Şimdi Ara

Youtube'nin Aldığı Yeni Karar İle İlgili Ne Düşünüyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ocak 2018'de Youtube aldığı karar doğrultusunda Kötü ve sahte içeriği önlemek adına bir kanalın para kazanmaya devam etmesi için 1000 Abone ve 1 yıl içerisinde 4000 Saat İzlenim süresi şartı koydu bu kraterleri taşımayan kanallara mail atarak 20 Şubat 2018'e kadar süre verdi ve bu süre dün itibari ile doldu. Bu şartları yerine getiremeyen kanallar para kazanılmaya kapatıldı. Kısaca kurunun yanında yaşta yandı gibi görünüyor, şimdiden büyük tepkiler almaya başladı youtube ve bu karar ile ilgili imza kampanyaları başlatıldığı söyleniliyor.

Pek çok kanal bot, beğenme veya izlenme gibi hilelere başvurmadan kendi içeriğini üretiyor ve uğraşıyordu, emek veren kanallarda emekleri çöpe gitmiş oldu, bu sebeple pek çok kanal (doğal içerik üreten ve henüz gelişen kanallar) içerik üretmeyip youtube'yi bırakacak gibi görünüyor.

Sizin düşünceniz nedir ? iyi mi oldu kötü mü ?

Bunun yanlış bir karar olduğunu düşünüyorsanız, sizde aşağıdaki linke tıklayarak imza kampanyasına katılabilirsiniz.
    https://www.change.org/p/youtube-youtube-ve-yeni-kazan%C3%A7-sistemi-hakk%C4%B1nda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaN. -- 21 Şubat 2018; 14:27:11 >

• 1000 abonenin ve 4000 saatin altındaki birçok kanal zaten para kazanma gibi bir şeyi zor görüyordur. Bir videoyu 10 milyon izletmediyse tabii :) Ne kadar doğru bir karar orası tartışılır, neticesinde botları ve türlü hileleri engellemek de kendi işleri. Bunu böyle yapmaya çalışıyorlar mı orasını da bilmiyorum :) Ben de epeydir sinema, edebiyat ve bilim üzerine içerik üretiyorum. İğneyle kuyu kazmak gibi. Neredeyse bir sene olacak 368 abone :) Zamanı ve maddi imkanı olanlar için normal bir iş. Bu arada içerik üreticilerine youtube'un sahip çıkmadığına katılıyorum, maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanİHlal

1000 abonenin ve 4000 saatin altındaki birçok kanal zaten para kazanma gibi bir şeyi zor görüyordur. Bir videoyu 10 milyon izletmediyse tabii :) Ne kadar doğru bir karar orası tartışılır, neticesinde botları ve türlü hileleri engellemek de kendi işleri. Bunu böyle yapmaya çalışıyorlar mı orasını da bilmiyorum :) Ben de epeydir sinema, edebiyat ve bilim üzerine içerik üretiyorum. İğneyle kuyu kazmak gibi. Neredeyse bir sene olacak 368 abone :) Zamanı ve maddi imkanı olanlar için normal bir iş. Bu arada içerik üreticilerine youtube'un sahip çıkmadığına katılıyorum, maalesef.

Katılıyorum, 2012'den bu yana kendi çevremde vb eğlence amaçlı oyun ve ürün incelemeleri yayınlıyordum 400 küsür abonem var öyle reklam, bot veya gösterim kastırmak gibi bir derdim de olmadı yavaş yavaş gelişmeye başlıyorsun ve derken böyle bir karar çıkması oldukça çok saçma.
    Dediğin gibi seni destekleyen büyük kanallar yoksa uzun yıllar uğraşsanda zor bir kitleye ulaşırsın. Bence de youtube düşünmüyor.

• Yerinde karar
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaN.

quote:

Orijinalden alıntı: nanİHlal

1000 abonenin ve 4000 saatin altındaki birçok kanal zaten para kazanma gibi bir şeyi zor görüyordur. Bir videoyu 10 milyon izletmediyse tabii :) Ne kadar doğru bir karar orası tartışılır, neticesinde botları ve türlü hileleri engellemek de kendi işleri. Bunu böyle yapmaya çalışıyorlar mı orasını da bilmiyorum :) Ben de epeydir sinema, edebiyat ve bilim üzerine içerik üretiyorum. İğneyle kuyu kazmak gibi. Neredeyse bir sene olacak 368 abone :) Zamanı ve maddi imkanı olanlar için normal bir iş. Bu arada içerik üreticilerine youtube'un sahip çıkmadığına katılıyorum, maalesef.

Katılıyorum, 2012'den bu yana kendi çevremde vb eğlence amaçlı oyun ve ürün incelemeleri yayınlıyordum 400 küsür abonem var öyle reklam, bot veya gösterim kastırmak gibi bir derdim de olmadı yavaş yavaş gelişmeye başlıyorsun ve derken böyle bir karar çıkması oldukça çok saçma.
    Dediğin gibi seni destekleyen büyük kanallar yoksa uzun yıllar uğraşsanda zor bir kitleye ulaşırsın. Bence de youtube düşünmüyor.

2012'den beri mi, maşallah :) Senin şimdiye çoktan gelişmiş olman lazımdı, ara filan vermişsindir. Devamlılık çok mühim şey malum :)

• Ben kendim hergun izlesem 4000 saat olur mu?

Hadi abone kolay bir sekilde yaparsin (suan 750 abone var) ama benim gibi yeni youtuber olup kisa videolar atan birisi icin saat olayi zor. 2 ayda Izlenme surem 400 dk :-(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 11 52 7 -- 21 Şubat 2018; 8:50:2 >
  • Ulan tüm videolari sahte yada çalıntı içerik olan Ruhi Çenete ne zaman dokunacak bunlar ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jungian_Shadow -- 21 Şubat 2018; 8:47:41 >
  • her önüne gelen kanal açamayacak bir nebze kirlilik önlenir inşallah.
  • Ben takipçi edinmek zorunda mıyım? Mecbur muyum, neden şart koşuyorlar, izlenme süresi yetmiyor mu? Youtube istiyor diye, ergenleri mi kitle edinmeliyim? Taklit ve zevzek içerikler, ders videolarıdan daha mı önemli youtube için? Beni neden sadece animasyon yapma merakı edinmiş insanlar takip etmesin? Mecbur muyum, diğer youtuber tiplemeli karakter yoksunu insanlar gibi olmaya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çağdaş -- 21 Şubat 2018; 9:14:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

Ben takipçi edinmek zorunda mıyım? Mecbur muyum, neden şart koşuyorlar, izlenme süresi yetmiyor mu? Youtube istiyor diye, ergenleri mi kitle edinmeliyim? Taklit ve zevzek içerikler, ders videolarıdan daha mı önemli youtube için? Beni neden sadece animasyon yapma merakı edinmiş insanlar takip etmesin? Mecbur muyum, diğer youtuber tiplemeli karakter yoksunu insanlar gibi olmaya?

tabikki değilsin , o zaman youtube'u bırak.
    ama para tatlı geliyor işte millet bırakmıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: riaz

quote:

Ben takipçi edinmek zorunda mıyım? Mecbur muyum, neden şart koşuyorlar, izlenme süresi yetmiyor mu? Youtube istiyor diye, ergenleri mi kitle edinmeliyim? Taklit ve zevzek içerikler, ders videolarıdan daha mı önemli youtube için? Beni neden sadece animasyon yapma merakı edinmiş insanlar takip etmesin? Mecbur muyum, diğer youtuber tiplemeli karakter yoksunu insanlar gibi olmaya?

Ben ders videolarından kazanmak istiyorum zevzeklikle değil, başkasının içeriğiyle değil. İçerik üretemeyen bırakmalı ben neden bırakayım?

• quote:

quote:

quote:

Ben ders videolarından kazanmak istiyorum zevzeklikle değil, başkasının içeriğiyle değil. İçerik üretemeyen bırakmalı ben neden bırakayım?

adamlar kural koymuş
    ticaret yapacaksan uyacaksın diyor
    bu sebeple bırakacaksın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

adamlar kural koymuş
    bu sebeple bırakacaksın.

Yemişim kuralını, millet bot atıyor youtube gıkını çıkarmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çağdaş -- 21 Şubat 2018; 9:27:59 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

adamlar kural koymuş
    bu sebeple bırakacaksın.

youtube bu ya uyarsın ya da bye bye

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

adamlar kural koymuş
    bu sebeple bırakacaksın.

youtube bu ya uyarsın ya da bye bye

Youtube'nin Aldığı Yeni Karar İle İlgili Ne Düşünüyorsunuz?

• Bir desteğiniz olmadan yıllarca bir kitleye ulaşmak zor ve bunun karşılığı zaten az böylelikle o az olan kazançta hepten buhar oldu.
    Çalıntı içerik yapanlara ceza veya yaptırım yok kendi halindeki kanalları hedef almışlar belli.
  • 1000 abonenin altında olan para kazanıyor muydu ki? :D
  • quote:

https://www.change.org/p/youtube-youtube-ve-yeni-kazan%C3%A7-sistemi-hakk%C4%B1nda

Elden ele uzatalım bakalım durum ne olacak.

Bir imzada ben attım ve İmzayı konuya ekledim, şahsen ben kararı yanlış buluyorum, eğer böyle düşünen arkadaşlarda varsa imza kampanyasına katılabilirler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.