Şimdi Ara

Volvo bakım fiyatları (94. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
1.872
Cevap
32
Favori
277.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 4 filtre + yağ değişimi yazılım güncellemeye ankara 4100 - adana 4600 - konya 5200 fiyat almıştım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 4 filtre, motor yağı ve 4 teker disk+balata değişimi için bugün Dolapderede Ak-Oto'ya gittim. Malzemeleri kendim almıştım. Sadece işçilik için 1500 tl istediler. Şanzıman yağı ne durumda bilmiyordum baktım o da kötü onu da değiştirttim. Şanzıman yağı değişimi için de 3200 tl verdim. 7 lt motul dtcf koydular. Orhan usta ve torunu Zeki oldukça ilgilendiler.

Volvo bakım fiyatları
     Volvo bakım fiyatlarıak - ford ikitelli başakşehir ford servisi · ziya gökalp mahallesi, güngören-bağcılar sanayi sitesi no:16 d:blok no:2, 34490 ikitelli osb/başakşehir/istanbul, تركيا
    AK - FORD İkitelli Başakşehir Ford Servisi · Ziya Gökalp Mahallesi, Güngören-Bağcılar Sanayi Sitesi No:16 D:Blok No:2, 34490 İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul, تركيا
    https://www.google.com/maps/place/AK+-+FORD+%C4%B0kitelli+Ba%C5%9Fak%C5%9Fehir+Ford+Servisi/@41.0766065,28.804256,17z/data=!4m6!3m5!1s0x14caa587158e83af:0x3261b68e5743a804!8m2!3d41.0771767!4d28.8057688!16s%2Fg%2F11dyb8tksz?coh=164777&entry=tt&shorturl=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcdilsiz -- 9 Mart 2023; 18:9:39 >

• 2017 S60 T3 Advance. Daha 40 bin km olmadı. Standart yıllık bakım (yağ, filtre vs.) için 5800₺ talep edildi.

Bursa Arkas yetkili servisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 29 Mart 2023; 13:37:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

2017 V40 sahibiyim. Bütün diskler korozyon uğramış. Bu korozyonlar alınabilir mi?

Ankara-Arkas bütün disklerin ve balataların değişimi için 9700₺ para istedi. Bana çok geldi. Ankara’ da güvenilir ve ekonomik bir servis var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evil2302 E kullanıcısına yanıt
    Hocam fotoğraf varsa merak ettim. Korozyon dediğiniz disk yüzeyinde görünen korozyonumsu kahverengi lekeler ise onlar araç uzun süre otoparkta ve nemli bir iklimde bekledikten sonra oluşabilir ve geçicidir, birkaç kez frenleme yaptıktan sonra geçiyor. Diskin farklı bölümlerinde oluştu ise veya diskte oyuk, kanal gibi defektler varsa ve bunların içi paslandı ise onu ustaya göstermenizi tavsiye ederim yetkiliye vermeden evvel. Taşlama yapıyorlar eğer çok kötü değilse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 3 Nisan 2023; 15:48:25 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Cevabınız için tşk ederim. Aracım fren yaparken silkeliyordu. Ön fren balataları bitmek üzereymiş, bugün lastikçim lastikleri değiştirirken söyledi. Ayrıca, Disklerde çizik filan yok dedi.

Bunun üzerine yetkili servise gittim, disk üst kanalında Korezyon var dedi. Ancak dokunduğumda temizlenir gibi yapıya sahipler. Yetkili servis çalışanını ise bunun temizlenemez olduğunu söyledi.

Volvo bakım fiyatları

Volvo bakım fiyatları

Volvo bakım fiyatları

Evet, anladım hocam resimleri görünce. Diskin kenarları dediğiniz yer. Oraya balata temas etmiyor. Diskin ortasındaki porya göbeğinde, diskin kenarlarında bunlar olabiliyor ama bildiğim kadarıyla riskli değil. Ama sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum, bu bakımdan özel servis ustasına da sorun, muhtemelen dediğim gibi taşlama veya zımpara yoluyla temizlenir. Önemli olan disk yüzeyi ve bu yüzeye baskı uygulayan balataların durumu.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Araç 6 ay önce başka bir yetkili servis bakımından çıktı. O zamanda aynı sorun vardı. Diskleri değiştirmeye gerek yok dendi. Şimdi ise tam tersi. Bildiğim kadarı ile disk göbeğinde ve üst kanalda paslanma normal, yani bunların çıkması gerekmez. Önemli olan disk kalınlığı değil mi?

Sanırım ön balatalar bitmiş, bundan dolayı düşük hızda bazen metal sesi geliyor ve frene basınca ise araç silkeliyor.

merhaba, görünen kısımların temizlenmesinin görsellik dışında bir katkısı olmaz, frenlemeye etkisi olmuyor. eğer balatalarınız da bittiyse yeni balata takılmadan önce disk yüzeyi kontrol edilir, dalgalanma yoksa yeni balata takılabilir. dalgalanma varsa (ki silkeleme varsa büyük ihtimalle disk yüzeyi de bozulmuştur), disk kalınlığı kurtarıyorsa torna yapılır, kurtarmıyorsa yeni disk takılır.

ankarada bilindik volvo ustaları olduğunu görüyorum ama istanbulda olduğum için usta konusunda yorum yapamayacağım.

• Bugun yetkili servisten 4700 fiyat aldım, bütün filtreler ve yağ için.
    Dışardan manen filtre takımı 1100 tl, yağ 1000 tl, işçilik bilmiyorum ne kader tutar ona da 500 desek en az belki daha fazladır. Toplam: 2600 tl.

Hangisi mantıklı olur ?:) araç v40 8 yaşına geliyor bu zamana kadar 1 kere dışarda yaptırdım.

• Bursa Arkas, 2017 S60 Advance araç için sadece yağ ve filtre yıllık bakımına 9500₺ istedi. Ustam aynı işlemi 3500₺'ya yaptığını iletti. Farka bak.

• 2020 Volvo V60CC için 15.000 ön fiyat aldım, net rakam haftaya belli olacak.

Yaptırdım rutin yağ filtre bakımı 13.700 tuttu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpuli -- 9 Nisan 2024; 20:59:2 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.