Şimdi Ara

WİN7 DESTEĞİ SONA ERDİ [SS] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
7.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sen neden alınıyorsun? Bir kişiyi işaret etmeden genel konuşuyorum. Forumun son yıllardaki hâli ortada. Kullanıcıların çoğu max. 20. Birden fazla hesabı olanlar var.

Konuya dönersek Windows 7'yi severdim. Üstelik orijinal de değildi eski masaüstünde kullanırken. Sonra laptopta orijinale geçince daha az hatayla karşılaştım ve daha da sevdim. Ne yazık ki Windows 7'nin fişinin erken çekildiğini düşünüyorum. Windows 8 tutmayınca Windows 10 çıkarıp kökten işi bitirildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 16 Ocak 2020; 18:49:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaOtzi

Konuyu kirletmeyelim.
    Torpillisin galiba, konu silinmemiş, taşınmış. Admin arkadaş çok önemli.
  • Why Shy kullanıcısına yanıt
    Konuyu kirletmeye devam etmeyelim.
  • Aynen hocam XP 12 sene destek alırken 7 sadece 10 yıl destek almış oldu. 2 sene daha gideri vardı XP gibi erken oldu dediğiniz gibi.

Ama şahsen ben Laptopum'da 7 kullanmaya devam ederim. Çünkü Windows 10'u hem tasarım olarak hiç beğenmiyorum hemde hantal buluyorum. Aero teması benim çok hoşuma gitmişti Vista'dan beri hala da gidiyor. Cam gibi pencereler o dönem çok mükemmeldi XP'nin oyuncak görünümlü temasından sonra ilaç gibiydi. Windows Longhorn'dan beride beklediğim bir şeydi. Windows 7 hala tasarım olarak da performans olarak da 10'dan daha iyi benim gözümde.
  • Aero çok güzeldi. Windows 10 maalesef biraz donanım istiyor. Animasyonları kapatmak varsa belki işe yarar.

• quote:

Orijinalden alıntı: LaOtzi

Konuyu kirletmeye devam etmeyelim.
    Yoksa admin arkadaşına banlatır mısın? Ben konuyu kirletiyorsam, sen forumu kirletiyorsun. Aynı konudan forumda 1500 kere açıldı. Böyle durumlarda eski konudan devam edilir, her gelen ayrı konu açmaz. Admin arkadaşına selam söyle.
  • windows 98 SE ‘yi özledim :(

• Şu an sıfır cihaz alsam steamdan oyun falan oynamıyorsam Windows 7 kurarım yine...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Win 7 çıktığı gün ulan Xp ne güzel , win7 kasiyor , daha sonra Microsoft Xp desteğini çekti. Şimdi ise win 7 desteğini kesti. Sonuç yıllar ne çabuk geçiyor. Yaşlanıyoruz

• Win10 kullansamda win7 adamdir.Zorunlu durumlarda bkz (win xp - wannacry) windows 7 ye de guvenlik guncellemeleri gelecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 100 liraya ssd alıp jet gibi w10 kullanmayan hdd'cilerin gözü yaşlı
  • windows 10'dan gayet memnunum ben. Arada ufak tefek buglar var o kadar sadece. Gayet kullanışlı.
  • "Windows Me" sonrasında kullanıcıya dönük en kötü windows işletim sistemi 7'dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

win7 veletlerin ve hiç pcden anlamayan yaşlıların işidir. normal bilgisayardan anlayan bir adamın win7 kullanabilmesi zor ihtimaldir.
    gördüğüm en saçma mesajlardan birisi sana ait ,ne alakası var genç veya yaşlı ile ?
    win95 dahil hepsini kullandım ,hiç birisi bir diğerinden üstün falan değildi ,amaç insanlara yeni yazılım satmak ve tabi bununla birlikte ortak çalıştığı diğer firmalara donanım satarak kazandırma için kurulan bir tuzak

eğer gelişen teknolojiler için yeni yazılım şartsa o zaman şimdi niye sadece win10 var ?

xp çıkartırlar ve sende win98 varsa donanımların çalışmaz ,mecbur kalırsın donanım almaya
    bu böyle devam etti gitti ,kasten donanım için driver verilmedi

üstelik win7 ilk çıktığında çok güzel bir yazılımdı ama win10 a geçilsin diye verdikleri güncellemelerle haşat ettiler

birisi de ssd. sadece win10 da jet gibi olduğunu zannediyor ,kur ssd.ye win7 yi bak bakalım hangisi jet gibi
    win10 da hızlı başlatma diye bir şey koymuşlar ,o açık olduğunda hızlı açılıyor ama bununla birlikte çeşitli sorunlara neden oluyor ,çünkü kapatırken son kullandığınız şekli hafızada tutuyor ve açıldığında bazen görev yöneticisini de açıyor ,bazen interneti de açıyor

ben ssd. ve win10 kullanıyorum ,hızlı başlat kapalı vaziyette ,çünkü ssd. de pek gerek kalmıyor

üstelik hiç pc.den anlamayan yaşlılar nasıl bilgisayar kullansın ,saçma ötesi yorum yapmışsın ,win7 kullanabilen bir yaşlı her şekilde win10 da kullanır ,sanki birisi tuşlu telefon ,diğeri akıllı telefon mu ?
    günümüzde yaşlıların çoğu akıllı telefon kullanıyor ,peki bu nasıl oldu ,win7 bildikleri için mi ?

bir defa yaşlıların çoğu bilgisayar kullanmaz ,win7 desen de win10 desen de anlamsızca yüzüne bakar

dur bir araştırayım sen kaç yaşındasın ,büyük ihtimal xp bile görmedin :)

edit : ya bu forumda ilginç ötesi ,sen süresiz uzaklaşma almışsın ama burada cezalı olduğun görülmüyor ,ayrıca birisi yıllar önce özelden millete küfür ettiğini de yazmış ,süresiz uzaklaşmış olsan bile yine de tedbir olarak bloklamakta fayda var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 18 Ocak 2020; 2:33:30 >

• ilk çıktığından beri desteksiz kullanıyorum, sorun değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

gördüğüm en saçma mesajlardan birisi sana ait ,ne alakası var genç veya yaşlı ile ?
    win95 dahil hepsini kullandım ,hiç birisi bir diğerinden üstün falan değildi ,amaç insanlara yeni yazılım satmak ve tabi bununla birlikte ortak çalıştığı diğer firmalara donanım satarak kazandırma için kurulan bir tuzak

eğer gelişen teknolojiler için yeni yazılım şartsa o zaman şimdi niye sadece win10 var ?

xp çıkartırlar ve sende win98 varsa donanımların çalışmaz ,mecbur kalırsın donanım almaya
    bu böyle devam etti gitti ,kasten donanım için driver verilmedi

üstelik win7 ilk çıktığında çok güzel bir yazılımdı ama win10 a geçilsin diye verdikleri güncellemelerle haşat ettiler

birisi de ssd. sadece win10 da jet gibi olduğunu zannediyor ,kur ssd.ye win7 yi bak bakalım hangisi jet gibi
    win10 da hızlı başlatma diye bir şey koymuşlar ,o açık olduğunda hızlı açılıyor ama bununla birlikte çeşitli sorunlara neden oluyor ,çünkü kapatırken son kullandığınız şekli hafızada tutuyor ve açıldığında bazen görev yöneticisini de açıyor ,bazen interneti de açıyor

ben ssd. ve win10 kullanıyorum ,hızlı başlat kapalı vaziyette ,çünkü ssd. de pek gerek kalmıyor

üstelik hiç pc.den anlamayan yaşlılar nasıl bilgisayar kullansın ,saçma ötesi yorum yapmışsın ,win7 kullanabilen bir yaşlı her şekilde win10 da kullanır ,sanki birisi tuşlu telefon ,diğeri akıllı telefon mu ?
    günümüzde yaşlıların çoğu akıllı telefon kullanıyor ,peki bu nasıl oldu ,win7 bildikleri için mi ?

bir defa yaşlıların çoğu bilgisayar kullanmaz ,win7 desen de win10 desen de anlamsızca yüzüne bakar

dur bir araştırayım sen kaç yaşındasın ,büyük ihtimal xp bile görmedin :)

edit : ya bu forumda ilginç ötesi ,sen süresiz uzaklaşma almışsın ama burada cezalı olduğun görülmüyor ,ayrıca birisi yıllar önce özelden millete küfür ettiğini de yazmış ,süresiz uzaklaşmış olsan bile yine de tedbir olarak bloklamakta fayda var :)

Alıntıları Göster
    Yaşlı derken 30 yaş ve civarını kastediyor. Windows 7 çıktığı tarihlerde 20 25 yaşında olanları yani. Düşündüğün gibi 60 70 leri kastetmiyor. Hahahaha. Şimdilerde yeni nesil veletlerde trend böyle.. Yalnız ne hikmetse hep sanalda okuyoruz bu tarz yaş muhabbetlerini gerçek hayatta abi diye sesleri titreyerek konuşuyorlar üstelik biraz da sert bir yüzün ve az birşey de boyun posun falan varsa bir ver elini öpeyim ağam demedikleri kalıyor

Bu arada Windows 7 iyidir ama yeni donanımda problem çıkartır çoğu yeni oyun zaten uyumlu değildir falan. Çoğu kişi bu yüzden Windows 7 kullanamıyor yani Windows 7 olayını eleştirenlerin bir miktar haklılık payı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Draken 24 -- 18 Ocak 2020; 9:24:51 >

• Draken 24 kullanıcısına yanıt
    zaten mesajımda belirttim eski sistemlerden kasıtlı olarak desteğin çekildiğini ,o nedenle win7 süper olsa dahi artık çok sıkıntı çıkartır (gerçi zaten uzun süredir sıkıntı çıkıyordu )
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.