M

Yarbay
24 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Merhaba arkadaslar hayatinda hic borsa tecrubesi olmayan yeni yeni bazi konulari ogrenen bir arkadasiniz olarak uzun zamandir kafama takilan bir konu var dunya borsalari turkiye dahil endekslerinden bahsedilir belirli bir matematiksel ortalama ile hesaplanan bu ortalama uzerinden yatirim yapilabiliyormu yani diyelimki borsa istabul 30 endeksi 10 olsun bu endeks uzerinden 10 liralik aldim o borsanin endeksi 11 olursa benim 10 lira 11 olsun 9 olursa da benim para 9 olsun.

Merhaba Arkadaşlar evde çoğunlukla Autocad ile çizim onun dışında arasıra arma3 ve coh 2 oynuyacak müzik film vs. bi fikir verseniz son rutuşları atsak.overclockla ugrasmiyacagim icin anakarti msi daha ucuz bi modeline cevirip farki ekran kartina yatirayim diyorum.ne dersiniz

İşlemci Amd Ryzen 3600 2000tl alindi amazon.com.tr

Anakart Msi B550m pro vdh 1198tl alindi inventus

Bellek Gskill 2x8Gb 3600Mhz 739tl alindi hepsiburada

Ekran Kart Nvidia 1650Super

Kasa Msi Mag100M 498tl alindi trendyol

ssd Crucial P5 500gb 750tl alindi trendyol

Psu Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 358tl alindi hepsiburada.com

Merhaba Arkadaslar Outdoor Sporlari Ile Ilgilenen Biri Degilim Ancak Sartlar Geregi -20 ila -30 Derece Sogukta Saatlerce Dis Ortamda Kalmak Durumundayim Ne Yaptimsa Bi Turlu Soguktan Kurtulamadim.Su an Ki Giyimim ise su sekilde

1-Termal Atlet
2-Polyester Gomlek
3-Yun V Yaka Kazak
4-Goretex Wind Stopper Softshell
5- Mont
6-Baslik Olarak Kurklu Pilot Sapkasi Var

Simdi Sormak Istediklerim

1-Montumun icine Polar giysem Goretex Windstopper yerine Dogrumu yoksa Yanlismi olur?
2-Giydigim Mont Siradan Bir Konfeksiyon Urunu Yerine Pahali Bir Mont almak Zorundamiyim? Cevap Evet Ise Ne mesela?
3-Ayakkabim Bot degil ama Vibram tabanli Goretex astarli Nubuk derili Salomon ve Koyun Yunu Corap Giymeme Ragmen Ayaklarim Donuyor Bu Ayakkabi 4 mevsim Giyiyorum Bot almalimiyim? bu ayakkabiyla ayagimin usumesi normal mi?
Arakdaslar Monster Abra A7 V6.5 Kullanicisiyim ve Clevonun Hangi Modeli Oldugunu Bulamadim Kesin Olarak
Yardim Edebilecek Biri Varmi?
Merhaba Arkadaslar Muhasebe Buromuzda 7/24 Calisacak Datasoft Programina Server Amacli Bir Kasa Topluyoruz.Toplam 7 Tane Pc ye Hizmet Vericek bazen de uzak masaustu ile Patron baglanicak.Hic Bir Grafik Islemi Yapilmayacak

• H110 Chipsetli Bir Anakart Hic Bir kart baglanmiyacak cunki gereksiz yere pahali anakart almaya gerek yokv

• i6600 veya i6500 14nm olusu hem sicaklik hem tuketim acisindan server a uygun olur diyorum.

• 2x8 gb dd4 kingston ram

• 850pro ssd harddisk 10 yil garantili ve saglam oldugu icin backup icin surekli bir usb flash bellek takili olacak win10 da backup ozelligi ile 6 saat bir yedek alinacak flasha

• zalman z3 plus kasa toplam 5 adet 120mm fan ile kasa ici hava akisi icin ve zalman kalitesi

• 80+ sertifikali 450w veya daha guclu bilindik marka bir psu

• ekran karti olmuyacak

• [\ul]

evet dusunceler
Selam Arkadaslar Hali Hazirda Audio Engine Dac -Bose AM5-Yamaha Ax497-Focal XS Book-Bose Companion2-Technics SU-V90D Sahibiyim ve Artik Daha Ileri Gitmek Istiyorum.Sadece Stereo Anfi ve Kule Hop Alicam Simdilik Butceyi Toparlayinca Ilerde Daha iyi bir Dac ve Cd Calar alirim su an icin Audioengine Dac ve Flac Formatiyla idare edicem.

Hoplarlor Olarak
Tannoy ve Rega ya Baktim
Anfi olarak Rotel ve Rega ya baktim ama her turlu tavsiyeye acigim ikinci el olmamak kaydiyla butcem en fazla 8000 tl tavsiyelerinizi bekliyorum.
Selam Arkadaslar Hali Hazirda Audio Engine D1 Dac -Bose AM5-Yamaha Ax497-Focal XS Book-Bose Companion2-Technics SU-V90D Sahibiyim ve Artik Daha Ileri Gitmek Istiyorum.Sadece Stereo Anfi ve Kule Hop Alicam Simdilik Butceyi Toparlayinca Ilerde Daha iyi bir Dac ve Cd Calar alirim su an icin Audioengine Dac ve Flac Formatiyla idare edicem.

Hoplarlor Olarak
Tannoy ve Rega ya Baktim
Anfi olarak Rotel ve Rega ya baktim ama her turlu tavsiyeye acigim ikinci el olmamak kaydiyla butcem en fazla 8000 tl tavsiyelerinizi bekliyorum.
Selam Arkadaslar Ikinci El Olarak Aldigim Note 4 e hard format atmak istiyorum ama uc tusa birden basili tutunca tekrar tekrar kapanip aciliyor bi turlu boot menuye girmiyor acaba yardim edebilecek varmi?
Selam Arkadaslar Msi Gx70-3be laptop sahibiyim ikinci el olarak aldim garantisi devam ediyor.sabit diskteki backup bolumunu formatladim laptopla birlikte dvd de gelmedi ama lisans etikieti pilin altinda duruyor ama ustunde Lisans Kodu yok.Laptopun garantisi devam ediyor faturasida var.Servise gondermek disinda napabilirim.
Selam Arkadaşlar Lisanslı Windows 8.1 etiketi olan laptopumun recovery bölümünü silmiştim daha önce şimdi format atmak istiyorum ama ne recovery DVD var nede recovery partition ne yapıcam??
Hakkında
Meslek: Electrical and Electronic Engineering
İlgi Alanları: Cisco,Linux,Dsp,Image Processing
Forum İmzası:
Too many prisons and not enough schools
Too many weapons and not enough tools
Not enough teachers, too many fools
Forum İkinci El İmzası:
Alışveriş yaptıklarım

Kontendoo --Dr.Mobile -- unstoppable -- iski --
Zephyrantes -- Skystar37 -- Caesar -- Eyil77 -- sword -- CXXXL -- İzzet -- Dı2acula -- er9en -- Vals -- Hey -- ozer66 -- Faberge -- Mitrox -- Kuvvet_Mira -- Umutcan -- rainbowr6
Hakkımda:
Alışveriş yaptıklarım

Kontendoo --Dr.Mobile -- unstoppable -- iski --
Zephyrantes -- Skystar37 -- Caesar -- Eyil77 -- sword -- CXXXL -- İzzet -- Dı2acula -- er9en -- Vals -- Hey -- ozer66 -- Faberge -- Mitrox -- Kuvvet_Mira -- Umutcan -- rainbowr6

Kefil olduklarım

Kontendoo,Kuvvet_Mira,
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.364
İkinci El Bölümü Mesajları: 586
Konularının görüntülenme sayısı: 353.303 (Bu ay: 691)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 9 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.