Şimdi Ara

Volvo bakım fiyatları (80. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.873
Cevap
33
Favori
277.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vet147

Merhabalar,

2007 model s40 1.6D aracım var. Geçen hafta "düşük motor performansı" uyarısı aldım ve servise gittim. Makinaya bağlanınca gaz pedalı/okuyucu sensör mü ne arıza verdi ve tam gazda yüzde 65 değer gösteriyordu. Ustalar ilk etapta değiştirmeyelim, temizleyelim takalım geri dediler ve 2 gün geçmeden aynı arızayı yine aldım.

Biraz araştırıyorum ama bu gaz pedalı da pahalı bir parça sanırım. Tamiri vs. mümkün mü. Ankarada özel servis olarak nereyi önerirsiniz , bir yere daha göstereyim diyorum.

Saygılarımla
    depoyu fulleyince olduysa geçicidir. Diğer türlü bilemedim.
  • whitebaby kullanıcısına yanıt
    Depoyu fulledikten sonra oldu açıkcası ama. Yakıt bitti 100 tl lik aldım hala ara ara veriyor uyarıyı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Geçen sene Haziran ortasında S60 T3 almıştım. 1 senesi dolmak üzere diye Altunizade Volcar'ı arayıp fiyat aldım. Yıllık bakıma 1700TL dedi, ben şok. Henüz garantisi devam ettiği için mecburen yetkili servise götürmek durumundayım. Araç daha 6500Km civarlarında. Eskiden Golf'u her yıl yerine 1.5 yılda bir götürüyordum açıkçası, sorun olmuyordu. Kilometre olarak az yaptığım için yine her yıl yerine 1.5 yılda bir götürsem olur mu? Volvo'da sıkıntı yaşar mıyım sizce?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fundarella

Merhaba,

Geçen sene Haziran ortasında S60 T3 almıştım. 1 senesi dolmak üzere diye Altunizade Volcar'ı arayıp fiyat aldım. Yıllık bakıma 1700TL dedi, ben şok. Henüz garantisi devam ettiği için mecburen yetkili servise götürmek durumundayım. Araç daha 6500Km civarlarında. Eskiden Golf'u her yıl yerine 1.5 yılda bir götürüyordum açıkçası, sorun olmuyordu. Kilometre olarak az yaptığım için yine her yıl yerine 1.5 yılda bir götürsem olur mu? Volvo'da sıkıntı yaşar mıyım sizce?

Teşekkürler.
    Arıza yaparsa arızalı parçayı garantiden değişmeme hakları mevcut.

Bu kozu onların eline vermek yerine, lanet edip yetkili serviste zamanında bakım yaptırmanızı öneririm.

Başka servislerden de fiyat alınız, 5,6 litrelik yağ hacmi olan araca 6,5 litre yağ fatura eden Volcar'a bağlı kalmayın :)

• ÇAĞLAR SERTAN KASIMOĞLU kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Kartal Volvo'dan 1380 civarı fiyat aldım oraya götüreceğim. Volcar'ı randevu iptali için arayıp fiyat farkından bahsettim. Mümkün değil diyip oralı olmadılar.
  • Merhaba arkadaşlar Volvo s60 2.0 T5 alacagım. 2011 model bunun bakım fiyatları nelerdir? istanbul avrupadayım.
  • S60 2014 D2 Premium Powershift Aracım beni periodik bakıma götür diye uyarı verince aradım Ankara Arkas Volvoyu 1000 TL fiyat verdiler bakım için yokmu kamoanya vs dedim, volvo kart zorlasan en fazla 0950 civarı olur dedi. Uygun fiyat gibi, aracım hiç servis dışında bakım yapılmamış bir aaç kayıtları duruyor (yeni alındı) 94.000km de hatasız 104.000 e aldım
  • göktürk kullanıcısına yanıt
    Kavraması yakın zamanda değişdiyse, bence hiç yetkili servisle uğraşma.
    Arkadaşlar burda kullanması gereken filtre ve markalarını paylaşıyorlar.
    Yarı fiyatına bakım yaptıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfsaneFocus -- 10 Temmuz 2018; 13:18:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFocus

Kavraması yakın zamanda değişdiyse, bence hiç yetkili servisle uğraşma.
    Arkadaşlar burda kullanması gereken filtre ve markalarını paylaşıyorlar.
    Yarı fiyatına bakım yaptıyorsun.
    Cevap için teşekkürler üstad, evet biliyorum o konuyu. Ama servis bakımlı ve tüm km kayıtları ile serviste işlem gören arabanın alım satımı çok daha kolay oluyor. Aynı arabayı 100-102 ye alabiliyorken 2.000 tl fazla verdim :) sırf herşey kayıtlı diye, tabi yine kontrol ettirdim ama hatasız.

Alamadan önce benimde fikrim servise o parayı vereceğime kendi özel servisimde yaptırmaktı ama şuan kararsızım inanın.
  • Bugün Volvo S60 D2 aracımın yakıt filtresi dahil tüm filtreleri, Mobil 1 0w-30 yağı, triger seti, devridaim pompası, v kayışı, ve arka fren balataları Ankara İvedik'te Yiğit (Volvo) özel servisinde değişti. Tüm parçalar orijinal, işçilik dahil 1585₺ tuttu. Sabah bıraktım öğleden sonra aldım, her zamanki gibi güvenilir ve çabuk iş çıkardılar. Bilgi olarak eklemek istedim.

K.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayesque

Bugün Volvo S60 D2 aracımın yakıt filtresi dahil tüm filtreleri, Mobil 1 0w-30 yağı, triger seti, devridaim pompası, v kayışı, ve arka fren balataları Ankara İvedik'te Yiğit (Volvo) özel servisinde değişti. Tüm parçalar orijinal, işçilik dahil 1585₺ tuttu. Sabah bıraktım öğleden sonra aldım, her zamanki gibi güvenilir ve çabuk iş çıkardılar. Bilgi olarak eklemek istedim.

K.
    Fiyat çok iyiymiş hocam. Yetkili serviste aynı bakımı ve aynı parçaların değişimi minimum 3000 lira tutar diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,S80 kullanıyorum ve sorum şu olacak akü zayıf uyarısı alıyorum kontak kapalıyken,akü orjinal ölçtürdüm değerler normal çıktı,değiştirmeliyim tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim,araç 2011

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbey_3434

Merhaba,S80 kullanıyorum ve sorum şu olacak akü zayıf uyarısı alıyorum kontak kapalıyken,akü orjinal ölçtürdüm değerler normal çıktı,değiştirmeliyim tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim,araç 2011
    2011 s80 nim var. Orjinal akü 2013 de öldü ve yolda bıraktı. Eğer hiç değişmediyse kesinşikle değiştirin derim.kışın kesinlikle yolda bırakır. Varta 74 ah 740 cca aldım rahat ettim. Cca değeri 700 ün üstünde olmalı yolsa alarm vermeye devam ediyor.( tecrübeyle sabit)

• quote:

Orijinalden alıntı: fsnn

2011 s80 nim var. Orjinal akü 2013 de öldü ve yolda bıraktı. Eğer hiç değişmediyse kesinşikle değiştirin derim.kışın kesinlikle yolda bırakır. Varta 74 ah 740 cca aldım rahat ettim. Cca değeri 700 ün üstünde olmalı yolsa alarm vermeye devam ediyor.( tecrübeyle sabit)

Alıntıları Göster
    2 yılda erken gitmiş hocam akünüz. S&S ile ilgisi var mı sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fsnn F kullanıcısına yanıt
    Servis değişimde volvo marka taktıysa bilemem ama aküyü gördüm volvo markaydı,usta kesinlikle varta tak dedi dediğin ölçüleri paylaşacam,cevap için ayrıca teşekkür ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

2 yılda erken gitmiş hocam akünüz. S&S ile ilgisi var mı sizce?

Alıntıları Göster
    Garanti yeni bitmişti. Uzatılmış garanti yoktu. Olsada akü kapsam dışındaydı. Şimdinin volvo genel müdürü @ssözen ozamanın servislerden sorumlu müdürüydü. Forma aktif olarak katılıyordu. Kendiside burda sitemimi okudu cevap verme zahmetinde dahi bulunmadı. Bende açıkçası garanti bittiği için sorgulamadım. Bu formda aküsü 3 yılda biten çok fazla insan var. İnsan premium markaları bırakın diğer markalarda ki akü ömrünü görünce iç çekiyor. Kızkardeşim 2011 yılında skoda octavia aldı hala orjinal aküsü üzerinde. Benim araçta 2011 ama 2013 de akü bitti üstüne normal bir mutlu akü aldım ama cca değerine dikkat etmemişim akü zayıf uyarısını almaya devam ettim. Aküde problem yoktu ama zayıf geliyordu. Onu bir arkadaşıma verip 2014veya 2015de varta 74 ah 740 cca aldım 3-4 yıldır problem yok çok şükür
    Edit:s&s nedir tam bilemedim :) cahilliğime verin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsnn -- 22 Temmuz 2018; 14:1:42 >

• kolay gelsin 2011 d2 s40 ım var nasip kısmetse ağustos ayının ilk haftası bakıma götürmek istiyorum.(10bin bakımı tahminen 2bin km geçti.) 100bini devirmesiyle triggerini devir daimi filtrelerini ve soğuk çalışmada motordan gelen 'pıss' sesinin nedenini öğrenmek için en yakın olan Yenibosna Mezcar'a götürüceğim.(Önceki sahibi sürekli oraya götürmüş.) Yakın zamanda giden arkadaşlar fiyatlar nasıl ? 3 bine kurtarabilir miyiz ? İyi forumlar

Edit: Birde araç yeni ısınıyorken 2.viteste 2bin devire yaklaştığında arabada bir sarsıntı oluyor gaza basar veya gazı bırakırsan kesiyor bilgisi olan bilgilendirirse çook mutlu olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgaabey -- 24 Temmuz 2018; 21:54:57 >
  • ARKADAŞLAR 2015 KASIM ÇIKIŞLI VOLVO V40 D2 ARACIM VAR VE 30BİN BAKIMI GELDİ MALUM GARANTİSİ BİTTİ İLK İKİ BAKIMI YETKİLİ SERVİSTE YAPTIRMIŞTIM ŞİMDİ 30BİN İÇİN ALDIĞIM FİYAT 1.100 TL CİVARINDA SİZCE GÜVENİLİR BİR ÖZEL SERVİSTE Mİ YOKSA KAFA RAHAT BİR ŞEKİLDE YETKİLİ BİR SERVİSTE Mİ YAPTIRAYIM?
    ÖZEL SERVİS DİYENLER İÇİN İSTANBUL ANADOLU YAKASI ÖNERİDE YAZARSA SEVİNİRİM.
  • blackeagle78 B kullanıcısına yanıt
    çok kilometre yapmıyorsanız 2 sende daha yetkili servise devam edin bence. araçlar çift kavramalı otomatik ve arıza yapma riski yüksek. 5 yıla kadar yetkili servis bakımlı ise garantiden değiştiriliyor ve maliyetli bir işlem. geçen bakımda benim tct sensörü değişti 5-6 bin fiyatı var normalde. çok sık bakıma gitseniz bir şekilde servise vereceğiniz paradan maliyeti karşılarsınızr
  • blackeagle78 B kullanıcısına yanıt
    hocam hangi bayi verdi bu fiyatı?
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.