Şimdi Ara

Sök tak nedir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
29.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kuzene Araba alacaktık. Daha önceki expertize raporunda kaput için sök tak yazmışlar. Kuzen vazgeçti. Bu sök tak olayı niye sıkıntı.

• aracın geçmişini bilsen eyide memleket dolandırıcı dolu olduğu için güvenilmiyor

dediğin gibi olsa neyse ama adam gidip çıkma takıyor ve bunu söylemiyor

kimse kolay kolay bi parçayı sökmez memlekette

adam boyatmıyor bile niye söksün

bişey olmayan parça niye sökülsün durup dururken

bu sebeplede güven hissi vermiyor

• Sok tak ayni renk baska arabadan çıkma parca takılmasidır genelde. Ama satıcı sökülüp onarıldı tekrar takıldı der. Yersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bora1608 -- 27 Kasım 2020; 1:36:45 >
  • Sök tak ta bir işlem yapmak için kolay çalışma adına parça sökülebileceği gibi pert olmuş parça çıkma olarakta takılabilinir. Buda parçadaki somunlarda görülecek anahtar iziyle anlaşılır.
  • Somunları boyasalar kimse bilmez şanslısınız yine dua edin
  • benim aracın kaputu hafiften asimetrik idi bir tarafından ayar yapıldı. o da sök tak olarak geçer. böyle bir durum da olabilir çünkü bu aracı 0 kilometre olarak alındığından beri biliyorum. şaselerde darbe sıkıntı yoksa çok takılmayın.

• Genelde eksperde kaputun kapının araca bağlantı vidasına bakarlar, eğer o vidada aşınma, sıyrılma izin varsa direkt sök-tak yazarlar.

Bazen kaput ayarı için veya motorda daha rahat çalışabilmek için sök-tak yapabilirler ama çıkma kaput da takabilirler. Kesin sonuç için parçaların üretim tarihleri ile araç yılını kıyaslamak gerekir.

• Geçen sanayiye gittiğimde adamın biri aracın camurlugu sökülecek ustaya somunların üstüne bez koy öyle sök somunlarin boyası atmasın diyordu onun da yolunu bulmuşlar
  • Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Parça üretim tarihi neresinde yazıyor ben bulamadım hocam kaput için bakacaktım
  • Dolu hasarı nedeniyle kolay işlem yapabilmek için sökülen bile var ama genel kanı kaputun değiştiği yönünde oluyor.

• araya vida sıkışmıştır onu alabilmek için komple söküp yeniden takmıştır

ne fesatsınız  

• Sök-Tak = DEĞİŞEN

• Boş işler demek.

• Genelde çıkma parça ile değişmiş anlamına gelir.
  • Kaput sökülüp takılmış boya ve değişen var demediyse bir problem olmaz . İşinin ehli bir ekspertizse zaten çıkma parça vs diye derdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4153B7648 -- 27 Kasım 2020; 13:21:41 >
  • Her sök tak çıkma parça değildir atıp tutanlara bakmayın. Bazen göçükler için bazı ustalar düzgün işlem yapabilmek adına mecburen söküyorlar. Sök tak yapılan parçanın çıkma takıldığı parça tarihinden vs anlaşılır.

• Direkt olarak değişen demek değildir. Öyle olsaydı söktak parçaların hepsi boyasız olurdu, kim çıkma kapı taktırıp bir de boyatır.

• Şimdi şu soruyu sorayım. Değişse ne olur? 2 sene önce bir araca arkadan çarptık, kaput hafif büküldü. Bana verseler belki ben bile düzeltirdim ama servis değişecek allah değişecek dedi. Pırıl pırıl yenisi takıldı. Eskisinin üzerinde zaten 8 yıllık koruma filmi vardı, nasıl çıkaracağız diye düşünüyordum, o dert de bitmiş oldu. Arabam ne kaybetti şimdi?
  • Navi kullanıcısına yanıt

aracın geçmişini bilsen eyide memleket dolandırıcı dolu olduğu için güvenilmiyor

dediğin gibi olsa neyse ama adam gidip çıkma takıyor ve bunu söylemiyor

kimse kolay kolay bi parçayı sökmez memlekette

adam boyatmıyor bile niye söksün

bişey olmayan parça niye sökülsün durup dururken

bu sebeplede güven hissi vermiyor

• Sök tak: %99 çıkma parçadır yani değişendir. İyi eksperler çıkma olduğunu anlar.

O bölgeden ciddi kaza var demektir büyük ihtimalle.

Kazayı belgelemeyenden araba almam. Birisi anahtarla çizmiş de olabilir araba pert olmuş da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6AC68B14C -- 28 Kasım 2020; 14:27:2 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.