerine uzmanlaşan bilim adamları yetişmeye başladı. Buna istinaden 100 yıllık köhneleşmiş devlet kurumları kendini değiştirmeye bıraktı.
Gen Tanılama ve Tanıtma Dairesi
Genetik Tarım Dairesi
Gen Bilimleri Lisesi
Genetik Bilim Üniversiteleri
Genetik Suç Bilimleri
Bu yeni birimler yıllar geçtikçe yetişen bilim adamları ile Dünya da ülkemizin Genetik Biliminde en önde gelen ülke konumuna yerleştirdi. İlk ve en önemli adımımız Genetik kimlik bilgi sistemi ile Vatandaşlarımızı kimlik numaraları yerine genetik kodları ile arşivledik. Artık herkesin t.c kimlik no yerine gen kodunu kullanmasını başardık. Her vatandaşımızın ve doğumundan hemen sonra bebeklerin genetik bankasına verileri girilmeye başlandı . Bu şekilde suç oranını düşürmek isteyen ülkeler bizden milyarlarca dolar ödeyerek Gen bankası sistemini aldılar. Artık suç mahalinde bulunacak bir damla kan , salya veya bir kıl tanesinden orada kimin yada kimerin bulunduğunu anlayabiliyorduk.......................
Sabah 10 KASIM dan sonra her zaman kullandığım yoldan eve dönüyordum . Şehir içi 50-60 gibi bir hızla herzaman girrdiğim bir virada belediye sulama yapmaya başlamış aracım virajda kaymaya başladı direksiyonu gevşeterek fren yapmadan geldiğim 270 derece bir açı ile aracım döndü ve durdum. Kesinlikle her zaman ki hızım her zaman kullandığım yol tek fark virajda birden yolun ıslak olmasıydı. Aracım GETZ yol tutuşunu beğenmiyordum ama bu kadar da olur mu. Sizce benden kaynaklı bir sorun mu aracı kaydıracak bir şeyde yapmadım ama artık aracıma olan güvenim sarsıldı İ -20 almıştım birde esp siz şimdi aklımda soru işaretleri dolu şehir içi bu hızlarda bile araç güvensiz olabilir mi ?
Allaha şükür yavaş olmamdan hiç bir sorun olmadı kayıp dönüp durdum. Kendimde hata arıyorum ama 50 km hızla ne olabilir ki ?
Arkadaşlar 2. arabamız poloyu bayramdan önce sattık ve elimizde sadece 2004 getz kalmıştı eve ikinci araç olarak 1.2 sense donanımlı meralik gri i-20 aldık bugün bayi en son 32500 dedi bugün teledon geldi bayiye gittik ve 32.000 tlye el sıkıştık. Liste fiyatı 35.450 den 3.450 tl indirim ile herşey dahil trafik sigortası içinde 32.000 e el sıkıştık aracı alınca detaylı incelememi ve resimleri yüklerim.

Araç gayet dolu

Navigasyon
otomatik yanan farlar
ledli gündüz farları
çelik jant
sis farı
yağmur sensörü
CC
bence tek eksik esp olmaması. Aracı bir kaç kez kullandım ve motor performansı bana yeterli geldi. Sınıfında şu modelleri inceleyerek aldık aracı

İbiza
polo
Corsa
208
rio

aveo düşünmedim tüp takrıracağım için diğer araçlara göre dolu ve 5 yıl garanti olması yerli üretim olması ( cari açığı perçinlemeyelim ) Bu modeli seçtim iyi kötü her türlü yorum yapabilirsiniz. Alınma gücenme olmaz
Arkadaşlar bayram dolayısıyla eş dost akraba ziyaretlerimiz sırasında otomobil fabrikasında çalışan biri ile sohbet ettik. Marka vermeyeyim bu kişi yurt dışından gelmiş tatil için. Laf lafı açtı ülkemizde ki oto fiyatları , ötv kdv derken konu oto maliyetine ve kar marjına geldi. Bir çok firmanın araç başı karı yüzde 4-5 dedi. Asıl kazanç servis ve araçlarla satılan opsiyonların oluşturduğunu söyledi. 30 yıl önce yüzde 60 larda olan kar marjı rekabet nedeni ile git gide düşüyormuş. Ayrıca argelere giden masrafların firmaların bazen 1 yıllık karlarına denk geldiğini belirtti. Saab , Volvo gibi markaların arge masrafları yüzünden zor durumlar yaşadığını belirtti. Ayrıca Toyotanın otomosyon değilde insan gücü çalıştırarak maliyeti en düşüük araçlar ürettiğini anlattı. Şöyle açılayayım bu otomotiv fabrikalarında robot kullanımı ne kadar çoksa maaliyet okadar yüksek oluyormuş toyota birkaç fabrikasında bunu en aza indirmeye çalışmış.

Evet sizin yorumlarınız nelerdir arkadaşlar.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-hyundai-ix20-1.6-otomatik-125-lik-uygun-fiyat-139151423/detay

Tavan camı serviste takma ücrati ile 1500 tl ymiş arkadaş böyle çöp olmuş bir aracın satılıp trafiğe çıkartılmasına anlam veremiyorum. Birde 22.000 fiyat yazmış bu araç öyle 4.000 tl ile toplanmasına imkan var mı ? Sanayiye sık sık gideriz tanıdık ustamız var ziyaret etiğimizde aracı netten gösterdim bu arabayı 4000 tl ye çinliler bile toparlayamaz dedi. Fiyat bile vermedi cam tavanı değişimi 4000i geçer zaten.
Mitsubishi sitesinde colt fiyatları var ama modellerde spacestar araç var coltun yerine mi gelecek bu araç? Birde A sınıfı sanıyordum ben spacestarı tam olarak hangi sıınıfta acaba?
Yeni Avensis 1.6 Elegant 60,800
Yeni Avensis 1.6 Elegant Extra 66,500

Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Comfortline 66.400 TL+sunroof
Passat 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Exclusive 72.100 T


Insignia NB 1.4 140 HP ‐ Benzinli Edition Elegance Paketi 63.985
Insignia NB 1.6 180 HP ‐ Benzinli Cosmo 73.469


Hyundai İ-40 tek donanım 71.000tl

Corolla 2009 kullanıcısı yakın bir abim aracını değiştiriyor aralık kampanyaları ile araç alacak bu araçları incledik İ-40 ı tavsiye üzerine inceledik. Daha doğrusu incelemeden fiyatı görünce döndük. Ne artıları var acaba avensisten daha pahalı ?

benim tavsiyem Avensis+prins lpg oldu
onun aklı passat exutive de kaldı ama bekleme epey can sıkıcı .donanım olarak exutive passat yeni donanımmış comfortla farklarını anlattılarda ben o fiyata değermi karar veremedim comfort yeterli gibi geldi bana Zaten en sevidiğim aradığım donanım darabalı kısım kolçak altındaki :) o olsun yeter bana.
İnsignia karizma güzel araç arka kısım dar geldi bize . Donanım olarak yine cosmo epey dolu hem de baya baya doluydu .

Özet olarak avensisin tüpe uyumu, yakıtı ve fiyatı
passatın 2. el değeri kalitesi, yakıtı benzinli araçlar içinde gayet uygun fabrika verileri , TABİKİ darabalı kapağı , ne bileyim passat işte güzel araç hakkını yiyemem.

İnsignia sanırım ben almak isterim çook beğendim ama tüpe uyumsuluk epey yüksek yakıt ortalaması o biraz uzak gibi. Ama kesinlikle kötü değil d sınıfı ,spor araba gibi çok şık bir araç özellikle cosmo paketle araç al beni diyor .

Hyundai i 40 ii öyle kalsın o nasıl bir fiyatlandırma anlamadım VW e kulp bulmamak lazım düz vites benzinli yeni nesil motorlu bir araç alınacaksa kesinlikle en uygun ve kaliteli seçim vw

2. el düşünmüyor . Ford düşünmüyor . 60-70 bin arası bütçe ile sizce ne olur . Tartışalım Bilgilenelim. Şimdiden teşekkürler.
Fiyat olarak golften uygun donanım ve motor olarak golfle aynı olan bu araç için neler değişmeli satışlarının artması için

Bence iç tasarım makyajlanmalı. Şuan en beğendiğim f/p araçlarından ama malesef iç tasarım hoşuma gitmiyor
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Mesaj Sayısı: 3.263
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.499
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 11.299 (Bu ay: 216)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 22 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.