Şimdi Ara

Zyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyeler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
26
Favori
212.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hat degerlerı normal gıbı ...

suradakı ıslemı deneyıp ttnet santralını reset yapmaya calısın ıstersenız ...

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=128175033
  • Boşuna modem değiştirmişsin olursun, SNR değerleri ile igili olan bi sorun için 10 tane modem değiştirsen yine sonuç değişmez. Yetkililere SNR değerleri çok düşük diye arıza kaydı bırak mutlaka.
  • by_mami28 B kullanıcısına yanıt
    aynen . once SNR degerlerının normal olamsı gerekıyor.
  • bu modem arada sırada bağlantı koparıp tekrar bağlıyor.
    ttnetten aldığım için çok şey beklemiyorum ama bugüne kadar gayet idare etti beni.
    modem başlıklarına da baya bir uzak kaldım o yüzden değiştirmek istesem neyle değiştirecem bilmiyorum :) 2 bin 3 bine modem var ne oluyoruz :)
    5 wifi 1 pc ve 1 de tv bağlı buna. hi.ç test etmedim ama ancak bu yüzden bağlantı koparmıyordur. eğer öyleyse kaldırıp kenara koyacam :)
  • Merhaba
    Ilk mesajda 4.maddede yazılanları yapmış olsamda,eskisi kadar değil fakat yine donmalar oluyor.
    Tv'ye android box takarak , ip tv yayınlarını seyrediyorum. Daha iyi görüntü elde etmek için , vmg3312 modemi kablo ile tv box'a bağlıyorum.
    Modemin arayüzünde bir şey dikkatimi çekti.
    Ağ Ayarı bant - Genişbant kısmında, Iptv-ETH diye bir satır var. Ip tv için acaba o satırı etkin halemi getirmeliyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHANK

Merhaba
    Ilk mesajda 4.maddede yazılanları yapmış olsamda,eskisi kadar değil fakat yine donmalar oluyor.
    Tv'ye android box takarak , ip tv yayınlarını seyrediyorum. Daha iyi görüntü elde etmek için , vmg3312 modemi kablo ile tv box'a bağlıyorum.
    Modemin arayüzünde bir şey dikkatimi çekti.
    Ağ Ayarı bant - Genişbant kısmında, Iptv-ETH diye bir satır var. Ip tv için acaba o satırı etkin halemi getirmeliyim?

Bende modemde bu IPTV - ETH satırını buldum.
    Etkin hale getirmek, ip yayınları için çok iyimi olur? Bende arkadaşlardan merakla cevap bekliyorum.
  • Aynı modemi kullanıyorum. TTNet menşei li. Türknete geçiş yaptım ama bir türlü VDSL2 olarak bağlanamıyoru. 35 olan paketimden sadec 14 mb. görebildim. Sanırım VDSL2 olarak bağlı değilim. Yardımcı olabilecek arkadaşlar acil cevap sadece bu sebep ile modem değiştirmeyi düşünüyorum.Zyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyelerZyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyeler

• xmokx X kullanıcısına yanıt
    Turknet musterı hızmetlerı ıle gorusun hattınızın vdsl yada adsl oldugunu oradan teyıt edebılırsınız..

Bazen vdsl sozlesme oldugu halde adsl baglantı tanımlanabılıyor...
  • Teşekkürler kardeşim.

Modemi servise göndermekten kurtardın beni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama bugün bina da doğal gaz dönüşümü yapılıyordu. o sırada internete giremez olmuştum. süperonline ı aradığımda bana sinyalin modeme geldiğini bir sorun görünmediğini modem şirketiyle görüşmem gerektiğini söylediler. zyxel marka başlıktaki model modemim var. aradım ulaşamadım sabah saatlerinde. süperonline ile o sıralarda sayısız görüşme yaptım. wifi adı şifresi değiştir gibi tavsiyelerde bulundular. chrome da dns hatası verdiğini söylediğimde kullandıkları dns yi verdiler onu kullandığım pc ye girince ağ merkezinden bilgisayar bağlanabilir oldu fakat evdeki 4 telefon bağlanmıyor. bağlanıyor gözüküyor ama icraat yok. ara ara düzeliyor gibi oluyor ama neredeyse bir dakika sonra yine yok. burada bu mesajı yazdıktan sonra şikayetvar.com a yazıcam hemen iki kez bağlanabildim zyxel e birinde biraz uğraştıktan sonra telefonu kapattılar ikincisinde ben derdimi anlatırken bile tahammül etmedi kapatmıyor da ses seda yok. Kanser olacağım bugün belki 5 saattir bununla uğraşıyorum çözüm hakkında fikri olan lütfen yardım etsin. Bu arada modemi en az 3 kez sıfırladım.

• o-mumcu O kullanıcısına yanıt
    xdsl istakikleri ne durumda?

modemi telefon hattinin ilk geldigi girişe bağlama imkanı var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam en son gece bir gibi internetten bulduğum bir dns adresini modeme girerek sorunu çözdüm. teşekkür ederim alakanız için.
  • arkadaşlar bir userscript yazdım. bununla gelişmiş ayarları değiştirebilirsiniz.
    modemin ayar sayfasındayken Greasemonkey veya Tampermonkey menüsünden show XDSL config komutunu veriyorsunuz.
    https://greasyfork.org/en/scripts/19019-zyxel-vmg3312-improved
  • gayet faydalı bır uygulama olmus tesekkurler.

emegınıze saglık.

• @cimbom38
    quote:

Merhaba aynı modemi kullanıyorum?Anlatığınız işlemi nasıl yapıyoruz?Biraz daha detaylı anlatırmısınız?Tam olarak faydası nedir?

xdsl modulasyon ayarlarını değiştirebilmenizi sağlıyor.

Zyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A3C0D62FB -- 30 Aralık 2017; 16:27:15 >

• @cimbom38
    quote:

Merhaba modemden memnun değilim modemde hız sınırlama vs olurmu

arkadaşlar bu modemler kalitesiz , yapacak birşey yok. tüketici olarak "satın almamak" yapacağınız tek şey.

ben modemi bridge (köprü) modunda kullanıyorum. mikrotik home ap (hAP) satın aldım. 35 mbit net hızda çalışıyor

eğer sizde teknik bilgisi olan birisiyseniz mikrotik satın alın: kolay kurulum seti (quick set) var : 120 liradan başlıyor fiyatı:https://www.merpazar.com/search?query=hap

teknik bilgim yok ama zenginim diyorsanız en iyi modem Draytek'tir. bunların kullanımı mikrotikten daha kolay olabilir ama çok pahalı:https://www.teknolojipazar.com/draytek-vigor-2760-4-port-gigabit-kabloluethernetusb-vpn-vdsl2-adsl22-security-router-modem-3g-destekli-12986

ben ne zenginim nede teknik bilgim var, mikrotik te kullanamam diyorsanız airties alın gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A3C0D62FB -- 9 Ocak 2018; 7:43:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan777

@cimbom38
    quote:

Merhaba modemden memnun değilim modemde hız sınırlama vs olurmu

arkadaşlar bu modemler kalitesiz , yapacak birşey yok. tüketici olarak "satın almamak" yapacağınız tek şey.

ben modemi bridge (köprü) modunda kullanıyorum. mikrotik home ap (hAP) satın aldım. 35 mbit net hızda çalışıyor

eğer sizde teknik bilgisi olan birisiyseniz mikrotik satın alın: kolay kurulum seti (quick set) var : 120 liradan başlıyor fiyatı:https://www.merpazar.com/search?query=hap

teknik bilgim yok ama zenginim diyorsanız en iyi modem Draytek'tir. bunların kullanımı mikrotikten daha kolay olabilir ama çok pahalı:https://www.teknolojipazar.com/draytek-vigor-2760-4-port-gigabit-kabloluethernetusb-vpn-vdsl2-adsl22-security-router-modem-3g-destekli-12986

ben ne zenginim nede teknik bilgim var, mikrotik te kullanamam diyorsanız asus veya airties veya tp-link alın gitsin.

Teşekkürler.

Teknik bilgim sizin gibi değil zenginde değilim.

Asus veya airties veya tp-link alın gitsin.derken,

Modem tavsiyeniz model olarak ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 30 Aralık 2017; 18:32:2 >

• Elinize sağlık. Peki 1.00(AAPP.7) sürümü için Uzaktan MGMT kısmındaki WAN seçeneklerinin değişmesi için geliştirebilir misiniz? Bende bu sürümde o kısım erişilemez oldu. Seçili olarak görünmesine rağmen uzaktan erişemiyorum modeme.

Zyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ad33p -- 26 Ocak 2018; 16:35:34 >
  • https://osdn.net/projects/zyxel-vmg3312/releases/
    adresinden ras_telnet.bin dosyasını yükleyin, fabrika ayarlarına döndürün, Uzaktan MGMT sayfasından telnet açılabiliyor.
    quote:

kullanıcı adı: root
    şifre: 1234
  • Teşekkürler. Ben yazmayı unuttum, ben http(s) için uzaktan yönetimi istiyordum. Modemden uzaktayken modem arayüzüne ulaşmak için. AAPP.6 sürümündeyken ulaşabiliyordum ama bunda kapanmış. Bunun için yine telnet sürümünü mü kurmalıyım yoksa ttnet olanı mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.