Şimdi Ara

WİN7 DESTEĞİ SONA ERDİ [SS] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
7.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yalnız o laptopta değiştirdiğim tek parça var oda eski pc den arta kalan bir ssd vardı onu taktım laptop resmen şaha kalktı :)) onun performansa etkisi %70-80 oranında en az. eskiden pc 1 dakikada açılırdı sadece o da değil program açmaya kalkarsın mesela chrome u aç en az 5 saniye sürerdi şimdi anında görüntü. yani SSD sadece bilgisayarın açılma süresini kısaltmıyor komple performansı etkiliyor yoksa sizde şiddetle öneririm.
  • O değilde ben bugün güncelleme aldım sabah 01:25 gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilotaFerrari

Rahatsız mısın arkadaşım? Takıla takıla buna mı takıldın? Tamam comolokko Core 2 Duo ve 4GB RAM ile yağ gibi aksın? Sorun var mı? Hayır bütün tartışman Pentium 4'mü? Rahatladın mı?

Rahatsız mıdır nedir anlamadım 20 senelik işlemci Windows 10'u kaldırıyor, bu maximum 17 yaşındaki birey Windows 10'u kaldıramıyor.

Normalde bayılmazdım ama senin yüzünden derin bir Windows 10 sempatisi oluştu bende.
    Hocam windows 10 çalıştırma ve yağ gibi akma farklı şeyler.Başlangıçta öyle yazmasaydınız yanlış anlaşılmayacaktınız.Gün olmuş çoğu 4/4 i5'lerde bile geç tepki sorunları oluyor, win 10 artık sadece p4 için değil bir çoğu işlemci için sıkıntılı durumda.Artık işletim sistemi çekirdeğinde mi sıkıntı vardır başka bir sebepten ötürümü (telemetry) win 7/8.1 deki uygulama açılış hızı, hatta browser gezinme hızına kadar fark ediyor.

p4 işlemci win 10 açabilir ama yağ gibi kesinlikle akmaz.Akmaz çünkü hem o işlemcinin performansı ona yetmez hemde işletim sisteminin kendisi sıkıntılı.

p4 win 7'nin ilk çıktığı zamanlarda bile performans ayarlarını en düşüğe çektiğimiz zaman anca verim alabildiğimiz bir işlemciydi.Günümüzde 4 çekirdekli işlemciler bile ömrünün sonuna gelmişken 2 çekirdekliler çoktan tarih oldu bile.Şuan ben pc upgrade edecek olsam 6 çekirdekli alacağıma direk paraya kıyar 8 çekirdekli işlemci alırım ileriye yönelik olması açısından.

• quote:

Orijinalden alıntı: Altyazar

Hocam benim pc win7 simdi nasil olacak. Kapanacak mi pc.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hüseyinhayko cepkinci kullanıcısına yanıt
    yok dostum, gorsel win 7'nin en iyi isletim sistemi oldugunu anlatiyor. ki oyle. kapanma durumu soz konusu degil artik guncelleme almayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Altyazar

yok dostum, gorsel win 7'nin en iyi isletim sistemi oldugunu anlatiyor. ki oyle. kapanma durumu soz konusu degil artik guncelleme almayacak
    Ingilizcem var hocam resmide anladim zaten.

Kapanacak diyince korktum bi an

• 6equj5 kullanıcısına yanıt
    Nasıl oluyor?

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
    İlgi çekmek için. Farklı görünüp tüm dikkatleri üzerinde toplamak maalesef bazıları için önemli. Para, madalya, makam vb. veriyorlar herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: pilotaFerrari

Rahatsız mısın arkadaşım? Takıla takıla buna mı takıldın? Tamam comolokko Core 2 Duo ve 4GB RAM ile yağ gibi aksın? Sorun var mı? Hayır bütün tartışman Pentium 4'mü? Rahatladın mı?

Rahatsız mıdır nedir anlamadım 20 senelik işlemci Windows 10'u kaldırıyor, bu maximum 17 yaşındaki birey Windows 10'u kaldıramıyor.

Normalde bayılmazdım ama senin yüzünden derin bir Windows 10 sempatisi oluştu bende.
    Zaten başka arkadaş cevap vermiş. Yağ gibi akmakla çalıştırmak konularını ayırt edebilirsen bir gün ege üniversitesine beklerim. 17 yaşındaki birey bi çay ısmarlar sana kendi ofisinde :)

Ayrıca iki yorumumla sempati oluşturabiliyorsam ne mutlu

• O7 kaldık yine win 10 a. Microsoft der şimdi win 8 de gidecek win 10 kral

• haydar paşa H kullanıcısına yanıt
    Bende dün bir güncelleme aldım.Sanırım son güncellemeydi :))
  • W7 yi bende seviyordum

• Ben bırakmıyacağım için sorun yok

• windows 7 yi neden bırakayım ki? daha güzel gözüküyor. oyunlarda 3-4 fps fark etti gta ve battlefield 4 dışında oynadığım oyun yok. eski günleri hatırlatıyor. neden statükoya yenik düşüp win 10 kurayım, spyware os.
  • ben win 10 pro kullanıyorum ama bence win 7 cok güzel 1 işletim sistemi ve aşırı yaygın, en az 1-2 senesi daha vardı diye düşünüyorum 1az erken bitirmişler desteği.

desteği kestikleri için oyunların çoğu win 7 yi es geçiyor, muhtemelen artık win 8 den başlar çoğu oyun.
  • LEAME kullanıcısına yanıt
    Ben sana öğretmen olamazsın demedim adam olamazsın dedim.

• Kardeşim yalan mı söylüyorum? Elbette sorunlu PC'ler de olacak. Bak benim hala Pentium 4'lü bir torrent PC'm var. Genelde Xbox 360, PS3, PS4 oyunları indirmek için kullanıyorum. Gerçekten güzel çalışıyor. Yalan yok kardeşim. SSD ile kullanılınca gerçekten de kullanılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-82AD9505E

İlgi çekmek için. Farklı görünüp tüm dikkatleri üzerinde toplamak maalesef bazıları için önemli. Para, madalya, makam vb. veriyorlar herhalde.
    Bak birader, 2015'ten beri her büyük güncelleme de windows 10 kurarım.En son 1909 versiyonunda hatalar düzeltildi işletim sistemi adam akıllı kullanılmaya başladı.Bak bugsuz hale geldi yağ gibi aktı demiyorum.

Şimdi gelelim ilgi çekme iddiana.Hiç kimse ilgi çekmek için kendine eziyet edip kötü işletim sistemi kullanmaz, hayatta hiç bir insanın bu kadar gerizekalı olduğunu sanmıyorum.

Alıntı yaptığın kişi ve senin bu konuda önyargını kırman lazım.Peki bunu nasıl yapman lazım?Ryzen serisi veya yeni nesil intel işlemcin yoksa windows 10'un yanı sıra ssd'ye windows 8.1 veya windows 7 kur.Aradaki tepkiselliğe hıza stabiliteye kendin karar ver.

Millet cool oluyum diye ana avrat sövmüyor windows 10'a.1803 ve 1809 isimli 2 büyük güncellemesi vardı.1803 olan sürüm 2 kere ard arda hatalı çıktı, 1809 da 1 kere hatalı olarak ortaya çıktı.1909 da ben hata yaşamadım ama bunca bug fixing'e rağmen internette 1909'da bile hata yaşayanların haberleri yapıldı.

Şimdi türkiye milleti olarak değil, PCGAMER gibi yabancı mecralardaki siteler de mi ilgi çekmek için windows 10'un hata yaptığı haberini yaptı?

Bir şeyi yazıyorsunuz yazmayada yazmadan önce bir düşün.

Bak bende xbox one s kolu var. 7 ve 8.1'de bluetooth'da steam kolu görmüyor.Adamlar kapatmışlar driver kuramıyorum.Windows 10'da görüyor.Buna rağmen öyle arka planda gereksiz servis çalıştıran bir işletim sistemi ki windows 10 tekrar eski sürümleri kullanıyorum.Windows 10 ltsb sürümü bile 7 kadar kusursuz değil.

Şimdi sen söyle ben bu windows 10 hiç bir şekilde işime yaramazken neden geçeyim?Her sene büyük güncellemelerine rağmen beni bağlamayı başaramadıysa o işletim sistemi başarısızdır.

Belki bilmezsin, windows xp'den sonra şahane ses driverlarını ortadan kaldırdı para uğruna microsoft.Her güncelleme sonrası sıradan oyuncu kollarını işletim sisteminde xbox kolu olarak gösteren ücretsiz programı engellemek için güncelleme yayınladı.

Windows 10 veri toplama amaçlı iğrenç bir işletim sistemi.Arkada senin işine yaramayan onlarca servis çalışır, sıradan bir browser bile tıkladıktan sonra 2 saniye sonra açılır işletim sistemi ve browser ssd'ye kurulu olmasına rağmen.

Windows 10 kullananlara o yağ gibi hayatlarıyla başarılar diliyorum.Ölüp bitene kadar 7 ve 8.1.İyice kullanılmaz hale getirirlerse sadece steam için windows 10 kurarım bunun dışında linuxtan devam ederim.

• Bence yanlış hamle en cok tercih edilen sürüm 7 iken 10 dayatmak yerine 10 a olan destegi kesip 7 ile yollarina devam etmeliydi

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.