Şimdi Ara

Yeni passat mı yeni S40 mı?????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
0
Favori
41.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün bir arkadaşla yeni passat mı iyi S40 mı diye tartıştıktan sonra daha önce 2defa gördüğüm passatı tekrar detaylı bir incelemeye girdim vw bayiinde 2saate yakın bir süre passatın içinde oturup satış sorumlusuyla passat hakkında muhabbet ettik 2.el satış sorumlusunu tanımamın da yardımlarıyla passat 2.0FSI ı kısa da olsa deneme sürüşü yapma fırsatı buldum. passat hakkındaki yorumlarımı yazıcam aynı görüşme volvo bayiiyle de yapacağım sonra kararı size bırakıcam.
    Öncelikle dizaynı ele almak istiyorum passatın bu yeni versiyonunda en fazla ele alınan konu dizayn sportif çizgiler, arka led stop lambalar,ön panjur krom kaplama, xenon farlar,ve büyüleyici boyut nerdeyse phaeton’a yetişecek 4765/1820/1472 eski kasadan yaklaşık 15cm kadar daha uzun insanın aklına bu tarz bi kasa olunca hemen altında bir V8 yatıyor hissi veriyor.
    İkinci olarak karoseri iç mekanı ele alıyorum, passat daha önce olduğu gibi bu seride de iç mekan parça kalitesinde iddalı göze ilk çarpan yuvarlak kontrol butonları golf ü andırıyor.Yer yer bulunan ahşap dekorasyonlar göze çarpıyor. Elektrikli 12 yöne ayarlanabilen koltuklar oldukça iddalı daha düşük donanımlarda elektrikli bel destek ayarı kullanılıyormuş.Göze çarpan özelliklerden biride arabada eşya gözleri arttırılmış çıkardığınız bir şeyi arabaya koymak problem olmuyor.
    Donanım oldukça zengin elektrikli cam perdesi, anahtarsız giriş(keyless entry) yalnız bu sistem için aracı highline da alsanız 1milyar fark ödemeniz gerekiyor, bi-xenon farlar, far yıkama, elektrikli açılır tavan, 16’’ metal jantlar, 12ayarlı hafızalı ön koltuklar, elektrikli katlanır yan aynalar, Alcantara deriyle kaplı koltuklar, ısıtılabilir cam yıkama fıskiyeleri,
    Motor seçenekleri
    1.6lt 102hp manuel 5ileri:102hp/5600d/d 1343kg 148nm/3800d/d 0-100km=12.4sn max hız 190km/h yakıt tüketimi 6.0/7.7/10.7lt
    1.6lt FSI 16v 115hp manuel 6ileri: 115hp/6000d/d 155nm/4000d/d 1348kg 0-100km=11.4sn max hız 200km/h yakıt tüketimi 6.1/7.5/10lt
    2.0lt FSI 16v 150hp manuel 6ileri: 150hp/6000d/d 200nm/3500d/d 1389kg 0-100km=9.4sn
    max hız 213km/h yakıt tüketimi 6.4/8.2/11.3lt
    2.0lt FSI 16v 150hp tiptronik 6ileri: 150hp/6000d/d 200nm/3500d/d 1418kg 0-100km=10.2sn
    max hız 208km/h yakıt tüketimi 6.5/8.5/11.9lt
    2.0lt TDI 16V 140hp manuel 6ileri: 140hp/4000d/d 320nm/1750-2500d/d 1454kg
    0-100km= 9.8sn max hız 209km/H yakıt tüketimi 5.0/5.9/7.4
    Boyutlar
    4765/1820/1472mm iz genişliği, ön/arka=1552/1551mm aks mesafesi 2710mm yakıt tankı 70lt bagaj kapasitesi=485lt
    Güvenlik
    Birbirine bağlı birçok güvenlik sistemi mevcut Mcpherson ön süspansiyon ve 4kollu bağımsız arka süspansiyon yoldaki tepkileri azaltıyor ve konfor sağlıyor. Hıza duyarlı direksiyon, elektronik stabilizasyon programı(ESP), anti patinaj sistemi(ASR), elektronik diferansiyel kilidi(EDL), tekerlekleri kilitlemeyi önleyen ABS sistemi.
    Özellikle dikkati çeken yaya güvenliğini arttırmak için tamponlardaki özel koruma bölgeleri tasarlanmış. Bu sistem çarpışmalarda darbeyi emerek yayaya zarar gelmesini minimum a indiriyor.
    Sürüş izlenimi (tamamen bana aittir kişiden kişiye değişebilir)
    Öncelikle araç içine oturur oturmaz güven veriyor 120-130km civarındaki hızlarda bile nerdeyse araçta tık yok. Araç düşük devirde bile yeterli torku sağlıyor. Performans rakiplerinin çoğunun biraz üzerisinde(mondeo, vectra, vs.)ama daha öncekilerde olduğu gibi araç 150 beygirlik gücünü sürücüye sergileyemiyor. Genelde durgun bir motor canlanması uzun sürüyor. beklide araç sessiz olduğundan böyle. Belki araç yeterli performansı sağlıyor ama motor sesini iyi dinletemiyor sürücüye. Frenler oldukça iyi her hızda ne kadar sert fren yapılırsa yapılsın güven veriyor.
    Fiyatlar
    Passat 1.6 102hp(trendline) 42522YTL
    Passat 1.6 FSI 115hp(trendline) 44675YTL
    Passat 1.6 FSI 115hp(trendline)tiptronic 49546YTL
    Passat 1.6 FSI 115hp(comfortline) 48718YTL
    Passat 1.6 FSI 115hp(comfortline)tiptronic 53590YTL
    Passat 2.0 FSI 150hp(trendline) 55666YTL
    Passat 2.0 FSI 150hp(comfortline) 60392YTL
    Passat 2.0 FSI 150hp(comfortline)tiptronic 66079YTL
    Passat 2.0 FSI 150hp(highline) 74801YTL
    Passat 2.0 FSI 150hp(highline)tiptronic 80493YTL
    Passat 2.0 TDI 140hp(trendline) 62583YTL
    Passat 2.0 TDI 140hp(comfortline) 67304YTL
    Passat 2.0 TDI 140hp(comfortline)tiptronic DSG 72993YTL
    Passat 2.0 TDI 140hp(highline) 81718YTL
    Passat 2.0 TDI 140hp(highline)tiptronic DSG 87553YTL
    Aksesuar Fiyatları
    Metalik renk: 1068YTL*/1248YTL
    Sunroof:1934YTL*/2258YTL
    Auto Hold: 150YTL*/175YTL
    Keyless Entry: 1000YTL
    *=1.6lt
    Trendline donanım özellikleri
    1/3-2/3 parçalı katlanabilir arka koltuk ve arka kol dayama, arka sis farı, arka ve ön disk frenler, arkada 3 adet 3 noktalı piroteknik emniyet kemeri, ASR, comfort ön koltuklar,cruise control, çelik jantlar, 6 1/2J X 16, EDL, elektrikli bel destek ayarlı ve sırtlık ayarlı sürücü koltuğu, elektrikli ön ve arka camlar, elektrikle ve arka camdan bağımsız ısıtmalı yan aynalar, elektromekanik, park freni,elektromekanik servo direksiyon, emniyet kemeri uyarı ışığı, sesli uyarı, ESP, far yükseklik ayarı, gövde rengi tamponlar, krom çıta, immobilizer, ISOFIX çocuk koltuğu sabitleyici, 2 adet, klimatronik, 2 Zone, lastikler 215/55 R 16’’, MSR, orijinal ebatta çelik jantlı yedek lastik, ön kol dayama, soğutmalı, önde 3 noktalı piroteknik emniyet kemerleri, radyo-CD çalar, 4hoparlör, sürücü ve yolcu ön/yan hava yastıkları(yolcu hava yastığı dekorasyonu), tavanda baş hava yastıkları, uzaktan kumandalı merkezi kilit, yol bilgisayarı, yükseklik ayarlı ön koltuklar.
    Comfortline donanım özellikleri
    Trendline donanımına ek olarak: Alüminyum alaşım jantlar, 16’’ Milwaukee, coming home &leaving home fonksiyonu, çok fonksiyonlu, 3 kollu deri direksiyon simidi, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, ön sis farları, park mesafe sensörleri, ön/arka, yağmur sensörü.
    Highline donanım özellikleri
    Comfortline donanıma ek olarak: 12yöne ayarlanabilen elektrikli ön koltuklar, 3 hafızalı sürücü koltuğu, ahşap dekor, ‘’Macassar’’, Alcantara deri döşeme, arka LED farlar, Bi-Xenon far ve far yıkama, deri vites kolu ve topuzu, elektrikli arka cam perdesi, ısıtmalı ön koltuklar, ısıtmalı silecek suyu, iç denetimli alarm, krom kaplı ızgara, ‘’Sport’’ ön koltuklar, sunroof

• Kardeşim eline sağlık.
    Ama çok uzun yazmışsın. Onun için okumadan bu iki araç hakkında yorum yapacağım.
    Ben; Servis şartları, ikinci eli ve populerliği göz önünde bulundurarak Passat derim.
  • durum 1:passatın boyutlarını bir s40 değil s60la karşılaştırsan?(s60dan bile daha büyük)
    durum 2:yeni s40 focus platformunda üretilen bir otomobildir rakibi passat değildir(aslında rakip-aynı sınıftalar ama boyut farkı çok fazla)
    durum 3:passat s40a göre daha konforlu ve daha donanımlı bir otomobil
    durum 4:iki otomobilin kendisine has kullanıcı kitlesi var bence
    durum5:bir volvo kullanıcısın hiç de cezbedebileceğini sanmıyorum passatın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 28 Mayıs 2005, 15:33:51 >
  • araç hakkında bütün görüşlerimi yazdım donaım seviyeleri fiyat ve motor bilgilerini belirttim bunla baya uğraştım haftayada volvoyu yazacağım benim passat hakkında genel yorumum: eğer sürücü için iç kabinde sessizlik, karoser kalitesi ve zengin donanım, güvenlik önemliyse passat iyi bir tercih olabilir eksileri= fiyat politikası rakiplerine göre pahalı, hareketlere çabuk tepki vermeyen motor, rakiplerinde bulunan yüksek hacimli motorları kullanmaması
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pluriel m.C.k

durum 1:passatın boyutlarını bir s40 değil s60la karşılaştırsan?(s60dan bile daha büyük)
    durum 2:yeni s40 focus platformunda üretilen bir otomobildir rakibi passat değildir(aslında rakip-aynı sınıftalar ama boyut farkı çok fazla)
    durum 3:passat s40a göre daha konforlu ve daha donanımlı bir otomobil
    durum 4:iki otomobilin kendisine has kullanıcı kitlesi var bence
    durum5:bir volvo kullanıcısın hiç de cezbedebileceğini sanmıyorum passatın

ben karşılaştırırken sınıf olarak karşılaştırdım boyut farkı olması sınıfları ayıracağını zannetmiyorum passatın hakkaten yüksek donanımlı olduğu bir gerçektir ama volvoda donanım olarak kesinlikle geri kalmamaktadır passatın ergonomisi s40 tan yüksek olduğu da bir gerçek. evet vw ve volvonun kullanıcı kitlesi farklıdır çünkü kullanıcılar 2 otomabilden farklı özellikler beklemektedir
    şahsen bir volvo kullanıcısı olarak eğer passat o kasaya bir V6 motor kullansaydı beni cezbedebilirdi fiyatı 100milyarı aşmamak koşuluyla tabi haftaya da S40 ı detaylı şekilde inceliycem ondan sonra karar sizin

• quote:

Orjinalden alıntı: alper1001
    hareketlere çabuk tepki vermeyen motor, rakiplerinde bulunan yüksek hacimli motorları kullanmaması

Yav bu durum -'mi +'mı incelemek lazım.
    Araçların kılavuzlarını incelediğinde çabuk tepki vermemesi bi + olarak anlatılıyor ve açıklaması da vuruntuyu ve sarsıntıyı önlemek için diye anlatılıyor.
    Aynı şekilde gaz kesildiğinde de ibre o eski karbürotörlü motorlardaki gibi düşmüyor.
    Bu nu ben çok eleştirmişimdir ve çok sormuşumdur.
    Genel kanaatim ise tepkilerin geç olması kasıtlı yapılmaktadır.
    NOT: Tepkilerin geç olmasını performans yetersizliği ile karıştırmamak lazım. Bu gecikme yarım saniye falandır.
  • ben bu konuda ki (yeni passatla ilgili)aşağı yukarı bütün topicleri okudum ve şu soruya ulaştım passat sınıfının liderimi? bu soru bütün düşüncelerin yönünü değiştirebilir
  • Çok teşekkür ederiz yazıyı okudum. Volvo gerçekten çok kaliteli bi araba. Gerek kaporta olsun gerek kullandığı motorlar olsun. Ama aynı şekilde passatta öyle. Passat için 12 yıl paslanmazlık garantisi veriyorlar.
  • Teknik detayları bilmiyorum ama S40 harika bir görünüme sahip...
  • S40 la A4 mu A6 mi karsilastirirsniz A4 Karsilastirirsaniz, Saab 9 5 aero modelini A6 ve passati ayni katogoride karsilastirmak lazim simid dusunun passat nerede...
  • ben passat derim, hazır piyasaya yeni girmişken zamlanmadan almak lazım bir tane
  • quote:

Orjinalden alıntı: aLLyC

S40 la A4 mu A6 mi karsilastirirsniz A4 Karsilastirirsaniz, Saab 9 5 aero modelini A6 ve passati ayni katogoride karsilastirmak lazim simid dusunun passat nerede...

o çok tartışıldı başka bir topicte okumadın sanırım passat anca platform olarak A6 ve 9-5 le karşılaştırılabilir ama genelde karşılaştırma yapılırken daha çok kullanılan motor seçenekleri baz alınır.Passatın sınıfındaki araçlar
    ALFA ROMEO 156
    AUDI A4
    BMW 3KASA
    CİTROEN C5
    FORD MONDEO
    MAZDA 6
    MERCEDES C-KASA
    NİSSAN PRİMERA
    OPEL VECTRA
    RENAULT LAGUNA
    SAAB 9-3
    TOYOTA AVENSİS
    VOLVO S40
    ......
  • demekki lider mercedes c class
    bu arada araştırıyom o passata verilen 79 küsür milyara hangi c serisi alınabilir yaklaşık 2001-2002 model alınabiliyo
    bence değer
  • @ muhammedda

Mercedes Olacak Diye 2001 Model Bir Arabayı 0 Bir Arabayla Karşılaştırman Garip Geliyor Bana...
    Mercedes'in Supercar Olarak Görülmesine Ancak Diyebilirim... ( Benim Görüşüm )

@ alper1001

Şu Anda Satışlmaya Başlanmamış Bir Motor Seçeneği Var Passatın... Sanırım Yılın 2. Çeyreğinde Çıkacak Piyasaya... 2.0 T FSI 200hp Verilerde 0-100km 7.7sn Gibi Bir Derecesi Var Ve Bu Büyüklükte Bir Arabanın Hem Ekonomik (100km'de 8.6lt) Hem De Böyle Performanslı Olabilmesi Gerçekten Güzel Birşey... Ancak Fiyatı Ne Olur Bilinmez...
  • Allah akıl fikir versin ...
  • ben kararımı s 40 tan yan kullanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: alper1001

quote:

Orjinalden alıntı: aLLyC

S40 la A4 mu A6 mi karsilastirirsniz A4 Karsilastirirsaniz, Saab 9 5 aero modelini A6 ve passati ayni katogoride karsilastirmak lazim simid dusunun passat nerede...

o çok tartışıldı başka bir topicte okumadın sanırım passat anca platform olarak A6 ve 9-5 le karşılaştırılabilir ama genelde karşılaştırma yapılırken daha çok kullanılan motor seçenekleri baz alınır.Passatın sınıfındaki araçlar
    ALFA ROMEO 156
    AUDI A4
    BMW 3KASA
    CİTROEN C5
    FORD MONDEO
    MAZDA 6
    MERCEDES C-KASA
    NİSSAN PRİMERA
    OPEL VECTRA
    RENAULT LAGUNA
    SAAB 9-3
    TOYOTA AVENSİS
    VOLVO S40
    ......

+1

• Çook kabaca, performans istiyosan S40, konfor ve konfora yönelik daha fazla donanım istiyosan Passat Gerçi 2.0FSI modeli 0-100 9sn civarında tamamlıyor, 215küsür görüyor, ortalama tüketim 10 civarında. Yani performans vaat etmese de odun değil en azından
  • Fiyat Açısından Passat daha avantajlı ama konfor, performans, kalite, karizma ve hakketen insanı mest eden bir araba diyosan tabiki S40.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Janjan

Çook kabaca, performans istiyosan S40, konfor ve konfora yönelik daha fazla donanım istiyosan Passat Gerçi 2.0FSI modeli 0-100 9sn civarında tamamlıyor, 215küsür görüyor, ortalama tüketim 10 civarında. Yani performans vaat etmese de odun değil en azından

passatın performansı sınıfının çoğundan gayet iyi geçenlerde bir habere rastladım ''yeni passat E-serisine kafa tutuyor'' bu karşılaştırma iki aracın ölçülerinin birbirine yakın olduğundan dolayı yapılmış ama passat kuyllanım ve konfor da geri kalmış ee tabiki rakibi üst sınıfı olan mercedes olunca. yalnız performansta passat mercedesten bir adım önde hız 130a gelene kadar e200 kompressor passatın arkasını izlemek zorunda kalıyor

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.