Binbaşı
01 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
27 üye
Görüntülenme
Toplam: 217 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Türk Telekom altyapısı ile Superonline VDSL Ping değerleri hakkında bilgisi olan var mı?

Selamlar, 100 mbit kablonetin yüksek ve dalgalı pinglerinden kurtulabilmek bölgemde tek şansım ttnet altyapısı ile Superonline 50 mbit VDSL almak.

Gece 2'den sonra 50 ms ping aldığım Fifa serverlarından gün içerisinde 70-80 ms, üstelik sürekli değişen dalgalı ping alıyorum. Oynamak imkansız.

Her iki firmayı da kullanmış arkadaşlar yorum yazabilir mi?

Ttnet altyapısı üzerinden 50 mbit Superonline VDSL, ping konusundaki sorunumu çözer m?

Selamlar, 4 senedir kullandığım kablonet altyapısından ping dalgalanması sebebiyle ayrılmak istiyorum.

Maalesef bölgemde fiber altyapı bulunmuyor, Superonline 50 mbit VDSL bağlantıyı Türk Telekom altyapısıyla, kendi portlarını kullanarak verebiliyor.

Gece 2 sabah 6 aradı kablonet ile Fifa'da 50 ms ping alabiliyorken gündüz ve akşam saatleri 60-80 arası ve sürekli dalgalı ping arıyorum. Müşteri hizmetleri her aradığımda hat değerlerinde sorun olduğunu söyleyip arıza kaydı açıyor ama senelerdir hiçbir şey değişmedi.

Superonline VDSL bu ping soruna çare olur mu? Kullanan arkadaşlardan yorum alabilir miyim? 12 ay taahhüt vermeden önce bilgi gerekli bana.

Selamlar herkese,
1 yıldır sorunsuz olarak kullandığım PRONET alarm sistemimi apartmana özel güvenlik sistemi eklenmesi sebebiyle devrediyorum.

Üzerinize devir olarak alacağınız için hiçbir masrafınız olmayacak, 24 ay Taahhüt verme zorunluluğu olmadan 12 ay boyunca kullanabilecek ve kayıt ücreti, depozito vb. hiçbir ek ödeme yapmayacaksınız.

İlgilenenler detaylı bilgi için arayabilir. 537 366 49 50
Ethernet kablosu ile bağlantı sağlayıp PC üzerinden uyguladığım testlerde Almanya’dan 45 ms ping değeri alıyorum.

Aynı şartlarda Ps4 ile yaptığım testlerde bu rakam 80 ms dolayında başlıyor, 90-100-110 ms değerlere ulaşıyor.

Wi fi üzerinden yaptığım mobil testlerde de PC’de olduğu gibi düşük pingler alıyorum.

Ps4 üzerinden yüksek ping alan ve konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı?

(Nat 2 bağlantı mevcut, Dmz aktif, cat6 kablo)
“Altyapı kendimizin, YAPA üzerinden 100 mbit hız veriyoruz, hiç endişeniz olmasın” dediniz, 15 gün altyapı vs. diye oyaladınız. Bugün altyapı sorunu yüzünden kafanıza göre Ttnet altyapısına yönlendirip hızı 35 mbit yapmışsınız.

Bu yalan rahatlığı nereden geliyor?

Yazdığım ilk mesaj bilgim olmadan değişmiş. Ekleme yapıyorum;

Ben 35 mbit alıyorum yazmadım, ıslak imzalı şirket kaşeli sözleşmede 100 mbit’e kadar YAPA anlaşması yazıyordu, 14 gün resmi iptal hakkı olan süreyi sonuna kadar kullanıp son gün sözleşmede olmayan 35 mbit’lik Türk Telekom havuzuna devrettiklerini yazan mesaj attılar. Haberim olmadan sözleşmedeki bağlantı durumuyla birlikte online hizmetlerdeki durumu da tek taraflı değiştirdiler. Belki 5 mbit internet vereceklerdi ondan bile emin değilim. Tekrar ediyorum, ben internet hizmeti almayı reddettiğimi bildirdim ve bağlantı yaptırmadım.

Abonelik görüşmesinde bağlantı ücretini kredi kartımla peşin ödedim. Aboneliği iptal etmeye karar verdikten sonra faturalar için verdiğim otomatik ödeme talimatını da iptal etmek istedim.

Kredi kartı online ödeme iptali için hem online işlemlere hem çağrı merkezine bağlandım, iki tarafta da iptali “sadece” karşı tarafın yapabileceği söylendi, online ödemeyi iptal ettiremedim, online hizmetler programında işlemin sadece çağrı merkezinden yapılabileceği yazıyor, çağrı merkezini aradığımda işlemin sadece online hizmetlerden yapılacağını söylüyor. Oradan oraya sallayıp duruyorlar. Kredi kartı bilgilerim hâlâ o şirkette, otomatik ödeme için bankayı arayacağım.

Abonelik iptali talep ettiğim günün ertesin gününde sanki hiç bunlar yaşanmamış gibi yeniden abonelik başvurusu yapmışım gibi işleme başladılar,

İnternetin kablosu bile çekilmeden, ben daha sözleşmeyi kargoya vermeden aralık ayının birinci gününden itibaren eve bile bağlanmamış interneti kullanımda gösterip bir de kullanım bilgisi yazmışlar.

Aşağıda konulara ait belgeler mevcut.

Logitech z5500 hoparlörlerini AV receiver'a bağlayarak kullanabiliyor muyuz?
Ya da amfilerde 'optic' çıkış var mı?

Kullandığım sistemi sevdiğim için yeni hoparlör almadan devam edebilir miyim onu anlamaya çalışıyorum.
z5500 DTS HD ve DD+ desteği vermiyor malum.
İlk önce şu önemli bilgiyi vereyim, ne oyun çevirileriyle ne de kişi, grup ve kurumlarla bir bağım yoktur. Tamamen dışarıdan bakışla şekillenmiş bir tespit yazısıdır.

Ülkemizde absürt derecesine ulaşmış fiyat politikasından sonra oyun sektörünün en ciddi ikinci sorunu, Türkçe dil desteğine sahip oyun sayısının pazar payına bakıldığında oldukça az olması.
Bu sorunun alternatif çözümlerinden biri gönüllü olarak oyun çevirileri yapan kişi ve gruplar. Bazen bu konuyu yarı amatör olarak ele alan daha ciddi gruplar ve oluşumlar da oldu.
Türkiye'de çeviri yapan bu ve benzeri kişi ve kurumların ortak sorunlarından birisi, projelere destek ve kaynak bulamamak.

YouTube kanallarında 'oyunlar hakkında konuşarak' dahi kendilerine 'bağış' olarak kaynak yaratan video yayıncılarını kabullenen oyun dünyası, her nedense konu 'oyunlar için Türkçe yerelleştirme' projeleri için talep edilen bağışlara geldiğinde bazen rahatsızlık bile duyabiliyor. Halbuki ortada çok ciddi bir emek ve zaman var.

Bu durum doğal olarak hem çeviri yapan kişi ve grupların heyecanlarını, proje ve fikirlerini dizginliyor, hem de orijinal oyunları kendi dillerinde oynamak isteyen oyuncuların önüne set çekiyor.

Bu sorunun asında olabilecek en basit, doğru ve etik çözüm bu ve benzeri dil eklentilerinin PS store üzerinde mod olarak satılması.
'Ben Türkçe altyazı için para ödemek istemiyorum' diyenler olacaktır, onlar için de durum zaten kendi yanıtını içinde barındırıyor: 'O halde dil modunu satın almadan orijinal dilinde oynarsınız'.

Bu durum Türkiye'de çeviri işiyle uğraşan birçok kişi ve amatör grubun önünü açacaktır. Aynı zamanda dil sorunu yaşayan binlerce oyuncunun kendi dilleriyle oyunlara erişimi, onların vizyonlarını oldukça genişletirken hem çeviri grupları, hem Sony hem de Sony Türkiye için hak edilmiş gelir kapısı olacaktır.

Bu konuyu önemseyip adım atabilecek vizyona sahip Sony Türkiye yöneticilerinin, Sony merkezinden olumlu dönüşler alacağını düşünüyorum.

'Bu konuda ne yapılabilir' sorusunun teknik cevabını önce size, sonra Sony Türkiye'ye bırakıyorum.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.
Arkadaşlar selamlar

Dün akşam saatlerinde başlıkta yazdığım parçalarla orta kalite bir ses sitemi yaptık.

185 Pioneer'a
http://www.hepsiburada.com/jbl-gto-6508c-16-cm-component-oto-hoparloru-pm-otaytjblgto6508c
https://www.sonicelectronix.com/item_112335_Infinity-REF-704A.html

linklerini paylaştığım komponent ve anfiyi ekledik.

Sistemi yapan arkadaş portsuz bir kabinle birlikte DLS subwoofer ekledi sisteme.
Henüz çok uzun test edemedim ancak kısık sesli müzik dinlediğimde neredeyse hiç bas sesi alamamakla birlikte yüksek ses düzeyinde de subwoofer sanki kendine kendine biraz mırıldanıyor gibi.
Bir ihtimal bağlantılarda bir sorun olması bile mümkün, son dakikalarda acele etmek zorunda kaldık.
Subwoofer'ın sorunsuz çalıştığından nasıl emin olabilirim?

Yakın fiyat aralıüında JBL 1oo0 ve Clarion gibi seçenekler de mevcut.

Subwoofer konusunda yardım rica ediyorum

Rock - Metal - Caz - Blues - Sanat müziği - Türk rock gibi tarzlar dinliyorum
Uzun uzun yazmaya gerek yok aslında,

Fifa 17 bağlantı testine dair bir adet video
google ile yapılmış bir ping testi görseli yeterli olacak.

Bağlantım 50 mbit, modem ve hat değerlerinde en ufak sorun yok.
Tek sorun 200 milisaniyelere kadar çıkan mantıksız ping değerleri.

Siz rakibe hamle yaptığınızı düşündüğünüzde 200 ms ping yüzünden rakip aslında çoktan yanınızdan geçip gitmiş oluyor.

Hala iptal etmediğim ttnet Vdsl bağlantımla 10 maçın 6'sında 4 çizgi yeşil ve geri kalanı turuncu sonuç oluyor. Kırmızı görmedim.

Buyrun

https://www.youtube.com/watch?v=qpDXRNDN0HE
Hakkında
Meslek: Gazeteci
Forum İmzası:
Psn-Steam-Origin ID Algenthor
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
test
Bilgisayar
iMac
Otomobil
Opel
Mobil cihaz
Apple
Oyun Platformu
PS4
Oyun Platformu
PS3
Oyun Platformu
PC
Steam
Algenthor
TV
Panasonic
Ses Sistemi
Logitech
Notebook
Asus
GPS, Navigasyon
Piranha
PSN ID
Algenthor
Dünyadan Futbol
Panathinaikos
Dünyadan Futbol
Π.Α.Ε. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.594
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.029
Konularının görüntülenme sayısı: 146.305 (Bu ay: 252)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 617 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.