Yarbay
06 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
33 üye
Görüntülenme
Toplam: 131 (Bu ay: 4)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba,

Franke FWMF 1209 d sil çamaşır makinamın amortisörlerini değiştirdim bugün. Orjinal amortisör ile yan sanayi arasında hiçbir fark yoktu, 40 liraya takım olarak yan sanayisini aldım taktım.

Fakat benim anlayamadığım, neden bu makinaların amortisörleri bu kadar basit ve bozulmaya bu kadar müsait ? Aslında tam olarak amortisör bile değil. Sert geçmeli, sürtünmeli 2 parçadan oluşan, ilkel bir parça. Sürtüne sürtüne, pistonun etrafındaki plastik kılıf eriyor ve amortisör çöp oluyor.

Bugün degistirdim ama 2 yıl sonra yine bozulacak. Çok eminim bundan. Daha iyi bir amortisör olsa, titreşim sorunu daha da az bir seviyeye düşer. Yok mu acaba çamaşır makinaları için kaliteli, gazlı süspansiyonlar ? O tarz bir şey takabilmek mümkün mü acaba ?
Merhaba arkadaşlar,

2015 model X-Trail aracım start-stop sistem hatası veriyor. Servis bunun tamamen akü ile alakalı olduğunu, aküyü değiştirmem gerektiğini söyledi.

Bu araç için tavsiye edebileceğiniz akü nedir ?
https://www.youtube.com/watch?v=U00_-TZWH4s

Midem bulandı artık bu herifin adını duymaktan, Ata' ma yaptığı saygısızlıklara tanık olmaktan.
Yukarıdaki link az önce Youtube' da karşıma çıktı, biraz izledim ve cinnet geçirdim.

Adam yatıp kalkıp Atatürk' e hakaret ediyor, iftira atıyor ve itibarsızlaştırmaya çalışıyor.

Gelin burda videolardan ve tweet' lerden bir ''kanıt havuzu'' oluşturalım ve gidip başvurumuzu yapalım. Aramızda hukukçu arkadaşlar varsa, izleyeceğimiz yol haritası konusunda da bize yardımcı olursa seviniriz.

Youtube kanalı;https://www.youtube.com/channel/UCOayxprKuwEMv7pR_bz8fUA
Twitter hesabı;https://twitter.com/fatihtezcan
Merhaba arkadaşlar,

Wowturkey forumunda yıllardır ülkemizde yapılan projeleri takip etmekteyim. Muhtemelen en yakından takip ettiğim ve beni en çok ilgilendiren ulaşım projesi Marmaray olduğu için, CR3 başlığında tüm gelişmeleri yıllardır birlikte takip edip tartışıyoruz. Bugün Haydarpaşa' ya giden bir forumdaşımızın çektiği fotoğraflar ile, böylesi korkunç bir hatanın gerçekten yapıldığına tanık olduk.

Ülkenin kaynaklarının ve yatırımlarının nasıl çar çur edildiğini, bizi yöneten adamların ne kadar plansız ve bilinçsiz hareket ettiğini, bu küçücük örnek ile görebilirsiniz.

Fotoğraflar bugün çekildi, Haydarpaşa Depo Sahası (Harem tarafı)

Trenler, Rayların Söküldüğü Garda Unutuldu !

Trenler, Rayların Söküldüğü Garda Unutuldu !

Trenler, Rayların Söküldüğü Garda Unutuldu !

Trenler, Rayların Söküldüğü Garda Unutuldu !


Birkaç ay önce, restorasyon ve YHT peronlarının yapımı için Haydarpaşa' daki tüm raylar söküldü. Depo sahasında bekleyen 9 adet 10 vagonlu Marmaray seti ise Gar sahasında unutuldu. Şu an trenleri burdan çıkarmanın hiçbir yolu yok. Kara kara düşünüyorlar ne yapacağız diye.

-Garın içinden Yeldeğirmeni' ndeki Haydarpaşa kurbuna kadar uzanan tüm raylar söküldüğü için, trenleri banliyö hattına dahil etmek demiryolu ile imkansız
-Karayolu bağlantısı yok, tırın buraya girmesi imkansız
-Feribota giden raylar da söküldü, feribota yükleyip Sirkeci' ye geçirmek de imkansız.

440 vagonla işletilecek olan Marmaray, ne yazık ki uzun bir süre 350 vagon ile işletilecek. Haydarpaşa' nın ne zaman biteceği belli değil. Peronların altından Khalkedon Antik Limanı çıktı. 1 yılda da bitebilir, 3 yılı da geçebilir deniliyor.

Rayları sökmeden önce, yakın zamanda kullanılacak olan bu trenleri çıkarmak kimsenin aklına gelmediği için, bu makinalar ne yazık ki bir süre daha burada atıl kalacak. Eksik kapasite ile işletilen Marmaray, milyonlarca lira zarara mal olacak.
2014 yılında aldığım FWMF 1209 D SIL çamaşır makinam ile ilgili gürültü sorunu aylardır çözülemiyor.

Geçtiğimiz aylarda gürültü yapmaya başladığı için, yetkili servisi çağırdım. Eve gelip makineyi kontrol eden yetkili servis, rulman grubunun değişmesi gerektiğini söyledi. Kabul ettim ve ödemeyi yaptım, makinanım rulman grubu değişti ancak çok kısa bir süre sonra tekrardan aynı sorun yaşanmaya başladı. 1 yıllık servis garantisi devam ettiği için yetkili servisi tekrar çağırdığım. ''Muhtemelen yeni rulmanlar hatalı çakıldı'' deyip makineyi tekrar götürdüler. Bu kez kazan komple değişti.

Makine geldikten sonra ise, gürültüsü ve sarsıntısı eskisinin 10 katı çekilde artmıştı. Tekrar yetkili servis geldi ve ''atölyede monte edilirken hatalı vida atılmış'' denildi. Vidalar düzeltilip tekrar monte edildi, servis gittikten sonra makineyi çalıştırdım ve aynı sorun devam ediyordu. Ertesi gün tekrar geldiler, nispeten sarsıntıyı azalttılar ancak gürültü devam ediyor.

Rulmanı değişmesi gereken çamaşır makinem defalarca servise gidip gelindi, sürekli içi açılıp kapatıldı. İlkinde rulmanlar hatalı çakıldı, sonrasında da ''vidalama hatası'' yapıldı.


Sonuç olarak, yetkili servis makinamı onaramadığı gibi, daha da kötü hale getirdi. Ettiğim onca masraftan sonra makinemin gürültü problemi arttığı gibi, defalarca atölyeye taşınıp, defalarca içi açılıp, bir de hatalı vidalama yapılarak deforme edildi.

Cihazımın orijinalliği bozulmasın, yeni parça montajı ve nakliye esnasında hatalar yapılmasın diye, her dahim yetkili servisi tercih ettim. Ancak yetkili servis ne yazık ki cihazımı onaramadı, daha da kötü hale getirdi.

Durumu Franke Türkiye' ye bildirip, cihazımın değişimini talep ettim. Ancak olumsuz yanıt aldım. Franke Türkiye' den beni arayan yetkili hanımefendi, sürekli cihazımın ''eski'' olduğunu lanse etmeye çalıştı bana. Ancak hala piyasada olan, satışı gerçekleştirilen bir ürün. Daha geçen hafta bir yapı markette gördüm sıfırını.

Ne tür bir yol izlememi önerirsiniz arkadaşlar ? Sonuçta yetkili servis paramı aldı, makinamın da içine etti. Varolan sorun 3'e 5'e katlandı. Kendimi dolandırılmış gibi hissediyorum.

2014' de evin beyaz eşyalarını yenilerken, Bosch ile Franke arasında kalıp Franke' yi tercih etmiştim. Ne kadar yanlış bir karar verdiğimi yeni yeni farkettim. Yazlıktaki 15 yıllık Bosch çamaşır makinam, 20 yıllık bulaşık makinam sapasağlam çalışırken, 2014' de aldığım Franke' lerin garantisi bittikten beri dökülüyor her biri.
Ocak 4 kere, fırın 2 kere bozuldu. Şu an mesela fırının kapağı kapanmıyor. Menteşeleri bozulmuş. Yılda maksimum 8-10 kez çalışan fırın, daha şimdiden bıraktı kendini. Servis falan da çağırmayı düşünmüyorum artık. O menteşeleri kendim temin edip, kendim monte edeceğim. Nasıl yapıldığını da videoya çekip, Youtube' a yükleyeceğim.

Malzeme kalitesinin bu kadar kötü olacağını cidden beklemiyordum. ''Franke'' yazısını gördükçe cinler tepeme çıkıyor artık.
Merhaba arkadaşlar,

Yalova/Armutlu’ ya bağlı Selimiye Köyü’ nde bir arazimiz ve köy evimiz var. Normalde bu evi sadece yazın kullanıyoruz. O yüzden ciddi bir ısınma arayışımız hiçbir zaman olmadı. Ancak yan arazide benim butik bir işletme (Dağ evi) açacak olmamdan ötürü, bu evi kışın da kullanmam gerekecek. Doğalgaz gibi bir imkan ne yazık ki yok.

Rakım 800 metre’ ye yakın. Kışın büyük bir bölümünde kar var. Evin yalıtımı da pek hoş olmadığı için, geceleri donuyoruz.
Ev 2 oda, 1 salon, 1 banyo, mutfak ve geniş bir koridordan oluşuyor. Salonda bir şömine ve kuzine soba var. Ancak odalara hiçbir şekilde ısı gitmiyor. Kışın odalarda elektrikli bir ısıtıcı olmadan uyumak imkansız.

Şömine de tam anlamıyla bir şömine değil. Köylülerin ‘’ocak’’ diye adlandırdığı, içinde hiçbir haznesi ya da hava kanalı olmayan, etrafı tuğla ile çevrili bir ‘yakma odası’ diyebilirim. Çok yakında, fotoğrafını da buraya eklemiş olacağım.
Kuzine soba, salonu gerçekten hamam gibi ısıtıyor ancak ocağın ısıtma anlamında neredeyse hiçbir işlevi yok. Yaktığımız meşe odununun ısısı, bacadan akıp gidiyor. Anca 50 santimetre kadar yaklaşırsanız ısıyı hissediyorsunuz.

Benim projem,
Bu ‘’ocak’’ denen verimsiz yakma bölümünü bir brülere çevirip, devirdaim pompası ile de sıcak suyu odalardaki peteklere vermek.
Tamamen deneme-yanılma yaklaşımı ile, deneysel bir çalışma olacak. İlk olarak 2 odaya 1’ er metrelik petek konularak işe başlayacağım.

2 petek için ısı fazla geldiği taktirde (ki inşallah) ,yol haritam şu olacak;
1-) mutfağa petek ekleme
2-)banyoya havlupan ekleme
3-) koridora petek ekleme
Hamlelerini kademeli olarak yapacağım devreye alacağım. Başa çıkılamayacak kadar bir ısı söz konusu olursa da, daha küçük bir eşanjör ile sistemin alabileceği ısıyı kısacağım.

Kullanacağım eşanjörü kendim yapmaya karar verdim. Odunun yanması sonucu oluşacak is ve reçineden ötürü kombiden çıkma bir eşanjör kullanma şansım yok. Daha büyük yüzey alanına sahip ve dış etkenlere daha dayanıklı bir ısı değiştiriciye ihtiyacım var.
Bakır boruyu bükme tekniği ile, ocağın iç ölçülerine göre bir ısı değiştirici yapacağım.
Sistemin diğer bileşenleri ise, kombiden çıkma parçalar olacak.

-Devirdaim motoru + hava purjörü
-Genleşme tankı
-3 bar emniyet ventili
-Basınç göstergesi
Gibi parçalar, çıkma bir kombiden temin edilecek.

Bu konudaki tüm tavsiyelerinize ve bilgi birikiminize açığım. Bu tür deneyimi olan varsa, benimle irtibata geçerse çok sevinirim.
İlkbaharın başları gibi bu projeyi hayata geçirmeye çalışacağım. Bu yolculuğu aşama aşama fotoğraflandırarak ve videolar çekerek, gidişatın tamamını sizlerle paylaşacağım.
Arkadaşlar merhaba,

Butik otel olarak kullanacağım 6 odalı dağ evim için, yüksek hacimli bir yıkama ve kurutma makinalarına ihtiyacım var. Marka takıntım yok ama fiyat çok uçuk olmadıkça, en iyisini almak istiyorum.

Sürekli çarşaflar, kılıflar ve gerektiğinde yorganlar yıkanacak.

En önemli beklentim;
Uzun yıllar rulman, kayış v.b mekanik sorunlar yaşamayacağım, adamakıllı bir makina alabilmeyi istiyorum.


Siemens, Bosch, LG, Electrolux, Samsung gibi markalar tercihimdir.

NOT: Marka takıntım yok ancak lütfen Franke önermeyin.

Evimde Franke fwmf 1209 d kullanıyorum. 4 yıl önce en pahalı makinaydı bu. Franke kalitesine güvenip aldık.. Allah belasını versin bu makinanın. Garantisi biter bitmez sürekli bir yerleri bozulmaya başladı. Kapak kilidi bozuk olarak kullanıyorum şu an. 2 kere rulman masrafı çıkarttı.
O yüzden tövbeliyim Franke' ye.
Arkadaşlar merhaba,

Pasta cila yapmayı az çok biliyorum. Polisaj makinam da var.
Fakat yıllardır bu olaylardan pek bir uzağım. Şu zamanlar bolca vaktim olacak, güzel ürünler alıp kendim uygulama yapayım diyorum.

Yıllardır pek ilgilenmediğim için, piyasadaki ürünler hakkında pek bir bilgim yok. Sizden tavsiye alacağım ürünler şunlar olacak ;

-Sadece muhtelif yerlerde kullanacağım kalın pasta
-İnce pasta
-Cila/wax/boya koruma

Bu arada bir sorum olacak,

Wax ile boya koruma aynı şey midir ? Ciladan farkı nedir. Bir de seramik kaplama diye bir olay çıkmış sanırım. Ama onu nasıl uygulayacağımı pek bilmiyorum.

Ürün tavsiyeleriniz ile beraber, beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim
Sustum sustum, bugün artık patlamanın eşiğine geldim.

1 yıl önce annemi kaybettik. Evin internetinin otomatik ödeme talimatı annemin kartının üzerindeydi. Vefat olunca otomatik olarak tüm hesaplar bloke oldu ve o dönem aklımıza bile gelmeyen TTnet faturaları ödenemediği için eve ihbarname geldi. Avukat yoluyla, faturanın bedelinin fazlasını aldılar.

Direkt TurkNet' e geçtim. Ama onlar rahatsız etmekten bıkmadılar. Neredeyse her hafta aranıyorum. Telefon numaram benim üzerime olmasına rağmen beni arayıp sürekli anneme nasıl ulaşabileceklerini soruyorlar.
''Lütfen rahatsız etmeyin, bir daha bu numarayı aramayın. Annemi kısa bir süre önce kaybettik ve siz her hafta arayıp annemi sorduğunuzda sinirlerim bozuluyor'' dedikçe aramaya devam ettiler.

Ses kaydı aldığımı söyledim. Bir daha arandığım taktirde dava açacağımı söyledim. Ama aramaya devam ettiler.

Bugün yine öğlen saatlerinde arandım. Annemi soran kadın, annemin hayatta olmadığını öğrenince, bana internet paketi çakmaya çalıştı. Turknet kullandığımı ve gayet memnun olduğumu söyleyince de yüzüme kapattı.

Kim lan bunlar ? Bu ülkede kurumsallık, insanları her türlü taciz ve rahatsız etme hakkını mı veriyor bunlara ?

Pazartesi' yi iple çekiyorum. Efendilik, tatlı söz bitti bende artık. Sonsuza dek bunların bana vereceği rahatsızlığa katlanamayacağım. Tüm işi gücü bıraktım, Pazartesi günü çağrı merkezlerine gidip yıkacağım ortalığı. Ne olacaksa olsun. İnşallah haberciler de gelir, bana verdiği rahatsızlığı anlatma fırsatı bulurum.

NOT: Yönetici arkadaşlardan ricam, lütfen bu konuya dokunmayın. 10 yıldan fazla üyeyim, biraz hatrımız olsun. Burada tüm servis sağlayıcıları ile ilgili rahatsızlıklarımızı dile getirme hakkımız var mı ? Var. Bundan da ala rahatsızlık olduğunu düşünmüyorum. Saygılarımla.
Tavsiye ederek Pronet bünyesine kattığım 7 müşteri oldu. Eğer 3 kişiye daha referans olursam ömür boyu ücretsiz kullanacağım.

Eğer almayı düşünen varsa lütfen benimle iletişime geçsin arkadaşlar. Kaldı 3 kişi. Güzel hediyelerim olacak hem
Hakkında
Konum: İstanbul,Kartal
Meslek: Çevre Yüksek Mühendisi / Turizm İşletmecisi
İlgi Alanları: Elektrogitar, Müzik, Spor
Forum İmzası:
2015 Nissan X-Trail Platinum Premium Pack (X-Tronic) - İnci Beyazı
2014 Toyota Corolla 1.4 D-4D Advance M/M - İnci Beyazı
Hakkımda:
Boşlukta yarattım kendimi, durmadan...
Ateşten bir çember, durmadan daralan...
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
VGroove' s Game Machine
Otomobil
Nissan
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
Apple
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
ISS
TurkNet
Takım
Galatasaray
TV
Panasonic
Klima
Toshiba
Ses Sistemi
Logitech
Notebook
HP
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Kulaklık - Amfi
Audio - Tecnicia
İşlemci
AMD
Anakart
Asus
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
Gigabyte
Kombi
Vailant
Modem
Airties
Beyaz Eşya
Bosch
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 3.213
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 12.420
İkinci El Bölümü Mesajları: 120
Konularının görüntülenme sayısı: 1.366.802 (Bu ay: 1.523)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.512 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.