Şimdi Ara

Volvo aracim calismiyor yardim edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
14.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar 2010 volvo s40 1.6 dizel aracimda bugun direksiyon donus tekrar deneyin yazili hatayi aldim aracimi calistiramadim yarim saat denedim fakat ariza devam etti sorunun neden kaynaklandigini bilen var mi ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Marş basıyor mu ? Marş basıyor çalışmıyor mu ? Yedek anahtar var ise onun ile deneyin büyük ihtimal çalışacak. Eğer oda olmazsa direksyon kilidiniz kilitli kalmış alttan 2 ufak tıklatın
  • Vurdurun hocam.

• direksiyon kiitlenmiş olabilir sertçe çevirmeye çalışın sonra tekrar deneyin
  • Bu tarz bir uyarıyı Insignia'da almıştım. Akü takviyesiyle sorun çözüldü. Herhangi bir alaka kuramamıştım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynı soruyu içeren bir konu buldum şöyle :

https://forum.donanimhaber.com/2008-s40-garip-ariza--98602206
  • Hocam bende de aracın aynısından vardı. Volvo da herhangi bir elektronik veya mekanik arıza tespit ediyorsa diğer markalar gibi ekranda arıza ışığı yanar vaziyette aracı kullanamıyordum. Çalışır vaziyette olursa emniyetli şekilde durun diyor durunca bir daha çalışmıyor çekici ile doğru sanayiye götürüyordum. 3-4 defa götürdüm bu şekilde. Yine de biraz araştırın belki başka çözümü vardır

• Direksiyon hidroliği ile ilgisi olabilirmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: KöfteSuyu

Marş basıyor mu ? Marş basıyor çalışmıyor mu ? Yedek anahtar var ise onun ile deneyin büyük ihtimal çalışacak. Eğer oda olmazsa direksyon kilidiniz kilitli kalmış alttan 2 ufak tıklatın

Aracim calismiyor aku yeni yedek anahtar ile denedim yine ayni direksiyonun altina vurdum ettim ama calismadi

Paxar gununden beri arac garajda yatiyor 😒😒

• Nike Tyson kullanıcısına yanıt
    Arac garajda garajim egimli vurdurma sansim yok

• Hocam aracı vurdurma...
    Bu tip arçalarda vurdurma olayı yok biliyorum...
    Direksiyonu tut.kontağı çevirirken direksiyonu sağa sola çevir.Biryandna da kontağıda çevir çevir.Daha önce corsa ve golf araçlarda başıma geldi denemeni tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc33 -- 6 Temmuz 2017; 22:19:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • volvo da araç bir sorun hissedince kotak kapatildiginda kendini korumaya alabiliyor cekici ile servise cektireceksin vurdurmaya falan kalkmayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 6 Temmuz 2017; 22:33:3 >
  • beyaz-siyah B kullanıcısına yanıt
    Direksiyon cok sertti daha sonra saga sola cevirirken direksiyon donmeye basladi fakat araba calismadi 😒😒

• MYılmaz4646 kullanıcısına yanıt
    Intertte pek detayli bilgi bulamadim cumartesi sanayinin yolu gozuktu galiba

• Aynı sorun suan bende var siz nasıl cozdunuz sorunu

• aküyü sök tak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahcal

Aynı sorun suan bende var siz nasıl cozdunuz sorunu
    kronikleşmeye aday, direksiyon kolon kilidi arızası. direksiyon kolonunu kapatan plastik kapakları sökün, altında direksiyon kilit motoru var, ona ufak ve yumuşak şiddetle vurun, kilidi bırakacaktır...
  • quote:

Mesajınızı yeni gördüm bayadır forumda aktif değilim kusura bakmayın

Direksiyon kutusunda bir parça değişip yazılım güncellemesi yapılacakmış ücreti 1700 tl civarı dediler

• quote:

Eps arızası direksiyon revizyonu tahmini 2500 3000 lira sıkışmış elektro-servo sistemineSanayide 1500 2000e hallolur

• Araç kendini korumaya almis oncelikle dice yazilimi olan bi servise aracinizi cektirin hata kodu silinsin tekrar denensin abs(esp) sensörlerinden hatalı sinyal alıyor olabilir keza direksiyon sisteminde de herhangi bir arıza olabilir geçmiş olsun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.