Şimdi Ara

2012 Seat Leon 1.2 TSI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
20.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • O değil de yıl 2011 olmuş hala Tsi motordan haberi olmayanlar var. 1.2 motorun o kasayı kaldırmayacağını düşünenler var. Çok çok büyük beklentiniz yoksa oldukça iyi performanslı aynı zamanda normal düzeyde yakıt tüketimi var o motorun.
  • ben çok beğendim motoru.1.2 tsi gayet guzel performansı gayet güzeldi her ne kadar kısa bir test sürüşü yapmış olsamda.yakıt tüktimi nedir bilgim yok.dizel araç sayısı arttıkça benzin dizel fiyat farkı malum vergilerden dolayı azalmayı sürdürcek gibi.o yuzden dizel araca fazladan 3-4 bin tl vermek açıkcası istemioyrm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmath

ben çok beğendim motoru.1.2 tsi gayet guzel performansı gayet güzeldi her ne kadar kısa bir test sürüşü yapmış olsamda.yakıt tüktimi nedir bilgim yok.dizel araç sayısı arttıkça benzin dizel fiyat farkı malum vergilerden dolayı azalmayı sürdürcek gibi.o yuzden dizel araca fazladan 3-4 bin tl vermek açıkcası istemioyrm

Hocam bence siz Polo alın. Performans olarak aynı sayılabilir ikisi de tabii benzinlinin yeri ayrıdır ama Polo kötü bir performansa sahip değil. Ayrıca daha ekonomik. Vergisi 1.2 den haliyle fazla olacak ama yakıt masrafıyla kapatırsınız siz. Devir tasarruf devri dizel düşünün derim.Ayrıca bizde de Tsi Golf var ondan söylüyorum dizel alın diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasa_iliç -- 17 Kasım 2011; 19:29:27 >

• 2011 1.2 tsi leon kullanicisi olarak kesinlikle tavsiye ediyorum benimde almadan önceki mantığım sizinki ile ayniydi senede az km yapicaksiniz dizele hic gerek yok
    Vergi avantajından yararlanıcaksiniz,
    1.6 atmosferikden daha cok verim alicaksiniz,
    Yol tutuşu harika görüntüsü Hoş donanımli bir arac leon
    Kronik sorun diye bir durumla karşılaşmadim bakım masrafları ortalama fiyatlarda
    Arac ekonomik kullanımda gercekten az yakıyor ama gaza basarsanız ortalama 8-9 görülebilir aslinda buda cok sayılmaz
    1.2 tsı in en güzel özelliği hizli olmak isterseniz olursunuz az yakmak isterseniz yakarsiniz
    Tel.den yazdığım icin kopuk kopuk oldu pm ile sorularıniza yanıt verebilirim
    Umarim hayirlisı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprock88

2011 1.2 tsi leon kullanicisi olarak kesinlikle tavsiye ediyorum benimde almadan önceki mantığım sizinki ile ayniydi senede az km yapicaksiniz dizele hic gerek yok
    Vergi avantajından yararlanıcaksiniz,
    1.6 atmosferikden daha cok verim alicaksiniz,
    Yol tutuşu harika görüntüsü Hoş donanımli bir arac leon
    Kronik sorun diye bir durumla karşılaşmadim bakım masrafları ortalama fiyatlarda
    Arac ekonomik kullanımda gercekten az yakıyor ama gaza basarsanız ortalama 8-9 görülebilir aslinda buda cok sayılmaz
    1.2 tsı in en güzel özelliği hizli olmak isterseniz olursunuz az yakmak isterseniz yakarsiniz
    Tel.den yazdığım icin kopuk kopuk oldu pm ile sorularıniza yanıt verebilirim
    Umarim hayirlisı olur

Merhaba ben de leon düşünüyorum halen,
    ekonomik kullanımda yakıt tüketimi ne kadar acaba bilgilendirebilir misiniz?

• Benim aracım 5200 km daha tam düşmedi tüketimim ilk bakımdan sonra epey bi düsme oluyormus
    4 kisi ızmitten sakaryaya gitmiştim gecen 6. Vites 110 civari gittim ortalama 6.1 yaktım şehir icinde 7.5 lerde aracda kalabaliksaniz şehir icinde 8.5 civarında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • farklı illerden 1.2 tsi için bayiden fiiyat alan arkadaşlar var mı.sizce aralık ortası gibi fiyatında bir indirim olur mu?
  • Izmir mbu da aracı denedim. Nedense bana hiç performanslı gelmedi. Bu aracı denemeden birgün önce chevrolet cruze u denedim, o gitmiyor denen cruze leon dan iyi performans verdi.

Yakıt tüketimini bilmiyorum. Bakamadim. Ancak 1550-4000 devir arası 175 nm torku hissedemedim açıkçası.

40.900 fiyat verdiler. Sunrooflu 42.750 . Hiç inmiyor. Boya koruma, trafik sigortası, park sensörü veririm falan dedi.

O değil de 45.900 e leon fr çok daha uygun bence. On numara,araç.
  • yarın erzurum seat bayine gtcem bakalım ne fiyat vercekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprock88

4 kisi ızmitten sakaryaya gitmiştim gecen 6. Vites 110 civari gittim ortalama 6.1 yaktım şehir icinde 7.5 lerde aracda kalabaliksaniz şehir icinde 8.5 civarında

Cevap için teşekkürler, yalnız şehir içi derken ortalama hızınız ne civarda? Ortalama hız yol bilgisayarının gösterdiği miktarı bayağı bir etkilemekte.
  • Burda hala 1.2 tsi kullanmayıp bu motoru normal atmosferik 1.2 zannedip hakkında hiç bir şey bilmeyenler var.ömrünüzde kaç km 1.2 tsi kullandınız acaba o motoru kötüleyenler? adam burda bütçesini yazmış 1.2 tsi soruyor ben olsam 2 tfsi bakarım yada hatta Cupra bakarım diyen var.bende size öneririm sizde o araçların fiyatına ve yakıtına bakın isterseniz.1.2 tsi Leonum 23 bin kmde ve böyle 1.6 araçlarıyla hem dizel hem benzinli atıp tutan çok gördüm.atmosferik 1.4 ve 1.6 benzinli focus astra auris jazz gibi araçlara nal toplatır bu araba.ha dersin ki ben çok üst sınıf performans istiyorum o zaman gider gti yada cupra alırsın zaten.yakıt konusuda ben İstanbulda bu araçla daha 8 litrenın üstünü görmedim. o 8 litreyide rekot yaptım müthiş bir köprü trafiğinde.normalde şehir içi 7 şehir dışındada 5.5-6 arası yakıyor. bu aracın motor performansını şöyle düşün 1.6 benzinli motor gücü ama artı olarak turbo ve tork olayı var.üstelik torku 1550 devirden itibaren veriyor ve araç düşük devirde bile yüklenınce size cevap veriyor. 1.6 araçla arasındakı farkı yapanda bu özelliği zaten.1.2 tsi veya 1.4 tsi ı deneyen birisi kesinlikle bir daha atmosferik 1.6 ya binmez.hatta 1.4 tsi çoğu 2.o benzinliyide tokatlar. bu araçta torku farkedemedım dıyen arkadaşlara tavsiyem vites olayına dikkat etmeleri 6.viteste 80-90 km ile giderken gaza yüklenince tabıkı patlama yapmaz ve torku hısstemezsın.ama aynı hızda 4.viteste bir yüklenın bakalım torku nasıl verıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre_gs34 -- 7 Şubat 2012; 23:36:49 >

• seat leon 1.4 tsi kullanıyorum 2 senedir. 1.6tdi motoru bu kadar büyütmeyin allah aşkına. son derece sönük bir motor 1.6tdi. tsi 1.2 yi dikkatli kullanırsanız 1.6tdi i tokatlarsınız yakıt tüketiminde ayrıca bastığın zaman da en az tdi kadar performans alırsın.
  • Slm arkadaşlar bugün bayiden 1.2 tsi leon aldım. Yazılan tüm yorumları okudum ve konuyu açan arkadaşıma birkaç bilgi vermek istiyorum.

öncelikle bende sizin gibi dizel mi yoksa benzinli bir arabamı alayım diye çok düşündüm. Seat bayisinde çaışan çok yakın bir arkadaşım bana yılda 10.000 km yapmıyorsan dizele hiç bulaşma istersen gel 1.2 tsi leonu test yap dedi ve teste çıktık. Öncelikle arabanın görüntüsü çok hoşuma gitti. Servisin test aracında body kit vardı ki şahsi fikrim yok yakışmıştı. neyse araca bindik test için ve yola çıktık. İlk dikkatimi çeken aracın içinde kullanılan malzemenin kalitesi oldu. önceki modellerde kullanılan çabuk çizilen yumuşak plastik yerine biraz daha sert ve kaliteli malzeme kullanmışlar. Standart sunulan deri direksiyon ve vites topuzu ve tam fonksiyonlu yol bilgisayarı (dijital vites göstergesi) gösterge paneli çok hoşuma gitti. 1 kaç km gittikten sonra izmir çevre yoluna çıktık ve arkadaşım bana istersen biraz da performansına bak dedi akabinde 6. vitesten 4 e alıp gazı kökledim. inanılmaz bir tork gücü karşıladı beni. Düz yolda hiç zorlanmadan 195 km ye kadar çıktık. Sonra biraz da ekonomi testi yapalım dedik 6. viteste 100 km hızla giderken crouse controle aldım ve yol bilgisayarından anlık tüketimi açtım. Karşılaştığım anlık tüketim tutarı sadece 4.3 km yi gösteriyordu ki bu rakam beni bu arabayı almam için en büyük sebep oldu. Sonra test aracı herkes bunu zorlamıştır düşüncesiyle ortalama tüketime baktım 7.4 litreyi gösteriyordu.

Özetlemek gerekirse çok yol yapmıyorsanız konforunuza daha düşkünseniz dikkat çekmeyi seviyorsanız ben LEON derim. Ayrıca 1.2 motor adamı kanser arabayı yerinden kaldırmaz diyen arkadaşlara sadece şunu söylüyorum; 1.6 atmosferik motorun yeri 1.2 tsi'nin dikiz aynasıdır

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-bugra-dan-2012-seat-leon-554751798/detay bu araçtan almayı düşünüyorum kullananlar hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi ? yakıtı, sürüş konforu, performansı nasıldır
  • yyakup kayseri Y kullanıcısına yanıt
    Neden hort anlatsana biraz
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.