Binbaşı
02 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Ey Yüzüklerin Efendisi severler, bu video sizlere gelsin. Nasıl olmuş, beğendiniz mi, yerdiniz mi, söyleyiverin gari

10 güzide kitap bir kişiye çıkacak, maksimum 100 katılan oldu, zaten kanal 1000 aboneye ulaşınca çekiliş de sonlanacak, yani muhtemelen yarın :) Donanımhaberde paylaşmayacaktım normalde bunu, ama buradaki insanlara da haber vereyim dedim, sonuçta 200 liralık bir hediye olmuş olacak kendilerine. Neyse, çekiliş için iki koşul var, o da videoda ve açıklamasında mevcut. Bin tane yere abone olun filan demiyorum, dünyanın en basit işlemini yapacaksınız Haydi iyi günlere :)
Ön yargılı olabilirsiniz, bazılarınız da ön yargılı değildir, hatta birçoğumuz belki de Oğuzhan Uğur'u seviyordur. Ben kitabı alana kadar ön yargılıydım, okurken ön yargımı kırdım ve sonucunda bir eleştiri videosu hazırladım. Okumak isteyenlere bir ön ayak olabilir. Videoyu izlemek istemeyenler için; kitapta geçen hikaye fena değil, editöryal olarak ise leş.

Nasıl olmuş, beyler, bayanlar, gençler ve yaşlılar?
Merhabalar efendim. Aylık kitap seçkisi yapmaya karar verdim, her ay sonunda bir listeleme yapacağım. Listelemenin açıklaması ise videonun içinde olacak. Videonun içinde yazar üzerine ve dönem edebiyatı üzerine de ufak bir inceleme bulunacak. Liste şöyle, incelemeleri ise videonun içinde:

Platon - Diyaloglar
Mihail Bulgakov - Kol Manşetinde Notlar
Çenişevski - Nasıl Yapmalı?
Marquis de Sade - Justine
Chuck Palahniuk - Dövüş Kulübü
Leonid Andreyev - Şeytanın Günlüğü
Hank Moody - Tanrı Hepimizden Nefret Ediyor
Charles Bukowski - Pis Moruğun Notları
Fikret Topallı - En Psikopat Seri Katiller
Metin Kaçan - Adalara Vapur
Cem Kalender - Kayıp Gergedanlar
Sadık Hidayet - Aylak Köpek, Kör Baykuş
Yasunari Kavabata - Karlar Ülkesi
Albert Camus - Düşüş
Richard Brautigan - Talihsiz Kadın
Star Wars - Anakin Skywalker
Frank Herbert - Dune
Tolkien - Yüzüklerin Efendisi

Başlık her şeyi açıklıyor, daha da açığı videonun içinde, merak edenler, daha fazlasını sorabilir tabii

Bukowski, üniversitede okumayı en çok sevdiğim yazardı ve tüm Türkçe'ye çevirilen kitaplarını okumuştum. Ben de 10 kitabını seçip bir liste oluşturayım dedim. Alıntılarla dolu işe yarar bir liste oldu. Okumak isteyen, nereden başlasam diyen varsa iş görür vaziyette.
Çoğumuzun bildiği filmler ve filmler adlı youtube kanalının dizi işi olan Hile'ye kendi dillerinde bir yanıt vereyim dedim, bunu da sizinle paylaşmak, varsa eleştirilerinizi almak istedim efendiler. Buyurunuz.
Bildiğiniz gibi, burada dolanır, yazar var mı beyler sorusuna cevap veririm, eh iki roman oldu ve merak edilen genel şeyin kitap getirisi, nasıl basıldığı ve sonrası olduğunu artık biliyorum ve tabii ki nasıl yazdın abi bu kitabı sorusu. Ben de bu soruları topladım ve kendi kitabım "Sinek"in hikayesinin videosunu yapayım, anlatayım dedim. Merak eden olursa buyursun efendim
Uzun süredir primatolojiyle uğraşıyor ve bu bağlamda içerik üretmeye çalışıyorum, forumda da 11. yılımı doldurmuşken böyle bilimsel bir şeyi paylaşmadan geçmeyeyim dedim. Şimdi videoları sıralayalım.

Bu video Harlow'un rhesus şebekleriyle yaptığı bir güven deneyini konu alıyor. Harlow'u kınıyoruz.

Bu ise şempanze Ham'ın insanlığı değiştirmek için nelere katlandığını anlatan bir video. İyi ki varsın Ham.

Burada insanın kuyruğunu kaybettiği zamana doğru taksonomik bir yolculuğa çıkıp taksonomi nedir'i öğreniyoruz.

İnsan türü yüzündne soyu tükenmeye yüz tutan lorisler ise bu videoda konumuz halinde.

Şempanze ve bonobo aynı cinstir, fakat aynı tür değillerdir. Bonoboyla şempanzeyi ayırıyoruz.

Maymunların da aynı bizler gibi üzüldüğünü gösteren bir video. Empati duygusunun sadece insana özgü olmadığının kanıtı.

Not: Primatoloji üzerine istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. İlgisi olana yardım etmekten çekinmem.
Hakkında
Meslek: yazar
Sistem ve Tercihleri
Dünyadan Futbol
galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.142
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 162.982 (Bu ay: 167)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 119 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.