Şimdi Ara

WİN7 DESTEĞİ SONA ERDİ [SS]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
7.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün itibaren Microsoftun Win7 desteği sona erdi.

WİN7 DESTEĞİ SONA ERDİ [SS]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaOtzi -- 15 Ocak 2020; 16:26:5 >

• Guncelleme yok mu? Bu kotu bir sey degil, aksine iyi bence.
  • Maalesef yok ama neden öyle dediniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaOtzi

Maalesef yok ama neden öyle dediniz ?
    2. PC'm Win7, guvenligi zaten devre disi birakiyordum, sacma sapan guncellemeler yuzunden de 40 yilin basi isim dustugunde PC'yi rahat rahat acip kapayamiyordum.
  • Ben desteklerim sıkıntı yapmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7 xp den sora ilac gibiydi
  • Windows 10 geçin ne farkı var bitti işte 7,hadi 8 vs olsa anlarım 10 yağ gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgiray -- 15 Ocak 2020; 17:51:36 >
  • sawgiray S kullanıcısına yanıt
    7 Daha kullanışlı geliyor. Win10 un çok fazla animasyonu var donanım iyi değilse performans düşüyor.
  • ben 4 sene öncesine kadar xp kullanıyordum
  • Ben de geçenlerde Win 10 Pro'ya geçmek zorunda kaldım.Win 7 devam ediyor olsaydı asla geçmezdim.Fakat bir süre sonra Win 10'na alıştım.Hatta gözüme Win 7'den daha akıcı ve güzel gözükmeye başladı.Tek sıkıntım klasörlerin otomatik dizilmesi.Win 7'de kayıt defterinde bir iki değişiklikle bu otomatik dizilmeyi kaldırabiliyordum fakat Win 10'da böyle bir yöntem bulamadım.Sanırım eski sürümlerinde yine yöntem varmış fakat şimdiki güncel sürümlerde otomatik dizilme bir türlü kaldırılamıyor.Şuan için Win 10'daki tek sıkıntım bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 15 Ocak 2020; 14:1:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaOtzi

7 Daha kullanışlı geliyor. Win10 un çok fazla animasyonu var donanım iyi değilse performans düşüyor.
    Animasyonları kapatabiliyorsunuz
  • 6equj5 kullanıcısına yanıt
    Bilmiyordum, bir araştırayım. Bilgi için teşekkürler.
  • Otomatik güncelleştirmelerin ITunes vb. programların en güncel Windows sürümünü isteme sorununu çözmesi dışında olumlu etkisi yok denecek kadar azken aksine bilgisayarı yavaşlatması hatta bozması pek çok kez şahit olduğum bir durum.

Boştayken 120mb RAM yiyen, en dandik cpu ve gpu ile bile bir klasör açma, pencere sürükleme, sağ tıklama, görünümü değiştirme gibi en basit işlemleri yapmak için 10 saniye bekletmeyen 0.01-0.05 saniye içerisinde yapabilen XP'yi de gerçekten çok özledim. Her ne kadar explorer.exe 100% CPU kullanımı gibi ufak tefek sorunları olsa da bu hızı şu an maalesef sadece Linux tabanlı işletim sistemleri verebiliyor. Windows'u rahatça kullanmak için, bilgisayarın hızlı açılması için, internette kasmadan gezinebilmek için şimdi son nesil i5'lere, SSD'ye ve hatta performanslı bir ekran kartına ihtiyacınız var

• Zaten güncelleme yapmıyordum pek sıkıntı değil benim içim. Ne zaman Antivirüs programları ve Chrome/Firefox desteğini çeker o zaman bırakırım şahsen. Masaüstünde Windows 10 kullanıyorum çünkü Masaüstüm gayet performanslı (Ryzen 5 1600 ve RX 570 mevcut.) ama Laptopum da mecbur Windows 7 kullanıyorum. Windows 10’da hem oynadığım bazı grafik gerektirmeyen oyunlar kasıyor hem de zor açılıyor Laptop.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeFinger -- 15 Ocak 2020; 14:18:15 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LaOtzi kullanıcısına yanıt
    Windows 10 Lite var hocam üzerinde oynanmış bir sürüm gereksiz tüm Microsoft Servislerini kapatarak performansı baya artırıyor deneyebilirsiniz (yine de 7’den performanslı değil.)

• Win7 gerçekten çok iyiydi ultimate özellikle windows 10 pro kullanıyorum şimdi o da gayet iyi hep hafızalarımda kalacaksın win 7

• Teşekkürler incelerim ancak Win7 Ultimate ile devam edeceğim sanırım.
  • Vista hariç, win 7 ve eski sürümleri beğeniyordum :(
  • Sana git diyemem ama kal demekte gelmiyor içimden

• win7 adamdır
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.