Şimdi Ara

Volvo bakım fiyatları (78. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.872
Cevap
32
Favori
277.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    N 11 den aldım bende de d2 s60 var filtre grubu Bosch marka olarak satılıyor yag da castrol 5-30 aldım magnatec start stop toplam 300 lira gibi tuttu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 70 bin bakım;

Yağ - Yağ filtresi-Hava filtresi degişti + İşçilik 300 tl ödedim.Yalnız ADM sıvısı kontrol edermisiniz, pc de bulamadılar ordaki çocuk abi eminmisin senin araçta var mı dedi ,bende dizellerin hepsinde olur nasıl benim araçta var mı? dedim ,o arkadaşta hepsinde olmaz dedi ,ben mi yanlış biliyorum diye sizlere sorayım dedim.

Ayrıca usta pc de enjektörlerin uyarı vermiş istersen Enjektör temizleyici dökelim depoya dedi ilerde daha fazla masraf açabilir diye söyledi.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
  • samil422 S kullanıcısına yanıt
    Yakıt filtresi değiştirmiyor musun hocam ? O dediğin sıvı ile bilgim Yok maalesef yer neresi

• boatswain kullanıcısına yanıt
    yakıt filtersine geçen yıl değiştiği için 20 bin km de bir değişir dediler.yer konya özel servis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samil422 -- 19 Ekim 2017; 14:41:59 >
    Ben geçen bakimda değiştirdim d2 Benimde motor 2 bakımda ise aldığım filtreyi seneye değiştiririm çünkü geçen sene taktırdıgim Volvo idi bu sene Bosch aldık

Bugün Ankara Sasmaz da Volvo park cihan usta da

Yag bakımı

Şanzıman yağı ve filtresi değişimi

On fren Balat'a değişimi yaptırdık sagolsun ilgilendiler.

Yag castrol magnatec 5-30 a5/b5 start stop

Filtre grubu Bosch (Yag yakıt polen hava)

Yag ve filtreleri n11 den almistim (300 tl) on Balata orijinal Volvo şanzıman filtresi orijinal Ford yağı castrol dual olacak şekilde işlemleri 3-3,5 saatte tamamladık. Yakıt filtresini geçen bakımda (10000km önce) Volvo orijinal ile değiştirdiğimiz icin Bosch yakıt filtresini sonraki bakım icin geri aldım. İlgi ve alaka yüksek seviyede Yen'i bir usta da başlamış orada oda volan yetkili servisin dağılması ile Volvo parka geçmiş bilgili bir usta . Toplamda 950 tl tuttu.fiyat ilgi bilgi sebebiyle Tavsiye ederim .

• merhaba
    bu volvoların bakım fiyatları beni öldürecek
    2015 volvo s60 d2 yetkili servis 1250 tl diyor. Ne yapıyorsun arkadaşım demek istedim ama olmadı.
    bundan uygun yaptırabileceğim bir yer var mı ?
    Yetkili yetkisiz fark etmez.
  • 2015 model, kasım 2014 trafik çıkışlı v40 aracımda bakım için randevu al uyarısı çıkmaya başladı, sanırım 3.yıl bakımı. aracımın garantısı saten biticek, bu bakım ne bakımı agır bakım mı ? yetkili serviste mı yapmam mantıklı yoksa ozel mi ? istanbul

• aracımı 80binde yeni aldım. birkaç ay sonra garantisi de bitiyor. biraz detaylı ve elektroniği çok olduğundan 80bin bakımına yetkili servise götüreyim mi yoksa özel servise mi götüreyim kararsız kaldım.araçta bir süpriz çıkarsa garanti bitmeden yaptırırm diye düşünüyorum. 80bin bakımı için gittiğimde araçta diğer tüm aksamlara ve sistemlere de bakıyorlar mı? yani bir nevi check up gibi?

bu sorma sebebim yetkili servis 80bin bakımına 2400 civarı para isterken önceki sayfalardan yazanlardan anladığım kadarıyla özel serviste 1200 liraya işimi halledeceğim gibi. ne önerirsiniz? teşekkürler şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: druen

aracımı 80binde yeni aldım. birkaç ay sonra garantisi de bitiyor. biraz detaylı ve elektroniği çok olduğundan 80bin bakımına yetkili servise götüreyim mi yoksa özel servise mi götüreyim kararsız kaldım.araçta bir süpriz çıkarsa garanti bitmeden yaptırırm diye düşünüyorum. 80bin bakımı için gittiğimde araçta diğer tüm aksamlara ve sistemlere de bakıyorlar mı? yani bir nevi check up gibi?

bu sorma sebebim yetkili servis 80bin bakımına 2400 civarı para isterken önceki sayfalardan yazanlardan anladığım kadarıyla özel serviste 1200 liraya işimi halledeceğim gibi. ne önerirsiniz? teşekkürler şimdiden

Bakımları yetkili serviste eksiksiz ve zamanında yaptırırsanız ve aracınız powershift ise şanzıman kavrama ünitesinin garantisi 5 yıl/150.000 km'ye kadar devam eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇAĞLAR SERTAN KASIMOĞLU

quote:

aracımı 80binde yeni aldım. birkaç ay sonra garantisi de bitiyor. biraz detaylı ve elektroniği çok olduğundan 80bin bakımına yetkili servise götüreyim mi yoksa özel servise mi götüreyim kararsız kaldım.araçta bir süpriz çıkarsa garanti bitmeden yaptırırm diye düşünüyorum. 80bin bakımı için gittiğimde araçta diğer tüm aksamlara ve sistemlere de bakıyorlar mı? yani bir nevi check up gibi?

Bakımları yetkili serviste eksiksiz ve zamanında yaptırırsanız ve aracınız powershift ise şanzıman kavrama ünitesinin garantisi 5 yıl/150.000 km'ye kadar devam eder.

bu konuyla ilgili bir yazı varmı garanti kapasamına nasıl alındığı ile ilgili
    yoksa sadece bayinin insiyatifindemi

• ÇAĞLAR SERTAN KASIMOĞLU kullanıcısına yanıt
    bunu bilmiyordum. 3 sene sadece diye biliyordum. sagolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: smtsk

quote:

Orijinalden alıntı: ÇAĞLAR SERTAN KASIMOĞLU

quote:

bu konuyla ilgili bir yazı varmı garanti kapasamına nasıl alındığı ile ilgili
    yoksa sadece bayinin insiyatifindemi

Bayinin garanti ile ilgili bir insiyatifi yok, Volvo Car Turkey'in verdiği karar.

Şu anda iyi niyet adı altında 5 yıl/150.000 km powershift şanzımanın kavrama ünitesinin garantisi mevcut.

Fakat yarın bu karar değişip 3 yıl/100.000 km demeyeceğinin bir garantisi yok.

Yasal olarak binek araçlar 2 yıl/60.000km zorunlu garantili olarak satılıyor, bunun üstündeki her garanti üreticinin keyfine kalmış bir durum.

• bugün Volcar da 80 bin bakımını yaptırdım 2014 V60 D2.
    Volvo car prime %20 indirim uyguluyorlar. Yakıt filitresi diğer filitreler değişti ve periyodik bakım yapıldı. 60 binde powershift kavrama yenilendiği için şanzıman yağı değişmedi. silecekler 2 senede sertleşmiş volvo orjinali ile değişti ön takım 210Tl den %30 indirimi var. Ayrıca motor yağı değişimi esnasında motorun partiküllerini temizleyen vakumlu bir sistem uygulandı ki şiddetle önerdiler. 130TL de bu tuttu ekstra. Toplan volvo car prime indirimi dahil 1550TL ödedim. Faturada 1900 küsür bedel vardı iskonto öncesi. aracı aldım ve ilk izlenimim motor sesi azaldı ve daha gürültüsüz oldu. bence motor yağ değişimi sırasındaki motor bloğu içinin temizliği önemli. fiyatıda uygun. ama genelde bakım fiyatları pahalı ama şanzımanın iyi niyet garantisi nedeni ile sadık kalmak lazım sanırım . şanzıman yağı değişimi içi 1100 tl ücret alıyorlar o da olsa idi bayılmıştım ama neyseki 100k da değişecek. 40 binde bire düşürmüşler şanzıman yağ değişimini.

bilginize

• Arkadaşlar 2012 s40 ön camdan içeriye su alıyor.Daha önce hiç cam değişmedi orjinal fabrika camı olmasına rağmen, 2 yere gösterdim volvoların klasik sorunu cam kendini salmış diyorlar ve alttan eliyle bastırınca cam baya oynuyor .Camın komple sökülüp tekrar monte edilmesi gerektiği ve bunun içinde 200 tl gibi masrafımın olacağı söyleniyor.3.gösterdiğim camcıda buna benzer bişeyler söyleyip aynı işlemin yapılası gerektiği fakat camın patlama riskinin olduğu ve azami buna dikkat edip tamiratı gerçekleitireceğini söyledi.

Şimdi orjinal camın bu şekilde arıza vermesi normal mi?ikincisi yetkili servise mi yaptırmalıyım yoksa normal sanayideki camcılara mı ?

Camın fotosunuda ekliyorum.

Teşekkürler...

• Beyler selam. S60 T3 1. Yıl bakımı için ne kadar ödediniz? Model yılını da belirtirseniz sevinirim. Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babatolia

quote:

Orijinalden alıntı: babatolia

merhaba 2007 s40 1.6 dizel aracım var ve haftaya triger ve filtre yağ bakımı yaptırmam gerekiyor, piyasada çok farklı fiyatlar var ve Ankarada elden sorduğum tüm parçacılar yüksek fiyatlar veriyor. nette triger seti için 150 civarı fiyatlar buldum parçacılar 350 diyorlar ankarada, filtre içinde aşağıdaki linki buldum. parçacı tavsiyelerinize ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler

triger seti için
    http://urun.n11.com/tahrik-kayislari-ve-kitler/volvo-s40-c30-v50-triger-set-ina-kit-P49423420
    http://www.otosupermarket.com/Volvo-S40-Triger-Seti-16-Dizel-110-Beygir-2004-2014-GATES,PR-114232.html

fitre sti için
    http://www.hepsiburada.com/rixenberg-filters-volvo-s40-4-lu-filtre-seti-pm-HB000002E1NR

kendi soruma kendim cevap vereyim, bugün aracın triger seti (175), yağ,hava,polen, yakıt filtreleri, mobil1 esp formula 5-30 yağ, V kayışı değişti parçalar 450tl işçilikte 200tl(bir kaç küçük iş ile birlikte) tuttu, toplamda hepsine 650tl vermiş oldum. parçaları kendim tedarik etseydim 75tl daha indirimli alabilirdim sadece, oldu bitti artık uğraşamadım.

Hangi servis hocam?
    Bizde 2008 S40 aldık geçen ay. Satan arkadaş Triger setinin değişim dönemi 20 bin km var ama şimdiden değiştir demişti.
    İstanbul içi dir umarım

• arkadaşlar 70 bin km de 1,6 dizel manuel vites arac s40 bilgisayar 100 km 6,5 lt yaktığını gösteriyor.kış ayları fakat 5,5 lt geçmeyen araç bu kış 6,5 lt gösteriyor buda km de 35 krş eder.sizce normal mi sizinkiler ne yakıyor ?
  • 2012 s40 75000 km de triger kayışını değiştirmelimiyim.daha önce hiç değişmedi ??acil cevap verirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: samil422

2012 s40 75000 km de triger kayışını değiştirmelimiyim.daha önce hiç değişmedi ??acil cevap verirmisiniz?

75.000 km düşük fakat 2012 model olduğu için üstünde 6 yıllık kayış vardır.

Nem-sıcak&soğuk maruziyetine göre ömrü belirleniyor.

Değişmenin zararı yok, riski üstünüzden atmış olursunuz.

Yetkili serviste değişim öneririm, yeni parçanın kopması durumunda motora gelecek zararı yetkili servis karşılar.

Dışarda değişim yaparsanız INA-Gates-Dayco gibi üretici markaları tercih etseniz bile kopması durumunda çok uğraşırsınız.

Üretici markalar ustaya suç atar, ustalar kayışa suç atar, arada yıpranırsınız.
    Üreticilerin belirlemiş olduğu montaj şartları var, örneğin ortamın ve motorun 15-30 derece arasında olması gerekiyor.
    Belirlenen tork değerlerinde, civata sabitleyici ile civataların sıkılması gerekiyor.

Bu şartlar yerine gelmediği zaman ki çoğunlukla gelmiyor, üretici haklı oluyor fakat sanayideki usta bunları anlamıyor :)

Yetkili serviste bu tür durumlarla uğraşmazsınız, x2 - x3 fiyat ödersiniz fakat başınız ağırmaz.

Bu tür kritik parçalarda yetkili servisten vazgeçmeyin.

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.