Şimdi Ara

YARDIM EDİN KUŞUM SABAHLARI COŞUYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
0
Favori
28.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkaslar sultan papaganı var bende sabah 7-8 dedimi öyle bir ötüyorki 150m2 evin bir ucuna kuşu diğer ucunda kendim yatıyorum ama sabah ötmesi yüzünden uyuyamıyorum komşular rahatsız olucak diyede stres yapıyorum

Bu kuşun kafesini ne ile kapatıyım ki ses çıkarmasın?Yani ne ses geçirmez karton koli alayım diyorum 4-5 yerinden delip kafesin üstünden geçiriyim diyorum sizce ses geçirir mi?Aslında sinema kapılarında kumaşlar var onlar ses geçirmiyor gibi battaniye filan örtüyorum etkisi yok lütfen yardm edin

• Ya int. baktım ses geçirmez perdeler varmış ancak int. satıldıgını görmedim nerde satılır bu perdeler normal perdecide varmıdır
  • Kafesin üstüne siyah bi örtü koy gece yatarken , sabah ışığını göremeyeceği için ötmez
  • hocam çekemeyecektin niye aldın...

kimse demedi mi sana sabahları öter bunlar diye...

ya da sabah hiç mi dışarı çıkmadın da kuşların bu saatte öttüğünü bilmiyorsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HitEmUp

Kafesin üstüne siyah bi örtü koy gece yatarken , sabah ışığını göremeyeceği için ötmez

Emin misin hocam valla işe yararsa duacın olurumİnanılmaz bir ötüşü var kulaklara zarar eğer siyah bir perde ile kurtulucaksam güzel ama genede söyle ses geçirmeyen perde olsa güzel olur erkek oldugu için arada öyle bir çosuyorki anlatamam

Uzaktan kumanda

Biliyordum birşey demiyoruzki sesi geçirmicek bir madde biliyormusunuz diyoruz kuşun dilini kesip haslama yapıcam demiyorum ben rahatsız olmuyorum kulak tıkaçları 1-2 tl ye satılıyor komşular rahatsız olur diye stres oluyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oranj001 -- 15 Mart 2010; 13:49:15 >

• bende de 2 sultan papağanı var aynen sabahları ötüyorlar ama şöyle bi özellikleri var her türlü peluş oyuncaktan çok korkuyorlar sabah hemen gidip bi peluş oyuncağı kafeslerinin içine ya da yanında koyuyorum biraz korkudan çırpınıp sonra kendilerine geliyorlar
    bir de kafesleri tam ayağımın ucuna denk geliyo bunlar ötmeye başlayınca ayağımı bunların kafeslerinin altıne göremeyeceği bi yere koyuyorum 2 aptal ayağımı görünce ötmeye devam ediyolar ama göremeyince tırsıyolar nereye gitti o ayak diye sonra yatıp uyuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: radressss
    bende de 2 sultan papağanı var aynen sabahları ötüyorlar ama şöyle bi özellikleri var her türlü peluş oyuncaktan çok korkuyorlar sabah hemen gidip bi peluş oyuncağı kafeslerinin içine ya da yanında koyuyorum biraz korkudan çırpınıp sonra kendilerine geliyorlar
    bir de kafesleri tam ayağımın ucuna denk geliyo bunlar ötmeye başlayınca ayağımı bunların kafeslerinin altıne göremeyeceği bi yere koyuyorum 2 aptal ayağımı görünce ötmeye devam ediyolar ama göremeyince tırsıyolar nereye gitti o ayak diye sonra yatıp uyuyorum

Yazik günah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kafesin üstüne tül gibi birşey örtünce ötmez.
    Dikkat et, kalın bişi örtüp hayvanı havasızlıktan öldürme
  • quote:

Orijinalden alıntı: HITM@N

kafesin üstüne tül gibi birşey örtünce ötmez.
    Dikkat et, kalın bişi örtüp hayvanı havasızlıktan öldürme

Yarın denicem siyah bir örtü ile örtelim bakalım karton kutu araştırcam kafese göre bulursam güzel olır
  • quote:

Orijinalden alıntı: oranj001

quote:

Orijinalden alıntı: HitEmUp

Kafesin üstüne siyah bi örtü koy gece yatarken , sabah ışığını göremeyeceği için ötmez

Emin misin hocam valla işe yararsa duacın olurumİnanılmaz bir ötüşü var kulaklara zarar eğer siyah bir perde ile kurtulucaksam güzel ama genede söyle ses geçirmeyen perde olsa güzel olur erkek oldugu için arada öyle bir çosuyorki anlatamam

Uzaktan kumanda

Biliyordum birşey demiyoruzki sesi geçirmicek bir madde biliyormusunuz diyoruz kuşun dilini kesip haslama yapıcam demiyorum ben rahatsız olmuyorum kulak tıkaçları 1-2 tl ye satılıyor komşular rahatsız olur diye stres oluyorum

Büyük ihtimal ötmezler hocam bende de muhabbet kuşu var aynı şeyleri yaşıyodum bi ara böyle yapınca ötmüyodu

• Bu cins kuşlar gerçekten çok ses çıkarıyor, ıslık çalar gibi de ötüyor. Bende de vardı bir zamanlar, balkona koyunca bütün mahalleyi inletiyordu millet de sağına soluna bakıyordu kim ıslık çalıyor diye
  • Sabah 7-8 ideal zaten çalar saat niyetine

Benim muhabbet kuşum hiç ötmezdi ben onu uyandırırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noteb00k -- 15 Mart 2010; 15:28:48 >
  • bende jako var sabahları havlıyo miyavlıyo tuhaf sesler çıkarıyo bana ninni gibi geliyo
  • kafasını kopar
  • bendede jako var yatmadan üstünü kalın simsiyah bir örtüyle kapatıyorum ötmüyorama son zamanlarda örtüyü gagasıyla tutup açmaya başladı mandal taktım iki tanesi kırıldıartık nası asılıyosa örtüyeama işe yarıyo daha az ötüyo bazende açmaya uğraşmıyyo hiç ötmüyo

• Başlık mükemmel!
  • sabahları bütün kuşlar öter
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet Çelik

Başlık mükemmel!

ben dicektim
  • Papağan erkek mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: munkyonline

Papağan erkek mi

evet erkek
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.