Yüzbaşı
10 Şubat 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 101 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Başka bir İSS'e geçişten dolayı 12 MBPS Türk Telekom üyeliği devredilecektir.

Devir işlemleri yüz yüze şubeler üzerinden yapılabileceği için alıcıların Esenyurt/İstanbul civarından olmalarını rica ederiz.

Erişim şekli: Yalın ADSL

Paket tipi: Yalın 12 Mbps'ye kadar Full Limitsiz

Erişim hızı:12 Mbps'ye kadar

Aylık kullanım: Limitsiz


Tamamlanan taahhüt süresi: 11 ay 20 gün

Taahhüt bitiş tarihi: 16.04.2022


Paket ücreti: 58,03

TAKSİTLER:

Modem Taksit Ücreti: (12/24) (Toplam: 192,00 TL) 8,00

Bağlantı Taksit Ücreti: (12/24) 11,00


Modem devirle birlikte hattın yeni sahibine teslim edilecek olup taksitlerinin geri kalanı hattın yeni sahibinin sorumluluğunda olacaktır.


Ücret tablosu ve diğer bilgiler:

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/51/ee/aa/51eeaa633f399a64a4ab73bad3240feb.png&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/0e/57/ae/0e57aecff30853a7b4f5232832e2fa99.png&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/2f/ba/bb/2fbabbefd3473c8e53052ba48b68b487.png&t=0&width=480&text=1


Selamlar. TurkNet'in kendi altyapısından 1.000 MBPS'e kadar hızlar sağlayabildiği GigaFiber hizmetinin ülke içinde yayılmasını daha kolay takip edebilmemiz için böyle bir konu açma ihtiyacını hissettim.


==================================================


TurkNet GigaFiber nedir?


TurkNet GigaFiber tamamen TurkNet altyapısı üzerinden sunulan fiber internet hizmetidir. Yüksek hızlı internete duyulan ihtiyaçların artmasıyla kullanıcılarımıza en iyi hizmeti sunabilmek için TurkNet GigaFiber hizmetini başlattık. Gigabit hızında interneti taahhütsüz, kotasız bir şekilde sunduğumuz TurkNet GigaFiber’in hizmet ağını da her geçen gün genişletmeye devam ediyoruz. Detaylı bilgi almak ve hangi bölgelerde bulunduğunu öğrenmek için 0850 288 80 84 üzerinden Fiber Satış ve Başvuru hattımızla iletişime geçebilir ya da Altyapı Sorgulama sayfamızdan sorgulama yapabilirsiniz.


==================================================


TurkNet GigaFiber şu an hangi bölgelerde var?


TurkNet GigaFiber şu an için İstanbul ve İzmir bölgelerinde bulunuyor. Merak etmeyin, çok kısa zamanda bu hizmeti daha yaygın hala getireceğiz. Bizi takipte kalın! Eğer sizin bölgenizde var mı yok mu öğrenmek istiyorsanız hemen buradan altyapınızı sorgulayarak öğrenebilirsiniz: https://turk.net/internet-hiz-altyapi-sorgulama/ İsterseniz 0850 288 80 84 üzerinden Fiber Satış ve Başvuru hattımızla iletişime geçerek de TurkNet GigaFiber hakkında detaylı bilgi alabilir ve bölgenizde hizmet verilip verilmediğini öğrenebilirsiniz.


==================================================


Aşağıdaki bilgileri güncel tutmaya çalışacağım. Büyük ihtimal TurkNet şu an başka bölgelerde de hizmet vermek için çalışmalar yürütüyordur, ama ben bulabildiğim kadarıyla İstanbul için bilgiler topladım.


==================================================


İSTANBUL:

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f1/bf/78/f1bf78655407bce7ba6b71b301bb84d1.png&t=0&width=480&text=1Haritadaki yeşil kısımlar aktif olarak hizmet verilen ilçeleri, turuncu kısımlar ise aktif olmaya yakın olup çalışmaların sürdürüldüğü ve sitede henüz hizmet verilen sokak listesinin yayımlanmadığı ilçeleri gösteriyor.


Yukarıdaki hazırladığım harita TurkNet GigaFiber'in İstanbul içinde en az bir mahallede faal olarak hizmet verdiği ilçeleri gösteriyor.


GigaFiber şu an İstanbul içinde sadece Bahçelievler, Bayrampaşa, Beşiktaş ve Kadıköy'de hizmet veriyor.


--------------------------------------------------

BAHÇELİEVLER'DE HİZMET VERİLEN SOKAKLAR:

Ahmet Yesevi Sokak, Aktaş Sokak, Altın Sokak, Aralık Sokak, Bahtiyar Sokak, Dağlar Sokak, Fatih 1 Sokak, Gülnihal Sokak, Güneşli 1 Sokak, Güneşli 2 Sokak, Güngören Sokak, Hereke Sokak, Hürriyet Sokak, İkizler Sokak, Kadıoğlu Sokak, Kuloğlu Sokak, Meşe Sokak, Nergiz Sokak, Neşe Sokak, Polat Sokak, Rüya Sokak, Sedef Sokak, Sümbül Sokak, Şehit Murat Ayhan Sokak, Tekin Sokak, Tekin Çıkmazı Sokak, Yonca 1 Sokak.

--------------------------------------------------

BAYRAMPAŞA'DA HİZMET VERİLEN SOKAKLAR:

Büyük Sardunya Sokak, Sener Sokak, Ankara Caddesi, Atatürk Caddesi, İstanbul Caddesi, Çiğdem Sokak, Sümbül Sokak, Kanarya Sokak, Cicoz Yolu Caddesi, Süleyman Şah Caddesi, Çimenli Sokak, Okul Sokak, Enver Paşa Caddesi, Selimpaşa Caddesi, Ordu Caddesi, Şehit Ömer Halis Demir Caddesi.

--------------------------------------------------

BEŞİKTAŞ'TA HİZMET VERİLEN SOKAKLAR:

Eğriçınar,Müvezzi Caddesi, Yeşilfıstık Sokak, Asmalısalkım, Asariye Caddesi, Asariye Cami Çıkmazı, Kement Çıkmazı, Salçıklar Sokak, Alim Kadın Çıkmazı, Şerefli Veli Sokak, Konak Sokak, Sinanpaşa Mescidi Sokak, Hasırcı Veli Sokak, Buket Çıkmazı, Balçiçeği Sokak, Şair Nafi Sokak, Serencebey Yokuşu, Çitlenbik Sokak, Mazharpaşa Sokak, Mehmet Ali Bey Sokak, Cihannuma Sokak, Bostancıbaşı Sokak, Muhtar Evvel Sokak, Barbaros Bulvarı

--------------------------------------------------

KADIKÖY'DE HİZMET VERİLEN SOKAKLAR:

Nemlizade Sokak, İskele Sokak, Duatepe Sokak, Yeldeğirmeni Sokak, Taşlı Bayır Sokak, Karakolhane Caddesi, Uzunhafız, Yurttaş, Yeşilay, Kırkahvesi Sokak, Macit Erbudak Sokak, Mühendis Sarı Ali Sokak, Orgeneral Sahap Gürler Caddesi, Akifbey Sokak, Çeltikçi Sokak, Celal Muhtar Sokak, İzzettin Sokak, Recaizade Sokak, Beydağı Soka, Misakı Milli Sokak, Yoğurtçu Şükrü Sokak, Gençlik Sokak, Rıhtım Sokak, Ortaç Sokak, Tayyareci Sami Sokak, Kasımağa Sokak, Başakçı Sokak, Süngertaşı Sokak, Eşrefoğlu Sokak, Kırmızı Kuşak Sokak, Nushetefendi Sokak, Naklı Sokak, Talimhane Sokak, TalatBey Sokak, Kıvanç Sokak.

--------------------------------------------------

AVCILAR'DA HİZMET VERİLEN SOKAKLAR:

Avcılar'ın durumu henüz belli değil, sokaklar henüz açıklanmadı ve ilçe sitede yerini almadı. Ancak şu videonun sahibi yorumlarda Avcılar'ın Cihangir mahallesinde oturduğunu söyleyip GigaFiber'e ait olduğu belli olan bir hız testi paylaşmış. Ayrıca siteden ilgili mahallede yaptığım rastgele bir adres sorgulamasında "Altyapı çalışmalarımız devam ediyor. En yakın zamanda adresinizde 1000 mbps’e kadar TurkNet GigaFiber hizmeti sunabileceğiz." şeklinde bir açıklama var. Gözün aydın, Avcılar :)

--------------------------------------------------


İlçenizin durumunu öğrenmek için https://turk.net/fiber-internet/ilce adresindeki 'ilce' kısmını ilçenizle değiştirin (örnek, basaksehir). Eğer 404 hatası alıyorsanız TurkNet büyük ihtimal ilçenizde hizmet vermiyor.


==================================================


12.2020 itibarıyla GigaFiber için uygulanan fiyat tarifesi:


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/81/13/6c/81136c4ee080753274c61b5042896609.png&t=0&width=480&text=1


==================================================


GigaFiber altyapısının sitenize gelmesi için ne yapmalısınız? TurkNet'in sitesine göre detaylar şöyle:


TurkNet GigaFiber hizmetinin sitenize gelmesini istiyorsanız bize talebinizi iletmeniz yeterli. Bunun için neler yapabileceğinizi anlattığımız sayfalar hazırladık. Eğer site yöneticisiyseniz buradan size özel sayfaya giderek bize ulaşabilirsiniz.

Eğer site sakiniyseniz de buradan size özel sayfaya giderek neler yapabileceğinizi görebilirsiniz. Siz sayfalarda yer alan adımları gerçekleştirdikten sonra gerisi bizde merak etmeyin.


==================================================


Editler:

3 Şubat 2021: Haritaya Sarıyer eklendi.

Şu an Vodafone Net'te TSOL altyapısıyla 100MBPS hizmet alıyorum. FTTB altyapıdayım ve aradaki CAT6 kablo falan yamalı yamalı, biraz sıkıntılı gibi. Benim sorum bu kabloyu baştan değiştirmek yerine hazır el atmışken eve direkt olarak GPON çekip ONT modem ile sonlandırma gibi bir şansım var mı?
Zamanında bir Change.org kampanyası açmıştım. Sonra Reddit'te r/Turkey'de falan paylaşılmış, benim haberim bile olmadan bu kampanya biraz yürümüş yani. Şimdi bu kampanyanın üzerine daha çok düşmek istiyorum, sizden de ricam ülkemizde IPv6 ihtiyacının gerçekten olduğunu üst mercilere ulaştırabilmemiz için kampanyayı imzalamanız ve konuyu öne çıkarmanız. Birlikte belki bir adım atılmasını sağlayabiliriz.
Daha önce bu forum nelere önayak oldu, bu forum sayesinde AKN saçmalığından kurtulduk. Şimdi önümüzde yeni bir hedef olmalı

Link:https://www.change.org/p/t%C3%BCrkiye-de-ipv6-istiyoruz?recruiter=640330829&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=share_petition
Şu an içinde bulunduğumuz CGN havuzundan topluca kurtulmak için İnternet servis sağlayıcılarının IPv6'ya geçmesi daha mantıklı değil mi? Dünyadaki 7 milyar insanın her birine 4,8×1028 IPv6 adresi düşüyor. Bu sayı yeter de artar. CGN'ye gerek kalmaz, hepimiz gerçek IP adresleri alırız. Statik IP fiyatları da ucuzlar.

Türkiye'de şu ana kadar sanırım hiçbir sağlayıcı bireysel müşterilerine IPv6 adresi sunamadı. İlk olacak sağlayıcıya taahhüdüm bitince geçmeyi seve seve düşünebilirim, eminim ki benim gibi düşünen başka kullanıcılar fazlaca vardır.
Ekşi sözlükte gezinirken şans eseri şöyle bir entry ile karşılaştım:https://eksisozluk.com/entry/103491016

ben hala CGN'de değilim, gerçek IP alıyorum ama pingim 5 ms iken birkaç gündür 21'e fırladı. bakalım beni de alacaklar mı yakında.

Siz CGN'de misiniz?
1 hafta önce Vodafone Net'e geçtim. Paketim 100MBPS.

Gelen görevli eve ZTE H267A bağlamış. Kabloluda 94MBPS görebiliyorken kablosuz bağlantıda 5GHz'de maksimum 60MBPS görebiliyorum ve bu da canımı sıkıyor. Modemin kablosuz performansını yetersiz buluyorum.

Şöyle 300 TL'yi geçmeyecek güzel modem önerilerinde bulunursanız sevinirim.
Az önce 0850'li sonu 2000 ile biten bi numara aradı. Dediler ki Digiturk'e üye çekmeye çalışıyoruz, bayiyiz biz. Size 15 TL'ye tuttuğunuz takımın maçları + belgesel kanalları cart curtu vereceğiz. Kurulum ücreti vs. de almayacağız. 24 ay da taahhüdünüz olacak.

Güzel teklif aslında ha İnanayım mı bunlara? yoksa dolandırıcı mıdır bunlar?
4-5 gün önce Vodafone Net'e geçtim. Sözde 24 ay Vodafone TV hediyeydi ama hala bu hediyeyi tanımlayamadılar. Premier Lig maçlarını falan kaçırıyorum. Daha önce TV+ kullanıyordum ve 24 saat geri sarma özelliği olan Vodafone TV'yi verdikleri için zaten Vodafone'a geçtim. Uydudan izlemeyi de hiç sevmiyorum, dahili uydu alıcısı çok yavaş.

İşin komiği Twitter MH'ne yazdığımda "Hız profiliniz güncellenmiştir. Tekrar kontrol sağlayarak ilgili durumun devamı halinde tarafımıza tekrar ulaşabilir misiniz?" cevabını veriyorlar. Otomatik cevap gibi sanki. Oyalanıp duruyorum.

Turkcell'deyken Twitter'dan yazdığımda 10 dakika ile 1 saat arasında cevap alabiliyorken burada 5-6 saatten fazla süredir cevap alamıyorum.

İşte tam flood :https://twitter.com/yagizhanx/status/1234826309257306112
3 gün önce VodafoneNet'e abone oldum. Paketim şu 99MBPS 99TL paketi.

Kablolu bağlantıyla bağlanırken 94MBPS görebiliyorken 5GHz Wi-Fi ile telefonumdan max 55 MBPS alabiliyorum ve bence bu normal değil.

Superonline altyapısındayım, modemim ZTE H267A ve ben bu düşük Wi-Fi hızından şikayetçiyken başıma bir değişik olay daha geldi.

Denemek için GeForce Now indirdim ve karşıma çıkan görüntü şu:


Hiç normal gözükmüyor. Nasıl bir yol izlemeliyim?
Hakkında
Konum: İstanbul
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Chevrolet
Mobil cihaz
huawei
Operatör
turktelekom
ISS
vodafone
Takım
Fenerbahçe
TV
Philips
Tablet
Samsung
Notebook
Lenovo
Basketbol
Fenerbahçe
Sabit Disk
Western Digital
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Mesaj Sayısı: 432
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 512
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 5.720 (Bu ay: 6.677)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 612 (Bu hafta: 4)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.