Şimdi Ara

Volkswagen T-Roc vs Tiguan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
36
Cevap
1
Favori
5.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, ilk öncelik önümüzdeki iki sene içinde piyasasının muadilleri seviyesinde geri kalmaması.

Hacim olarak Troc yeter sanırım ama Tiguan da olsa fena olmaz.

Tiguan en boş paket Life olan, Troc ise Style ( eski Highline ) olacak. Fiyatları aşağı yukarı aynı. Dolu troc ds boş zaten. Cam tavan, aktif güvenlik önlemi vs hiç bir şey yok. Es keza gelse de opsiyon olarak fiyata ekleniyor zaten.

Tiguan çok fazla demode oldu sanırım, diğer tarafta da en nihayetinde B sınıfı araca o paralar verilir mi emin değilim. Sıfır olacak fiyatlar aşağı yukarı 1.100.000 olacak. Sizler ne düşünüyorsunuz acaba ?

• peugeot bayisinin kapsının önünden geçmem mesela ...

bunu kim söylüyor ... ağzı yanmış sorunlarından bıkmış eski zaman müşterisi...

1998 406 SV güç bela 6 sene babama kullandırmaya çalışmış sensör arıza su alma sorunlarından kafayı yedirtmişti

2005'te arkadaşına Citroen C3 1.6 Hdi aldırmış daha bayi kapısından çıkarken motor arıza ışığı ile karşılaşmıştı bizi...

Fransız araçları ile işim olmaz, iş olana kolaylık dilerim.

ki şuan bir çoğuna teknik destek vermeye çalışıyoruz

VW 'i alırım dikkatli ve keyifli bir şekilde kullanmaya çalışırım...

1999 Polo Classic ilk aracım derim 4.000km kullanmıştım...

2008 Touran 1.4 TSI 90bin km'de sattım

2009 Passat Variant 1.4 TSI 177.000km'de sattım

2015 Polo 1.4 Tdi

2014 Tiguan 1.4 TSI 160

2016 Tiguan 1.4 TSI ACT

2018 Passat Variant 1.6 TDI

2015 sonrası modelleri ben aldırdım aile dostlarıma 1.derece yakınım çoğu kullanıcılar, servisini aksatmaz, çok sert kullanmaz, konforlu bir şekilde seyahat ederler...

bendeki hayranlık değil sadece kullandığım avrupa araçları içinde en mantıklı 2.elde bir ederi olan, baş ağrıtmayan...

Haa VW sorun yaşamayan yok mu ? olmaz mı... Fıstığı alıp kırbacı vuranın VW'de yüzü gülmez...hele araç şehir içinde dolanan bir TDI veya boğazına çökülen bir DSG'li ise...

ancak ne alırdın ne kullanırdın diye sorarsan asıl markam Subaru ve Mazda'dadır (Mazda 3 2005-2016 160.000km'de sattık)

Subaru ise hep bir köşe'de durur...

""Senin kafa baya eskide kalmış güncel PSA araçlarında böyle sorunlar yok"""

Yooo gayet şikayetler var. Şikayet sitelerine bakarsanız anlarsınız . Ayrıca kafanız da şunu bir sorgulayın derim . Bu Fransız araçları neden alman , Kore vs araçlara göre çok daha ucuz . Ucuz etin yahnisi yavan olur derler . Şu anki pejolar da tek sıkıntısız şey motor . O da toyotadan zaten .

Hayır neden Tiguan veya T-Rock? Gerçekten çok merak ediyorum? Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz ama inanın şu insanlarda ki gereksiz Vw hayranlığı beni benden alıyor. 1.100.000 TL Para verecek olsam, Tork Konvektörlü EAT 8 şanzımanlı, 180 Hp 1.6 Puretech Motorlu Allure donanımlı Peugeot 3008 ilk tercihim olurdu. Veya Citroen C5 Aircross.

Geçenlerde komşum seviniyordu, kullandığı şirket aracı değişecekmiş, t-roc vereceklermiş diye. Şimdi t-roc'u değiştirmeye çalışıyor. Milyonluk arabada hız sabitleme yokmuş :)

1.100bin tl t-roc'a vermek için kafayı yemiş olmak lazım. O fiyatlara c5a, opel glx, hyundai tucson, seat ateca vs c segment f/p yüksek model bakılır. Gider çinli mg hs alırım, yine o vw kazığını yemem.

bu şekilde tepki verilsin diye yazmadım ben...

anlattığın araçların birçoğuna sahip bir filo firmasında yönetici olarak çalışıyorum..

azımsanmayacak sayıda PSA aracı var... özellikle e-hdi modellerinde 100K km sonrası tamamına yakını partikül arıza lambası yakar... (Sıvı veya depo komple değişir)

çok maliyetli bir arıza ve fabrika çoğunu garantiden değiştirir veya değiştirmez 20bin ₺'ye yakın masraf çıkarır...

bu sadece bir örnek...

veya cam tavanlılardan su damlar...

Peugeot 3008 sanroof su alma problemi - YouTube

ben hahah hehehehö diye gülmeyeceğim çünkü PSA önceside sorunlu idi...halen sorunlu... aracın sürüş zevki içinde hissettirdikleri bir yere kadar...

sorun başlayınca can sıkar... güncel sorunları ile baş başayız...

• Tiguan yeni kasa çıkmak üzere
    Ama bence arada bir sınıf farkı var
    Biri Passat diğeri polo golf arası
    Tabi yakıt tüketimi farkını da düşünmek lazım
  • SiNaPSiS kullanıcısına yanıt

Tiguan golf, troc polo.

Biri c biri b suv

• Hayır neden Tiguan veya T-Rock? Gerçekten çok merak ediyorum? Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz ama inanın şu insanlarda ki gereksiz Vw hayranlığı beni benden alıyor. 1.100.000 TL Para verecek olsam, Tork Konvektörlü EAT 8 şanzımanlı, 180 Hp 1.6 Puretech Motorlu Allure donanımlı Peugeot 3008 ilk tercihim olurdu. Veya Citroen C5 Aircross.

• tefennili kullanıcısına yanıt

peugeot bayisinin kapsının önünden geçmem mesela ...

bunu kim söylüyor ... ağzı yanmış sorunlarından bıkmış eski zaman müşterisi...

1998 406 SV güç bela 6 sene babama kullandırmaya çalışmış sensör arıza su alma sorunlarından kafayı yedirtmişti

2005'te arkadaşına Citroen C3 1.6 Hdi aldırmış daha bayi kapısından çıkarken motor arıza ışığı ile karşılaşmıştı bizi...

Fransız araçları ile işim olmaz, iş olana kolaylık dilerim.

ki şuan bir çoğuna teknik destek vermeye çalışıyoruz

VW 'i alırım dikkatli ve keyifli bir şekilde kullanmaya çalışırım...

1999 Polo Classic ilk aracım derim 4.000km kullanmıştım...

2008 Touran 1.4 TSI 90bin km'de sattım

2009 Passat Variant 1.4 TSI 177.000km'de sattım

2015 Polo 1.4 Tdi

2014 Tiguan 1.4 TSI 160

2016 Tiguan 1.4 TSI ACT

2018 Passat Variant 1.6 TDI

2015 sonrası modelleri ben aldırdım aile dostlarıma 1.derece yakınım çoğu kullanıcılar, servisini aksatmaz, çok sert kullanmaz, konforlu bir şekilde seyahat ederler...

bendeki hayranlık değil sadece kullandığım avrupa araçları içinde en mantıklı 2.elde bir ederi olan, baş ağrıtmayan...

Haa VW sorun yaşamayan yok mu ? olmaz mı... Fıstığı alıp kırbacı vuranın VW'de yüzü gülmez...hele araç şehir içinde dolanan bir TDI veya boğazına çökülen bir DSG'li ise...

ancak ne alırdın ne kullanırdın diye sorarsan asıl markam Subaru ve Mazda'dadır (Mazda 3 2005-2016 160.000km'de sattık)

Subaru ise hep bir köşe'de durur...

• infinite kullanıcısına yanıt
    Senin kafa baya eskide kalmış güncel PSA araçlarında böyle sorunlar yok

Sen hele şanzımanlara dikkat et akrabaların başına yıkılmasın ahahahahs
  • Greencard Hüseyin G kullanıcısına yanıt
    Bayiden hangisini bulabiliyorsanız alın :)
  • yakpinar1222 Y kullanıcısına yanıt

""Senin kafa baya eskide kalmış güncel PSA araçlarında böyle sorunlar yok"""

Yooo gayet şikayetler var. Şikayet sitelerine bakarsanız anlarsınız . Ayrıca kafanız da şunu bir sorgulayın derim . Bu Fransız araçları neden alman , Kore vs araçlara göre çok daha ucuz . Ucuz etin yahnisi yavan olur derler . Şu anki pejolar da tek sıkıntısız şey motor . O da toyotadan zaten .

bu şekilde tepki verilsin diye yazmadım ben...

anlattığın araçların birçoğuna sahip bir filo firmasında yönetici olarak çalışıyorum..

azımsanmayacak sayıda PSA aracı var... özellikle e-hdi modellerinde 100K km sonrası tamamına yakını partikül arıza lambası yakar... (Sıvı veya depo komple değişir)

çok maliyetli bir arıza ve fabrika çoğunu garantiden değiştirir veya değiştirmez 20bin ₺'ye yakın masraf çıkarır...

bu sadece bir örnek...

veya cam tavanlılardan su damlar...

Peugeot 3008 sanroof su alma problemi - YouTube

ben hahah hehehehö diye gülmeyeceğim çünkü PSA önceside sorunlu idi...halen sorunlu... aracın sürüş zevki içinde hissettirdikleri bir yere kadar...

sorun başlayınca can sıkar... güncel sorunları ile baş başayız...

• infinite kullanıcısına yanıt

ha öyle mi abi tamam

• T roc da olur Tiguan da olur

sakın forumdaki bazı şahısların yanıltıcı bilgilerine uyup pejo gibi markalara yönelmeyin, bunlar gerçeğin tam tersini söylerler bunlar pejo diyorsa siz "pejo alınmaz" olarak okuyun

bunlar dsg bozulur diyorsa siz "dsg en iyi şanzımandır" olarak okuyun bunlar ne dediyse tersini yaptım hep ve hiç pişman olmadım

genelde aşık atışmasına dönüyor bu konular...

PSA grubu araçlar kalite olarak yoksun ve daha sorunludur...

benim ilettiğim örneğin birçok modelde karşılığı var...

araştırabilirsin internet dolu....

esenlik dilerim :)

İstisnalar kaideyi bozmaz.

• Geçenlerde komşum seviniyordu, kullandığı şirket aracı değişecekmiş, t-roc vereceklermiş diye. Şimdi t-roc'u değiştirmeye çalışıyor. Milyonluk arabada hız sabitleme yokmuş :)

1.100bin tl t-roc'a vermek için kafayı yemiş olmak lazım. O fiyatlara c5a, opel glx, hyundai tucson, seat ateca vs c segment f/p yüksek model bakılır. Gider çinli mg hs alırım, yine o vw kazığını yemem.

• VW fanboyları konuyu boşuna çorbaya çevirmeye başladı yine. Bayağı bayi dolaştım, rakiplerine de baktım, test sürüşü de yaptım.

VW ne sorunsuz ne de onlardan olumlu anlamda devasa farkları olan bir araba değil. Sportage & Tucson ikilisi net daha iyi araba. Benim de is arkadaşımda golf var, oksijen sensörü bozuldu, krank sensörü bozuldu yolda kaldı, yağ yakıyor, köprüde soğutma sistemi borusu yerinden çıktı şarıl şarıl su eksiltti yolda kaldı vs vs

Bu demek değil ki VW sorunlu diğerleri sorunsuz veya tam tersi. 25 sene önce bir tane Peugeot örneği vermek de marka fanatikliginden öte değil. Artık çoğu marka birbirine yaklaştı ve kendigini geliştirdi. Bundan 20 sene once evet Vw daha bariz öndeydi ama artık köy kahvesi seviyesinde kaldı o muhabbet.
    Lütfen fanboy seviyesinde olanlar yazmasın. Mevcut aracım vw alt markası zaten çok da uzak değilim markaya ve fanboyu da değilim.

Piyasa koşullarından ötürü almak istiyorum, 1.5 - 2 sene kullanmayi planlıyorum. Amacım şu an ödediğim paranın piyasa anlamında geride kalmama karşılığını hangisi daha çok verebilir?

Troc dolusu bomboş bir olayı olmayan araba evet ama işte insanlarda çöp de olsa gider vw alırım diyor 1milyona Kia alacağıma. Ben de basamak / sermaye/ para biriktirme sebebi olarak kullanacağım bu aracı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greencard Hüseyin -- 31 Ocak 2023; 16:18:26 >

• Greencard Hüseyin G kullanıcısına yanıt

'Haa VW sorun yaşamayan yok mu ? olmaz mı... Fıstığı alıp kırbacı vuranın VW'de yüzü gülmez...hele araç şehir içinde dolanan bir TDI veya boğazına çökülen bir DSG'li ise...'

fan boyu bırak, mezar aramaya başlayan artık orta yaşı geçmiş kullanıcı yorumu diyelim...

VW Bomboş araç satar... herşeyi oturur sonra sonra ekletirsin... rakipleri fark yaratmak için ise birçok şeyi bizde standart diye satmaya çalışır...

yıllık satılan rakamlar bunu gösteriyor...

son 10 yıl VAG grubu satışları her şeyi gösteriyor...

• Psa grup önerene 0 km aracımdaki motor arıza lambasını, motordan gelen sesleri, 1 ay serviste yatan arabayı gösteririm...
  • Lego95 kullanıcısına yanıt

Hocam tamam psa en kötüsü vw en iyisi onu anladık sanırım ama sence bu iki vw arasında hangisi tercih edilebilir :)

• Lego95 kullanıcısına yanıt
    Model/motor neydi hocam PSA aracınızın?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.