Şimdi Ara

Peugeot 508'i nasıl bilirsiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
88.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Passat b7 kasa confortline benzin manual aracmız var. Kafamda 2015 dizel otomatik allure paket 508 var ikinci el alıcam 5 10 binde sıfır gibi arabalar var 110 120 arası. Size sorum bu aracın kronik bir sorunu var mı, eğer kullanan varsa ne öneride bulunur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyCoDeR -- 13 Şubat 2017; 22:48:59 >

• MyCoDeR kullanıcısına yanıt
    MyCoDeR demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

anladım teşekkürler. Yarı otomatiklerinde ne gibi şikayetler vardı sorun mu çıkartmıyomuş ?

Sorundan ziyade, vites geçişlerinin hissedilmesi, ve yokuşlarda yaşadığı kararsızlıklardan şikayet ediliyordu.

508 bence alınır, dizel motoru gayet az yakıyor, EAT6 otomatik şanzıman tork konvertörlü sağlam, kararsız bir şanzıman değil, manuel modda tepkileri gayet seri, fakat 6. vitesi seçme konusunda biraz geç kalıyor. Malzeme kalitesi B7 Passat aracınızdan daha yüksek, donanımları oldukça iyi, Allure'da yok yok.

Alternatif olarak 1.6 CDTi Insignia'lara da bakabilirsiniz.
  • 508 gerçekten parasının karşılığını veren bir araç fakat ülkemizde malesef ikinci el kaygısı ve marka algısıyla arka plana atılmış bir araba. Bende ilk çıkan kasa dizel otomatik 508 var şimdiye kadar memnunum aracımdan. ilk çıkan kasada yarı otomatik olduğu için şikayet edenler vardı fakat sizin düşündüğünüz kasa tam otomatik bir sorun olacağını sanmıyorum.
  • Ayseybi A kullanıcısına yanıt
    anladım teşekkürler. Yarı otomatiklerinde ne gibi şikayetler vardı sorun mu çıkartmıyomuş ?
  • Fazla görmediğimiz için piayasada bilmiyoruz.
  • eat6 alacaksan alinir cillop gibi bir vites.

ben denemedim hic fakat onceki tip sanzimanda vites geçişlerinin hissedildiğini söyleyen arkadaşlar vardi. test etmende fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 14 Şubat 2017; 18:26:54 >
    Vites geçişleri konforsuzdu. Arıza pek çıkarmaz, çıkarsa da tamiri ucuzdu.
  • quote:

Sorundan ziyade, vites geçişlerinin hissedilmesi, ve yokuşlarda yaşadığı kararsızlıklardan şikayet ediliyordu.

508 bence alınır, dizel motoru gayet az yakıyor, EAT6 otomatik şanzıman tork konvertörlü sağlam, kararsız bir şanzıman değil, manuel modda tepkileri gayet seri, fakat 6. vitesi seçme konusunda biraz geç kalıyor. Malzeme kalitesi B7 Passat aracınızdan daha yüksek, donanımları oldukça iyi, Allure'da yok yok.

Alternatif olarak 1.6 CDTi Insignia'lara da bakabilirsiniz.
  • Anladım teşekkürler

@Abstraction
    İnsignia'yıda düşünmüştüm ama konforsuz dar ve elekronik sorunlar çıkarttığını duyduğum için ondan vazgeçmiştim.
    Yok sorundan ziyade vites geçişlerinden şikayet ediyorlardı mesela yokuş çıkarken araba bazen bayılıyor düşürmediği için ama zaten arabayı tanıyınca gereken yerlerde manuele alıyorum bir sorun yaşamıyorum
  • quote:

Anladım teşekkürler

@Abstraction
    İnsignia'yıda düşünmüştüm ama konforsuz dar ve elekronik sorunlar çıkarttığını duyduğum için ondan vazgeçmiştim.

İnsignia 17 jantla mis gibi konforlu 1.6 dizeli de daha performanslı
  • Passat genişliğinde nadir araçlardan ama tasarım beni hiç çekmiyor bir de ikinci el kaygınız varsa satışı Passat kadar kolay olmaz belki çok satmadığındandır kronik bir sorununu duymadım
  • quote:

Anladım teşekkürler

@Abstraction

Insignia hakkında kafanıza takılanları cevaplandırabilirim.

2011 model 2.0 CDTI İnsignia sahibiyim 1 aydır.
  • 508 2015 allure güzeldir, 110 bine piyasada sedan kalmadığı için daha bir alınası belki
  • Direksiyon tasarımı hariç beğendiğim araç.
  • Abstraction kullanıcısına yanıt
    Müzik dinlemeyi sevenleri tatmin eder mi ? Ses sistemi nedir ? Bose,harman kardon... vs Fransızların meşhur cabasse ses sistemleri vardı laguna da kullandıkları.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-katlanir-ayna-sunrooflu-full-plusfull-ozel-paket-397616453/detay

Şu da fiyatına göre bayağı dolu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 15 Şubat 2017; 1:28:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Müzik dinlemeyi sevenleri tatmin eder mi ? Ses sistemi nedir ? Bose,harman kardon... vs Fransızların meşhur cabasse ses sistemleri vardı laguna da kullandıkları.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-katlanir-ayna-sunrooflu-full-plusfull-ozel-paket-397616453/detay

Şu da fiyatına göre bayağı dolu.

Valla hocam ben geçen sene kullanmıştım 508 BlueHDi Allure fakat ne yalan söyleyeyim ses sistemini hatırlamıyorum hiç.

C5 güzel fakat çook eskidi 9 sene oldu bu kasanın çıkalı, dizel manuelleri 60 bin civarından gidiyor bu arabaya 80 bin verilmez. Bu kadar dolu olmaz fakat 85e 1.6 cdti otomatik Insignia'lar var. En azından daha yeni, motor performansı ve şanzımanı daha iyi, multimedya sistemi daha yeni, satması da daha kolay olur hem

• Makyajlısı hoş araba.
  • Abstraction kullanıcısına yanıt
    İnsignia da şanzıman kötü ve yakıtı çok,performansı düşük diyorlar. C5 e 60 binden fazla verilmez mi ? c5 te de şanzıman galiba eat6 yeni nesil değil,performansı törpüleyen tipmiş. C5 nin dolusuna ne kadar verili ? C5 bana peugeot tan bir tık yukarıda geliyor.Tasarımı olsun,kokpit,göstergeler falan.

Ama manueli yanılmıyorsam 5 ileri vites,oradan kaybediyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-automurat-tan-c5-1.6-e-hdi-executive-sanruf-plusnavigasyon-plusderi-385988997/detay

Şu güzel ama şanzımandan bayağı şikayet okumuştum internette. 508 de koltuk soğutma var mı ?

• Bence 1.6 bluehdi eat6 allure 508 kendi segmenti olan d sınıfında tam bir f/p aracıdır.malüm d segmenti fiyatları hem otomatik hem en dolusu hem dizel dedin mi d sınıfında fiyatlar 15o 16o ı geçiyor ancak 508 ideal.ikinci eli kötüdür sadece.
  • 508 de Ömürlük tam otomatik aisin yapımı taş gibi şanzıman motor desen hem performans hem de yakıt tasarrufu olan dizel bluehdi motor.perfprmans yetersiz diyorsanız renault talisman icon 160 edc olanına bakabilirsiniz.120 130 arası 160 lık bulabilirsiniz hemde tipte var talismanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Parolo -- 15 Şubat 2017; 23:40:26 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.