Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (422. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bağlantılarınız ne durumda millet? Benim saatlerdir Vodafone Fiber pert durumda...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. İşin içinden çıkamadım belki yol gösteren olur diye buraya yazmak istedim.

İzmir Karabağlar’da ikamet ediyorum. Birkaç ay önce taşındık bulunduğumuz eve. Fiber bağlantı olmadığını düşünerek mevcut TT adsl aboneliğimi taşımıştım. Bu ayın başında apartmanda VDF fiber olduğunu öğrendim tesadüfen gelen vdf çalışanının yanlış zile basmasıyla... Neyse uzatmiyim, 35 mbit fibermax aboneliği için başvurdum, ertesi gün 10 Temmuz’da modem kurulumu yapıldı. (Nokia’nın siyah modemi G-140w-C) “Yoğunluk var bir haftayı bulabilir sinyal verilmesi, bu süre zarfında internet ışığı kesik kesik yanmaya devam edecek, kesintisiz yanmaya başladığında internet aktif olmuştur anlarsın” dediler, tamam dedim. TT adsl kullanmaya devam ettim.

20 gün oldu internet filan yok. Sadece dün Vodafone’dan üstüste mesajlar gelince bir kontrol edeyim dedim. İnternet vardı, 5 dakika kadar hız testi filan yaptım hatta. Sonra modem arayüzüne bağlandım wlan 5G ayarı için. O ara wlan bağlantı gitti, ben de modemi resetledim. Yeniden açıldığından beri internete giremiyorum. İşin garip yanı tüm ışıklar olması gerektiği gibi... Müşteri hizmetlerini defalarca aradım, her seferinde sizin bağlantınız aktive edilmemiş deyip durdular. Öyleyse ben 5 dk bile olsa nasıl internete bağlanabildim.

Sorum şu arkadaşlar, acaba dedikleri gibi aktive mi edilmemiştir, yoksa ben modem resetledim diye mi internete giremiyorum? Çünkü günlerdir kesik kesik yanan internet ışığı sürekli kesintisiz yanıyor şu an. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Yol gösterirseniz sevinirim.
     VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

• Emin değilim ama, modemi resetlediğinide; daha önce modeme girilen kullanıcı adı/şifresi resetlenmiş olabilir.
  • Sorun mu var acaba Vodafone da? İnternet hızı yavaş, online işlemlere bağlanmıyor vs?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, sorun buymuş hocam. İki üç defa mh yetkilileriyle görüştüm, söyledim hatta onlara. Her defasında bizim fiber modemlerimiz tak-çalıştır özellikli gerek yok dediler. En son sizle konuştuktan sonra şifre ve kullanıcı adını edindim, modem arayüzünden ilgili yerlere girdim, sorun çözüldü. Teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: MyOblivion

Aynen öyle, sorun buymuş hocam. İki üç defa mh yetkilileriyle görüştüm, söyledim hatta onlara. Her defasında bizim fiber modemlerimiz tak-çalıştır özellikli gerek yok dediler. En son sizle konuştuktan sonra şifre ve kullanıcı adını edindim, modem arayüzünden ilgili yerlere girdim, sorun çözüldü. Teşekkür ederim
    Bende aynı modemi kullanıyorum, aynı hatayı bende yapmıştım ve otomatik kurulum olmamıştı.
  • 100mbit kotasız fiber e 85tl ye helalleştik Vodafone devam dedik 4bay 69tl kalanı 85 gidicez bakalım hayırlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

100mbit kotasız fiber e 85tl ye helalleştik Vodafone devam dedik 4bay 69tl kalanı 85 gidicez bakalım hayırlısı
    hocam hayırlı olsun. Vodafone fiber kendi altyapısı mı yoksa superonline fiber altyapı üzerinden mi hizmet alıyorsunuz ?
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Ben de Şubat ayında aynı şekilde anlaşmıştım taahhüt uzatımı için ama bir baktım dahs ilk ayda 84.90TL döşemeye çalıştılar.
    Online işlemlerden şikayet kaydı açtım, 4 ay 69.90TL sonra 84.90TL olacak diye anlaşmıştık, açın bakın dinleyin ses kayıtlarını diye.Şikayete bir cevap gelmedi ama Mart-Nisan-Mayıs-Haziran faturalarım 69.90TL geldi.Temmuzdan itibaren 84.90TL' ye döndük.

• Super online altyapısı üzerinde, 100mbt rahat veriyor memnunum ben hocam

• Mânâlùx Râpérâ M kullanıcısına yanıt
    Cod'da warzone da paket kaybı sorunu oynatmıyor. Normal multi modunda (tdm, detahmatch vs) paket kaybı sorunu olmuyor.

Ben çözümü warzone a gireceksem telefon internetinden mobilden bağlanarak yapıyorum. Onda da 120ms lere çıkıyor. Tek kelimeyle rezillik çekiyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mânâlùx Râpérâ M kullanıcısına yanıt
    Cod'da warzone da paket kaybı sorunu oynatmıyor. Normal multi modunda (tdm, detahmatch vs) paket kaybı sorunu olmuyor.

Ben çözümü warzone a gireceksem telefon internetinden mobilden bağlanarak yapıyorum. Onda da 120ms lere çıkıyor. Tek kelimeyle rezillik çekiyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayirli bayramlar
    Sol altyapisi uzerinden 100 mb fibermax kullaniyorum huwai 255s modem ile 2.5 yildir sorunsuz kullaniyordum kablo ile 94 mb hiz 3-4 ping alirdim
    2 gundur yine kablo ve kablosuz 14 mb hiz 70 ping aliyorum musteri hizmetlerini aradim modem ac kapa kablo sok tak ve en son modem resetleme yaptik sonuc degismedi 48 saat icinde cozulecek dendi bakalim basina boyle bir sey gelen var mi ? Ne olabilir ?

• iyi bayramlar, herkesde aynı sorun var istanbulda diğer konudan takip edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mânâlùx Râpérâ

iyi bayramlar, herkesde aynı sorun var istanbulda diğer konudan takip edebilirsiniz.

Ayni bu degerleri aliyorum hocam birkac gundur diger konu nerede goremedim ?

• https://forum.donanimhaber.com/forumid_2656/tt.htm

vodafonenet başlığı altında en üstteki 2-3 konu hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mânâlùx Râpérâ -- 3 Ağustos 2020; 21:40:11 >

• Beylikdüzün de 2 yıldır 3 ping 110 Mbps alıyordum şimdi 80 ping 15 Mbps internet hızı resmen sürünüyor teklemiyordu tekliyince tam tekledi inşallah sorunu hizlica çözerler

• Beterin beteri var.

Kullandığım internet 100 mbit, aldığım hizmet 1 mbit.

Ağır konuşacağım ama kime neye yarar.  VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

100mbit kotasız fiber e 85tl ye helalleştik Vodafone devam dedik 4bay 69tl kalanı 85 gidicez bakalım hayırlısı
    O fiyatı vermeleri için ne yaptınız, nereyi aradınız. Ayrıca fiyata modem kirası dahil mi.

Benim taahhüt 3 kasımda bitiyor, beni de aradılar, 100 TL fiyat verdiler, düşünmem lazım, henüz taahhüdüm bitmedi dedim, daha da aramadılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 4 Ağustos 2020; 1:29:41 >
  • kemalboran kullanıcısına yanıt
    Ben aramadım onlar aradı. Modem kirası yok zaten vermiştik onu.

• 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.