Şimdi Ara

Yokuş çıkarken yol vermeyen (sürücü tipleri)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
14.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün gece dik bir yokuşu çıkarken karşıdan gelen araç bana yol verir diye devam ediyorum çıkmaya. Zira kenarlara araçlar park etmiş ve o yoldan iki araç zar zor geçecek şekilde ama yinede 1-2 boşluk bulunuyor kaldırım kısımlarında. Birde tam gaz üzerime gelmeye devam edip bir de kornaya asılmasın mı? Niye bana yol vermiyorsun dercesine.. Aracı durdurdum, normalde takmam böyle şeylere ama varsa bir derdi insin aşağı diye. Kaçıyor tabi kaçak.

Neyse devam edeyim dedim, araç kaymaya başladı (karlı ve kısım kısım buz var). Arkamda başka park etmiş araç var, kurtaramazsam vuracağım diye gayret gösteriyorum. Güç bela kurtardım devam ettim.

Aracı direksiyona oturmaktan ibaret görenler, sürücü kurslarındaki eğitimlere gitmeyip (nasılsa bir şey anlattıkları yok edasıyla) ehliyet alanlar. Yokuş çıkan araca, yokuş aşağı inen araç yol verir. Sözüm meclisten dışarı, bu vesile ile bu kuralı bilmeyip 3-5 cahil bile bilgilendirdiysem ne mutlu bana!...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stones -- 14 Şubat 2012; 0:18:50 >

• biz mi çok ince düşünüyoruz, bazen biraz hayvan olmak mı lazım diye düşünüyorum ben de.. aynı olay başıma geldi, samatyadan aksaraya çıkacağım, cerrahpaşa hastanesinin önünde 5-10 metrelik bir yokuş var bayağı dik, çift sıra araç parketmiş aynı şekilde.
    yokuşun başına yaklaşıyorum, karşıdan gelen araç da burnunu sokuyor, yol vermemek için bir de gaza asılıyor...

ben aşağı ineceksem o yokuşta, yavaşlarım, on defa da bakarım aşağıdan gelen var mı diye. ben de aynı şekilde davransam bu kadar koymaz belki de bilemiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stranger

biz mi çok ince düşünüyoruz, bazen biraz hayvan olmak mı lazım diye düşünüyorum ben de.. aynı olay başıma geldi, samatyadan aksaraya çıkacağım, cerrahpaşa hastanesinin önünde 5-10 metrelik bir yokuş var bayağı dik, çift sıra araç parketmiş aynı şekilde.
    yokuşun başına yaklaşıyorum, karşıdan gelen araç da burnunu sokuyor, yol vermemek için bir de gaza asılıyor...

ben aşağı ineceksem o yokuşta, yavaşlarım, on defa da bakarım aşağıdan gelen var mı diye. ben de aynı şekilde davransam bu kadar koymaz belki de bilemiyorum..
    trafik polisi bile düzgün kullanmıyor, kavşakta yol veriyorum geçsin diye adam 10 km/s hızla yanındakiyle muhabbet ederek geçiyor önümden sonra arkadan dattt dattt

bir de kavşakta kırmızı ışık olsa al sana yoktan trafik yaratmış olduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crash_bandicoot -- 14 Şubat 2012; 1:13:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Stones_

Dün gece dik bir yokuşu çıkarken karşıdan gelen araç bana yol verir diye devam ediyorum çıkmaya. Zira kenarlara araçlar park etmiş ve o yoldan iki araç zar zor geçecek şekilde ama yinede 1-2 boşluk bulunuyor kaldırım kısımlarında. Birde tam gaz üzerime gelmeye devam edip bir de kornaya asılmasın mı? Niye bana yol vermiyorsun dercesine.. Aracı durdurdum, normalde takmam böyle şeylere ama varsa bir derdi insin aşağı diye. Kaçıyor tabi kaçak.

Neyse devam edeyim dedim, araç kaymaya başladı (karlı ve kısım kısım buz var). Arkamda başka park etmiş araç var, kurtaramazsam vuracağım diye gayret gösteriyorum. Güç bela kurtardım devam ettim.

Aracı direksiyona oturmaktan ibaret görenler, sürücü kurslarındaki eğitimlere gitmeyip (nasılsa bir şey anlattıkları yok edasıyla) ehliyet alanlar. Yokuş çıkan araca, yokuş aşağı inen araç yol verir. Sözüm meclisten dışarı, bu vesile ile bu kuralı bilmeyip 3-5 cahil bile bilgilendirdiysem ne mutlu bana!...

evet bu durum benim de çok sıklıkla başıma geliyor. sanırım kimse bilmiyor bu durumu. ya da işine gelmiyor.

"yokuş aşağı inen araç yokuş yukarı çıkan araca yol verme durumundadır"

• quote:

Orijinalden alıntı: crash_bandicoot

trafik polisi bile düzgün kullanmıyor, kavşakta yol veriyorum geçsin diye adam 10 km/s hızla yanındakiyle muhabbet ederek geçiyor önümden sonra arkadan dattt dattt

bir de kavşakta kırmızı ışık olsa al sana yoktan trafik yaratmış olduk

Alıntıları Göster
    Buna bencillik deniliyor ve çoğu sürücümüzde var. Hayvanlar bile birbirlerine saygı gösteriyor ancak bu tipler o hayvanlar kadar olamıyor. Yazık diyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: set

Buna bencillik deniliyor ve çoğu sürücümüzde var. Hayvanlar bile birbirlerine saygı gösteriyor ancak bu tipler o hayvanlar kadar olamıyor. Yazık diyorum...

Alıntıları Göster
    dostum stones bu konunun aynısını akşam işten dönerken serviste konuştuk
    servis almış 18 full çakılı rampa çıkmaya uğraşıyor hatta gelme diye sellektör yapıyor
    ağzında sakız çakma zenonlu umrunda değil soktu kafayı servis durmak zorunda kaldı sonra tekrar kalkana kadar hızlanana kadar bir sürü iş
    kısaca ben bu durumlara ARTIK KARŞISINDAKİNİN DİLİNDEN ANLAYACAK SÜRÜCÜ KALMADI diyorum

• BENCE NORMAL BU OLAYLAR. BAKANLIK KURSLARLA TAM OLARAK ILGI VE ALAKASIZ SAGOLSUNLAR. ADAMIN OKUL DIPLOMASI YOK VERIYOR NORMAL BI KURSUN 2-3 KATINI SAHTE EVRAKLARLA KURSA GITMEDEN ALIYOR EHLIYETINI.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinbektas

BENCE NORMAL BU OLAYLAR. BAKANLIK KURSLARLA TAM OLARAK ILGI VE ALAKASIZ SAGOLSUNLAR. ADAMIN OKUL DIPLOMASI YOK VERIYOR NORMAL BI KURSUN 2-3 KATINI SAHTE EVRAKLARLA KURSA GITMEDEN ALIYOR EHLIYETINI.
    Yokuş yukarı çıkan araca sadece ters yönden geliyor ise yol vermiyorum. Hatta onu görmüyor gibi davranıyorum, durdurana kadar üzerine gidiyorum, çarpacak gibi yapıyorum, son saniye yana çekilip gidiyorum ve genelde aynasına çarpıyorum... Bizim sokakta ters yönden giden öküzler yüzünden iki günde bir kaza oluyor, toplam 4 kere bizim bahçe çitlerini kırıp bahçeye araba daldı da, bir gün ben mağduru olacağım bu öküzlerin, o yüzden sinirimden i.nelik yapıyorum. Ökkeşlerin tek yapacağı bir yan sokaktan gitmek. Neden bilmiyorum yapmıyorlar... Onun dışında yokuş yukarı çıkana her zaman yol veririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Yokuş yukarı çıkan araca sadece ters yönden geliyor ise yol vermiyorum. Hatta onu görmüyor gibi davranıyorum, durdurana kadar üzerine gidiyorum, çarpacak gibi yapıyorum, son saniye yana çekilip gidiyorum ve genelde aynasına çarpıyorum... Bizim sokakta ters yönden giden öküzler yüzünden iki günde bir kaza oluyor, toplam 4 kere bizim bahçe çitlerini kırıp bahçeye araba daldı da, bir gün ben mağduru olacağım bu öküzlerin, o yüzden sinirimden i.nelik yapıyorum. Ökkeşlerin tek yapacağı bir yan sokaktan gitmek. Neden bilmiyorum yapmıyorlar... Onun dışında yokuş yukarı çıkana her zaman yol veririm.

Alıntıları Göster
    her yerde var böylesi, öğrenemediler çıkan araca yol verilecegini

• quote:

Orijinalden alıntı: UNF0RGIVEN

Alıntıları Göster
    Merak ettim forumdaki kaçınız şu durumda yol veren araca teşekkür ediyor?
    Sayısının yılda iki elimin parmak sayısını geçtiğini görmemişimdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNF0RGIVEN

Alıntıları Göster
    Benimde çok başıma gelen bi durum bu tabi bunun tam tersi de mümkün oluyo

Yokuş aşaşğı iniyorum görüyo adam ama yinede giriyo yola yokuş çıkmaya başlıyo bide demesinmi yokuş çıkana öncelik verilir
    gelde kafasını kırma bu adamın.Aslında suç birazda dar yokuşlara tek yön yasağı koymayanlarda biri üstten biri alttan geliyo hangisi kime yol verecek.Yokuş yukarı geri gitmek te dert.

• quote:

Orijinalden alıntı: maniavolkan

Ben ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

Ben ediyorum

bende mümkün olduğunca teşekkür ediyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: comanchee

quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

Ben ediyorum

bende mümkün olduğunca teşekkür ediyorum....

Alıntıları Göster
    Malesef ülkemizde araba kullanmak artık sıkıntı bir hal aldı. Kimsenin kimseye saygısı yok. Yol vermenin çok büyük bir lütuf olduğunu hatta bunu vermezse kendisinin ultra süper önemli insanlar olduğunu hissedenler bile var...

• Son vukuatımda yokuş yukarı çıkarken karşıdan gelen Connect'e yol verme gafletinde bulundum. Ancak ben yol verirken, halen daha yoldan çıkmaya çalışırken, hiç frene basmayan inek önce lastiğini benim tampona değdirdi ordanda düşük bankete girip arabasının altını beton yola bir güzel sürttü.

Durup aynadan baktım bir şey var mı diye? bir kadın indi ağzına ne geliyorsa bana söylenmeye başladı. Şöför nerde dedim hanım teyze bide onunla konuşayım. Şöför olan kadın arabadan indi önce söylenecek gibi oldu. Dedim SUS! Yukarıdan aşağıya geldiğin halde ben sana yol vermeye çalışıyorum, sen ise frene dahi basmıyorsun. Eğer acemiysen git düz ve geniş bir yolda araba kullan... Yok ben illa bu yollarda kullanacağım diyorsan da SUS KONUŞMA! Kızardı biraz, yardım etmemi bekledi. Bastım gittim. benim tamponda sadece lastik izi kaldı. Ama onun eksozu yada karteri delmiş olma olasılığı var.

yalnız arabadan ilk inen teyzenin bir lafı güldürdü beni "HEMDE ERKEKSİN, NASIL ŞÖFÖRSÜN?"

• quote:

Orijinalden alıntı: delgadobm

servis almış 18 full çakılı rampa çıkmaya uğraşıyor hatta gelme diye sellektör yapıyor
    ağzında sakız çakma zenonlu umrunda değil soktu kafayı servis durmak zorunda kaldı sonra tekrar kalkana kadar hızlanana kadar bir sürü iş
    kısaca ben bu durumlara ARTIK KARŞISINDAKİNİN DİLİNDEN ANLAYACAK SÜRÜCÜ KALMADI diyorum

Kadınlar araç sürerken teori kurmuyor diye düşünüyordum ama erkeklerde de varmış böyleleri meğersem. Hiç bu servisçi geri nasıl kalkacak, zorlanır mı, kayar mı diye teoride düşünen yok. Yani kursuda geçtim, azıcık mantığını çalıştırsa anlar neden yol vermesi gerektiğini..

Bu konu yolda park etmiş araçları bile ilgilendirir. Hadi araç çıkamayıp park etmiş araca vursaydı. Sonra kaçıp gitseydi? Güç bela kurtardım park etmiş araca vurmamak için. Vursaydım eğer telefon numaramı bırakıp gidecektim. Malum gecenin 1-2'si..

• quote:

Orijinalden alıntı: Stones_

quote:

Orijinalden alıntı: delgadobm

Kadınlar araç sürerken teori kurmuyor diye düşünüyordum ama erkeklerde de varmış böyleleri meğersem. Hiç bu servisçi geri nasıl kalkacak, zorlanır mı, kayar mı diye teoride düşünen yok. Yani kursuda geçtim, azıcık mantığını çalıştırsa anlar neden yol vermesi gerektiğini..

Bu konu yolda park etmiş araçları bile ilgilendirir. Hadi araç çıkamayıp park etmiş araca vursaydı. Sonra kaçıp gitseydi? Güç bela kurtardım park etmiş araca vurmamak için. Vursaydım eğer telefon numaramı bırakıp gidecektim. Malum gecenin 1-2'si..

bu sabah kuzenimle konuştum dün park halindeyken aracına sürtmüşler dün gece fark etmiş oda (morali sıfır)
    bakalım bu akşam bir dükkan var kamera kaydı falan bakacaz birşey bulabilebilecekmiyiz diye
    hadi sürttün bir tel numarası bırak uzlaşalım ne olur ki dünyanın sonu değil neticede.....
    çok duyarsız eğitimsiz insan var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delgado -- 14 Şubat 2012; 17:18:27 >

• istanbulda çeliktepede oturuyor, korukentte çalışıyorum..
    Dar yollar ve tabi yokuşlar her yerde var..
    Şunu farkettim ki korukentte insanlar biribirine yol vermekten geçemiyorlar.. (sen geç sen geç diye)
    Çeliktepede ise yol kapma savaşı var resmen..
  • Doğrusunu insanların bilmesi lazım, cahil cüheladan gerçekten sıkıldım, yokuş yukarı çıkan araç, inan araca yol vermek zorundadır. Yokuş aşağı inen aracın yol önceliği vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cubido32

Doğrusunu insanların bilmesi lazım, cahil cüheladan gerçekten sıkıldım, yokuş yukarı çıkan araç, inan araca yol vermek zorundadır. Yokuş aşağı inen aracın yol önceliği vardır.
    Kaç senelik konuyu trollemek için mi hortlattınız :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.