Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (421. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.196
Cevap
116
Favori
540.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oyunlarda sıkıntı yaratacağını zannetmiyorum. Onun dışında DNS sunucusu olarak ne atarsanız atayın, Vodafone kendini araya sokuyor. Bu sayede DNS sorgularınızın günlüğünü tutabiliyorlar. Bu sorun VPN kullananlar açısından daha da sıkıntılı.

Sansür açısından min. max. sıralaması yapacak olursam listem şöyle olurdu.

TurkNet
    Netspeed
    Millenicom
    Diğer alternatif ISS'ler.
    Türk Telekom
    Vodafone
    Turkcell/Superonline
  • Taahhüt başlayalı daha 4-5 ay oldu bugün bizimkileri aradılar tarife için yarın tekrar dönün demişler ben yoktum evde. Şimdi 75 TL - 24'lük paket kullanıyorum.
    Acaba nasıl bir teklif yapıyorlar? Veya nasıl bir şey talep edebilirim önerisi olan?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 tarihinden beri Vodafone Fiberdeyim. 4 sene oldu. 10/2016 da başladim kullanmaya. ilk başladığımda 64mbps 240gb akn olarak başladım. Daha sonra 08/2017 tarihinde GPON fibere geçince 200mbps 240gb akn tarifesine geçtim.
    2018in sonuna kadar taahhütüm vardı. O yıllar kotaların kalktığı zamanlar. Aradım Müşteri hizmerlerini dedim 2 yıl daha uzatın taahhütü. Uzattılar sağolsunlar. Hala 12/2020 tarihine kadar taahhütüm var. 200mbps download 20mbps upload kullanıyorum ayda 99tl ödüyorum. Umarım taahhüt sonunda çok fark çıkmaz. Çok alıştık bu hıza :)

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

• 85 TL 35'lik paket önerdiler :) zaten 24 kullanıyorum yok çok fark var farkı göreceksiniz demez mi? Daha iyi teklifle gelin dedim

• Fiyatlar fiber altyapıya göre değişiyor anladığım kadarıyla. Vodafone'un kendi altyapısı olan yerler için en uygun fiyatları veriyorlar gibi görünüyor. Limitsiz 100mbit abonesiyim, vodafone'un kendi altyapısı üzerinden internet alıyorum ve 74,90TL veriyordum. Ağustosta 2 senelik taahhüdüm bitiyor. En son iki ay önce taahhüt yenileme için aramışlardı ve 84,90TL teklif etmişlerdi. Fiyat gayet uygundu ama o sırada beni cgnat'a düşürmüşlerdi. statik ip istediğim halde neredeyse 2 ay geçirmemişlerdi. Bu durumu belirtip, sorun çözülene kadar taahhüt yenilemeyeceğim demiştim. Neyse bir süre sonra statik ip'ye geçtim. Statik ip ücretiyle birlikte 83,90 TL ödemeye başladım ve internet ile ilgili herhangi bir sorunum kalmadı. Bu sefer de taahhüt için bir daha aramadılar. Burada taahhüt yenileme için istedikleri fiyatları görünce, "tüh güzel fiyatı kaçırdım" diye dertlenmeye başlamıştım. Ama dün nihayet tekrar aradılar ve 84,90 TL'lik teklifi yenilediler. Tabi kabul ettim. Şuan benden statik ip için aldıkları ücret 9 lira. Onunla birlikte yeni taahhüdüm boyunca 94 TL ödeyeceğim gibi görünüyor. Başka iss'lerde Limitsiz 100mbit için sanırım zaten daha uygun fiyatlı bir seçenek yok sanırım. Keşke 20 mbit upload hızı da hiç düşmese.

• Lanet olasıca internet bezdirdi. 100mbit sol altayapılı Vodafone fiber 120ms ping, 100lere varan packet loss ile online oyunu imkansız hale getirdi. Aldığım günden beri çözüm yok. 1.5 yıl oldu.

Haftaiçi Statik ip talebinde bulundum 14,99 ücreti ödemeye razı şekilde onay verdim. Belki dedim ping düşer. Onu da yapamadılar. Arıza kaydınız giderildi diye mesaj geldi. Bugün 5.gün ses yok statik ip ye geçirmeyi de beceremiyorlar.

Yani uzak durun demek yetersiz gelir. Adını anmayın bu firmanın. Biz bunları yazıyoruz millete yalan ya da şaka geliyor sanırım. Bir mesaj sonra vodafone fiber nasıl öneriyor musunuz diye mesaj atıyor adam. Alın alın dert edinmek için birebir.

• quote:

Orijinalden alıntı: HaciTTOR

Lanet olasıca internet bezdirdi. 100mbit sol altayapılı Vodafone fiber 120ms ping, 100lere varan packet loss ile online oyunu imkansız hale getirdi. Aldığım günden beri çözüm yok. 1.5 yıl oldu.

Haftaiçi Statik ip talebinde bulundum 14,99 ücreti ödemeye razı şekilde onay verdim. Belki dedim ping düşer. Onu da yapamadılar. Arıza kaydınız giderildi diye mesaj geldi. Bugün 5.gün ses yok statik ip ye geçirmeyi de beceremiyorlar.

Yani uzak durun demek yetersiz gelir. Adını anmayın bu firmanın. Biz bunları yazıyoruz millete yalan ya da şaka geliyor sanırım. Bir mesaj sonra vodafone fiber nasıl öneriyor musunuz diye mesaj atıyor adam. Alın alın dert edinmek için birebir.
    Aynı sorunlar bendd de var. Online oyun oynayanlar uzak durun.

• Geçenlerde vodafone aradı.100 mbit 100 liradan devam ettirelim dediler.Düşüneyim dedim kapattım.Antalya'dan kullanıyorum.Online oyunlarda ping sorunu var.4 yıldırda pingi düşürmediler.Hiç olmazsa pandemiden önce 25 ping civarı sabitti.Şimdi ping hem dalgalı hem de çok yüksek çıkıyor.Taahüt bitiminde türk telekom vdsl bakacağım.Vodafone ping için altyapı çalışması yapmadı,yapmayacakta galiba.
  • Benim upload düşmüş. 100MBPS FTTB TSOL altyapı, an itibarıyla upload 5MBPS.
  • “3 ay cayma bedeli kampanyası” adı altında Burak Koşucu isimli arkadaş aracılığı ile Vodafone üyeliği başlatan, sonrasında kullanılmayan internet için cayma bedeli gerekçesiyle icra davası açılan arkadaşlar var mı forumda?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evrifaessa_TR E kullanıcısına yanıt
    Benim de FTTH SOL altyapısı. Upload 5'e düşmüş durumda.
  • Atkadaşlar sol altyapısından vdf fiber kullanıyorum. Oyunlarda paket kaybı sorunu yaşıyorum. Aynı sorunu yaşayıp çözüm bulabilen varmı?

5 ay taahhüt kalmış cezayı göze alarak iptal edeceğim ve tekrar sol bağlatmayı düşünüyorum. Sol da da yine aynı sorunu yaşarmıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaciTTOR

Aralıkta taahhüt bitiyor inanın bitsin diye iple çekiyorum. 100ms pingle packet loss yaşa yaşaya warzone oynamak, 86 ping ile fifa oynamak, destiny e bağlanma sorunu yaşamak ve oyundan atılmak vs. Resmen oyun arkadaşlarımdan koptum internet yüzünden.

40 defa arıza kaydı açıldı. Bakın burayı dikkatlice okuyun, arızayı gidermek için ilerledi mevzu en üst birime kadar gitti ve en son şöyle cevap geldi '' bizim yapacağımız bişey yok Superonline ile görüşmeniz gerekiyor '' evet vodafone 100mbit kullanıyorum superonline altyapısı ve bana söylenen bu oldu.

Yani anlayacağınız superonline bunlara bol gezdir meli (trace route) dandik bir internet veri altyapısı sunarak kandırmış. Ha sorunsuz kullanan yok mu var o da bizim şansımız.

Superonline ı aradım vodafone interneti sizin altyapınız ile kullanıyorum, arıza giderilemedi en son size ulaşmam söylendi dedi. Beyefendi size şaka yapmışlar biz nasıl müdahale edelim dedi. Anlayacağınız sinirinizi bozmayın başınıza gelen bu derti çekmek zorundasınız.

Ping + packet loss ile vodafone internet kekremsi tat bırakan büyük firma
    Hocam merhaba. Aynı sorunlarlark bende yaşıyorum. Warzone da paket kaybı %70 lere gelince yeter dedim.

Bugün abonelik iptali için vdf ye mail attım. Sol dan da başvuru yaptım. Taahhüttüm aralıkta bitiyo. Sol 600 liraya kadar karşılıyormuş. Zaten çıkacak cezada o kadar anca. Bence bu sıkıntıyı çekmeye değmez. Resmen rezil bir internetleri var.

• Aralıkta taahhutüm bitiyor , vodafone fiber kullanıyorum
    100mbit kotasız aknsiz 78TL ödüyorum.
    Önereceğiniz bir paket var mı ? Türkcell den aradıalr ama yüksek diyor fiyatları ve hep akn var.
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Benimde 5 gün sonra 100 mbit 75 tl'ye kullandığım taahhütüm bitiyor. Uzatmak için aradım 100 tl istiyorlar. İptal edeceğim
    D-Smart SOL üzerinden 24 mbit 69,90 tl yada TTNet 24mbit 81 tl ikisinden birine geçeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoseCity -- 21 Temmuz 2020; 20:57:57 >
  • 4 sene önce abone olurken modem verildi.Bu modem bizim mi oluyor , yoksa abonelik sonlaninca iademi ediyoruz ?

• Upload hâlâ 20 bir yerde sıkıntı var.
    24'lük paketi ücretsiz 35'e yükseltelim dediler sadece modemi resetleyin yeter dediler :) ama resetlersem 20 up gidecek çakal Vodafone :(

• 4 gün olmuş hocam cevap veren olmamış ben vereyim. Modem bizde kalmıyor abonelik bittiğinde anlaşmalı kargo firmasından geri gönderiyorsunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

Upload hâlâ 20 bir yerde sıkıntı var.
    24'lük paketi ücretsiz 35'e yükseltelim dediler sadece modemi resetleyin yeter dediler :) ama resetlersem 20 up gidecek çakal Vodafone :(
    Ben hergün resetliyorum modemi hala 20 mbps upluad hatta az öncede resetledim sizin mesajı görünce yine değişen bişey yok :)
  • warzone da aynı problem bende de var ama sadece warzone da oluyor ilginç bir şekilde.
    lol valorant cs hatta cod mw de bile olmuyor ama aynı oyunun warzone modunda %70 loss oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.