Şimdi Ara

Yumuşak Oto Lastiği Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
3.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Honda civic fc5 kasa var araç 2019 10 bşn kmde orjinal lastikler o kadar cok sert ki yol sesi ve konfor adına sıfır

Mevcut lastiklerim bridgestone turanza 215/50/17

Daha önce böyle bir durum yaşayıp lastik değiştren var mı ?

Yumuşak lastik önerebilir misiniz ? 215/50/17 ebatları oldukça pahalı oluyor o yüzden fiyat performans öemli benim için.

Benim bulduklarım

Nokian Wetproof ( Çok şikayet var )

Hankook ventus prime 3

Genel Öneriler

Michelin Primacy 4 ( bütçemi zorluyor )

Continental

goodyear egp 2

Falken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyor -- 3 Ocak 2021; 11:4:54 >

• Sizde sanırım marka ile aşk aşıyorsunuz, gözleriniz etiket değerini bile görmez olmuş. Continin 71-72db ses gürültü etiletini görmeyip falkenin 67-68db ses seviyesine laf söylüyorsunuz. Komik olmayın.

2 takım conti pc5 kullanmış ve falken as210 dört mevsime geçmiş bi kullanıcı olarak marka fanatikliği yapmaya gerek yok tam bir f/p markası diyebilirim.
  • Turanza sert lastiktir tamam ama civic de öyle izolasyonu ile ünlü bir araç değildir. O nedenle lastik değişikliğinden çok fazla bir şey umut etmeyin derim. Db değerlerine bakarak lastik seçenilirsiniz ama benim önerim nokian veya falken olurdu.
  • Falken ze310
  • CapriceClassic kullanıcısına yanıt

izolasyon konusunda haklısınız ama trafik işiklarında olan tırtıklı şeritlerden geçerken resmen araç içinde zıplıyoruz o yüzden yumuşak ve konfrolu bir lastik arıyorum..

Şimdi bayilere gitsem kendi ürünlerini önerecekler o yüzden buraya yazmak istedim.

• Michelin Primacy 4 alabilirsiniz. Bu konuda Falken'den uzak durmanızı tavsiye ederim.

• - Michelin primacy 4
    - BFGoodrich

bütçe sorun değilse üst sınıf lastik olarak 3 marka var, Michelin, conti ve goodyear. Bridgestone para verilecek bir lastik değil düz binek araçlar için.

* nokian wetproof'tan uzak durun, çok çabuk yıpranan bir lastik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 1 Ocak 2021; 17:54:25 >
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt

Üstat açıkcası 800-900 tl civarında bir lastik arayışım var

BFGoodrich i hiç duymadım araştırayım onuda, michelin i biraz uyguna kampanyada vs bulursam kesin değerlendireceğim.

Nokian ın değerleri tam fiyat performans lastiği.. ama yorumunuz düşündürdü beni açıkcası

2-3 yıl götürür mü açıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyor -- 1 Ocak 2021; 17:57:20 >
  • 205 55 16 nokian wetprooflardan beklediğim konforu alamadım. Yıpranma konusunda ve yol tutuş konusunda 10.000 km oldu mükemmel diyebilirim.
  • Bende de aynı araç var yazlık falken düşünüyorum nasipse
  • Gvzgvz kullanıcısına yanıt

Valla üstat araç 10bin de bıktım ya, face de gruba sordum hemen değiştir farkı görürsün gibi yırumlar da bulundular..

falken e bulaşma diyorlar ama emin olamadım sizin başka bulduğunuz marka var mı ?

Michelin 1300 tl civarı

• rubelhizb kullanıcısına yanıt

Sizde hangi araç var ?

Honda civic de bridgestone hiç olmamış inanılmaz rahatsız edior..

Konfor dan kastınız bozuk yollarda vs çok mu rahatsız ediyor ?

Örnek trafik ışıklarına yaklaşırken tırtıklı şerit olur benim araba zıplatıyor resmen orda : )

• Hocam sizin ebat pahalı. Araç üzerinde yazar 17 jant için uygun ebatlar. Düşük fiyatlı uygun ebat varsa değiştirebilirsiniz. Atıyorum 225 45 17 gibi

Benim 215 55 R16 orijanl ebatım. Fakat araç üzerindeki etikette 205 de uygun yazıyor. 215 nerdeyse iki kat fiyata sahip 205e göre.

Konuya gelecek olursak Michelin Primacy 4 en konforlu lastiklerden biridir.

Falken ve Nokian'ı salla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BPG2004 -- 1 Ocak 2021; 18:35:31 >
  • Turanza sert ancak bununda faydası balon falan yapmıyor çivi vida kolay girmiyor çok sert lastik. Konfor için Michelin nokian dunlop vb bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: BPG2004

Hocam sizin ebat pahalı. Araç üzerinde yazar 17 jant için uygun ebatlar. Düşük fiyatlı uygun ebat varsa değiştirebilirsiniz. Atıyorum 225 45 17 gibi

Benim 215 55 R16 orijanl ebatım. Fakat araç üzerindeki etikette 205 de uygun yazıyor. 215 nerdeyse iki kat fiyata sahip 205e göre.

Konuya gelecek olursak Michelin Primacy 4 en konforlu lastiklerden biridir.

Falken ve Nokian'ı salla..

Sanki tek ebat rakamı yazıyordu ama yine etikete bakayım varsa hangisi ucuzsa onu değerlendiririm..

şuanki lastikler çok yeni lastikçi alır mı acaba ?

olmadı bir michelin e hafta içi gideyim bakalım ne diyecekler

• quote:

Orijinalden alıntı: xyor

Valla üstat araç 10bin de bıktım ya, face de gruba sordum hemen değiştir farkı görürsün gibi yırumlar da bulundular..

falken e bulaşma diyorlar ama emin olamadım sizin başka bulduğunuz marka var mı ?

Michelin 1300 tl civarı

Hocam michelin le continental bu işin en iyisi ama ikisi de çok pahalı biraz araştırdım millet falkendan memnun gibi ama neden size bulaşma demişler anlamadım? Bir de lastik olayı çok farklı belki araştırsan michelinden continentaldan bile şikayetçi olan bir sürü insan çıkar. Diğer bi konuda civic gürültülü bi araçtır daha önce bindiğin aracı bilmiyorum ama yalıtım konusunda civic sınıfta kalmış bi araçtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gvzgvz -- 1 Ocak 2021; 19:58:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyor

Sanki tek ebat rakamı yazıyordu ama yine etikete bakayım varsa hangisi ucuzsa onu değerlendiririm..

şuanki lastikler çok yeni lastikçi alır mı acaba ?

olmadı bir michelin e hafta içi gideyim bakalım ne diyecekler

Alıntıları Göster
    225 45 R17 takabilirsin. Taban genişler ama yanak totalde 1.25 cm küçülür. Bunun da konfor açısından bir miktar eksisi olur. Ama senin ebattaki Primacy 4 fiyatı kabaca 1.200 lirayken bu ebatta 800 lira. 4 lastikte 1.600 lira fark eder. Değişim yüzdesi 1.90 küsür çıkıyor takmanda sakınca yok.

Yumuşak Oto Lastiği Tavsiye

Sana tavsiyem aracın facebook gruplarına gir. Orada sor, ölçü değişimi yapan vardır illaki. Yapmak mantıklı gelirse öyle yap.

Ayrıca orada lastikleri de satabilirsin. Lastikçi o kadar para vermez diye düşünüyorum.

• xyor kullanıcısına yanıt
    aracınıza gidecek lastik michelin olmuyorsa continental cpc 6 veya goodyear egp 2’dir. falken falan low seviye lastik. farklı konuda da belirtmiştim. kullanıcıları düşük fiyatlı diye bu markayla aşk yaşıyor. cpc 6 her konuda memnun eder, egp 2 de tercih edilebilir.
  • smyrna kullanıcısına yanıt
    Sizde sanırım marka ile aşk aşıyorsunuz, gözleriniz etiket değerini bile görmez olmuş. Continin 71-72db ses gürültü etiletini görmeyip falkenin 67-68db ses seviyesine laf söylüyorsunuz. Komik olmayın.

2 takım conti pc5 kullanmış ve falken as210 dört mevsime geçmiş bi kullanıcı olarak marka fanatikliği yapmaya gerek yok tam bir f/p markası diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 1 Ocak 2021; 20:23:5 >
  • Kasisi bol bir memlekette değilseniz michelin primacy 4 idealdir, ama turanza t001 değil de benim de kullandığım t005 modeli ise çok birşey fark etmez.

• xyor kullanıcısına yanıt
    Bende egea var hocam. Süspansiyon olarak zaten başarılı bir araç değil yalnız karşılaştırmayı aynı araçta kullandığım kışlık sava lastiklerden aldığım konforu nokianda bulamadığım için yapıyorum. Ya da ben beklentiyi çok yüksek tuttum bilemiyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.