Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (461. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.490
Cevap
101
Favori
469.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kırıldı. Ekranı değiştirdik 1 ay kadar önce. Kullanımında herhangi bir sıkıntısı yok. Ama ne zaman şarja takıyoruz ekran kilidini açtığımızda kendi kendine flaş açıyor çekmece açıyor tıklanmayan yerlere kendisi tıklıyor deliriyor telefon şarj kablosunu sökünce düzeliyor. Sanıyorum bari şarjdayken rahat bırakın lan demek istiyor.
  • baba1993 kullanıcısına yanıt
    2019 3. Yada 5. Ayı üretimdi ama gerçekten kötü kalite idi pil normal pilden hem daha ince hemde 3 kenarından da 3er mm kadar daha küçüktü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim telefon da 2 yılı geçti batarya ilk günkü gibi. Tavsiye isterseniz telefona rot atmayın. Çakma işletim sistemi kullanmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neşter61

Benim telefon da 2 yılı geçti batarya ilk günkü gibi. Tavsiye isterseniz telefona rot atmayın. Çakma işletim sistemi kullanmayın
    Benim telefon 3 yılı bitirip 4. yıla girecek hiç bir rom vs yüklemedim kutudan çıktığı gibi kullanıyorum hâlâ güncellemeleri yaptım sadece şuan bile hâlâ 8-10 saat ekran süresi alıyorum 1 günlük kullanımla... Xiaominin yaptığı en iyi cihazlardan birisi tartışmasız kesinlikle note 4x dir...

• neşter61 kullanıcısına yanıt
    Hiçbir alakası olmayan şeyler. Telefonu 2 yıldan fazladır kullanıyorum. İlk günden beri rootlu cihaz. Ayda 1 2 rom değişirim. 50 tane rom değişmişimdir. Hâlâ taş gibi makine. 700 liraya almıştım hemde.

Aynısının "ya garantili olsun" diye ısrar eden arkadaşımda olanı 2 kere servis gördü. Ekranda beyaz leke çıktı değiştiler, batarya şişti değiştiler.

Romla, rootla ne alakası var? Elektronik şans işi. Hele Xiaomi gibi düşük kâr marjı olan şirketler test ve kalite standartlarını düşük tuttuğu için böyle şeyler olması normal. Sonuçta Apple'ın testlerinden geçemeyen bellekler Xiaomi'ye geliyor. Apple % 4 hata payı kabul ediyor ve % 4 üstü olanı üreticiye iade ediyor. Bunlar çöpe gitmiyor. Xiaomi gibi düşük markalar alıyor işte. Tüm bileşenler için geçerli.

Al daha 2 3 gün önce telefona eski iphone 5s'in imeisini çaktım. Eski imei tuşlu telefon imeisiydi ve 4.5G kampanyaları gelmiyordu bana. Aradım müşteri hizmetleri telefonunuz 4.5G değil dedi. Uzatmadım tabi hemen imei listemden LTE desteği olan bir tane çaktım mis gibi oldu.

Hiçbir şey yapmayacaksak, marka ne diyorsa onu yapacaksak niye Android kullanıyoruz ki? Gider 2. el Iphone 6 alır rahatıma bakarım.

• Batarya sağlıklı kalsın ölmesin istiyorsanız şarjda telefonu bırakıp uyumayın. 10 günde bir olabilir. Yüzde yüz şarj etmeyin yüzde 90 iyi. Fişi çek tamam. Yüzde 10 altına düşme. Yüzde 5 altı ise bataryandan çok şey götürür anlamazsın. Telefon şarj olurken sakın telefon ile oyun oynama. Mümkünse görüşme de yapma. Yani anlayacağınız telefona dikkat edeceksiniz. Son olarak batarya ömrünü kesinlikle rot çakma yazılım etkiliyor. Orjinal yazılımda kablon iyi ise şarj yüzde 10 iken şarja başla. Telefonun çekeceği 1.30Amper. %20 yi geçince 1.60Amper. %40 ile %75 arası en yüksek yaklaşık kablon iyi ise 1.7-1.85 Amper değerinde şarj olur. Şarj dolum hızı %75 den sonra gittikçe düşer. Öyleki %90 dan sonra 0.45Ampere ve daha aşağısına düşer. Bunlar orjinal yazılımda bataryayı öldürmeyen yazılımdır. Bir çok çakma yazılımda bunu bulamazsın. Sonra vay efendim telefonum 2 yıl oldu batarya bitti olur. Dikkat edelim.

• neşter61 kullanıcısına yanıt
    3 yıllık telefon hâlâ 1 gün kullanım ve 8-10 Saat ekran süresi alıyorum...

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sokrates 1983 -- 25 Şubat 2020; 8:17:7 >
  • MIUI 12 güncellemesi gelicek diye haberler var.

• Cihazın son zamanlarda kendi tarayıcısı donmaya başladı. Arama satırına birşeyler yazıyorum. Yazılanlar çıkmıyor ama aradan 5-6 saniye gibi biraz zaman geçtikten sonra tüm yazdıklarım birden çıkıyor.
    Sizde de var mı bu donma sorunu?

• Salperde kullanıcısına yanıt
    Sadece tarayıcıda değil. Genelinde var. Bellek doldukca takılmalar olması muhtemel.

• fuuby kullanıcısına yanıt
    11 son güncelleme değil miydi

• babapars B kullanıcısına yanıt
    Haber siteleri girmiş haberi gelirse çok iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: fuuby

Haber siteleri girmiş haberi gelirse çok iyi olur
    Hayırlısı bakalım cihaz hala iş görüyor iyi bir donanım var gelirse iyi olur

• Resmi note4 kullaniyorum. Diğer dosyalar diye bir klasör var ben birşeyler yükleyip sildikce buradaki dosyalar artıyor ve zamanla tüm hafızayı bitiriyor. Bu dosya ne görünüyor nede siliniyor ne yapmam lazım bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü

• quote:

Orijinalden alıntı: muaz1984

Resmi note4 kullaniyorum. Diğer dosyalar diye bir klasör var ben birşeyler yükleyip sildikce buradaki dosyalar artıyor ve zamanla tüm hafızayı bitiriyor. Bu dosya ne görünüyor nede siliniyor ne yapmam lazım bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Hocam o diğer kategorilere girmeyen dosyaları bir başlıkta toplamak için var. İçinde uygulama verileri, aldığın notlar, veritabanı dosyaları veya aldığın yedekler vs olabilir.

Yer açmak için kullanmadığın uygulamaların verilerini silip, önbellekll bosaltabilirsin.

• Miui 12 alacağı söyleniyor. İlk çıkış sürümü android 6 ve miui 9 idi. Miui 10 a girerken android 7 ye yükseldi. Miui 11 aldığında android sürümü değişmedi 7 de kaldı. Miui 12 yi alırsa android 8 veya 9 u alır diye düşünüyorum.

• Miui 11 den beri instagram hikayelerde konum seçip tıkladığımda konum saniyelik gözüküp kayboluyor. Aynı sorunu yaşayan var mı?

• Telefonu severek kullanıyorum 2.5 sene oldu ama batarya artık beni bırak diyor değiştiren varsa memnunmu nerden aldı dm atabilirse çok iyi olur.
    Birde deji markasında buldum 95 tl çinden almaya değermi acaba nasıldır ürünleri.

• 2 seneyi geçkindir kullanıyorum memnundum ama ekranda birden görüntü soluklaşıp gitmeye başladı, başlarda ara ara yapıyordu şimdi 1 dk açık kalınca görüntü fade olup renkler bozuluyor ve ekran dakikalarca geri gelmiyor ama bu sırada dokunmatiği ve telefon çalışıyor. herhalde ekranın değişmesi gerek araştırdığımda birçok kişi yeni taktrıdığı ekranlardan memnun değil renkleri kötü diyen var kısa sürede yeni ekranı da bozulan var..acaba iyi bir yer bilen varsa bana yardımcı olabilir mi?
  • Bugün evden çıkmadım telefon elimden düşmedi desem yeridir...3 yılı geride bırakacak ama telefonun kendisi bataryası taş gibi maşallah

• 
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.