Şimdi Ara

Yeni Corsa 1.2 130 Beygir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
1
Favori
10.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni Opel Corsa 1.2 130 beygirlik araç hakkinda bilgi sahibi olan var mi? Suan 2015 i20 aracim var. Zonguldak da ortalama sehir içi 11lt yakiyor ve fazla agir geliyor

Yeni opel corsa alip kullanan arkadaşlarin tecrubelerinden yararlanmak isterim,

Özellikle yakit tüketimi ne durumda. Bayilerde test araci yok(Gelmis ama suan yok)

gelecek araclar satildigi için bayilerde arac bulmak imkansiz.

Yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim.

• emre67z E kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 038poyraz -- 12 Ekim 2020; 0:22:0 >
  • 038poyraz kullanıcısına yanıt

Hocam clio da serit takip, carpişma onleyici on arka park sensoru eat 8 sanziman sayamadigim aklima gelmiyen onca donanim yok diye biliyorum. Donanim özürlusü bir arac kendileri ve adi var clio.

Simdi icon a baktim,

arka park,

hiz sabitleme

isitmali ayna

reno eller serbest

baska bicbirsey yok.

• emre67z E kullanıcısına yanıt
    Corsa hayırlı olsun diyelim o zaman
  • Lpg takin daha kolay cozum
  • Corsa 1.2 ultimate eat8 ile birlikte bence harika bir birliktelik ama 15k civarında neredeyse o arabayı ultimate yapacak özelliklerin opsiyon olarak sunulmasını anlayamadım. Ayrıca araç bulunabilse gerçekten alınır rahat rahat yol tutuşu ve kalite anlamında sınıfının en iyilerinden ama iş satmaya gelince bir clio polo olmayacak bu bizim ülkenin okumaz yazmaz geneş geçer aklıyla yapacak bir şey yok. Bence en önemli özelliği bu ikisine göre tam otomatik şanzıman kullanmaları sorunsuz tertemiz
  • Sahip olduğunuz i20 1.4 otomatik sanırım 11 litre yaktığına göre.1.2 130 corsa kesinlikle daha az yakacaktır.Ciddi performanslı kullanımda anca 11 litreleri görürsünüz.Donanım olarak ultimate üstü yok zaten.

• Yeni 208 ve yeni corsanin iyi yol tuttuğunu söylemek için erken kaliteli olduğunu söylemek içinde ha keza fakat şanzıman olayında bir avantaji var inkar edilemez fakat araç sadece şanzımandan oluşmuyor
  • Bence b segmenteki en mantikli arac ama arka yasam alani sifinin gerisinde,
  • 4 gündür sürüyorum. Eşime aldık ama ben daha çok sürmek istiyorum :)
    Eski aracınızdan kesinlikle çok daha az yakacaktır
    Ben şehir içi sakin kullanımda araç daha yeni olmasına rağmen 8 litredeyim
    Performans oldukça yeterli
    Tasarım efsane
    Donanım efsane plus şöyleki ultimatte standart sunulan bazı özellikler:
    Led ön sis farları
    Bi led ön farlar
    Akıllı far asistanı
    Ön park sensörü
    Katlanan yan aynalar
    17"elmas kesim jantlar
    Renkli arka yan ve bagaj camları
    Geri görüş kamerası
    Dijital klima
    Renkli sürücü ekranı
    Cruse control
    Kör nokta
    City safety
    Şerit takip
    Yarı deri koltuk
    Led iç aydınlatma
    Elektronik park freni
    Sürüş modları
    Yan aynalar altı led yer aydınlatması
    Çift egzos çıkışı
    Sayabilirim

Motor çok keyifli şanzıman ve vites topuzu tasarımı çok başarılı

Eksi sayabileceğim;
    1.Ön kaput altında izolasyon için bir ekleme koymamışlar
    2.Anahtarsiz giriş ve çalıştırma yok ek paketle alınabiliyor ( kesinlikle teknoloji paketi öneririm para sorun değilse biz alırken bulamadık maalesef)
    3.Arka koltuk üstünde aydınlatma ve tutacak yok
    4.Arka kapılar sınıfına göre biraz küçük
    5.Ultimate donanımla gelen 205 45 17 jant+lastikler nedeni ile araç biraz gergin. Çok sert ve konforsuz diyemem ama bana seçme şansı verselerdi 205 55 16 hadi olmadı 205 50 16 jant seçerdim

Henüz uzun yol yapmadım yol tutuşuna bir şey söylemiyorum

Aklıma gelenler bunlar soracağınız başka birşey olursa buyrun

• Yeni Corsa 1.2 130 Beygir

Tasarım subjektif ama ben oldukça spor ve başarılı buldum
  • hocam yanlış anlamayın ama yeni corsa konusunda aceleci olmayın, nitekim PSA çatısı altında yeni üretime giren corsa'da her yeni üretim başlangıcında meydana gelen üretim sorunları mevcut henüz. bence en az bir sene sonra üretim sorunlari çözülür ve anca üretim gerçek anlamıyla rayına oturur. kesinlikle şuan aceleci olmayın corsa konusunda çok pişman olursunuz. Ben bunu Bursa'da yaşayan ve zamanında bolca reno fabrikasına girip-çıkan biri olarak söylüyorum (eski çalıştığım yer parça tedarik ediyordu renoya)

eğer i20'den yakıt tüketimi harici memnunum diyorsanız bence elinizdeki aracı satip aynı aracin 1.4 dizeline geçebilirsiniz, Zonguldak gibi yokuşu bol yerde dizel motorla hem daha az yakarsınız hemde performans olarak daha iyi bir sonuç alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 11 Ekim 2020; 0:19:51 >
  • Ben istanbul trafiğinde oldukça seri kullandığım halde 9 litre civarı.

Henüz 1500 km de araç.

Rodaj sonrası sakin kullanımda i20 ye göre çok memnun eder seni.
  • B sınıfı 11 litre off off ben qashqaiden şehiriçi 8 in üstünü yaktiramadim .B sınıfı 11 yaktirsam aracı yakardim ya da satardım Yeni Corsa 1.2 130 Beygir 

• melankolik23 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kasa çok güzel gerçekten aracın. Boşline alacaktık onu da bulamadık. Diğer modeller de fazla yüksek geldi fiyati. Kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Benim gözümde highline polodan daha hoş gözüken bir srac
  • 1.2 puretech kronik sorunlarını araştırın derim

• 11lt yaktığın lpg mi?
  • i20 1.4 otomatikse onun 11 yaktığı yerde corsa dikkatli kullanımla 9 - 10 civarı yakar. Performanslı kullanımda 12 falan yakar.

Yakıtı bir yana her türlü memnun eder. En azından yaktığının hakkını verir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.