Şimdi Ara

Virüs umrunda olmayan arkadaşımın annesi vefat etti. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
4
Favori
21.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
388 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

işte TV'de duyduğu haberleri sünger gibi çekip araştırmadan gelen biri daha.

Sana kaynak verdim. Verdiğim link öyle TV'de atıp tutanlardan dinlediklerine benzemez. 10 milyon kişinin test edilmesinden çıkan sonuçları yansıtan Bilimsel Yayın.

lütfen yapabiliyorsan biraz araştır biraz.

• nucro kullanıcısına yanıt

Aşırı duyar kasmışsın bu arada.

Tv haberleri izlemiyorum genelde.

Bu yazdığım yazı onu suçlamak değil kendi düşüncesini yazmak. Kendisi öyle düşünüyor bende bazı arkadaşlar bilgilensin başına gelmesin böyle bir olay diye anlattım.

Sanarsın annesi bunun yüzünden öldü vicdansız hain falan diye suçlamışım gibi konuyu başka yere çekme. Ayrıca burda anonim olarak birşeyler paylaşıyoruz kimin kim olduğu belli değil.

Tamam tıp bilgin sıfır olayla alakan yok ama düşünemiyor musun 10 milyon kişide nasıl 300 asymptomatic çıktı diye yani bu mantıklı herkes semptom gösteriyor demek olmuyor mu semptom göstermeyen kişi oranı %0,003 olduğunu iddia ediyorsun ve bunlar kimseye bulaştırmamış diyorsun bu veri ne kadar doğru olabilir sence?

Neyse cahile söz anlatmak deveye hendek atlatmaktan güçtür

Sıkıntı bu cahillerin internet sayesinde birleşmesi

• quote:

Orijinalden alıntı: InspiredTiger

Ben vicdan azabı çekeceğini düşünüyorum çünkü kendisi de genç ve ailesinin de çok sağlıklı olduğunu yakalansalar bile atlatırız gibi savunmalar yapıyordu. Ama şuanki durumu gerçekten kötü eve kapatmış kendini psikolojisi bozuldu.

keşke psikolojisini daha önce bozsaymışta dışarı çıkıp virüsü kapmasaymış. büyük vebal almış. gençlerdeki genel sorunda bu zaten. neyse Allah rahmet eylesin.

• Alıntı

metni:
    semptom göstermeyen kişi oranı %0,003 olduğunu iddia ediyorsun ve bunlar kimseye bulaştırmamış diyorsun bu veri ne kadar doğru olabilir sence?

Bu veri doğru olsaydı, hastaneler ağzına kadar dolup taşmazdı. Herkes ayakta geçirir farkına bile varmazdı.

Ama bu arkadaşımız onu düşünememiş.

• Why Shy kullanıcısına yanıt
    +1 zerre sağduyu, vicdan, sorumluluk olmayan insan tipi.
  • Buna benzer bir olay bizim ailede de oldu. Akrabam aynen böyleydi, onun yüzünden tüm ailesi covid19 oldu ve akrabamın babası vefat etti.

• Allah rahmet eylesin.

• Proprietor P kullanıcısına yanıt

Kurduğun bağlantı saçmalık, Çin'de ne kadar hasta var bihabersin, 1.5 milyarlık Çin'in 300 civarı semptom gösteren hasta sayısı var ve sen kalmış 10 milyon sağlıklı görünen insanda çıkan 300 semptom göstermeyen hasta sayısını az buluyorsun üstüne millete cahil diye çamur atıyorsun. Kendini tekrar sorgula cahil değilsen özür dilersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım Çin'de hasta kalmadı haliyle semptom göstermeyen hasta sayısı da yok denecek kadar az.

• Bütçe ve ekonomi ile alakalı bir durum. Corona'nın yarattığı bir ekonomi olmadığı gibi çok ciddi ekonomik yükü var.

Ancak, mesela kanser ekonomi yaratıyor. İğrenç bir biçimde. Özellikle de ekonomiye katkısı azalmış insanları eliyor. Sürünerek hayatta kalman, ömrünün uzatılması ekonomi yaratıyor.

Corona ise doğrudan ekonomi törpüsü. Ayrıca çok daha yaygın. Aşısı da bir ekonomi yaratıyor.

Parayı takip ederseniz sonuç bu.  

Yani ne cevap versem bilemiyorum, DSÖ önerlerini dizin tavsiyelerinize tercih eserim.
  • pazarçarı kullanıcısına yanıt

Çin kapalı bşr toplum komünist parti yönetiyor baskıcı rejim var onların verilerine güven olmaz. Bu virüs çıktığında da dünyaya bilgi vermediler sakladılar

• Annesini kendisinin öldürmüş olduğunu düşünecek kısmına katılmıyorum, bu gibi insanların bence duyguları çok derin değil. Kafaya takmıyor ise maske konusunu demek ki planlama ve ileriyi görme dediğimiz beceri yok.

Bir kere insanin en belirgin özelliklerinden birisi planlama ve hayal etmedir, bu arkadaş annesini hasta edeceğini hayal etmedi ise demek ki bu konular üzerinde de ölmesi konusunda çok fazla kafa yormayacak ve kader kısmet gibi kavramlar ile olayların kontrol edilmezliği psikolojisine sığınacaktir.

Sen kendinden pay biçerek annemi öldürdüm diye düşünürdün o nedenle de onun da öyle düşüneceğini sanıyorsun. Sonuç olarak öyle olmayacak.

Yüzeysel insanlar bunlar. Yaşamları da hareketleri de duyguları da yüzeysel olur. Sabun köpüğü gibi bugün ağlar üzülür yarın hayatına devam eder.

Sonuçta kendisi de diyor nereye kadar bu virüs diyor. Tahmin edeyim muhtemelen tembel ve aşırı kilolu birisi. Bazı insanlar kalıptan çıkmış gibi oluyor. Mesela sigara içenlerin çoğunda de virüse karşı önlemlere karşı aynı bakış açısı aynı davranislar var

• Zorlasaydın
  • Arkadaşın aşırı cahil bencil ve düşüncesiz biriymiş. Sana tavsiyem onunla olan bütün ilişkini kes.

• Ben maske mesafe ve hijyene çok dikkat eden biriyim.

Buna rağmen yakalandım, hemde 4-5 gün sonra test yaptırdım, malum birçok kişide görülmeyen belirtiler gibi bende de bir covid belirtisi yoktu.

Bu sürede mesafeli şekilde onlarca kişi ile görüşmeme rağmen, kimseye bulaştırmadım, altını çiziyorum, kimseye! 0 vaka yani.

Onun için maske, mesafe, hijyen. Bunlar tedbir. Takdir ise Allah'tan.

Her yasağa birşey derim ama bu üç kuralı aşana ciddi cezalar verilmeli.
  • Virüs = çöp

• Ben almanya da yurtdisinda yasiyorum ve att acil serviste calisiyorum. Cok fazla hasta sayimiz var, hergün insanlar vefat ediyor ve bu bizi de moral olarak cok etkiliyor ve ayni zamanda hayatimiz tehlikede olmasina ragmen calismaya mecburuz.

Lütfen duyarli olun, kendiniz düsünmüyorsaniz en azindan baskalarini düsünün. Baskalarini tehlikeye atmayin cünkü kurallara uymayanlar yüzünden cok insan yakinlarini ve sevdiklerini kaybediyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.