Binbaşı
20 Eylül 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 775 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Son zamanlarda ya yeni moda oldu, ya da kişisel verilen korunması kanununda değişiklik yapıldı, bilmiyorum. Bazı firmaların müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmelerde telefona gelecek onay kodunu istemeye başladılar. Hani internetten alışveriş yaptığımızda telefona onay sms'i gelir ya. Aynı onun gibi bir sms geliyor. Burada yazan kodu müşteri hizmetlerini veriyoruz. İyi de benim banka bilgilerimde müşteri hizmetlerinde var. Çünkü zamanında oradan hizmet almışım. Belki sen benim banka bilgilerim ile alışveriş yaptın benden telefona gelen sms kodunu istiyorsun, nereden bilecem. Tamam kurumsal bir firma olabilir fakat bu sistem bana yanlış geldi. Müşteri hizmetleri neden telefonuma gelen onay kodunu benden istiyor? Eskiden böyle bir uygulama yoktu.

Işıklarda beklerken yakıt tüketimi 5 litre gösteriyor, yeşil ışık yandığında bakıyorum 6 litre olmuş. Işıklarda kontağı kapatmak daha fazla yakıt tükettirir diyorlar. Fakat bunun bir süre sınırı yok mu. 2 dakika gibi uzun süren ışıklar var. Veya yolda birisini alıcaz, bekliyoruz 2-3 dakikaya gelecek, kontağı kapatmak mı gerekir, kapatmamak mı.

Eskiden kızlar Kıvanç Tatlıtuğ gibi sarışın erkekleri çekici bulurdu. Forumda sarışın renkli gözlü 1.90 boyunda esprileri yapılırdı. Şimdi esmer keko, dızo tip furyası var. Esmer uzun boylu erkeklere tapar oldular. Ne oldu ne değişti.Türkiye'de esmerden bol ne var. Finlandiya'da yaşasak esmer sevdası anlarım ama Türkiye'de bir anlam veremiyorum.

Evde kendi kendime öğrenmeyi düşünüyorum. Öğrenebilir miyim? Klasik gitar öğrenmek için video eğitim seti gibi bir şey önerebilecek var mı.

50 liranın başına gelenler+90youtube
Türk lirası, dolar karşısında değerini kaybediyor. 30 yılın ardından 2004'te tek haneli rakama düşen enflasyon canavarı bir süredir yeniden aramızda. Dolar ne olacak? Ekonomi nereye gidiyor? Enflasyon düşer mi? Bu sorular herkesin aklında. Mayıs 2022'de açıklanan TÜİK verilerine göre, Türkiye'de enflasyon %69,97'ye kadar yükseldi. Bağımsız enflasyon araştırmacılarına göre ise, bu oran tam %156,86. Büyüteç'in Eylül 2020'de yayınlanan ilk bölümünde dolar, gram altın, benzin, hamburger, sinema bileti ve tren bileti üzerinden 50 liranın, 15 yıl önceki ve bugünkü alım gücünü karşılaştırmıştık. +90 topluluğumuzdan gelen istek üzerine Büyüteç'in 50 lira bölümünü, son 2 yılda ekonomi gündeminde meydana gelen gelişmelerle güncelledik. Zira hemen her gün yeni zam haberleriyle uyandığımız bu dönemde, 50 lira ile ilgili yapılan yeni 5 lira esprisi artık gerçek oldu. Çünkü bugün 50 lira ile, 2005 yılında 5 liraya alınan 3,73 dolar dahi alınamıyor. Hep 50 liralık benzin alan adamın deposu, 2005 yılına göre bir sıfır eksik yani 5 liralık doluyor. #dolaryorumları #50liraneydineoldu #enflasyon
https://www.youtube.com/watch?v=vUzoXtBeGt0

Yasal mı derken, şunu soruyorum. Ücretsiz konaklama, ücretsiz çalışma gibi imkanlar var. Sigorta yapılmıyor, konaklama için resmi bir kuruma bilgi verilmiyor. Çalışılan yerde bir iş kazası, veya konaklama yapılan yerde bir suça konu bir olay yaşansa resmi işlemler nasıl olacak. Bir nevi sigortasız işçi çalıştırılıyor, aralarında resmi bir sözleşme yapılmıyor. Misafir olarak gelen veya işletme sahibinin Türkiye'de başının belaya girmesi ihitimali yok mu?


@Theologist

Sitelere üye olurken kullandığımız Temp SMS, Geçici SMS, Tek Kullanımlık SMS gibi site arıyorum. Fakat Türkiye hattı olacak. Sahibinden coma üye olacağım yabancı numara kabul etmiyor. İnternette çok araştırdım fakat bulamadım. Ücretli site de olabilir. Ücreti makul olmak şartı ile. Verilen numaranın sahibindende kullanılmamış olması lazım.

Bazı insanların burnu sürekli akıyor. Burna neden sürekli bir sıvı gelir?

Enflasyon halka tokatı anında vuruyor, döviz gibi değil. Etkisi çok farklı. Enflasyonu durdurmanın formülü nedir? Sabit dursa yeter. Türkiye enflasyon ile nasıl mücadele edebilir? Sonumuzun Venezuella gibi olmaması için ne yapmamız laızm?Tampon tamir oldu. Tamirden sonra adam ne yaptıysa artık sensör saçmalamaya başladı. Arkası boşken ötüyor. Sensörler düzgün algılamıyor. Ne yapabilirim, araç arkadan kazalı olduğu için tamponun söküp takılması da çok zor, kazalı araç. Problem ne olabilir. Park sensörü takılırken neye dikkat edilmesi gerekir.

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Mesaj Sayısı: 1.686
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.797
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 25.433 (Bu ay: 1.029)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8.048 (Bu hafta: 6)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.