Şimdi Ara

VGroove' un Dağ Evi Projesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
4
Favori
1.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Armutlu'nun sırtlarında, yaklaşık 8 dönümlük bir arazim var. Onno Tunç' un uçağının düştüğü köy..

1 dubleks dağ evi + 6 adet tek katlı bungalov projemi hayata geçirmenin eşiğindeyim.
    İstanbul' a 1.5 saatlik mesafede olan bu bölgede, insanların şehir hayatından kaçıp biraz olsun nefes alıp dinlenebileceği nezih ve elit bir tesis yapmayı amaçlıyorum. Konsept Sapanca' daki 'dağ evi kiralama' olayıyla benzer olacak.

Ülkemizde kış turizmi ve özellikle de kır turizmi epey bir yükselişte. Zaten yıllardır aklımda olan bir projeydi. Başarılı olacağıma inanıyorum.

İnşaat başladıktan sonra fotoğrafları ekleyerek süreci burada sunacağım. Dekorasyon dergilerine malzeme olacak konsepte sahip bir dağ evi çıkaracağım inşallah

Sizlerden ricam, olumlu ve olumsuz tüm fikirlerinizi burada paylaşıp benimle tartışmanız.
    ''Şu olsa mükemmel olur'' , ''bence şu olayı kesinlikle şu şekilde yapmalısın'' gibi fikirlerinize ihtiyacım var.

Özellikle hayatında 1 kez olsun dağ evi kiralamış arkadaşların izlenimlerine ve tecrübelerine çok ihtiyacım var.

Donanımhaber' den çıkan bir girişimci olarak, forum ahalisinin tüm görüşlerine açığım

Aylar sonra gelen edit ;

İnşaat ruhsatını ne yazık ki daha yeni alabildik arkadaşlar. Hava durumundan ötürü şu an ne yazık ki hiçbir şey yapamıyoruz. Gelişmelerden haberdar edeceğim..

Müsait bir zamanda projeyi de buraya ekleyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VGroove -- 28 Aralık 2018; 4:12:54 >

• Dağ evlerine çok meraklı biri olarak, projeyi merakla takip edeceğim. Facebook'da "I love log homes" diye bir sayfa var, çok güzel paylaşımları oluyor, hoşuma giden bir detay oldukça kaydediyorum bende ilerde bende ahşap bir ev yaptırma niyetindeyim tabi. Aynı zamanda sitelerinde 100 adet ücretsiz kütük ev planları yayınlamışlar bakmanda fayda olabilir.

Konu tutar tutmaz ama sen mutlaka güncelleme yaptıkça yayınla, yorum yazan olmasa da takip eden çok kişi olacaktır.

Şimdiden başarılar !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eray-E

Dağ evlerine çok meraklı biri olarak, projeyi merakla takip edeceğim. Facebook'da "I love log homes" diye bir sayfa var, çok güzel paylaşımları oluyor, hoşuma giden bir detay oldukça kaydediyorum bende ilerde bende ahşap bir ev yaptırma niyetindeyim tabi. Aynı zamanda sitelerinde 100 adet ücretsiz kütük ev planları yayınlamışlar bakmanda fayda olabilir.

Konu tutar tutmaz ama sen mutlaka güncelleme yaptıkça yayınla, yorum yazan olmasa da takip eden çok kişi olacaktır.

Şimdiden başarılar !

Çok teşekkür ediyorum desteğiniz ve öneriniz için.

Projem şu an mimari etüd aşamasında. İlerleyen zamanlarda fotoğraflarla destekleyeceğim bu konuyu. Söylediğiniz sayfayı takip etmeye başladım. Çok teşekkür ediyorum. İnşallah siz de en yakın zamanda ahşap ev hayalinize kavuşursunuz

• Allah utandırmasın hocam.İnşallah bol kazançlarınız olur.Benzer bir projeyi Ağva Koca Dere'de bulunan 1.5 dönümlük arsamızda bende yapmayı düşünüyordum geçtiğimiz yaz ama tarım arazisi olarak geçtiğinden bir çivi bile çakamıyormuşuz.Dolayısıyla şimdilik beklemedeyim.

Kademe kademe ne aşamalardan geçtiniz, özel değilse yaptırdınız firmalar ve maaliyetleri gibi bilgileri de konu başlığı altında paylaşırsanız şahsım adına çok sevinirim.İleride bu şekilde projeler yapmayı düşünenlere de başlangıç aşamasında çok faydalı olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teufel

Allah utandırmasın hocam.İnşallah bol kazançlarınız olur.Benzer bir projeyi Ağva Koca Dere'de bulunan 1.5 dönümlük arsamızda bende yapmayı düşünüyordum geçtiğimiz yaz ama tarım arazisi olarak geçtiğinden bir çivi bile çakamıyormuşuz.Dolayısıyla şimdilik beklemedeyim.

Kademe kademe ne aşamalardan geçtiniz, özel değilse yaptırdınız firmalar ve maaliyetleri gibi bilgileri de konu başlığı altında paylaşırsanız şahsım adına çok sevinirim.İleride bu şekilde projeler yapmayı düşünenlere de başlangıç aşamasında çok faydalı olur diye düşünüyorum.

Tabi ki paylaşırım hocam. Zaten bu maceranın tüm aşamalarını, ilgi duyan arkadaşlarla paylaşmak için açtım bu konuyu da

İyi temennileriniz için çok teşekkür ediyorum. İnşallah siz de en yakın zamanda ulaşırsınız hayalinize.

Şu an proje kağıt üzerinde ilerliyor. 1-1.5 ay içerisinde sahaya inilecek, inşaat başlayacak. Tüm maliyetleri, yapım aşamalarını ve fotoğraflarını adım adım paylaşacağım

• takipteyim
  • İlk rezervasyonu yaptırmak istiyorum :)

Konsept olarak bungalov evler çok iç içe olmamalı kendi kanaatimce Her ne kadar kışın harikalar diyarı gibi görünse'de Bolu Abant Yeşil ev( Masal evleri ) İç içe olması sebebiyle gürültüden uzaklaşmak istersen gürültüye daha yakın olabiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TTV GardolapFuat

İlk rezervasyonu yaptırmak istiyorum :)

Konsept olarak bungalov evler çok iç içe olmamalı kendi kanaatimce Her ne kadar kışın harikalar diyarı gibi görünse'de Bolu Abant Yeşil ev( Masal evleri ) İç içe olması sebebiyle gürültüden uzaklaşmak istersen gürültüye daha yakın olabiliyorsun.

Başım üstüne hocam :)

İnanın en çok dikkat edeceğimiz konu bu. Zaten çok iç içe olmaması adına bungalov sayısını azalttık. İnsanlar buraya izole olmak, kafa dinlemek için gelecekler. Bir kez gelenin bir daha gelmesini amaçlıyorsam, herkesin memnun kalmasını sağlamam gerekiyor.
  • Mimarlık ve proje çalışmaları başladı bu arada. En yakın zamanda burayı görsellerle dolduracağım
  • Umarım her şey gönlünüzce olur, En nihayetinde önce hatasız bir proje çünkü başa dönmek yada proje üzerinde yuvarlama yapmak bazen çok aşırı problemlere sebebiyet veriyor . Fotoğraflar gelir hiç problem değil. Gelişim sürecini bir video ile de ölümsüzleştirebilirsin bence harika olur :)
  • Yolunuz açık olsun hocam.
  • Yolunuz Acik olsun..
    Isinma olayi nasil olacak kışın?
    Evler icine ufak masa+mini buzdolab mutlaka olmali
    Kaliteli modem iyi bir baglantida onemli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi bir reklam ile güzel pazarlama yapılabilir. Yolunuz açık olsun. Hakkıyla yapar, daha önce yapılan tesislerden örnekler alırsanız işiniz daha da kolaylaşır. Pazarlaması kolay olur.

Hayırlı işler olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VGroove kullanıcısına yanıt
    Başarılar, merakla çalışmaları ve gelişmeleri bekliyoruz.
  • Uzun zaman oldu, bir durum yoklaması yapmak lazım.

Ne durumdasınız ?
  • İnşaat ruhsatını ne yazık ki daha yeni alabildik arkadaşlar. Hava durumundan ötürü şu an ne yazık ki hiçbir şey yapamıyoruz. Gelişmelerden haberdar edeceğim..

Müsait bir zamanda projeyi de buraya ekleyeceğim
    Fakat ne yazık ki elimde bir modelleme çalışması yok. Kat planları var. Esinlendiğimiz projenin dış görseli var. (Neye benzeyeceğine dair fikir)

@Eray-E

İlginiz için çok teşekkür ederim hocam. Siz bu mesajı attığınız dönemler, ben bürokrasi işleriyle boğuşuyordum

@alpbatu, ibo83, Tour Guide, Razer, TTV GardolapFuat

Hepinize çok teşekkür ediyorum. İyi dilekleriniz ve güzel temennileriniz için çok sağolun

• Aylar sonra güncelleme gelmesi, sizin ruhsat işini halletmiş olmanız bu konuda ne kadar kararlı olduğunuzu gösteriyor, devamı da gelir tamamlarsanız olur inşallah bu iş.

Dış görsel tasarımlarını paylaşırsanız birkaç yeni fikir verip destek olmak isteyen arkadaşlar mutlaka olacaktır.

Şimdiden kolay gelsin
  • Çok teşekkür ederim

Autocad çizimlerinin hepsi elimde mevcut ama o çizimlerden bir şey anlamak mümkün değil. Modelleme olmadan hiçbir şey anlaşılmıyor. Sadece kat planı anlaşılıyor.

Elimizde ne yazık ki modelleme de yok ama, esinlendiğimiz evin görsellerini tarayıp buraya yükleyip, o ev üzerinde yaptığımız değişiklikler üzerinden anlatacağım
  • arkadaşımın bir yeri var
    Burdur/Tefenni de
    inanın kimsenin aklına gelmeyecek bir yerde.
    hiçbir özelliği yok.
    yaşlı turistler tercih ediyor.

riski girdi ve yaptı.
    şimdi büyütmeyi planlıyor.
    odaları internet üzerinden satıyor ve yaz kış yer yok diyor.
    domates biber yetiştiriyor. müşteriler de kendi toplayıp yiyor.

https://www.tripadvisor.com.tr/Hotel_Review-g781298-d8433454-Reviews-Tefenni_Villas-Burdur_Burdur_Province.html
  • İnternette "Chalet" diye arattır, Avusturya, İsviçre ve Almanyadaki örneklerini incele, Eylül gibi Avusturya'da böyle bir yerde kalmıştım, harika bir yerdi, daha önce de Bavyera'da Garmisch'te kalmıştım ama o biraz daha evden bozmaydı...

Link:https://www.booking.com/hotel/at/mountain-inn-walchsee.tr.html?aid=318670;label=apartment-osterreich-TID9ZFGA%2AfmI7vmnGZwefAS53707597927%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t2%3Aneg%3Afi%3Atiaud-146342138710%3Akwd-3113443249%3Alp1012782%3Ali%3Adec%3Adm;sid=ba687428c8081cb27f0b3d09646c1b50;atlas_src=sr_iw_btn;dist=0;room1=A%2CA;sb_price_type=total;type=total;ucfs=1&

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.