Yarbay
06 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 422 (Bu ay: 5)
Gönderileri

LÜTFEN BU KONUYU ÜSTE ÇIKARIP DESTEĞİNİZİ EKSİK ETMEYİN.


Kullanmakta olduğum Logitech g213 Prodigy klavyem’in garantisi bittikten sonra bazı sorunların ortaya çıkmaya başladı.Sonra araçtırmaya başladım ve klavyenin kronik sorunlu olduğunu öğrendim.Belli bir zamandan sonra bazı tuşları çalışmama sorunu. Bilgisayar başında iş yaptığım esnada bir anda 6 adet (w, a, s, d, e, f) tuşları çalışmamaya başladı.


Logitech müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim. Benden soruna dair videolu kanıt istendi. Klavyede yaşadığım sorunu, garanti belgesi ve seri numarasında içinde bulunduğu bir video çekip müşteri hizmetlerine mail yoluyla gönderdim. Logitech müşteri hizmetleri klavyedeki sorunun kullanıcı kaynaklı olmayıp kronik sorunlu olduğunu kabul etti ve garanti kapsamında tamir veya değişim yapılması konusunda bilgilendirip benden ürünün faturasını istendi.


Bende kendilerine ürünün bana doğum günü hediyesi olarak geldiğini ve faturasının olmadığını belirttim.Logitech müşteri hizmetleri faturasız işlem yapamayacaklarını tekrar belirttiler. Bunun üzerine bende cevap olarak tüketici kanununa göre “fatura, garanti yerine geçmez” diye uyarıda bulundum. Söz konusu malın seri numarası ve garanti belgesi ile işlem yapmaları gerektiği konusunda talepte bulunmama rağmen olumsuz yanıt aldım.


Sonrasında Logitech yetkili servisi olan “Penta Teknoloji” ile iletişime geçtim. Aynı şeyleri onlara da söyledim ama yine faturasız işlem yapamayacaklarını belirttiler.Bende Alo 175 tüketici danışma hattını aradım.Bana her ne olursa olsun fatura olmasada seri numarası üzerinden işlem yapmak zorunda olduklarını belirttiler.Tabi yetkili servis mal ve hizmetin üstündeki seri numarası ve garanti belgesini kanunlara aykırı olarak geçersiz sayıp inatla olmayan faturayı istemeye devam ediyor.


Üretici ve yetkili servis hiçbir şekilde servis hizmeti sunmuyor. Yaklaşık 7 aydır klavye elimde bozuk şekilde duruyor.Parasıyla bile tamir etmiyorlar. Tüketici Hakem Heyetine başvurdum 7 aydır sonuç çıkmadı hala.


HERKES GÖRSÜN BUNLARIN NE MAL OLDUĞUNU.BUNDAN SONRA EVİME LOGİTECH MARKA HİÇBİR ŞEY SOKMAYACAĞIM.


Şİkayetvar.com Penda Teknolojinin verdiği cevap aynen bu şekilde.

LOGITECH ve Yetkili servisi Penta Klavyeyi Tamir etmiyor.

Arkadaşlar Logitech G213 klavyemin garantisi bittikten sonra tuşlar yerinden sallanmaya ve tepki vermemeye başladı (planlı eskitme) Oyun oynarken bir anda W,A,S,D,E,F tuşları çalışmamaya başladı.


Sorun ile ilgili bilgi almak için Logitech Müşteri Desteğiyle iletişime geçtim.Klavyenin faturası olmadığı için yardımcı olamayacaklarını söylediler.Yetkili servis olan Penta Teknoloji ile görüştüm onlarda fatura olmadan tamir yapamayız dediler.


Her iki tarafa da ürünün Garanti belgesinin elimde olduğunu söyledim.Tüketici kanununa göre Faturanın, garanti belgesi yerine geçmediğini Garanti belgesi ve seri numarası ile işlem yapılabileceğini söyledim.


1 haftalık uğraşım sonucunda her iki tarafta ücretli tamiri dahi kabul etmiyorlar neymiş faturası yokmuş.O zaman garanti belgesi ve ürün seri numarası ne halta yarıyor dedim.


Ben telefonumu servise verdiğimde sadece faturasız şekilde sadece seri numarasına bakıp tamir ediyolar ki doğru olan da bu.


Tüketici Hakem Heyetine vermeden önce buraya da yazayım dedim.Logitech marka ne aldıysam elimde patladı.Bundan sonra tövbe.

Çoğu kişinin evinde duracell pil vardır.Duracell pillerinin akmayacağı garantisini veriyor.Ama neden se benim aldığım piller 2. kez akma yaptı.İlk akma sorununda xbox kontrolcüm bozuldu ve para iadesi olarak 2 yıl önceki faturaya göre para iadesi yaptılar yani 170 TL.Ama pandemiden dolayı fiyatları 800 tl kadar çıkmıştı ve bu konuda beni mağdur etmişlerdi.Neyse ki microsoft türkiye, duracellin mağdur ettiği konuda sorunumu çözüp xbox kontrolcümü yenisiyle değiştirdiler.

Geçmiş şikayet ile ilgili şikayet var paylaşımım : https://www.sikayetvar.com/duracell/duracell-pil-akma-yapip-cihazimi-bozdu


Aradan 1 yıl geçti duracell piller tekrar akma yaptı hem de hiçbir cihaza takılı değilken.Pilleri nerden aldın diye soruyolar çünkü her yere farklı kalitede pil satıyorlar amazondan aldıgım pil 2 yıldır akmaz iken migrostan aldıgım piller 3 4 ayda akmaya başlıyor.Bundan sonra duracell marka pil evime sokmam kimseye de önermem.


DURACELL PİLLERİN AKMA SORUNU !
DURACELL PİLLERİN AKMA SORUNU !
DURACELL PİLLERİN AKMA SORUNU !
Ülke şartlarında en dandik direksiyon seti bile 500 600 tl olmuş zamanında yüzüne bakmadığımız 30 liralık snoopy direksiyonlar bile 500 600 tl olmuş ve bu direksiyon setlerinin içinde sadece 75 kuruşluk potasyometre var başka bişey yok.Logitech direksiyon seti fiyatlarıda aldı başını gitti 4 bin liraya dayandı.Bende kendi direksiyon setimi yapmaya karar verdim.Toplamda 500 tl malettim parçaların çoğunu aliexpressten aldım o yüzden ucuza geldi.Motor ve güç kaynağı fiyatı sadece fazla tabi elinizde varsa belki 200 lirayada yapabilirsiniz.

Kullandığım motor yüksek torka sahip %50 güçte bile zor kullanıyorum %25 bile yetiyor.Bu güçte bir direksiyon seti almanız size en az 8 9 bine tl patlar bu şekilde ucuza maledebilirsiniz.Logitech g29 gibi direksiyonlar bunun yanından bile geçemez arkadaşlar.

Benim gibi böyle bir direksiyon yapmaya karar verirseniz bütün bilgileri paylaşıyorum.Hiç bir şekilde bilgim olmamasına rağmen araştırarak yaptım.Yapamam diye korkmayın zor bişey değil :)

GEREKLİ DÖKÜMANLAR
İNDİRME LİNKİ : https://yadi.sk/d/LpGgy8ZYvfCk-w?w=1

ÖNEMLİ
MOTOR SEÇİMİ VE DİŞLİ ORANI İÇİN ALTTA LİNKİNİ VERDİĞİM VİDEOYU MUTLAKA İZLEYİN.
Sim racing için direksiyon yaparken hangi motoru kullanmalıyım? Dişli oranı nasıl hesaplarım?
https://www.youtube.com/embed/DaQNNT-WAyI

KULLANDIĞIM MALZEMELER
MOTOR: 24v 190watt dc motor (Asansör kapı motoru)
GÜÇ KANAĞI : 24V 20A
SÜRÜCÜ: BTS7960B
ENCODER: OMRON 1000ppr
CARD: STM32F407VET6 Geliştirme kartı
↳ST-Link V2 Mini St Programlayıcı
FAN: 24v 80x800mm Fan
KASNAKLAR: 80T ve 20T (3d yazıcıda basıldı)
Direksiyon mili: 21 lik Doğalgaz borusu :)
RULMAN: (Kullanacağınız direksiyon miline göre alıcaksınız.)
KAYIŞ: HTD3M 15mm 300mm
DİREKSİYON TUTUCU: 3d Yazıcıda basıldı.
DIŞ KASA MALZEMESİ : 18mm MDF
KAPLAMA: KARBON KAPLAMA

DİREKSİYON YAPILIŞ VİDEOSU

DİREKSİYON OYUN TEST VİDEOSU

500 tl Kendi Oyun Direksiyonumu Yaptım(ülke şartları)

500 tl Kendi Oyun Direksiyonumu Yaptım(ülke şartları)
Örnek sistemi 3d olarak görüntülemek isteyenler için rus bir mühendisin yaptıgı ve benimde örnek aldığım proje.
https://myhub.autodesk360.com/ue2d63a63/g/shares/SHabee1QT1a327cf2b7a92086d2788208087?viewState=NoIgbgDAdAjCA0IDeAdEAXAngBwKZoC40ARXAZwEsBzAOzXjQEMyzd1C0AOCXAYwBYArPxgBaAGwB2AMwBOUf0bj5AI0mN%2BowbNy5G0weM6cAJvzQBfEAF0gA


500 tl Kendi Oyun Direksiyonumu Yaptım(ülke şartları)

500 tl Kendi Oyun Direksiyonumu Yaptım(ülke şartları)

500 tl Kendi Oyun Direksiyonumu Yaptım(ülke şartları)

500 tl Kendi Oyun Direksiyonumu Yaptım(ülke şartları)Kullandığım yazılım çok detaylı ayarlara sahip :)
500 tl Kendi Oyun Direksiyonumu Yaptım(ülke şartları)500 tl Kendi Oyun Direksiyonumu Yaptım(ülke şartları)500 tl Kendi Oyun Direksiyonumu Yaptım(ülke şartları)500 tl Kendi Oyun Direksiyonumu Yaptım(ülke şartları)
Arkadaşlar evde kendim direksiyon seti yapmaya karar verdim türkiyede bunu yapan yok hep yabancılar yapmış.Genellikler servo motor kullanılmış bazılarıda düşük maliyet için nema 34 ve dc motor kullanmış.Bende Nema 34 12nm kullanmayı düşünüyorum tabi bilgim olmadıgından bilen birilerine ihtiyacım var.Bu videodaki adamın yaptıgı gibi bir sistem olucak.Yanlız bu videoda adamın kullandıgı parçaların bir listesini çıkarmam lazım.
Sürücü,motor,encoder,ardunio leonardo gibi ne kullanmış ve hangi özelliklerde kullanmış biri yardımıcı olabilirmi.bu işe merakı lan varsa birlikte bu projeyi ilerletmeyi düşünüyorum.Elektronik bilgim olsa tek başımada yaparımda işte bilgi olmayınca olmuyor.

Bu sitede adam açıklamış ve çoğu kişi bilgi paylaşmış rus sitesi türkçe çevirip bakabilirsiniz.https://forum.simracing.su/topic/3487-diy-ffb-steering-wheel/#comments

Arkadaşlar bu videodaki gibi bir direksiyon sistemi yapmayı düşünüyorum ama elektrik bir bilgim olmadıgından burda bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.Burda bu adamın kullandıgı malzemelerin listesini çıkarabilecek bir arkadaş lazım.
Genelde bu böyle sistemlerde servo motor kullanıyorlar bazı kişilerde step motor kullanıyor nema 34 12nm gibi.Bu videodakinden farklı olarak ben kasnak ve kayış sistemi yapıcam daha yumuşak dönüşler için.

benim gördüğüm kadar motordan hariç arduino,encoder, güç kaynağı gibi şeyler kullanıyorlar.Videodaki gibi bir sistemi yapmak için malzemeleri yazabilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

Aliexpressten 21 TL alışverişime verdiğim haraç miktarı 18 TL.

Lütfen konunun üste çıkmasını sağlayın arkadaşlar herkes görsün.
Yurtdışı 21 TL alışverişe 18 TL Devlete HARAÇ Verdim
Arkadaşlar Düz beyaz masayı en iyi şekilde aydınlatmam gerekiyor.Bunun için düşündüğüm 2 şey var.
1-Masa lambası ışık gücü oldukça yüksek olmak kaydıyla masanın 3 tarafına koyucam.
2-Seçenek 50 veya 100 wat projectör led.

Kamera sürekli led ışıga ihtiyaç duyuyor diğer türlü lambalarda insan gözünün algılayamadıgı şekilde yanıp söndügü için kamera bunu görüyor ve ışık dalgalanması oluyor.

Şimdi size sorum 2 seçenekten hangisini seçmelim.Bilgisi olan cevaplayabilirmi.
Arkadaşlar youtube de creative videoları çekiyoruz telefonlar düşük ışıkta iyi performans alamıyoruz atölyede.Bize düşük ışıkta dahi iyi video çekicek dslr fotograf makinesi lazım.Şimdi diyeceksiniz madem video çekicen neden fotograf makinesi alıyorsun yaptıgımız şeylerin fotografınıda iyi çekmemiz gerekiyor kapak fotografı için o yüzden ikisi bir arada oması lazım.Video çözünürlüğü 1920x1080 60 fps çekmesi lazım.

Bütçe:3 5 bin arası.

Şimdi Nikon D7200 düşünüyorum sizce mantıklı bir kararmı?
Yanlış yere açmışım silinebilir
Hakkında
Konum: İstanbul, Kartal
Meslek: Tasarımcı - Grafiker - Depo Sorumlusu- Youtuber
İlgi Alanları: Youtube/Enver Avcı
Forum İmzası:
AMD Ryzen 5 1600 || Asus B350 Prime Plus || MSI GeForce GTX1070 Ti GAMING 8GB GDDR5 256Bit Nvidia DX12 || GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz CL16 RGB LED || Samsung 850 Evo 250gb || Samsung 860 Evo 500gb || Seagate 1 TB 210MB || FSP HYDRO 700 80 BRONZE 700W || NZXT S340 ELİTE || Asus MX279H 27" İPS
Forum İkinci El İmzası:
AMD Ryzen 5 1600 || Asus B350 Prime Plus || MSI GeForce GTX1070 Ti GAMING 8GB GDDR5 256Bit Nvidia DX12 || GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz CL16 RGB LED || Samsung 850 Evo 250gb || Samsung 860 Evo 500gb || Seagate 1 TB 210MB || FSP HYDRO 700 80 BRONZE 700W || NZXT S340 ELİTE || Asus MX279H 27" İPS
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
ISS
Vodafone Fiber
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
Steam
XSasoN
İşlemci
AMD
Anakart
Asus
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
MSI
Origin ID
xSasoN
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Mesaj Sayısı: 4.834
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 13.509
İkinci El Bölümü Mesajları: 536
Konularının görüntülenme sayısı: 118.544 (Bu ay: 1.100)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 14.174 (Bu hafta: 5)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.