Şimdi Ara

Zyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyeler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
26
Favori
212.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kendılıgınden fabrıka ayarlarına sıfırlanması donanım arızası gıbı gorunuyor.

care olarak ;

ılk kurulum ayarlarını yaptıktan sonra ayarları yedek alıp , sıfırlanma halınde restore yapabılırsınız..

Zyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 26 Haziran 2018; 19:33:49 >
  • DHBSC55 kullanıcısına yanıt
    hocam speedtst sonucunuz ne çıkıyor peki? mesela benim speedtest 70mbit çıkıyor kablosuzda fakat kablosuz torrent download ettiğimde 16mbit civarına düşüyor.

farklı modemler ile denediyseniz yüksek ihtimalle cihazınızda sıkıntı olabilir, wifi alıcınızın hızı limitte olabilir, bence cihazınızı farklı bir bağlantıda deneyin o kesin çözüm olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: losthell

hocam speedtst sonucunuz ne çıkıyor peki? mesela benim speedtest 70mbit çıkıyor kablosuzda fakat kablosuz torrent download ettiğimde 16mbit civarına düşüyor.

farklı modemler ile denediyseniz yüksek ihtimalle cihazınızda sıkıntı olabilir, wifi alıcınızın hızı limitte olabilir, bence cihazınızı farklı bir bağlantıda deneyin o kesin çözüm olur.
    Ya speedtest dediğim gibi kablolu da 34mbit çıkıyor turknetdeyim sıkıntı yok siz milinicomdamisiniz 70mbit? Kablosuzda şöyle 20mbit çıkıyor speedtest sonra modeme 2 3 kere kapat aç yapıyorum düzeliyor kablosuzda da 30mbit çıkıyor, elle ayarladım olmadı en son otomatiğe aldım kendi rast gele ayarlıyor bu kanala rest çekerek sorunu çözülmüş duzelince birakiyom işte. Uğraştığını işlere bak ucuz modem alınca böyle iste

• Bu modemi kullanıyorum. Kapatmadigim zaman başımda ağırlık hissediyorum. Kapattigimda bariz ağırlık kayboluyor.

Sizce bu psikolojik mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende de speedtestte; kabloluda 40-60mb arasi cikiyor ama torrentta steamde falan 10mb ustunu gormuslugum yok dediklerinizi yaptim ama bir sey fark etmedi kablonun desteklememe olasiligi var midir acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A3C0D62FB

@cimbom38
    quote:

Merhaba aynı modemi kullanıyorum?Anlatığınız işlemi nasıl yapıyoruz?Biraz daha detaylı anlatırmısınız?Tam olarak faydası nedir?

xdsl modulasyon ayarlarını değiştirebilmenizi sağlıyor.

userscript linki silinmiş, yardım eder misiniz?

• Doğru forum konusunda mıyım bilmiyorum ama Öncelikle merhaba. Elimde bir adet zyxel vmg3312-b10b modem var ve turknet sınırsız Fiber internet mevcut. Bir adet te samsung galaxy note 2014 Edition tabletim var ve bunda da 10 gb internet mevcut.

Gelelim soruma : elimdeki mevcut modemin İnternetinş İptal edip elimdeki tabletin İnternetinş modem aracılığıyla kablolu ve kablosuz olarak paylaşmak istiyorum. Bunu yapmak istememin sebebi ise evimde modeme kablolu ve kablosuz olarak bağlı akıllı ev sistemlerinin olması.

Bu konuda yardımcı olabilen olursa müteşekkir olurum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Guest-A3C0D62FB G kullanıcısına yanıt
    Hocam userscript silinmiş acaba yeni link varmı? Ve benim kullanıdığım P-2812 modeline bu ayarlar uyumlumudur?
  • recooz R kullanıcısına yanıt
    bıldıgım kadarıyla zyxel vmg3312-b10b modelınde wıfıden ınternet yayma ozellıgı yok.

sadece adsl yada vdsl den gelen ınternetı wıfı yada ethernet ıle dagıtabılıyor...

onun ıcın wifi repeater alıp tablettekı wifi yada ethernet internet paylasımını dagıtabılrsınz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 10 Temmuz 2018; 11:30:24 >
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Bu bilgi konusunda emin misiniz. Bu modemleri köprü olarak kullanabiliyoruz diye biliyorum ben.

• recooz R kullanıcısına yanıt
    deneyın stersenız :/
  • Ben de TTnet fiber kullanmaya başladım 3 gün önce. Tılgın diyr rezalet bir modem verdiler. Zyxel marka istediğimi söyledim ama ellerinde hiç yokmuş. Kolay kolay da gelmiyormuş. Acaba ben kendim mi satın alsam diyordum da Bu konudaki tecrübeleri okuyunca vazgeçer gibi oldum :) o kadar sorunlu mu yahu bu modem de :)

• ne yaptıysam wifi problemini çözemedim elimde asus marka router var eski bir adet 2 anteli iş gören, onu modemin ethernetinden bağladım router a ondada wifi sorunu oldu yine 10-16mbit çıkıyor speed test sonuçları kabloda 34-35mbit alıyorum da kablosuz neden böyle oldu anladım sorunu çözemedim,yardımcı olucak varmı ana sayfadaki ayarları yaptım sorun çözülmedi,bazen nadirde olsa 3-4 kere rest den sonra kablosuzdan da 30mbit alabiliyorum ama sürekli rest atmam gerekliyor çok saçma iş
  • An itibariyle 100MB/100GB AKK 'li tarifeme verdiler modemi. Acaba 5GHZ dalgayı destekliyor mu arkadaşlar? Tarifeme uygun bir modem mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetaLdetH

An itibariyle 100MB/100GB AKK 'li tarifeme verdiler modemi. Acaba 5GHZ dalgayı destekliyor mu arkadaşlar? Tarifeme uygun bir modem mi ?

Modem 2.4 ghz destekli. Kablosuz olarak 40-50 mbps üstünü görmeniz zor. Kablolu olarak 100 mbps alabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kablolu kullanacagim. O zaman sorun yok 100mbit gorurum yani

• Merhaba,

Modem artık force FW update yapmaya başladı. Eski sürüme elle dönüyorum tr069'u kapatmama rağmen kendiliğinden en son sürüme güncelliyor. Artık bu yapılan tacizcilik. Bırakın insalar dilediği gibi kullansınlar.
  • gelmisine G kullanıcısına yanıt
    Benim de başıma geldi bu durum, modemi fabrika ayarlarına döndürüp bir daha eski yazılımı kurdum, şu anda bir sıkıntı yok.
  • Aynısı bende var kendi kendine kapanıp açılıyor bağlantı kopuyor hatta sorun yok modem berbat almayinnn

• Bendeki sorun biraz daha farklı modem kendi kendini resetliyor. Kullanıcı adı ve şifre olmamasına rağmen 1mbps bağlanıyor. İlk seferinde anlamadım internette sorun var sandım ama sorun mıdemdeymiş. Bu resetleme haftada birde günde 1 de olabiliyor. Güncelleme yapsam düzelir mi acaba?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.