Şimdi Ara

Volvo bakım fiyatları (77. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.873
Cevap
33
Favori
277.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kesinlikle. Aracı aldığım Mezcar 1100 lira ,Maslak Evo ise 1400 lira civarı demişti. Türkiye'deki birçok yetkili servisi aradım. En uygun Denizli çıktı. Bir şekil yolumu oraya düşürdüm. Maalesef Volvo yetkili servisleri çok pahalı. Baldızımın Vitara'sı var. Aynı işlemlere 400 lira anca ödüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: integral77

Kesinlikle. Aracı aldığım Mezcar 1100 lira ,Maslak Evo ise 1400 lira civarı demişti. Türkiye'deki birçok yetkili servisi aradım. En uygun Denizli çıktı. Bir şekil yolumu oraya düşürdüm. Maalesef Volvo yetkili servisleri çok pahalı. Baldızımın Vitara'sı var. Aynı işlemlere 400 lira anca ödüyor.

Aramıza hoşgeldiniz, tabi ki suziki ile kıyaslamak yanlış olur ama fiyatlar yüksek. Ya hep yolunuzu denizli'ye düşüreceksiniz ,ya da parçaları internetten alıp bir ustaya tak şunları diyeceksiniz.sanmayın internetten alınan parçalar kalitesiz bosch,mann gibi filtreler ve castrol edge,mobil 1 gibi yağlar işinizi fazlasıyla görür hem de 1/4 fiyatına

• fsnn F kullanıcısına yanıt
    Hoşbulduk. Bir yılı aşkın 21500 kmdir Volvo kullanıcısı olmaktan çok memnunum. Filtreleri bulmak kolay ancak aracıma uygun motor yağı maalesef Türkiyede yok. (Castrol edge professional 0w20 rbs0-2ae standartlarında)

• quote:

Hoşbulduk. Bir yılı aşkın 21500 kmdir Volvo kullanıcısı olmaktan çok memnunum. Filtreleri bulmak kolay ancak aracıma uygun motor yağı maalesef Türkiyede yok. (Castrol edge professional 0w20 rbs0-2ae standartlarında)

Benimki T4 ACEA A5/B5 standart yetiyor. Sizin standartı sağlayan illa bir yağ vardır. Araştırmadım ama motul 300v 0w-20 te bir bakın derim. 4 litresi 300-350 tl üstüne şu an piyasadaki yağ tanımam

Araştırdım. Bütün markalarda var ama specific ...şeklinde ve pahalı. Bir de araç 5.6 litre yağ alıyor. Yani en az 6 litre ya da 4x2=8 litre almam lazım. O da ekonomik olmuyor. Gerçi serviste de en az 500 civarı yağ tutuyor sadece.

Bir tek yurt dışında amazon.de gibi sitelerde castrol edge professional v 0w20 litresi 12 euro civarına var. Türkiye'ye göndermiyorlar maalesef. Yurtdışından birini bulsam getirticem.

• quote:

Araştırdım. Bütün markalarda var ama specific ...şeklinde ve pahalı. Bir de araç 5.6 litre yağ alıyor. Yani en az 6 litre ya da 4x2=8 litre almam lazım. O da ekonomik olmuyor. Gerçi serviste de en az 500 civarı yağ tutuyor sadece.

Bir tek yurt dışında amazon.de gibi sitelerde castrol edge professional v 0w20 litresi 12 euro civarına var. Türkiye'ye göndermiyorlar maalesef. Yurtdışından birini bulsam getirticem.

Araştırdım Bu sertifikayı isteyen şu an sadece Volvo.şu an bulduğum tek fark 30 bin/2 yıl diğerleri 30bin/1yıl belki başka farkta olabilir.yakında diğer markalarda çıkarır çünkü yeni bir sertifika. Volvo yine yapmış yapacağını

• 2000 model Volvo s40 2.0 turbo otomatik icin hangi yagi kullanmaliyiz yagi alip ustaya degistiricem anadolu yakasinda uygun fiyata yapan usta bulamadim maalesef

Maalesef. Aynen dediğiniz gibi. Zamanla bulurum inşallah

• S60 T3 bakım yaptıran oldu mu beyler? Fiyat ne civarda? Teşekkürler.

• 2012 s40 67500 km de ve 7500 km son bakimdan bu yana yarim litre yag eksik dedi usta ve 10 bin km de 1 litre yag eksiltmesi normal dedi.bu durum gercekten normalmidir bana pek mantikli gelmedi ...

• 2 gun once serviste idim. 10000 bakim 950 tl. Hava ve polen filtreside degisecekse (20.000 km de bir değişiyor.)1350 tl. Artı 120000km büyük bakım 'daki driver ve B kayış 1950 tl.

• Bu arada araba v60. 2.0 d3 .

• quote:

Orijinalden alıntı: samil422

2012 s40 67500 km de ve 7500 km son bakimdan bu yana yarim litre yag eksik dedi usta ve 10 bin km de 1 litre yag eksiltmesi normal dedi.bu durum gercekten normalmidir bana pek mantikli gelmedi ...

Yağ eksiltme olmaz. Bende de aynı şey oldu. 0.5 yağ ekleyin uyarısı veriyordu. 10.000 bakimda sordum nedir bu is diye. Yagi bakimda cikardi ve gosterdi yagda aksilme yok. Servis: bir onceki yag degisiminde resetleme yapilmadigjndandir. Dedi. Yag değişiminde de resetleme servis tarafından yapılmalı. Kocaeli servisinin bilgilendirmesi iyi idi. Ama art niyetli olsa tamam yağ ekledim kontrol ettim ver 300 tl diyebilirler.

Bu araba yağ eksiltmez dedi ustam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maslan41 -- 14 Eylül 2017; 12:21:25 >
  • Mesela 110.000 km de ön balata ve disk değiştirdik 1500 tl. Disk 4 ay sonra bozuldu. (8000km yapmadık daha ) servise gittim bakın disk bozuldu. Orta soralım buraya soralım onlar sorana kadar 2000km daha gittik. Garantiye girmez dediler itiraz ettim 4 ayda bir disk mi değişeceğim ne demek ben de hakki mi başka yerden arayacağını söyledim. 29 gün sonra da değişim yaptılar. Ama arabamın ayarını bozdular bir kere. Neymiş aşınmalı parçalar garantili olmazmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: maslan41

Mesela 110.000 km de ön balata ve disk değiştirdik 1500 tl. Disk 4 ay sonra bozuldu. (8000km yapmadık daha ) servise gittim bakın disk bozuldu. Orta soralım buraya soralım onlar sorana kadar 2000km daha gittik. Garantiye girmez dediler itiraz ettim 4 ayda bir disk mi değişeceğim ne demek ben de hakki mi başka yerden arayacağını söyledim. 29 gün sonra da değişim yaptılar. Ama arabamın ayarını bozdular bir kere. Neymiş aşınmalı parçalar garantili olmazmış.

Parçanın aşınmalı olması fabrikasyon kusurlu olarak imal edilmesine engel değil. 29 gün gecikme ile de olsa mağduriyetiniz giderilmiş ama yaşanan elbet bir tüketici rezaleti.

• quote:

Mesela 110.000 km de ön balata ve disk değiştirdik 1500 tl. Disk 4 ay sonra bozuldu. (8000km yapmadık daha ) servise gittim bakın disk bozuldu. Orta soralım buraya soralım onlar sorana kadar 2000km daha gittik. Garantiye girmez dediler itiraz ettim 4 ayda bir disk mi değişeceğim ne demek ben de hakki mi başka yerden arayacağını söyledim. 29 gün sonra da değişim yaptılar. Ama arabamın ayarını bozdular bir kere. Neymiş aşınmalı parçalar garantili olmazmış.

Şimdi en çok volvo servislerini eleştiren biri olarak, birkaç husus var biraz yokuş indiniz ve mecburen frene bastınız( ben mümkün olduğunca vitesle inmeye çalışırım zorda kalınca başarım) ve diskler ısındı,bir şekilde disklere su geldiğinde bu yoldan da sıçrayabilir. Diskler sıcak ve anında soğuk gödüğü zaman sertleşerek şekil değiştirebilir. Dolayısıyla hiçbir firma disklerde kırılma vb hususlar olmadıkça garanti vermez

• maslan41 M kullanıcısına yanıt
    benim araç bilgisayarı uyarı vermedi eksik diye , usta yağ çubugundan kontrol etti eksilmiş tamamlayalım mı dedi bende bakıma geleceğim zaten sorun olmazsa o zaman değştirin dedim.fakat kendim kontrol ettiğimde neye göre eksilmiş dediğini anlamadım çünkü çubukta iki çizgi arasında gösteriyordu.s60 formunda sordum ordakilerde eksiltir dizel araba normaldir dediler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsnn

quote:

Şimdi en çok volvo servislerini eleştiren biri olarak, birkaç husus var biraz yokuş indiniz ve mecburen frene bastınız( ben mümkün olduğunca vitesle inmeye çalışırım zorda kalınca başarım) ve diskler ısındı,bir şekilde disklere su geldiğinde bu yoldan da sıçrayabilir. Diskler sıcak ve anında soğuk gödüğü zaman sertleşerek şekil değiştirebilir. Dolayısıyla hiçbir firma disklerde kırılma vb hususlar olmadıkça garanti vermez

Aşınmış olan disklerimi kışın kullandım. Hiç bir sıkıntı yoktu. Yenilerini nisanda değiştirdim. Eylül başında bir daha değişti. Şu anda sıkıntı görünmüyor. 3.5 'bin yapayım ne olacak bakalım. Su deymiş gibi hususlar saticinin savunmasi olabilir ama dogru değildir. Malzeme kalitesi bence.

Şimdi geri görür kamera nda sorun var ve tüketici olarak üretim kuruludur. Firmaya başvurdum sorunun çözümü için çare uretmelerini istedim. Çünkü ben sıcak havalarda arabanın geri görüşünü kullanamıyorum. Servis ustasi ön konsolu güneşten korunan lazım dedi. OLUR ÖNE ŞEMSİYE KURAR YOLDA ÖYLE GIDERIM. Deyince arkadaşlar bozuluyor. Buda bir çözüm mü şimdi. Kimsede bu tür sorun var mı acaba. 2012 v60 d3 için bu sorun bende yaşanmaktadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: samil422

benim araç bilgisayarı uyarı vermedi eksik diye , usta yağ çubugundan kontrol etti eksilmiş tamamlayalım mı dedi bende bakıma geleceğim zaten sorun olmazsa o zaman değştirin dedim.fakat kendim kontrol ettiğimde neye göre eksilmiş dediğini anlamadım çünkü çubukta iki çizgi arasında gösteriyordu.s60 formunda sordum ordakilerde eksiltir dizel araba normaldir dediler :)

Kardeş bende de 2012 v60 d3 var. Ama eksilmez. 10000km de bakımda yağ sayacı sifirlanmadigindan olduğunu söyledi volvo servisi ustası. 110.000 de 10.000 bakımı vardı bende de. Şimdi 123.000 oldu alarm filan yok. Olmaması gerekiyor. Bizim arabada yağ çubuğu filan da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maslan41 -- 22 Eylül 2017; 9:54:4 >
  • 2012 s40 d2 70 bin bakımı yapılacaktır.İnternet üzerinden gerekli motor bakımı parçaları alınacaktır.Güvenilir uygun fiyatlı hangi siteden alabilirim?

Yağ olarak CASTROL EDGE 0/30 veya 5/30 doğrudur dimi?

Yağ , yakıt ve hava filtre olarak hangi marka olabilir ?

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.