Emekli Yönetici
12 Eylül 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
26 üye
Görüntülenme
Toplam: 134 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Kaldırılabilir

Asus VG245 monitörüm var.Ps4 üzerinden pubg oynarken bu sorunu yaşıyorum sadece.Yatay olarak parlama söz konusu.Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
https://vimeo.com/user104302507/review/368370528/be12e87827
İBB şirketleri 94.5 milyon lira zararda
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 30 şirketinden 11’i 2018 yılının üçüncü çeyreğinde toplam 94 milyon 543 bin lira zarar etti. Beltur AŞ. işletmelerinin genelinde fiyatlar piyasanın altında. Yani Beltur'un zarar etmesi anlaşılabilir. Yada Şehir Hatları AŞ'nin hizmet maliyetleri fazla olduğu için ve direkt kâr amacı gütmediği için zarar etmesi de anlaşılabilir. Yıllar önce yapılan caddeleri otoparka çeviren ve nakit akışı en fazla olan İspark'ın yaklaşık 18 milyon TL zarar etmesi ise dikkat çekti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) 30 şirketinden 11'i 2018 yılının üçüncü çeyreğinde toplam 94 milyon 543 bin lira zarar etti. Zarar eden 11 şirket arasında nakit akışı en yüksek olan İSPARK'ın da bulunması dikkat çekti. CHP'li İBB Meclis Üyesi Dr. Hakkı Sağlam, “İBB iflas bayrağını çekmiş durumda. İBB ve şirketleri borç batağında yüzüyor artık İstanbul'u yönetemiyorlar” dedi.

CHP'li İBB Meclis Üyesi Dr. Hakkı Sağlam, İBB'ye bağlı 30 şirketin hasılatlarını ve karlılık durumunu yıl boyunca üçer aylık dönemler halinde İBB Başkanlığı'na sorarak şirketlerin mali durumunu takip ediyor. Sağlam'ın en son 2018 yılının üçüncü çeyreğine yani Temmuz-Ağustos-Eylül dönemine ilişkin sorusuna İBB tarafından verilen yanıt çarpıcı bir tabloyu ortaya koydu.

EN ÇOK ZARAR EDEN ŞİRKET ŞEHİR HATLARI A.Ş
İBB'nin verdiği yanıta göre; 30 şirketten 11'i üçüncü çeyrekte toplam 2 milyar 192 milyon 744 bin lira hasılat elde ederken, 94 milyon 543 bin lira zarar etti. Bilançoya göre; en çok zarar eden şirketlerin ilk sırasında 18 milyon 469 bin liralık zarar ile Şehir Hatları A.Ş yer aldı. İkinci sırada yer alan İSPARK da 17 milyon 949 bin lira zarar etti. Verilen yanıta göre; Metro A.Ş 15 milyon 790 bin, Spor A.Ş 11 milyon 443 bin, Medya A.Ş 10 milyon 585 bin, Bimtaş 6 milyon 907 bin, İsyön 6 milyon 424 bin, İston AŞ 2 milyon 656 bin, Otobüs A.Ş 2 milyon 178 bin, Beltur 1 milyon 817 bin, Uygulamalı Gaz AŞ 325 bin lira zararda.

İFLASA SÜRÜKLENİYORLAR
İBB şirketlerinin mali durumunu takip eden CHP'li İBB Meclis Üyesi Dr. Hakkı Sağlam, İBB'nin iflas bayrağını çektiğini savunarak, “Biz hükümetin yanlış ekonomi politikalarına karşı önlem alsın, İstanbulluların parası çarçur edilmesin, kaynakları halk için kullansın, yurttaşlarımıza hizmeti ucuz ve kaliteli getirsin, buna katkı yapacağımızı İBB Mecliste defalarca söyledik. Ancak İBB Başkanı Uysal bizi dinlemedi, daha seçileli bir yıl oldu ama İBB ve şirketleri borca batırmış, iflasa sürüklemiştir” dedi.

Sağlam, İSPARK gibi bütün hasılatı nakit olan, nakit akışı bu kadar yüksek şirketin batık durumda olmasının mümkün olmadığını vurguladı.

SEÇİM ÇALIŞMALARINDA MI KULLANILDI?
Şirketlerden 24 Haziran seçim çalışmalarına kaynak aktarıldığını öne süren Sağlam, “Üçüncü çeyrek, 24 Haziran seçimlerinden sonraki dönemi kapsıyor. Mevlüt Uysal'ın 24 Haziran seçimlerinde bu şirketleri açık olarak siyasi emelleri için kullandığı anlaşılıyor. İstanbul halkı bunun hesabını 31 Mart seçimlerinde elbette soracaktır” diye konuştu.
Sağlam şöyle devam etti:

“Yarım milyondan fazla İstanbul'unun suyu ve doğal gazı kesik. Ulaşım çok pahalı, sabah kartına 5 lira yükleyen işçi ve öğrenci bir simit yiyip günü tamamlayarak akşam eve dönmeye çalışırken; İBB Başkanı Uysal bir şekilde yurttaşlarımızın parasını hiç etmiştir. Bu kul hakkı yemektir. Bu adaletsizliktir. Başta trafik ve ulaşım olmak üzere İstanbul'un bütün sorunlarını biz çözeceğiz. Halkımız ile birlikte yöneteceğiz.”
https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/ibb-sirketleri-94-5-milyon-lira-zararda-2927454/
Beyler merhaba;
Mac Pro 2014 cihazımın sağ hoparlöründen cızırtı gelmekte son bir aydır falan.Yazılımsal bir durum olduğunu pek sanmıyorum.Güvenilir bir şekilde bu sorunu hallettirebileceğim İstanbul içerisinde bir yer var mı acaba?Apple a vermek istemiyorum çünkü yüksek rakamlar talep edeceği düşücesindeyim.
Beyler merhaba.Peder beyin kullandığı Galaxy Mega artık ömrünü tamamladı maalesef.Cihaz dondu açılmıyor kesinlikle.Bu şekilde büyük ekran olarak ne tavsiye edersiniz acaba?Android e alıştığı için aynı şekilde devam etmeyi düşünüyoruz.Yaş 62 bu saatten sonra iphone a falan alışamaz artık Memnuniyet ve tavsiye durumlarına göre baktığımda Honor Play ön plana çıkıyor sanırım ama ekran boyutu olarak bizi tatmin eder mi acaba? Hiç inceleme şansım olmadı açıkçası.Samsung cihazların fiyatları biraz daha yükseliyor sanırım.Baktıklarım arasında Note 8 , S8 plus ve a8 plus var büyük ekranlı olarak.Tavsiyelerinize hızlıca ihitiyaç vardır.Teşekkürler.

Not:Genel olarak Youtube Whatsapp Facebook ve resim harici ek bir kullanımı olmuyor cihazla ilgili ama büyük ekran olayı önceliğimizdir.
Eylül sonu Ekim başı eşimle aracımızla 10 günlük Datça Marmaris tatil yapacağız.Daha önce ben bir kaç kez gittim bu bölgelere ama konaklama açısından pek memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim (genelde her şey dahil konseptli otellerde konakladık ) .Butik otel ve rota önerileriniz olursa incelemek isterim. Marmaris merkez pek tercihimiz değil.Genel olarak Datça bölgesine daha fazla zaman ayırmayı düşünüyoruz.

Datça bölgesi için Datça Villa Asina'ya baktım gecelik 208 TL olarak gözüküyor fiyat iki kişi kahvaltı dahil olarak.

Fikirlerinizi bekliyorum.Çıkış rotamız İstanbul.Yol üzeri şurası görülür, güzel vs. fikirlerde değerlendirilir
Fiyatlarla ilgili bilgisi olan var mı?Bansko ucuz denmesine ve hatta otel fiyatlarından gözlemlediğim kadarıyla ucuz görünmesine karşın ski pass fiyatları baktığım bir kaç yerde yüksek geldi.Bilgisi olan var mı acaba?
2013 1.6 TDI 105 hp Seat Leon aracımın fıskiye kısmı hem tıkandı hem de sağa sola kayma yaptı.Değiştirmek gerekiyormuş ama ısıtmalı ve normal modelleri mevcutmuş sökmeden anlama imkanı var mıdır?

Bir de hangi ürünü almak gerekir? Alıp kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
PS4 Remote Play Software program aracılığıyla ps4 ekranını pc ye yönlendirebiliyorum ama 720 p üstünü CUH-7000 serisi ps4 lerin desteklediğini belirtiyor uygulama.Farklı bir yol var mı acaba 1080 yansıtmak için? Yada hdmi la mac ekranına direk görüntü verebilir miyim ?
Hakkında
Konum: İstanbul,
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Seat
Operatör
Turkcell
Takım
Galatasaray
TV
Sony
TV
TV
Ses Sistemi
Logitech
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 1.390
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.822
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 26.712 (Bu ay: 306)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.031 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.